Audiohobby.pl

Tannoy

Haka

  • 2996 / 5181
  • Ekspert
11-01-2011, 20:42
>> lancaster, 2011-01-11 11:28:50


>W przypadku Tannoy(z wyjątkiem np. Kingdomów) można brać praktycznie kazdy dobry wzmacniacz 10-15W lub więcej.


Czy to właśnie nie z powodu Tannoyów wszystkie wzmacniacze u Lutka grają tak samo ?


>Tranzystor, lampa nie ma znaczenia.

A jak nie można odróżnić lampowca od tranzystorowca , to dobrze czy źle ?

Lutek

  • 535 / 5860
  • Ekspert
11-01-2011, 21:52
Nie wszystkie..., nie wszystkie..., z tych ok. - juz chyba ponad - 20-stu wzmakow testowanych u mnie. W ostatnim czasie okazalo sie, ze np. w przypadku lampowych monoblokow Cayin 860 jest pewna roznica w brzmieniu na plus w stosunku do Rotela, lampa Prima Luna wykazywala - choc niewielkie - ale jednak roznice..., a juz bez sprzezenia zwrotnego, to roznice - w tym wypadku na niekorzysc - byly na tyle duze, ze podjalbym sie odroznienia wzmakow nawet w slepym tescie. Przy okazji wspomne, ze Prima Luny porownywanej z Rotelem na tubach Avantgarde Acoustic, przy okazji odsluchow u kol. Bartka (berberys - Lubuskie odsluchy), nie dalo sie od niego odroznic, choc to lampa, a tamto tranzystor. No i lampowy Auris z Audio-Akustyka z Suwalk, bedacy aktualnie u mnie, a majacy 6 roznych trybow, gra juz wyraznie inaczej w stosunku do Rotela, w zaleznosci od trybu pracy, a te tryby jeszcze mozna ze soba mieszac ! Jedynie w trybie single-ended nie da sie go odroznic od Rotela.

Imacman

  • 102 / 5562
  • Aktywny użytkownik
11-01-2011, 22:18
@Haka - mam pytanie, czy byłeś u Lutka ze swoim wzmacniaczem?
Pozdrawiam. Marek

yolaos

  • 605 / 5893
  • Ekspert
12-01-2011, 08:41
Co to znaczy że wszystkie wzmacniacze graja tak samo?

Haka

  • 2996 / 5181
  • Ekspert
12-01-2011, 10:19
Lutek , Imacman , yolaos

Mój post miał być bardziej humorystyczny niż napastliwy  :-)

-------------------------------------------

Czytając na AS wątek o lutkowych testach ( zbliżonych do ABX) ,  mam pewne wątpliwości co do akustyki , a przede wszystkim  brzmienia owych Tannoyów .

A już stwierdzenie Lutka :

>W ostatnim czasie okazalo sie, ze np. w przypadku lampowych monoblokow Cayin 860 jest pewna roznica w brzmieniu na plus w stosunku do Rotela, lampa Prima Luna wykazywala - choc niewielkie - ale jednak roznice


zupełnie utwierdza mnie w tym przekonaniu.

macrob

  • 74 / 5895
  • Użytkownik
12-01-2011, 10:37
A ja trochę z innej beczki. Kupiłem kilka lat temu Tannoy Eaton w stanie oryginalnym i w zawieszeniu górnym była PIANKA. Są tam 10" HPD DC. A tu ze zdziwieniem czytam, że zawieszenie gumowe. Moje są od kilku miesięcy po wymianie zawieszenia(również piankowego) i przez jakiś czas odczuwałem nieznaczne zmniejszenie "masy" basu na korzyść szybkości i precyzji, po miesiącu może miałem odczucie ,że tego basu jest już jak trzeba ale ta  energia i szybkość w nich pozostała :-D. Albo może ja się oswoiłem :). Czy to wydaje się prawdopodobne, że z powodu osłabienia właściwości mechanicznych starego zawieszenia była ta "miękkość" i dół?. Nie prowadziłem żadnych pomiarów a szkoda.
Pozdrawiam

Imacman

  • 102 / 5562
  • Aktywny użytkownik
12-01-2011, 13:30
@Haka - jestem nastawiony pokojowo :)

Fajnie, że piszesz swoje uwagi - czy ewentualnie mógłbyś rozwinąć swoją teorię co do wątpliwości w stosunku akustyki i samych kolumn. Też byłem w lekkim szoku, kiedy usłyszałem, bardziej nie usłyszałem różnicy w brzmieniach wzmacniaczy. Za to były duże różnice w jakości realizacji rożnych nagrań, przy tej samej lub bardzo podobnej muzyce.
Pozdrawiam. Marek

Haka

  • 2996 / 5181
  • Ekspert
12-01-2011, 13:59
O akustyce w pokoju Lutka ,o ile się nie mylę pisał Rekin , kiedy testowali ( o ile dobrze pamiętam ) Minas Anor.

Lancaster też tam był !!!

Na AS w wątku o ABX , ktoś ( nie pamiętam kto)  , zamieścił  stosowny cytat , że Rekin chodząc po pokoju coś tam mówił o trochę dziwnym basie , czy jakoś tak.



O specyficznym brzmieniu lutkowych Tannoyów też można było  poczytać.
No bo jeżeli rzeczone Tannoye są bez zarzutu i  Rotel gra prawie tak samo jak monobloki Cayin 860 , to ja się pytam :

Co za geniusz zaprojektował tego Rotela  i co za partacz spi...lił  tego Cayina 860 ?

Haka

  • 2996 / 5181
  • Ekspert
12-01-2011, 14:11
Żeby nie było...

Nie słuchałem tych Tannoyów.

Słuchał ich mój brat. W jego opinii grają specyficznie , ale tak , że  "prawie każdemu słuchaczowi

 powinno się  podobać"  - cokolwiek to znaczy cytuję dosłownie.

Imacman

  • 102 / 5562
  • Aktywny użytkownik
12-01-2011, 16:04
Faktycznie potrafią się podobać - średnica i górna średnica - są wzorowe. Jedynym mankamentem jest kierunkowość dźwięku. Wystarczy źle siedzieć lub się specjalnie wychylić i już są różnice w odbiorze pewnych składowych pasma dźwiękowego.
Pozdrawiam. Marek

garnooh

  • 101 / 5184
  • Aktywny użytkownik
12-01-2011, 23:17
Dzięki za podpowiedzi co do wzmacniacza ...
Dzięki znajomym dzisaiaj bardzo dobrze wypadło połączenie FASE Laserdrive1.0 + Leben cs 300 ( Lampy Nos-y)+ IC Furukawa Amadeus na zmianę z Futukawa Fe -21 + Furukawa Supremo + tannoy Glenair
Pięknie i analogowo na ile można ,  wczesniej połączenie Fase + leben świetnie zagrało z Lowtherami u kolegi ... nareszcie dowiedziałem się o co lowtherach chodzi :) - człowiek swoje lata ma ale ciągle się uczy :)
Może jeszcze w tym tygodniu zawitają do mnie monobloki JJ na 2A3 z dedykowanym przedwzmacniaczem i Mcintosh ale modelu już nie pomnę ... zobaczymy jak to zagra :)



===============================
tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com

Imacman

  • 102 / 5562
  • Aktywny użytkownik
13-01-2011, 22:32
To jest zwykły Leben, czy wersja XS?
Pozdrawiam. Marek

garnooh

  • 101 / 5184
  • Aktywny użytkownik
13-01-2011, 23:59
zwykły ....



===============================
tattoo 4ever
www.artline-tattoo.com

Lutek

  • 535 / 5860
  • Ekspert
13-01-2011, 23:59
Chcialem odpowiedziec Jarkowi, ale nie wchodza fotki. Wie ktos dlaczego ?

lancaster

  • Gość
14-01-2011, 00:02
Może format. Serwis akceptuje jpeg i png zdaje sie.