Audiohobby.pl

Jakie słuchawki nabyć? Luźna konsultacja :)

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
01-07-2010, 15:27
Stare dt 770 Pro (te z okolo 2002 roku) mialy co najmniej dwie wyjatkowe cechy, bas i dynamike, reszta byla dobra (choc tu zalezalo duzo od wzmacniacza).

ps. jakbys sie nastawial na dt 150 to moge Ci je w zasadzie \'dac\' po kosztach przesylki, tylko musisz sobie jeszcze doliczyc wymiane jednej z gabek, bo sie zaczela samoistnie odklejac.

szwagiero

  • 2239 / 5896
  • Ekspert
01-07-2010, 15:38
DT-770 Pro to są słuchawki ewidentnie grające w U i mają tę cechę mocno przejaskrawioną, po pierwsze bumiasty boomboxowy bas, po drugie doświetlona góra, po trzecie schowana, sucha średnica poniżej krytyki.

DT-150 faktycznie mają duży bas, tylko rozlany, nie jest to raczej to, czego szuka autor wątku. No ale propozycja pastwy jest świetna - nie ma się co zastanawiać.

Według mnie asmagus kręcisz się w kółko i jak zmienisz słuchawki na dynamiki w tym budżecie i z warunkiem, że mają być nowe, to zrobisz krok w bok, a nie duży krok naprzód... ale to tylko moje zdanie.

fallow

  • 6457 / 5864
  • Ekspert
01-07-2010, 16:15
Pewnie powiecie, ze jestem XYZetem :) ale dla mnie np. nie ma skoku na plus czy minus miedzy takimi HD 380 a K702 a K1000. Raz chce wiecej detali, raz chce mniej, raz chce muzyke plywajaca w powietrzu a raz chce bardziej skondensowana prezentacje a co najlepsze na jednych kawalkach najbardziej lubie HD 380, na innych K701 a na innych K1000. I bywa tu kompletnie roznie. Jak by HD 380 Pro kosztowaly 3K to spokojnie moglbym sobie dorobic do tego "filozofie" dlaczego kosztuje tyle wiecej niz K701. Oczywiscie trzeba by tylko zamienic plastik na drewno.

Moze przy jednoczesnych sluchaniu ortho via dynamiki mozna wyroznic juz jakies roznice na plus. Nie wiem bo mam za malo doswiadczenia, raz sluchalem tylko YH100 z GS1000 ale nie uslyszalem jakiejs "slyszalnej" dla mnie roznice w sposobie grania dynamikow vs ortho poza po prostu inna charakterystyka sluchawek. Pewnie za malo sluchalem po prostu.

lancaster

  • Gość
01-07-2010, 16:22
fallow, nikt tak nie powie myślę :-) Piszesz, ze słyszysz różnice przecież(n i na szczeście te różnice choc moze dla kogoś niewielkie są....reszta to granie na wiecznym niezadowoleniu przecietnego audiofila)....jedyne słuchawki do tej pory które odstawały in plus od stawki(nie pod kazdym wzgledem, ale tak ogólnie) to Stax4040.

Rolandsinger

  • 2894 / 5895
  • Ekspert
01-07-2010, 16:44
Ja bym brał HD380 i się nie zastanawiał, albo poczekał aż się waluty uspokoją i zamówił Denki D7000 z US.

_____________________________________

Śląski Festiwal Jazzowy przeniesiony na październik - kto będzie? -> Priv
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

alghar

  • 639 / 5606
  • Ekspert
01-07-2010, 18:30
Jak koledzy doradzają to HD380(600,650)  na razie , i  powoli zbierac $ na inne które i tak z czasem kupisz :) (T1,HD 800,GS 1000,STAX)

Mnementh

  • 118 / 5501
  • Aktywny użytkownik
01-07-2010, 18:55
Panasonic rpf30.
Z USA są do ściągnięcia.

Brestinder

  • 222 / 5485
  • Aktywny użytkownik
01-07-2010, 20:53
@Mnementh

gdzie za ile? !

Mnementh

  • 118 / 5501
  • Aktywny użytkownik
01-07-2010, 21:12
Podam jutro. Teraz w pracy siedzę i cięzko mi podać.

W każdym razie to najbardziej zaawansowane  konstrukcyjnie i dobrze grające słuchawki z jakimi sie spotkałem. Mają jeden przetwornik 30mm na samym wierzchu i 50mm głębiej, schowany. Efekt jest taki, że leją sikiem prostym na moje grado rs2i i to bez znaczenia czy z dziurki odtwarzacza mp3, czy z porządniejszego zestawu.
Jednak są trochę niewygodne i być może będę przeprowadzał ich rekabling, jak i wymianę kadłubka.

Tylko jest mały problem, nie wysyłają poza granice USA, pytałem się. Ktoś tam musi je kupić i przesłać do Polski. Koszt samych słuchawek to o ile pamiętam 220 dolarów.

Jest jeszcze jeden aspekt. Jak je sprowadzisz to będziesz miał coś, czego nie mozna kupić od tak w sklepie, jak te wszystkie polecane tu beyerdynamic i sennheiser, których zakup to moim zdaniem pójście na łatwiznę. Jak coś jest na wyciągnięcie ręki to nie cieszy tak bardzo, jak taki biały kruk (tym bardziej, ze to naprawdę groszowe sprawy za takie słuchawki).

majkel

  • 7476 / 5894
  • Ekspert
01-07-2010, 21:31
@asmagus, idź na całość, kup Audez\'e LCD-2. Masz do nich rekomendowany wzmacniacz. Zrobisz także przysługę forum, bo pewnie pożyczysz albo dasz posłuchać, a jak nawet nie, to nie widzę problemu, żebyś je zbył komuś z nas, gdy się nie spodobają. Na pewno kogoś przypili. ;) LCD-2 chwalą ludzie, którzy nie rzucają słów na wiatr i trochę w życiu słyszeli. Nie będziesz miał problemu zbyć je nawet przez head-fi, skoro znajdą się już w Europie. Poza tym usłyszysz coś nowego - przetworniki planarne. Nie wiem, czy obcowałeś z takimi. Ja miałem przyjemność i w świecie słuchawek i głośników, i podobało mi się. Nie mówię, że to lepsza lub gorsza technologia, bo ja nie patrzę przez ten pryzmat, ale Ty sobie przynajmniej rozszerzysz horyzonty, a być może odnajdziesz to, czego szukasz, bo najlepsze w tych poszukiwaniach jest to, że gdy to coś znajdziesz, to się zorientujesz, że to to, ale będziesz też zaskoczony, że tak to właśnie wygląda, albo brzmi, bo ścigany wzorzec okazał się źle określony. Dochodzi też kwestia przyzwyczajenia. Póki co, LCD-2 według Skylaba mają sopranu w sam raz (co dla niektórych oznacza mało), a mnie się wydaje, że facet do rzeczy pisze, a poza tym skoro inny pisze, że różnią się od HD800 jak żywa muzyka od słuchawek hifi, to ja nie mam pytań. T1 i HD800 już dostawały baty od Audez\'e, PS1000 jakoś się przesmykują między okazjami do konfrontacji. Sam jestem ciekawy takiego porównania, bo przesiadkę biorę pod uwagę, zwłaszcza że te PS1000 drogie były i uwolnią potrzebne rezerwy budżetowe, a może jeszcze by zostało? Żyje się raz, a Sony MDR-7509HD to raczej już nie dostają do poziomu Twojego zestawu słuchawkowego. Pomyśl i zdecyduj. ;)

szwagiero

  • 2239 / 5896
  • Ekspert
01-07-2010, 22:15
Popieram Majkela, aczkolwiek nie chciałem tego proponować wcześniej, bo jak wiadomo początkowy budżet to 1500 PLN, a LCD-2 z wszelkimi opłatami to może trochę mniej niż 1500... ale dolarów. Trzeba też na nie zdaje się chwilę czekać od momentu zamówienia. Natomiast tak jak pisałem, jeśli asmagus kupi teraz Senki HD380 albo inne HDki czy Beyerdynamiki to za moment i tak będzie je chciał zmienić, więc może na razie warto skorzystać z oferty pastwy, dozbierać do takich LCD-2 wliczając w to oczekiwanie na zamówiony egzemplarz i mieć spokój na dłużej. Ze zbyciem tak jak pisał Michał nie powinno być kłopotu w razie, gdyby się nie spodobały... ale w to wątpię!

Przy okazji Michał, ludzie, którzy mieli YH-1000 i kupili LCD-2 wcale nie wypowiadają się o tych drugich jako o jednoznacznie lepszych, są różnice w pewnych aspektach, ale plusy są zarówno z jednej jak i drugiej strony. Tobie YH-1000 się nie spodobały, nie jestem pewien, czy LCD-2 to jest TO!

majkel

  • 7476 / 5894
  • Ekspert
01-07-2010, 22:21
@szwagiero, pamiętaj, że ja nie jestem fanem YH-1000 po tym co usłyszałem, i ma to swoje logiczne konsekwencje, np. takie, że to być może nawet dobrze, że LCD-2 nie urzekły tych, którym podobają się YH-1000.

Rafaell

  • 5033 / 5891
  • Ekspert
01-07-2010, 22:24
Po mojemu te LCD-2 to takie zachwyty jak z nowymi HD800 czas odbiorcy pokażą i opisza co i jak.

szwagiero

  • 2239 / 5896
  • Ekspert
01-07-2010, 23:04
Rafaell z fusów to wywróżyłeś? ;)

Rafaell

  • 5033 / 5891
  • Ekspert
01-07-2010, 23:27
Kup a później bez napisania recenzji szybko sprzedaj. Przypomina mi się historia pewnych kolumn za jedyne 70\'000zł twórcy podpierają się spektrometrią, robieniem form w krzemie i innymi "kosmicznymi wynalazkami" dostępnymi u nas w kraju no ale kurcze dla czego to nie gra?