Audiohobby.pl

Jakie słuchawki nabyć? Luźna konsultacja :)

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
01-07-2010, 23:42
Może i porwałbym się na coś z ligi 1k$ + lecz nie wiem czy Audeze to byłby wybór bezpieczny. Tak jak Yamahy 1000 nie pasują wszystkim to pewnie i Audeze też wszystkim nie spasują, to raz. Dwa, w przypadku nowych firm i nowych produktów nigdy nie wiadomo kiedy się zepsuje, jaka będzie awaryjności i ile lat przetrwa. Jak firma zwinie się za rok czy dwa to można zostać z nienaprawialnmi słuchawkami.

Z drugiej strony nie wiem czy np dla mnie Audeze to nie jak ... rzucanie pereł przed świnie.


_____________
http://www.allegro.pl/item1091241383_magnetofon_deck_onkyo_ta_6511_40_org_kaset_bcm.html

http://www.allegro.pl/item1091241537_legendarne_akg_k_271_mk_ii_bcm_od_1_zl.html

ogorek

  • 855 / 5235
  • Ekspert
01-07-2010, 23:58
A co za problem wypożyczyć za kaucją w jednym sklepie HD380 Pro, HD600, HD650 na tydzien

Posłuchasz i wybierzesz ...

A nóź coś się zgra wybitnie z twoim sprzętem.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

intuos

  • 1003 / 5895
  • Ekspert
02-07-2010, 00:00
ja natomiast zastanawiam się po jakiego grzyba asmagus stworzyl nowy watek do tak blachej sprawy(sorry:)
ale na powaznie... asmagus dla mnie sa to pytania retoryczne. Zachowujesz sie troche jak kobieta, nawet nie troche a bardzo. W rzeczywistosci zdajesz sobie sprawe ze wybor masz ograniczony i zapraszasz kolegow do poglaskania twojego wyboru ktory za chwile sie wyloni, jezeli wogole.
ton ironiczny mojej wypowiedzi jest taki poniewaz tak jak pisalem temat zasmieca.
odpowiedzi na twoje pytania sa zawarte w watku sluchawki wysokich lotow itp-podobnych tematow.

asmagus, powiniens zadac sobie pytanie czego szukasz. Tak jak szwagiero pisze, starasz sie skakac do przodu, prawda jest taka ze znosi ci w czasie lotu albo w prawo albo w lewo.
albo dozbieraj i poeksperymentuj z ortho lub elektrostatami albo nie tworz watków, które oprócz podniesienia chwilowej frekwencji nie niosa ani dla ciebie ani dla nas porzytku

kurcze stara zrzęda ze mnie :D

chrees

  • 1653 / 5895
  • Ekspert
02-07-2010, 00:03
intuos ---> Raczej ortho, ponieważ do elektrostatów to już chyba inny wzmacniacz, prawda? :)
Kurcze, stara zrzęda z Ciebie ;D



-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
02-07-2010, 00:04
1. Wątek słuchawki wysokich lotów jest nie do przebrnięcia.
2. Przeszkadza Ci ten - nie czytaj, nie pisz - dotyczy słuchawek i jest we właściwym miejscu.
3. Jak dla mnie działa, bowiem są propozycje, których nie brałem pod uwagę jak RPF 30. Koledzy pomogli zawężyć wybór wzmaków i DACów... nie żałuję, wątki, które to umożliwiły też nie wszystkim się podobały.
4. Od głaskania to mam żonę.
5. Pisanie na forum audio o słuchawkach trudno nazwać zaśmiecaniem.
_____________
http://www.allegro.pl/item1091241383_magnetofon_deck_onkyo_ta_6511_40_org_kaset_bcm.html

http://www.allegro.pl/item1091241537_legendarne_akg_k_271_mk_ii_bcm_od_1_zl.html

Ahmed

  • Gość
02-07-2010, 00:11
>> intuos, 2010-07-02 00:00:14
kurcze stara zrzęda ze mnie :D

Boguś Linda ująłby to w trochę inny sposób ale jesteś na dobrym tropie ;-)

intuos

  • 1003 / 5895
  • Ekspert
02-07-2010, 08:17
>> asmagus, 2010-07-02 00:04:59
1. Wątek słuchawki wysokich lotów jest nie do przebrnięcia.

NIE IDZ NA LATWIZNE :)

2. Przeszkadza Ci ten - nie czytaj, nie pisz - dotyczy słuchawek i jest we właściwym miejscu.

NIE CZYTAM ALE POZWOLE SOEBIE OD CZASU DO CZASU NAPISAC :)

3. Jak dla mnie działa, bowiem są propozycje, których nie brałem pod uwagę jak RPF 30. Koledzy pomogli zawężyć wybór wzmaków i DACów... nie żałuję, wątki, które to umożliwiły też nie wszystkim się podobały.

TEMATY TECHNICSOW RPF30 CZY TUDZIEZ PODOBNYCH PANASONICOW TROCHE SIE PRZEWINELO, JEST PARU UZYTKOWNIKOW, PARE OPINII.

4. Od głaskania to mam żonę.

TO AKURAT TWOJA/WASZA SPRAWA...CO TAM SOBIE ROBICIE :) NIE WNIKAM, TEREN SCISLE PRYWATNY

5. Pisanie na forum audio o słuchawkach trudno nazwać zaśmiecaniem.

LUZIK BLUZIK STARY, BIERZ PRZYKLAD Z TYCH CO SIE SMIEJĄ :D
SZANUJE TWOJE ZDANIE, CHOCIAZ W TYM PRZYPADKU JEST INNE NIZ MOJE.


Co do sluchawek to kup te rp-f30, podejrzewam ze na dobrym sprzecie pozamiataja obecne legendy. Tworza sciane dzwięku z mocna podstawa basową i nadmuchana dynamiką, z tym ze tu to wychodzi na dobre powodujac ze noga sama ci skacze. Byly jeszcze jedne sluchawki technicsa ktore wypuscil, bardzo podobne do mdr-f1 sonego. System rowniez dwudrozny. Z powodu duzych wymagan wzmacniaczowych zbyt wielu od nich ucieklo. NIestety nie pamietam oznaczenia.

dynamiki nie maja wypelnienia, dlatego dla mnie to slepa droga, acz sa tacy co widzą w ciemnosciach :)

pzdr

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
02-07-2010, 08:43
>> lancaster, 2010-07-01 16:22:48
fallow, nikt tak nie powie myślę :-) Piszesz, ze słyszysz różnice przecież(n i na szczeście te różnice choc moze dla kogoś niewielkie są....reszta to granie na wiecznym niezadowoleniu przecietnego audiofila)....jedyne słuchawki do tej pory które odstawały in plus od stawki(nie pod kazdym wzgledem, ale tak ogólnie) to Stax4040.

Tak slysze jakies tam roznice, ale kompletnie bym nie powiedzial zeby to byly przeskoki o jakies klasy. Trudno jest jednoznacznie stwierdzic czy na plus czy minus. Nawet nie mozna jednoznacznie stwierdzic, ze jakies sluchawki maja np. lepiej kontrolowany bas. Dla jednego wtedy np. attack bedzie za krotki, sustain za cichy i release za krotki a ja bede uwazal ze jest ok.

Sluchalem tez troche elektrostatow i jakos powaznie nie dostrzegam przejscia klasy w stosunku do dynamikow. Z jednego wprawdzie odsluchu ortho tez kompletnie nic nie stwierdzilem. A juz bardzo ciekawi mnie to legendarne wypelnienie o ktorym tak czesto pisze Intuos. Ciekawe gdzie to mozna uslyszec. Moze trzeba wiedziec jak to uslyszec, zeby uslyszec :) ?

Wychodzi chyba na to, ze te roznice byc moze faktycznie gdzies tam sa ale raczej dla mnie sa po prostu drugorzedne. Chyba to "hobby" przestaje byc moim "hobby". :)

Jedyne sluchawki ze wszystkim ktore slyszalem ktore rzeczywiscie sie czyms wyrozniaja to K1000. Inne to dla mnie mniej wiecej takie samo granie z roznicami w charakterystyce (wszelkiego typu).

Sim1

  • 1829 / 5859
  • Ekspert
02-07-2010, 10:20
Asmagus, Intuos trochę ma rację ;).
Jesteś od roku na forum... z tego co zgaduję K271 czy soniaki masz niezbyt dłużej. I już czas na zmiany. Po co ci nowy sprzęt z gwarancją na lata i firmy ze 100 letnią tradycją skoro jeśli kupisz dynamiki to za niecały rok je będziesz chciał zmienić?
Z ekonomicznego punktu widzenia szukałbym czegoś z drugiej ręki za te pieniądze, bo nowe w tej cenie nie powali na kolana w stosunku do tego co masz zamiast roku wystarczy 6 miesięcy by znowu szukać czegoś innego.

Jak powiedział poeta ;) w swym dziele "...wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić."

asmagus

  • 4439 / 5444
  • Ekspert
02-07-2010, 10:55
>> Sim1, 2010-07-02 10:20:22
Jesteś od roku na forum... z tego co zgaduję K271 czy soniaki masz niezbyt dłużej. I już czas na zmiany. Po co ci nowy sprzęt z gwarancją na lata i firmy ze 100 letnią tradycją skoro jeśli kupisz dynamiki to za niecały rok je będziesz chciał zmienić?

Wróżbita?
Złożyłem sobie w 1998 roku zestaw głośnikowy i przetrwał 10 lat bez zmian, jak trafię w taki dźwięk jakiego szukam to dekadę i zestaw słuchawkowy przetrwa. Używałem słuchawek technicsa z 1995 roku 10 lat.

Ortodynamiki nie są lekarstwem na wszystko i dla wszystkich ... skoro już bawimy się w cytaty "Nawet Jezus nie zadowolił wszystkich"

szwagiero

  • 2239 / 5897
  • Ekspert
02-07-2010, 11:03
>> asmagus, 2010-07-02 10:55:26

Nikt nie mówi, że ortodynamiki są lekarstwem na wszystko i dla wszystkich, jednak w przeważającej części ludzie z dynamików przechodzą na orto, odwrotnie to się zdarza niezwykle rzadko. Zresztą dopóki nie posłuchasz, to się nie przekonasz. Lubisz czytać opinie i na ich podstawie podejmować decyzje, więc poczytaj również w tym temacie.

Posłuchaj Senków bo one są najlepiej dostępne, rozważ zakup RP-F30 bo one wydają mi się najbardziej sensowne z dynamików w "normalnej" cenie i pod Twoje gusta, a jak nie będzie to to, czego szukałeś, to poszukaj jednak innych konstrukcji.

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
02-07-2010, 11:24
Czy Shure SRH-840 wchodzą w rachubę? To rozwiązanie budżetowe pośród podanych propozycji i chyba pasuje do opisu.
Po wczorajszej sesji porównawczej stwierdzam, że wolę HD565 od HD650 całościowo, obydwa modele lepiej grają z innym niż firmowy kablem. Na HD650 daje to bardziej spektakularny efekt. Ich granie stricte w rocku i metalu może być interesujące, HD565 postrzegam jako bardziej realistyczne, przenoszące w miejsce nagrania, a nie budujące własnego magicznego świata. Potrafią być przy tym bardziej dosadne, jak to w przyrodzie. HD650 po przyjaznej i miłej stronie świata cały czas. Do tego rozbudowana holografia i piętrzenie planów, świetny fokus na instrumenty i wokal. Trzeba wiedzieć czego się szuka.
Jeszcze słowo na temat basu - ten z HD650 potrafi być bardzo różnorodny w kwestii zajmowanej przestrzeni, artykulacji, faktury, itp. Ten w HD565 po prostu sobie jest jak tło i podstawa rytmiczna, nie zwraca na siebie uwagi niczym szczególnym.

Sim1

  • 1829 / 5859
  • Ekspert
02-07-2010, 12:10
>> asmagus, 2010-07-02 10:55:26
>Wróżbita?

Bardziej prorok ;).

>Ortodynamiki nie są lekarstwem na wszystko i dla wszystkich ... skoro już bawimy się w cytaty "Nawet Jezus nie zadowolił wszystkich"

Zwróć uwagę, że nie wspominałem nic o ortho. Poza miłym aspektem poszerzenia grona do dyskusji na ich temat, szczerze powiedziawszy przestało mnie obchodzić czy inni uważają je za lepsze czy gorsze.
Sens był taki, że nowe dynamiki za 1500 zł cię znudzą i będziesz za rok patrzyć na takie za 2-7kzł...  Dlatego sugerowałem używki w tej cenie, możesz od razu popróbować coś sytuowanego powyżej założonej poprzeczki i przy okazji bardziej egzotycznego.

Jak ci w 7509 HD tylko impaktu brakuje (a widzę ze specyfikacji że 3000mW wytrzymają) to zapnij je pod wyjścia głośnikowe posiadanego wzmacniacza głownikowego, tylko wcześniej zasznuruj buty by nie spadły z wrażenia.
Gwarantuję że będziesz miał impakt jakiego nie słyszałeś ;) choć może też większe szumy których nie trawisz... ale przynajmniej będziesz wiedział w którym kierunku iść.

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
02-07-2010, 12:32
Bardzo dobrze prawi Sim :) 7509 faktycznie pozeraja te 3000mW. Skoro tak Ci sie podobaja i brakuje w zasadzie tylko impaktu, to po co szukac gdzie indziej :)

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
02-07-2010, 13:10
Mnie tam 7509 nic w domu nie zeżarły to dobrze ułożone słuchawki ;)