Audiohobby.pl

Jaki transport do DACa

Switch

  • 191 / 5851
  • Aktywny użytkownik
22-04-2008, 23:28
Witam, w ostatnim czasie przewaliłem polowe audiostereo, mp3store, audiohobby, allegro, ebay, head-fi w poszukiwaniu złotego (i taniego zarazem) środka do napędzania moich słuchawek.
Obmyśliłem sobie dość niekonwencjonalny sposób, czyli:
Tanie CD jak transport + DAC (najprawdopodobniej Zhaolu D2.5) + wzmacniacz słuchawkowy (najprawdopodobniej moonlight V.6). Otóż najbardziej mnie gryzie kwestia CD jako transportu. Przeczytałem cały wątek na audiostereo o Zhaolu i w większości ludzie piali z zachwytu ale podpinali go raczej do nie najgorszego cedeka. Ogólnie dość skąpo jest potraktowana kwestia jakości transportu dla DACa i nie wiem czy przy moim budżecie ta konfiguracja ma sens. Mogę przeznaczyć ok 700zł na DACa (Zhaolu) oraz 300-400zł na cedeka więc ten ostatni nie będzie wyrafinowany. Początkowo źródłem dla moich słuchawek miał być Prodigy HD2 jednak dochodzę do wniosku że największą przyjemność ze słuchania muzyki doznaje w sypialni przy zgaszonym świetle przed snem. To dla mnie zupełnie inny wymiar niż słuchanie przy komputerze.
Niektórzy twierdzą że ten DAC potrafi kosić odtwarzacze CD za 2-5k. Myślę sobie "no dobrze, ale podłączone do jakiego źródła?".
Tak więc jakie odtwarzacze podają dobry dźwięk po coxialu. Czym się interesować. Może ktoś podłączał DACa pod różne odtwarzacze? Jakie są różnice?
Narazie zainteresowany jestem sprzętem Marantza:
CD-53
Cd-62
Cd-63

Myśle, że warto też zwrócić uwagę na mody cedeków które mają wpływ na jakość wyjścia cyfrowego czyli kwarc itp.. Które modele są podatne na taki tuning.
Rozumiem że samym CD nie powinienem sie interesować, bo w cenie ok 1000zł nie dostane nic ciekawego nawet z second hand?
pozdrawiam

Rolandsinger

  • 2894 / 5894
  • Ekspert
23-04-2008, 00:36
Ja używam Marantza, ale SA7001 (2,5kzł) + Audionemesis DC-1 Upgrade po tuningu + Moonlight V6. Jestem zadowolony, ale wszytsko wyjdzie gdy K701 się wygrzeją. Póki co Aurvana Live! (400 h) w tym zestawieniu również gra całkiem, całkiem.
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
23-04-2008, 00:43
Easy, Moonlight v.6 się łatwo upgraduje do v.7, albo czegoś pośredniego. :D Innymi słowy - pierwszy raz Grado RS2 zagrały bardzo sensownie. Powinno też pomóc innym nieskoordynowanym na wyższej średnicy słuchawkom. No ale sprawdzimy w sobotę...

Rolandsinger

  • 2894 / 5894
  • Ekspert
23-04-2008, 01:33
@ majkel

Jeśli w sobotę przywieziesz prototyp Moona V7, to świetnie. Możliwe, że będzie lepszy z K701, a możliwe, że jest strojony pod Grado (pewnie tak) i Twój poprzedni Moon V6 + AKG będzie górą.

Posłuchamy i zobaczymy, w razie potrzeby, to mam nadzieję, że zechcesz jeszcze w tym moim trochę polutować.

Pozdro
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

JFSebastian

  • 77 / 5892
  • Użytkownik
23-04-2008, 07:19
>> Switch, 2008-04-22 23:28:39
Niektórzy twierdzą że ten DAC potrafi kosić odtwarzacze CD za 2-5k. Myślę sobie "no dobrze, ale podłączone do jakiego źródła?".

Problem polega na tym że CDki za 2,5 kilosa koszą CD za 5kilo, a znowu te za 5kilo koszą te za 11kilo itd.........

Nie sugeruj się takimi opowieściami. Ja bym Ci radził kupic CD za te 1100 zł.....
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0510/hk.html   <--- ten aktualnie tyle kosztuje

Przynajmniej płyty będzie Ci czytac................

JFSebastian

  • 77 / 5892
  • Użytkownik
23-04-2008, 07:21
hmm... ucieło ostatnie zdanie mojej wypowiedzi, dziwne :)

A wyglądało ono tak:
Ten CD aktualnie kosztuje właśnie jakieś 1100 zł. Będzie przynajmniej czytał Ci wszystkie CD......

folab

  • 297 / 5893
  • Zaawansowany użytkownik
23-04-2008, 09:21
Sprawdź odważacz DVD ,fachowiec zajmujący sie przeróbkami sprzętu w firmie Neel odstawił napęd za pięć tyś a podłączył jakąs mante za dwieście zł. mówił mi że manta była lepsza z powodu napędu DVD który dokładniej czyta plyty cd niż jakikolwiek napęd cd.To slowa tego fachowca nie moje,możesz zadzwonić do firmy Neel.

Switch

  • 191 / 5851
  • Aktywny użytkownik
23-04-2008, 09:40
Szykuje sie wersja 7? Możesz coś przybliżyć na ten temat? :)
Pewnie się wstrzymam z v.6 i poczekam jak zostanie odebrana 7 :)

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
23-04-2008, 10:19
Switch - odnośnie transportu i DACa - bardzo chętnie posłuchałbym Zhaolu + transport w porównaniu do mojego Technicsa SL-PS840, który bywa na Allegro po 500zł kup teraz, do tego trzeba doliczyć koszt tuningu i z robotą wyjdzie mniej więcej Twój budżet na ten cel. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że:
1) Masz wpływ na proces kształtowania brzmienia, jeśli robi to dla Ciebie kolega
2) Wszystko jest w jednym kawałku: lepsza przenośność i nie ma zmartwienia o to, co "ginie" w kablu cyfrowym
3) Ten Technics (broń Boże nie namawiam na ten konkretny typ) ma funkcję, która przydaje się w ciemności - wyłączany display, no i ogólnie jest ładny.
Odnośnie wzmacniacza - skończy się na v.7, bo to dźwięk, który pierwotnie mi podszedł pod Grado RS2, ale DT880 Pro też fajnie grają - inny klimat niż v.6, jakościowo chyba lepiej.

Rolandsinger, oczywiście, że przeróbkę w razie potrzeby zrobię, tylko muszę zabrać sprzęt do siebie.

lancaster

  • Gość
23-04-2008, 10:58
jak juz chcesz kupowac marantza to nie lepiej sie rozejrzeć za philipsem(najczesciej to to samo)
Dobry napęd....ten SAA7220 na pokladzie moze nieco kaszani....ale tak samo w marantzu jak i w philipsie.
Jako transport to bym chyba wolał jakiegoś dvd za 300zl kupic w MM. Ostatnio na as byl taki fajny watek o tym jak to Goldmund(20Kzł) przepakował do swego wnętrza dvd pioneera za 300zł właśnie :)
No i masz nowe dvd !:)
IMHO Philipsa czy marantza warto kupowac jezeli ktoś ma w planach tuning tego urzadzenia z  wykorzystaniem montowanego tam DAC(TDA1543, 1541). Jako transport szkoda kasy.

ptx

  • 651 / 5895
  • Ekspert
23-04-2008, 11:02
>> Rolandsinger, 2008-04-23 00:36:34
Ja używam Marantza, ale SA7001 (2,5kzł) + Audionemesis DC-1 Upgrade po tuningu + Moonlight V6. Jestem zadowolony, ale wszytsko wyjdzie gdy K701 się wygrzeją. Póki co Aurvana Live! (400 h) w tym zestawieniu również gra całkiem, całkiem.

recepta na dobry dźwięk z akg 701 to źródło o raczej ciemnym ,analogowym brzmieniu,dosadny dynamiczny i wydajny wzmacniacz z charakterystyka przesunięta w dol pasma.do tego trzeba dodać odpowiednie wygrzanie akg im więcej tym lepiej.min to chyba te 800h.

Rolandsinger
zmieniles zdanie na temat 701?

intuos

  • 1003 / 5893
  • Ekspert
23-04-2008, 13:21
osobiscie wole 601 od 701- lepsze wypelnienie w calosci pasma, mniejsze wymaganai w sotsunku do sprzetu i obawiam sie ze lepiej zagraja "generalnie" na lepszym sprzecie, to jest moja opinia, a postanowilem sprawdzic te oba modele poniewaz ciekaw bylem takich ocen jak obecnie moja a , ktore znajduja sie na head-fi.
Nie wiem ilu z was mialo stycznosc z 601, ae warto posluchac, bo dla wielu moze sie okazac ze cos czego szukaja jest o o czko nizej i to za polowe ceny.
Oczywiscie to moje zdanie na podstawie moich wlasnych preferencji,
np 500 i 501 z 701 maja duzo wspolnego 601 natomiast to jak dla mnie zupelnie inna histroia.

pozdrawiam

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
23-04-2008, 13:38
Tomek, niejaki MaZa z head-fi miał K701 i sprzedał, a K601 nabył potem i sobie zostawił. Używa jakiegoś osobnego DACa i Little Dota MkIII. Ja jestem niewątpliwie ciekaw K601, bo mi się także z wyglądu podobają. iPodowate kolorystycznie K701 nieco mnie odrzucają.

ptx, zgadzam się z tym, co napisałeś odnośnie źródła i wzmacniacza. Na trzech różnych wzmacniaczach K701 mnie i właścicielowi zagrały najlepiej na wzmacniaczu ciemnym, z mocną podstawą basową i niepodkolorowanym, a może nawet zbyt surowym i naturalistycznym.

Switch

  • 191 / 5851
  • Aktywny użytkownik
23-04-2008, 13:47
W Zhaolu w pewnym stopniu też mógłbym się zmieniać dźwięk wg preferencji - opami. Dodatkowo, też można go przytunigować mocniej - ale to już nie moja działka, musiałby to ktoś zrobić za mnie.

Majkel jakbyś opisał dźwięk moonlighta V.7 w porównaniu do V.6

Switch

  • 191 / 5851
  • Aktywny użytkownik
23-04-2008, 14:03
A co powiecie na jakiegoś niskiego Sony ES jako transport? O philipsach czytałem, że ze Zhaolu grają tak sobie wiec jesli philips odpada, to marantz też.

Co do opcji z tanim dvd - tutaj mam możliwość przesłuchania bo w mojej małej mieścinie jest tego "Hi-endu" :) na pęczki, także mógłbym się wybrać z zew. DACiem i słuchawkami.

O nowym harmania sobie poczytałem - jest dość ciekawy, ale bez rewelacji. Majkelowym Technicsem również się interesowałem, jego stosunek cena-jakość wydaje mi się że jest dobry.
Ale to wszystko na sucho. Moje możliwości odsłuchu równają się prawie 0.
W czwartek będę miał przyjemność posłuchać DT-150 na forum608 i tuningowanej HD2 wg wskazówek Henryka Kwinto. Po tym odsłuchu będę mógł dopiero stwierdzić czy nie jestem głuchy i ostatecznie ustosunkować się dalszego brnięcia w sprzęt audio :) Na owy wzmak podepnę swoje SR80 (które zresztą chce wymienić). Ciekawi mnie różnica. Jeśli sie zachwycę to bede inwestować w cd lub cd+DAC
pozdrawiam