Audiohobby.pl

HTPC jako odtwarzacz CD

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
14-08-2010, 18:22
Moje doświadczenia są takie, że interkonekt ma być dobry, szczególnie ważne są dobre wtyki.

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
14-08-2010, 18:29
Znalazłem starą fotkę, tak to wygląda finalnie(z tą różnicą, że u mnie z jednej strony siedzą TS 1/4 ze względu na podłączenie do E-MU):

Majk

  • 31 / 5030
  • Użytkownik
14-08-2010, 19:34
Conducfil SONOLENE 3014?

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
14-08-2010, 19:43
SONOLENE 3014 jest dobry do recablingu słuchawek, jako IC najlepiej sprawdza się model 8896. Jest niesamowicie neutralny tj nie dodaje nic od siebie co może potwierdzić wiele osób.

Majk

  • 31 / 5030
  • Użytkownik
14-08-2010, 19:46
Jasne, więc 8896 będzie. Dzięki Pawle.

Majk

  • 31 / 5030
  • Użytkownik
14-08-2010, 22:33
Szanowni Koledzy, podczas procesu analizy za i przeciw użycia jakich komponentów do mojego audio (wciąż na poziomie transportu CD) pojawiła się jeszcze jedna kwestia. Otóż rzecz się tyczy zintegrowanej dźwiękówki mojej płyty głównej. Jest to ADI 1988B (nie znam jakości tego czipu niestety) z wyjściem SPDIF optycznym. I tu chcę Was zapytać, które rozwiązanie będzie lepsze:

1. Zmodowana Creative X-Fi z wyjściem cyfrowym mini jack (wymagającym użycia gotowego IC ale niskiej jakości bądź IC RCA- RCA z przejściówką mini jack- RCA);
2. Zintegrowana z płytą główną ADI 1988B z wyjściem optycznym (tu oczywiście możliwość użycia gotowego IC wysokiej jakości).

ogorek

  • 855 / 5235
  • Ekspert
15-08-2010, 07:58
Odpowiadasz na wpis
>> Majk, 2010-08-14 22:33:38

Jeżeli wzmacniaczem ma być Grand Twin to chyba całość jes śednio zaprojektowana. Beres należy do raczej ciepłych DAC-ów, więc ja bym się zastanowił nad kartą studyjną do GrandTwin-a, np EMU 1212m.

Wydaje mi się, ze GrandTwin ukaże wszelkie niedociągniecia źródła więc chyba wolałbym taką kartę.

Proponuję napisać PM do Pana Piotra Ryki co sądzi o Beresie jako o źródle go GT. Pamiętam, że GradoFan raportował "notowalne" zmiany brzmienia Beresforda w zależnościod transportów cyfrowych.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
15-08-2010, 08:32
Grand Twin zgrywa się z Beresem znacznie lepiej niż z E-MU, po przesiadce z modowanego Beresforda na 1212m wszystko się zamuliło i właśnie wtedy wyszły niedociągnięcia. Ja uważam, że Majk zmierza w bardzo dobrym kierunku, tj neutralny, ciepły i przejrzysty rockowy system. Może nie na wszystkich słuchawkach to widać ale Beresford zostawia E-MU daleko w tyle w bezpośrednim porównaniu właśnie na Grand Twinie, część swojej opinii wyraziłem też w wątku z recenzją Beresforda, podobne zdanie miał też właściciel DAC\'a, który słuchał go u mnie z GT na GS1000i oraz ATH-ESW9 i 2-way. Może z Fury byłoby nieco inaczej, aczkolwiek to też zależy od zastosowanych lamp i dostrojenia samego wzmacniacza.

ogorek

  • 855 / 5235
  • Ekspert
15-08-2010, 09:05
Odpowiadasz na wpis
>> -Pawel-, 2010-08-15 08:32:23
 
Ja użytkowałem Beresforda w róznych wersjach i z PCLInkiem prawie półtora roku. I nadal lubię ten DAC.
Ale uważam go za ciepły (choć są też skrajne opinie, że jest techniczny -> co człowiek to inna opinia).

Dlatego sugerowałem zapytać się o opinie użytkowników GT.

Inną zaletą Beresa jest to, ze można go wypożyczyć i przetestować. Więć zamiast się pytać proponuję @Majk-owi wypożyczyć Beresa. Potestować go pokablu USB lub po światełku z integry. Nie wiem jak jest z wypozyczeniem GT ale ja bym zgrał wypożyczenie Beresa i GT  w tym samym momencie i potestowal na wspomnianych połączeniach z integrą (USB, Toslink).

Zadna opinia tyle nie da co bezpośrednie posłuchanie Z OPCJĄ ODDANIA. Bo dla wielu osób tomoże być raj a akurat dla @Majk-a nie do przyjęcia ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
15-08-2010, 09:14
No właśnie jako użytkownik GT Beresa mogę polecić, sam zresztą planuję zakup do własnego systemu.

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam, najlepiej jest wypożyczyć i samemu posłuchać, ja gdybym go u siebie nie usłyszał to też pewnie nie miałbym pojęcia co o nim sądzić. W towarzystwie z GT za ciepło na pewno nie będzie, chyba, że dobierzemy do tego jakieś mega-basiorowe słuchawy, w sumie to te ATH-ESW9 basu miały dość sporo i wycofaną średnicę, a i tak w takim systemie nie odczułem żeby jakoś źle grały. GS1000i natomiast dostały takiego kopa, że aż się zdziwiłem :) Po wygrzaniu o one nie mają już tyle basu co na początku więc jeśli nawet Beres lekko dociepla to mi to w zestawieniu z Grado absolutnie nie przeszkadzało, a może w zestawieniu z niektórymi wzmacniaczami staje się właśnie techniczny? No ale tak jak mówisz, najlepiej samemu posłuchać i ocenić, dla mnie GT+Beresford okazało się być świetnym i bardzo uniwersalnym zestawieniem.

Majk

  • 31 / 5030
  • Użytkownik
15-08-2010, 10:24
Ogorek, Grand Twin z pewnością ukaże wszelkie niedociągnięcia źródła, jestem na to przygotowany:) Ale wiesz, chcę po prostu zacząć od tego, co już posiadam choćby ze względu na fakt, że nigdy wcześniej nie używałem zestawu stereofonicznego. I kto wie, czy nie mam bardziej drewnianego ucha niż mi się zdaje, w efekcie taki układ będzie mi wystarczał:) Kartę EMU (bądź Lynx jeśli zajdzie taka potrzeba) zawsze można dokupić w późniejszym czasie.
Oczywiście profesjonalizm producentów obu urządzeń jest wysokich lotów, oferują możliwość wypożyczenia obu urządzeń- Grado_fan daje na to 14 dni, natomiast na decyzję o zatrzymaniu u siebie GT po zakupie mamy 10 dni, co jest oczywiście wystarczające. Nie omieszkam skorzystac z tych opcji.
Natomiast zagwostkę mam wciąż na poziomie transportu i realizacji wyjścia z niego. Ogorek, jak rozumiem sugerujesz wyjście optyczne z integry? Pawle?
Ogorek, co do wycofania średnicy o którym wspomniałeś, to jest bardzo możliwe że mi by taki stan nie przeszkadzał (ocenimy), oczywiście jeśli jednocześnie nie doszłoby tu do straty dynamiki. Ogólnie powiedziawszy ja jestem bardzo uczulony na 1kHz i jego okolicę:)

ogorek

  • 855 / 5235
  • Ekspert
15-08-2010, 10:45
A jakie słuchawki do GT ??

Bo GRADO Fan poleca Grado :) do Beresa i na tych słuchawkach go testuje. Paweł zdaje się, też uzywa GS1000.

Przeciwnicy Beresa byli zdaje się głównie użytkownikami innych słuchawek ...

Wracając do transportu:

USB -> Beres
Toslink -> Beres
HiFace -> Beres

W tej kolejnosci co podalem.
Dwie pierwsze opcje wymagają tylko inwestycji w kabel (jakis Belkin USB lub hardcore: USB Wirewolrd Ultraviolet)
Ostatnia -> za kilka tygodni możliwe, że będę mógł pożyczyć hiface EVO na 3dni (sam go dostanę na tydzien/dwa)
Jak kupisz Toslink (np. Beresa Toslink lub znowu hardcore: Wireworld SuperNova) to wykorzystasz zarówno z integrą lub hiFace.

Gdzie ja pisalem o wycofaniu srednicy  ??? Raczej nigdzie nie wypowiadam się o takich aspektach.

Generalnie jak Integra + Toslink + Beres + GT + Słuchawki się spodobająto już lepiej nic nie testuj ...

Lepsze jest wrogiem dobrego ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Corvus5

  • 2596 / 5362
  • Ekspert
15-08-2010, 11:02
2 beresy, które słyszałem miały specyficzny dźwięk. Nic dziwnego, że do Grado pasują. Transportów za bardzo nie badałem, ale Beres po USB czy przez PCLink to był dla mnie taki low-end. Nieco gorzej miałem z integrą, zegar latał niczym fiat 126p rozpędzony do 100km/h.

-Pawel-

  • 4724 / 5500
  • Ekspert
15-08-2010, 11:30
Tak jak napisałem ja swoją opinię o Beresie oparłem nie tylko na odsłuchach z Grado chociaż nie ukrywam, że z GS1000i podobał mi się najbardziej, ale E-MU z GS1000i też wolę niż z czymkolwiek innym bo jak GS\'y mają dobry wzmak i odpowiedni EQ na źródle to wolę je od wszystkiego innego tak w sumie ;)))

Majk, może jak już będziesz miał pod ręką i DAC i wzmacniacz i słuchawki to oceń sobie to na spokojnie nawet via USB czy byle jakim optykiem z integry tą część toru, jeśli te komponenty będą strzałem w dziesiątkę to później już możesz sobie wymaksować transport do oporu, jednak on sam niewiele zmieni jeśli nie zajdzie synergia pomiędzy tymi trzema elementami ;)

Majk

  • 31 / 5030
  • Użytkownik
15-08-2010, 20:54
Ogorek
Sorki za błędną interpretację, pisałeś o ocieplonym brzmieniu. W zasadzie mnie to pojęcie sprowadza się do wycofanej średnicy, dlatego tak napisałem. Przepraszam.
Słuchawki to Grado RS-1i.
Czyli odradzasz mi X-Fi?
Wireworld- niezły kosmos:) Jako optyk wziąłbym Nova5, ta jeszcze jest w moim zasięgu cenowym:) Znacie ten kabelek?


Corvus5
Co masz na myśli z tym lataniem zegara? Chodzi o wrażenia odsłuchowe czy pomiary sygnału?

Paweł
Własnie zapomniałem Tobie podziękować. Wczesniej czytałem Twoje opinie w innych tematach (m.in. o Beresie) i uważam że są bardzo rzeczowe i przystępne stylistycznie dla takiego laika jak ja:) Poza tym mam podobny gust brzmieniowy do Twojego, a to pomaga w doborze sprzętu. Dzięki:)