Audiohobby.pl

Audio => Słuchawki => Recenzje => Wątek zaczęty przez: Rafaell w 02-10-2010, 11:35

Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: Rafaell w 02-10-2010, 11:35
Jest to mój opis testu umieszczony w wątku http://audiohobby.pl/topic/10/83/136    2010-09-09 / 01:25

Dziś miałem okazję gościć u siebie kolegę majkela z jego najnowszym topowym dzieckiem wzmacniaczem słuchawkowym Black Pearl zastępującym Moonlighta oraz słuchawkami Beyerdynamic T1.

Zacznę może od tego że z Teslą1 miałem okazję się już wcześniej miesiąc temu spotkać u majkela (słuchawki Johna) . W grze aktualnych T1 (obecnego nabytku majkela) wigoru nabrał bas oraz poprawiła się przestrzeń zawdzięczamy to odcięciu w oryginalnym kablu zasilającym ekranowania od masy na jacku . Takie słuchawki bez tej korekcji są po prostu niesłychanie szczupłe w artykułowaniu muzyki a scena jest gorzej poukładana. Poprzednio na Lake People G99/2 byłem skłonny twierdzić sporą chudość na basie i jazgotliwość wysokich po tej prostej korekcji dźwięk a raczej jego równowaga wróciła do normy .

Sam wzmacniacz majkela o sympatycznej nazwie (którą oficjalnie poda konstruktor) posiada następujące dane techniczne:

-napięcie zasilania 12~24V DC
-jałowy pobór mocy: 1,2W
-impedancja wejściowa 0,02 Ohma-zwarciowy prąd wyjsciowy: 800mA na kanał
-moc wyjściowa na kanał dla zasilania 24V:
1'800mW dla 32 Ohm,
100mW dla 600 Ohm
-zalecana impedancja słuchawek:25~600 Ohm
-pasmo przenoszenia dla 25 Ohm (-3 dB, 0dB): 3Hz~100kHz

Muszę dodać że mocowo wzmacniacz bardzo dobrze sobie radził zarówno z 600 omowymi T1 jak i 22 Ohmowymi Pioneer Monitor10 gałka potencjometru w obu przypadkach nie była przekręcana dalej niż do godziny 11 a najczęściej lądowała na godzinie 9:30.
Z T1 napędzającymi Lake People tak słodko nie było i trzeba było dodać te pół godziny :)

Po pierwsze w końcu mnie ucieszyło że mam lepszy tor niż sądziłem o nim :)

No cóż Pioneer Monitor10 nawet z Lake People G99/2 w porównaniu do Beyerdynamików T1 zarówno z Lake People jak i wzmacniaczem majkela to jednak nie zupełnie przeźroczystą szklanka nie są; coś tam jednak z tych 30 letnich Monitorów wyłazi (zarówno z lżejszą jak i cięższą cewką-słuchaliśmy obu par).

Wracając do wzmacniacza majkela muszę stwierdzić że za te niewielkie pieniądze (informacja u konstruktora) otrzymujemy bardzo udany zestaw napędzający słuchawki Beyerdynamic T1 !

Przez ponad 5 godzin słuchaliśmy na zmianę różnego repertuaru i zestaw majkela po pierwsze pokazał jak mogą być zróżnicowane płyty; mieliśmy zarówno hektary przestrzeni rodem z AKG K1000 jak i skromna komóreczkę w której coś tam nam biegało tylko wzdłuż pod kabłąkiem. Bardzo pozytywną cechą w tym dobrze co do aspektów jakościowych skalkulowanym wzmacniaczu jest świetne zachowanie rytmu, rozpiętości dynamiki czy jak kto tam zwie PRAT co pokazała np.płyta Claptona "Unplugged". Dla odmiany Płyta Seether "One cold night" po prostu radowała uszy realizmem. Co do przestrzeni to wzmacniacz majkela potrafił ją bardzo rozwinąć i była bliska tej z HD800 na szczęście nie było słychać tak jak na HD800 żadnych kawitacji dźwiękowych na Agnus Dei śpiewanej przez Klaudie Cieslik (Capella Cracoviensis--Kronungs-Mese) Wokal był po prostu bez zarzutu.

Tak jak pisałem w T1 z Lake People G99/2 przed przeróbką kabla poprzednio basu prawie nie było a po przeróbce jednak czułem pewien niedosyt chodziło o wypełnienie, masę; lepiej to wychodziło ze wzmacniacza majkela. Dla odmiany "chudośc" brzmienia na Lake People rekompensowały trochę lepsze wybrzmienia oraz trochę większa przestrzeń taka rodem z HD800 ale jak trzeba zróżnicowana w przeciwieństwie do HD800 (oczywiście na konkretnych nagraniach ją generujących).Żeby nie było tak słodko Lake People momentami trącił dalej pewną jazgotliwością czego na przykład nie było na wzmacniaczu majkela. Zarówno skrzypce jak i fortepian były ze wzmacniacza majkela bardziej plastyczne (w stronę spójności a nie konturowości) Można by powiedzieć że Lake People trochę przerysowywał dźwięk.

Ogólnie T1 ze wzmacniaczem majkela sprawiają już na prawdę wiele frajdy żeby postawić kropkę nad i należało by moim zdaniem wymienić kabel na bardziej basolubny! Miałem jeszcze pewien niedosyt w niskich rejestrach i pewnie osoby spragnione łupnięcia na basie mogą być trochę rozczarowane (taka analogia AKG K701 do Ultrasone E9) Czy majkel wymieni kable, jeszcze nie wiem ale go do tego namawiałem moim zdaniem wymaga tego specyfika grania T1. Dodam jeszcze że nisko omowe Pioneer Monitor10 w aspekcie basu były prawidłowo napędzone przez wzmacniacz majkela.

Do czego bym nie polecał zestawienia wzmacniacz majkela i T1 ? na pewno do słabych źródeł gdyż mając taki potencjał po prostu obnażą ich wady dokładnie i obrzydza nam słuchanie muzyki. Mogę zapewnić że na dobrej muzyce jest na nich już niezły Fun i nie myśli się żeby coś dalej szukać oczywiście na razie ;) - wiadomo audiofilia nervosa :)

Jak się wzmacniacz majkela i T1 mają do takich np. Sony MDR R10? Cóż w tych drugich jest już bardzo duża plastyka dźwięku,jest kolor i synteza jest dużej wierności oszustwo co do realizmu spora przestrzeń generowana do przodu przed nas. W takich np. HE90 Orfeusza wokale to już zaczyna być bajka a bas sobie schodzi najniżej jak można i wachluje nam słuch niczym skrzydło motyla. Wysokie tony są zarazem niesłychanie rozdzielcze a zarazem spójne i plastyczne; tak to jest z tym topem ale to już cenowo zupełnie inna bajka i nie dla każdego :(

Myślę że znacznie lepiej opisze zestaw T1 i najnowszy wzmacniacz majkela Piotr Ryka do którego w ten weekend powędruje. tak ze uzbrójcie się w cierpliwość.



Zestaw odsłuchowy:

Kenwood DP-X9010
Coaxial Rafaell's Cable
DAC Cec DX51
Rafaell's Cable Version White XRL=> Lake People G99/2= Beyerdynamik T1 na zmianę z Pioneer Monitor10-rekablowane Rafaell's Cable
majkel RCA=> nowy wzmacniacz majkela=> Beyerdynamic T1 na zmianę z Pioneer Monitor10 z oryginalnym kablem.





                             
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: Rafaell w 02-10-2010, 22:42
 Black Pearl  cena na dzień dzisiejszy 1\'350 zł    


                           
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: cocor2007 w 02-10-2010, 22:49

Podbijam do 1500 !
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: Rafaell w 02-10-2010, 22:57
Ja bym tak nie podbijał bo Ci na Beyerdynamic T1 braknie :)
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: cocor2007 w 02-10-2010, 23:12
No dobra, 1600 i koniec trollowania :)  przepraszam
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: reactor w 03-10-2010, 12:21
Rafaell dzięki za ciekawy opis, miło się czyta :)
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: Rafaell w 06-10-2010, 19:35
Moje konsultacje i uwagi odnosnie Black Pearl nie poszły w las. Dziś spotkałem się ponownie u majkela i poostatnich  poprawkach nasunęły mi się takie uwagi:
Zestaw  słuchawkowy Black Pearl i Beyerdynamic T1 jest systemem z najmniejszą ilością wad! Dokładnie tak, słuchałem sporo systemów słuchawkowych i tylko w niektórych niestety bardzo rzadkich i drogich była nazwijmy to   pełna euforia. Zestaw  Black Pearl + Beyerdynamic T1 odsłuchiwany na bardzo różnym materiale wykazał się bardzo dużą transparentnością zrównoważeniem tonalnym, piękną sceną i perfekcyjną lokalizacją pozornych źródeł dźwięku no i krytycznym spojrzeniem na słabiej zrealizowane płyty. Myślę że ta konfiguracja to jest na prawdę hit ! Pierwsze co mnie ucieszyło to niespotykany spokój zestawu  Black Pearl + Beyerdynamic T1 w podejściu do materiału dźwiękowego i nie jest to jakaś beznamiętność, brak nerwowości czy chłód tylko właśnie spokój. To takie kolejne ciekawe  uczucie, jak kiedyś poznana przeze mnie na kolumnach czerń tła. Byłbym zapomniał ten spokój powoduje że PRAT wydaje się dodatkowo poddany medytacji, nie jest to tylko zwierzęcy rytm wychodzący z nas samych, jest to wszystko wcześniej  bardzo przemyślane i poukładane. Muszę trochę zmartwić także bardzo napalonych po tym opisie potencjalnych nabywców; T1 mają pewną górkę na 9 kHz i bardzo rzadko ale jednak w niektórych nagraniach np. skrzypcowych instrument ten ma bardziej ostro podane brzmienie niż to słodkie znane z koncertu live. Pisałem wcześniej że wady są ale moim zdaniem do wytrzymania :) Pewnie znajdzie się jakiś magik co sobie ta górkę wytnie na EQ ;)

                     
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: Rafaell w 06-10-2010, 19:38
Dodam jeszcze że do Beyerdynamik T1 niestety ale zamiast swojego Lake People G99/2 wolę wyrób majkela :( Cała nadzieja że może z PS1000 lepiej zagra G99/2                              
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: majkel w 06-10-2010, 22:34
A jak zagra lepiej to co? Przecież taniej wyjdzie kupić T1 + CP niż PS1000 same. :)
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: Rafaell w 06-10-2010, 22:47
 >> majkel, 2010-10-06 22:34:24
Widzisz pewnie PS będę miał tak szybko jak działa ich serwis tak że się tak nie stresuję ;)                              
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: alghar w 07-11-2010, 12:05
@ majkel jak wygląda sprawa kabli zasilających Black Pearl . Trafo od strony sieci ma wymienialny przewód i ile jest w nim żył ? Czy  przewód  pomiędzy trafo  a  Black Pearl jest wymienialny ?
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: majkel w 07-11-2010, 12:08
Nic nie jest wymienialne. Trzeba sobie tylko słuchowo zwrócić uwagę jak ma być włożona wtyczka zasilacza do gniazda sieciowego. Jak nie słychać różnicy, to tym lepiej. ;) Funkcjonalnie to bez znaczenia.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: dankam w 08-11-2010, 13:50
Jako, że mam w planach kupić swój pierwszy tor słuchawkowy i nie wiem czy faktycznie będę z niego na tyle często korzystał aby od razu inwestować w BD T1. Mam pytanie czy połączenie z BD DT880 sprawdzi się w przypadku tego wzmacniacza? Bo wg mnie jeżeli jest dedykowany do T1 to z 880 powinien wyciągnąć maks. Majkiel odsłuchwiałeś takie zestawieni?
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: majkel w 09-11-2010, 10:33
Kolega domzz używa, jego można zapytać. Pod względem mocy na pewno wyciągnie z nich maks, a jeśli chodzi o brzmienie to trudno mi powiedzieć, bo słuchałem takiej kombinacji dawno, gdy Black Pearl jako konstrukcja był w powijakach i na pewno brzmiał inaczej niż teraz.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: domzz w 10-11-2010, 18:34
>> dankam, 2010-11-08 13:50:07
Jako, że mam w planach kupić swój pierwszy tor słuchawkowy i nie wiem czy faktycznie będę z niego na tyle często korzystał aby od razu inwestować w BD T1. Mam pytanie czy połączenie z BD DT880 sprawdzi się w przypadku tego wzmacniacza? Bo wg mnie jeżeli jest dedykowany do T1 to z 880 powinien wyciągnąć maks. Majkiel odsłuchwiałeś takie zestawieni?

Jak dotychczas Black Pearl wyciągnął najwięcej z DT880pro ze wszystkich wzmacniaczy jakie słyszałem, ale i tak u mnie od dawna DT880pro są ogólnie na drugim miejscu, zaraz po ATH-M50.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: alghar w 19-11-2010, 10:59
 czy ktos juz np wymienil kabel zasilajacy w BP ?byla poprawa w dzwieku ?
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: alghar w 28-11-2010, 12:34
Od jakiegoś czasu jest w moim posiadaniu BP majkela .Pierwsze co zwróciło moją uwagę w jego zestawie ,to zasilanie  a szczególnie kabel zasilający > taki zwykły od radiomagnetofonu.Na razie jest o wpięty w listwę i nie zmieniałem położenia wtyczki.Sprzęt towarzyszący,:CD Denon DCD 2000AE, IC TaraLabs Master,kabel do listwy , cd  i Soha II Furutech FP-3TS20 i wtyczki Furutech ,lista monster power 2989 z clean power z modyfikacjami, wzmacniacz Soha II lampy to ECC 81 RFT Nos i kondensatory Jantzen Audio Silver Z-cap,gniazda RCA bezposrednio przylutowane  do płytki,okablowanie  w środku,częściowo Furutech 314, Grado GS 1000.Pierwsze co od razu słychac  to że Soha "ociepla " dzwięk .BP ma dzwięk rześki,bardziej podobny do tego który nas otacza, ma lepszą barwę.Mi  bardziej odpowiada  dzwięk BP.Następna różnica to budowa planów BP lepiej to "robi"jest więcej powietrze pomiędzy muzykami, kreowanie przestrzeni BP lepiej ,na GS 1000 niekiedy są to "hektary"  ,lokalizacja zródeł dzięku na BP lepiej, bas bardziej  sprężysty i niżej schodzący.BP wydaje  się "szybszy" w przekazywaniu muzyki.BP jest lepsza od  mojej Soha II .Soha II na pewno zagra jeszcze lepiej po wymianie lamp .Kolega X500 porównywał Sohe "zagrala moim zdaniem na poziomie Cayin ha-1a ".Nie mam  innego wzmacniacz  z wyższej półki do porównania .Jesli  Cayin ha-1a który jest na "poziomie"Sohy kosztuje około 2,5-3 kzł   to ile powinna kosztowac BP w "lepszej" obudowie ???Pamiętajmy  ze "gra\'" już na zwykłym kablu  od radiomagnetofonu a co będzie po wymianie  kabla zasilającego ? cdn . Michał  dzięki  za BP.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: szwagiero w 28-11-2010, 12:39
Kabel zasilający jak kabel (też się dziwię, że on W OGÓLE GRA (!) na takim kablu;) ale jak wypolerujesz wtyczkę w GS1000 to dopiero będzie poprawa! ;)

Nie porównuj cenowo sprzętu fabrycznego z DIY, bo to trochę co innego.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: alghar w 17-12-2010, 00:02
Dzisiaj  aby zaspokoic  swoją "ciekawośc" w sprawie GS 1000 i  ich "wygrzewania"przyjechał do mnie znajomy z GS 1000i  , HD 800 i Perreaux Silhouette SXH1.Niestety jego GS 1000i i HD 800 były tylko po około 80 h "wygrzewania ".Oprócz tego był CD Denon DCD 2000AE, IC TaraLabs Master,kabel do listwy Furutech FP-3TS20 i wtyczki Furutech ,lista monster power 2989 z clean power z modyfikacjami,BP majkela,Grado GS 1000. Podłączyliśmy do tego zestawu po kolei wszystkie słuchawki .Nowe nie "wygrzane" GS 1000i poszły w odstawkę > szkoda było ich słuchac  w takim "stanie".Różnice  pomiędzy GS 1000 i HD 800 to moim zdaniem odnoszą się do "budowania przestrzeni " i "szybkości".HD 800 tworzyły przestrzeń jakby "sztucznie "  i "wyolbrzymiając ją niekiedy do "wielkości boiska do piłki " zamiast do wielkości studia nagraniowego.Były jakby"wolniejsze" szczególnie  w rocku.Ogólnie  sprawiały wrażenie jakby były "sztuczne" i nie niosły tych emocji co Grado .Może  przez to że miały tylko około 80h grania ?    
Następnie podłączyliśmy zamiast BP majkela, Perreaux Silhouette SXH1 reszta "toru " ta sama.Ma on 2 dziurki więc podłączyliśmy  GS1000 i HD 800.Grały w różną głośniością ale mają inną rezystancje.Następnie słuchaliśmy  osobno słuchawek przez ten wzmacniacz.BP majkela  dla mnie zagrał lepiej.Szczególnie co od razu usłyszałem  to inna barwa  na Perreaux Silhouette SXH1.Jest ona bardziej "sucha " ,dzwięk nie ma takiego wypełnienia ,jest  jakby odchudzony.Dzwięk nie jest tak "melodyczny " jak na BP. BP lepiej buduje przestrzeń .Na GS 1000 na jednej z utworów bas na Perreaux Silhouette SXH1 zaczął "buczec"i stał się "rozwięzły" jakby wzmacniacz stracił nad nim kontrolę a na HD 800 tego  zjawiska nie było słychac na tym utworze.Cały odsłuch trwał niestety krótko. Podziękowania dla p G.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: majkel w 17-12-2010, 00:18
Dzięki za porównanie. Kolega z innego forum polecał mi tego Perreaux jako studium dobrego projektu elektronicznego. Niestety nie znam tej konstrukcji ani od strony schematu, ani użytych części. Teraz przynajmniej wiem coś o brzmieniu. Przypominam też, że projekt Black Pearl żyje, więc jak coś nie leży to walić do konstruktora w pierwszej kolejności. ;)
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: alghar w 17-12-2010, 00:37
@ majkel  jeśli możesz wyjasnic co może byc powodem "Na GS 1000 na jednej z utworów bas na Perreaux Silhouette SXH1 zaczął "buczec"i stał się "rozwięzły" jakby wzmacniacz stracił nad nim kontrolę a na HD 800 tego zjawiska nie było słychac na tym utworze."
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: alghar w 17-12-2010, 11:03
Znajomy przesłał  info "słuchawki nie mają jeszcze 80godzin.
Grado GS1000i mają  nie więcej jak 30-35godzin , a HD800 może  
20-25godzin grania".
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: majkel w 17-12-2010, 12:08
Grado GS1000 potrafią połknąć dużo prądu w impulsie, a największą amplitudę w muzyce mają właśnie instrumenty basowe. Prawdopodobnie pojawił się clipping z powodu braku zapasu prądu lub napięcia ze wzmacniacza, a to może być konsekwencją różnych przyczyn - mało wydajnego zasilania lub za małej pojemności kondensatorów w nim, za niskiego napięcia zasilania, zbyt wysokiej impedancji wyjściowej, niskiego prądu maksymalnego tranzystorów wyjściowych, itp. Nie wiem co jest powodem w tym konkretnym przypadku.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: audio_house w 14-03-2011, 10:08
Z watku http://audiohobby.pl/topic/10/4956#koniec
Od dłuższego czasu szukałem wzmacniacza na akumulatorach czy bateriach. Natchnął mnie grado RA-1. Ale nie było to czego oczekiwałem.Tym bardziej że szukałem wzmacniacza do trudnych do napędu AKG K701. W końcu dotarł do mnie wzmacniacz Black Perl z zasilaniem akumulatorowym i dedykowaną łądowarką. Po co ten cały cyrk z tymi sieciówkami skoro można mieć najlepszy i najczystszy stabilny prąd z akumulatorów ? Wszystkie sieciówki co miałem sprzedałem i przeszedłem na akumulatory. Mój sprzęt towarzyszący nie jest wysokich lotów ale daje radość ze słuchania pod warunkiem określonego gatunku muzycznego. Po żonglerce ze słuchawkami zostały mi AKG701. Idealne do jazzu, akustycznej, wokalizy i klasycznej. Wygląd: BP i aku to urządzenia solidne w aluminiowych firmowych obudowach epoksydowane na czarno, po prostu solidne i schludne. Duża i ciężka łądowarka do akumulatorów. Odsłuch: w pierwszych chwilach w obcowaniu z Black Perlem na aku porażają 2 rzeczy: wzmacniacz jest prawie całkowicie przezroczysty dźwiękowo, neutralny nic nie dodaje od siebie co w pierwszym odczuciu wydaje się mało efektowny ale to dobrze bo nie lubię sprzętów maskujących niedoskonałości. Wolę muzyczną nagą prawdę niż maskujące słodzenie :) Druga sprawa to niesamowita paleta barw którą BP rozciąga w całym paśmie. Szczególnie i wyraźnie to słychać na K701. Jak wiadomo są to trudne słuchawki do napędzenia. Black Perl na akumulatorach fantastycznie sobie z nimi radzi ze względu na dużą wydajność prądową w impulsie ok 2,5A. Co przy małym zapotrzebowaniu układu BP na prąd jest wynikiem godnym najlepszych konstrukcji. Nadmienić też trzeba że praca na aku jest stabilna i na całkowitych naładowanych akumulatorach daje ponad 20 godzin frajdy ze słuchania. Duży zapas prądowy objawia się również tym że, K701 mają niesamowita kontrolę basu a także jak pisałem wcześniej jego odcienie barw. Jak wiadomo przy obcowaniu z K701 brakowało nam wypełnienia basu szczególnie ze współpracą z nieodpowiednimi wzmacniaczami. Najlepszymi do K701 do tej pory były: HEEDa CanAmp i Lehmann audio cube oraz przerobiony chiński klon Lehamna. Black Perl przebił poniższe konstrukcje bardziej finezyjnym graniem, bogatszą paletą barw i co jest również ważne szybkością.Co jest ciekawe BP na akumulatorach dźwięk jest jakby lepiej kontrolowany. Jakby minimalnie szybszy od wersji z zasilacza. Szybkość dźwięku tej konstrukcji powoduje że dźwięk staje bardziej żywy, namacalny co z przestrzenią K701 daje iluzję muzyki na żywo. Mam wrażenie że poprawiła się holografia zarówno wszerz i w głąb. Przezroczystość BP powoduje że odsłania wszystkie niedoskonałości źródła a także jest wrażliwy na interkonekty co przy tej klasie sprzęty jest raczej normą. Jednym słowem nie będę analizować poszczególnych dźwięków w brzmieniu BP , nadmienię tylko że na nowo odkrywam moje stare płyty. Te gorzej nagrane czy zrealizowane słucham po prostu rzadziej. Duża frajda z obcowania z muzyką a przecież oto tutaj chodzi. Może czas na zmianę źródła?? Może lepsze wykonania CD??

Sprzęt towaryszący:

Cd Pioner pd-s06
wzamcniacz Black perl (last edition) z zasilaniem akumulatorowym + dedykowana ładowarka
słuchawki AKG K701
inetrkonekt: IXOS-101, vdH-the first

płyty:
HANDEL - MESSIASH - DEUTSCHE GRAMMPOHON 4D
VIVALDI - THE FOUR SEASONS - DEUTSCHE GRAMMOPHON 4D
GREAGORIO PANIAGUA - LA FOLIA - HARMONIA MUNDI
CATCHIN\' SOME RAYS - THE MUSIC OF RAY CHARLES- ROSENNA VITRO - TELARC JAZZ
DIANA KRALL - LIVE IN PARIS - VERVE
NORA JONES - THE FALL - BLUE NOTE
KRONOS QUARTET - PIECE OF AFRICA - ELEKTRA NONESUCH
DEAD CAN DANCE - WITH THE REAL OF A DYING SUN - 4AD

Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: alghar w 23-05-2011, 23:31
Dziś BP majkela została  podłączona  do zestawu REIMYO CDT-777 i DAP-999EX.Kabel cyfrowy pomiędzy urządzeniami   to prototyp firmy Albedo.Zasilanie >kable firmy Harmonix.IC  z  zestawu  Reimyo do BP to  TaraLabs Master.Zasilanie  BP prosto z ściany.Słuchawki Grado GS 1000.Płyta Decca Beethoven Symfonia 5&7  dyr.V.Ashkenazy.W stosunku do  cd Denon 2000 ae  "przybyło" niekiedy  dzwięków np .skrzypnięcie krzesła itp,lepsza lokalizacja zródeł, trochę więcej "powietrza " pomiędzy muzykami,lepiej zarysowane poszczególne "plany",brzmienie bardziej "żywe" i szybsze.Diana Krall "When ..." pierwszy takty co za barwa , byłem w małym  szoku ,szkoda  że Denon tak nie odda barwy.Jaki "potencjał "musi byc  w  tym zestawie który dopiero się "dociera" .Pink Floyd "The dark side..." utwór Time   zegary " krew  z uszu" , nie do słuchania ale po tym wstępie  było już dobrze.Zestaw REIMYO CDT-777 i DAP-999EX ma według sklepu Audio-Connect około 4 miesiące grania więc myślę że będzie okazja posłuchac tego zestawu za jakiś  czas jak będzie bardziej "wygrzany".Pamiętam opinie Piotr na temat \'wygrzewania"CD  na przykładzie Accu 700 i z swoich obserwacji  jak na początku  grał Denon  a jak gra teraz.Albedo produkuje kable  na bazie srebra chyba i kabel który łączył  transport i Dac  był z Albedo.Mysle że "niewygrzanie " i srebro spowodowało to że w "Time" poczatek utworu był nie do słuchania na GS 1000.Nastęnym razem postaram się zabrac swoją listwę i kable Furutech-a.Będzie tez już może kolegi BP  w wersji na zasilanie  z akumulatora.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: Vinyloid w 24-05-2011, 00:42
"Kuranty" w Time są uciążliwe bo są nagrane zbyt głośno i piskliwie. Nawet chreesowe Staxy nie zdołały przykryć tego "wrzoda", o Denonach nie wspomnę, a co dopiero GS-y.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: alghar w 24-05-2011, 22:41
Z Denonem 2000AE , Tarą, furutechami ,BP na GS 1000 jest "dobrze".Może to zestawienie to robi.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: rafaell.s.cable w 24-05-2011, 23:22
>> alghar, 2011-05-23 23:31:08
> .Pink Floyd "The dark side..." utwór Time zegary " krew z uszu" , nie do słuchania ale po tym wstępie było już dobrze.

Winny jest remaster na CD na winylu jest OK
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: almagra w 24-05-2011, 23:24
Remaster jest tragiczny nawet w porównaniu ze starą wersją CD.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: domzz w 25-05-2011, 08:57
Jeśli ktoś nie ma problemów z moralnością, to na Avaxhome są genialne ripy z winyli 24/192.
Można np. posłuchac "Off the wall" Michaela Jacksona w wydaniu japońskim, z pierwszego tłoczenia i porównać z remasterem. Przepaść jest i to dosyć spora, remastery, owszem może zawierają trochę mniej szumów, ale na tym koniec. Całe mięsko jest w oryginałach. Poza tym mam taką prywatną teorię na temat porównania winyli do cd, że z gramofonu słychać także wszystko to co jest między zerem i jedynką 8)
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: asmagus w 25-05-2011, 09:21
Ja mam inne zdanie o ripach z winyli .... CD są lepsze na ogół. Np czarna metalica czy nirvana unplugged i wiele wiele innych.

Pliki gęste - jak z SACD - mają jednak nad CD dużą przewagę.


By nie było "oftopu" --> zapewne Black Pearl przenosi niuanse nawet z plików 24/196
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: Vinyloid w 25-05-2011, 14:54
asmagus -> 24/192 (2x96), to po pierwsze, po drugie ripy zrobione na dobrym sprzęcie z niezniszczonej płyty, przez osobę znajacą się na rzeczy zabijają większość CD i to na na śmierć !

P.S.
Oj, widzę że będę musiał uruchomić mój tajny serwer abyś zmienił zdanie co do winyli :-)
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: asmagus w 25-05-2011, 15:01
He he he .... tak, tak, tajne top ściśle secret testy mam w głowie ... żona pokrzyżowała mi plany w ten weekend, jakieś spacery romantyczne, zakupy, przytulanie .... z ja muzyki miałem słuchać ;)
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: Vinyloid w 25-05-2011, 17:04
Twojej żonie też bym nie odmówił ;-)
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: alghar w 25-05-2011, 17:39
Cd Pink Floyd " The Dark Side ..." hybrid SACD.Suchaliśmy  również na kolumnach cały zestaw Reimyo ,kolumny ART Deco 15 s, kable IC i kolumnowe Albedo Versus ,zasilanie Harmonix  i w mojej opinii  " przepaści" pomiędzy zestawem a GS 1000 z BP  nie  było. Bicie serca na płycie Pink Floyd lepiej zabrzmiało na GS 1000.  Na kolumnach   "Messiah"G.Haendla wypadł lepiej.Niektóre "rzeczy" lepiej zagrały  na  kolumnach  a niektóre na GS 1000 z BP.Na pewno po "wygrzaniu " transport i Dac Reimyo to będzie  bardzo dobre  zródło dla  BP i GS 1000  ale to  dopiero  za jakiś  czas.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: alghar w 02-06-2011, 18:08
Dzisiaj testów BP  ciąg  dalszy w sklepie Audio-Connect . Zródłem był zestaw Reimyo  CDT 777 i DAP 999EX i jako wzmacniacz słuchawkowy  posłużył przedwzmacniacz ART AUDIO Conductor(24kzł) ,słuchawki Grado GS 1000.BP nie była podłączona  do zestawu .Płyta Decca Beethoven Symfonia 5&7 dyr.V.Ashkenazy >oczywiście  barwa , drive itd  było  bardzo  dobre   ale   chyba  BP  buduje bardziej w głąb scenę :) w stosunku do wyrobu Art Audio.Wzmacniacz słuchawkowy (jego dziurka) w ART Audio jest na "poziomie" BP lub bardzo blisko.Posłuchałem jeszcze cd Fourplay"Energy" Haendla"Messiah"Harmoni Mundi i « All\'Improvviso »Ciaccone, Bergamasche e un po\' di Folie...Alpha> dla mnie "uczta  dla uszu " za jakośc  nagrania,barwę, oddanie przestrzeni i relaks  w słuchaniu  muzyki.

Drugim zestawem był cd AMR CD-777(lampy fabryczne) ,ic TaraLabs Master, BP i słuchawki Grado GS 1000.Podłączone to było do listwy firmy ??.Oczywiście  było od razu  słychac różnice w klasie pomiędzy odtwarzaczami cd , szczególnie na cd Fourplay utwór 10 "Sebastian" początek utworu . Tutaj AMR 777 pokazał jak jest różnica pomiędzy nim a zestawem  Reimyo i dlaczego  płacimy za zestaw Reimyo tyle  $.  Słuchałem  jeszcze« All\'Improvviso »Ciaccone, Bergamasche e un po\' di Folie..tutaj już nie ta barwa .CD AMR 777 " ściąga " kolejną zasłonkę " z płyt w stosunku do DENON 2000 AE ale tak powinno byc  chocby ze względu na cenę obu urządzeń.Za jakiś  czas postaram się  posłuchac Reimyo i BP  z zasilaniem akku.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: MAG w 02-06-2011, 18:35

Kiedyś użytkowałem wysoki model JVC z technologią K2 grał bardzo jasno ale dla mnie brakowało ciepła , no ale tamta konstrukcja to lata 90r i technologia poszła oszałamiająco do przodu







Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: majkel w 02-06-2011, 22:43
>>.Za jakiś czas postaram się posłuchac Reimyo i BP z zasilaniem akku.

Większość tego zamówienia mam zrobione, więc wysyłka w przyszłym tygodniu jest realna. Muszę tylko Elfę pogonić, bo niedługo minie dwa tygodnie, jak mi potencjometry wysyłają. Zostały mi tylko Vishay\'e, a wolałbym założyć Alpsa i nie przeciągać z tego powodu. Zadzwonię jutro spytać czemu przesyłka lotnicza ze Szwecji idzie 2 tygodnie, a z UK tydzień? Do kompletu będzie całkiem nowy typ interkonektu RCA.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: SI_WY1975 w 25-01-2012, 12:32
Czy moglibyście podsunąć mi propozycje źródeł dla Black Pearla, z którymi wg. Was brzmi on bardzo dobrze???(Preferuję kategorię budżetową:)). Mam już pare pomysłów ale cały czas szukam.


Pozdrawiam
 
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: Baele w 26-01-2012, 17:26
Sony CDP X222ES lub CDP XA3ES (to modele, w których nie ma problemu z dostępnością laserów)
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: czodaboy w 28-02-2012, 20:00
Kupie wzmacniacz BP, info na priv
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: domzz w 13-04-2012, 22:51
Proponuję taką obudowę dla BlackPearl :P
Pewnie da się na czarno przyfarbować...

http://runawaybrainz.blogspot.com/2012/04/audio-crystal-cmoy-freeform-headphone.html
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: asmagus w 13-04-2012, 23:45
Może to zabrzmi dziwnie, ale już dawno temu wpadłem na taki pomysł z tą jednak różnicą, że ściankę przednią zrobiłbym z aluminium jednak.

Nie wydaje mi się jednak, że jest to dobry pomysł dla producenta .... BP czasem przy przełączaniu słuchawek na włączonym wzmacniaczu "pada", więc trudno byłoby dokonywać napraw gwarancyjnych ...
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: Gustaw w 13-04-2012, 23:52
>> domzz, 2012-04-13 22:51:15


Fajny pomysł z ta obudową. Oryginalny.
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: majkel w 14-04-2012, 01:03
Przypomniały mi się gałki lewarka zmiany biegów z zatopionymi figurkami starych samochodów. Estetycznie to jest ciekawe, pod względem serwisowania lub "tuningu" kiepskie.

BP nie pada jak się wypuści sygnał na jack przez rezystory. Teraz tak jest robione w standardzie,
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: majkel w 11-06-2012, 10:37
Na sprzedaż jest używany Black Pearl Deluxe w obudowie HLLY.

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/sluchawki/black-pearl-deluxe-obudowa-hll-os90771.html
Tytuł: Black Pearl słuchawkowy wzmacniacz dla wymagających więcej
Wiadomość wysłana przez: w 25-03-2013, 21:11
Mi zawsze podobał się sprzęt w błyszczących obudowach. W moim Moonlighcie bardzo podoba mi się pokrętło, a raczej jego połysk. Chciałbym żeby cały wzmacniacz się błyszczał takim metalicznym połyskiem. Może coś takiego do czarnej perełki by zaaplikować?