Audiohobby.pl

Spore wymagania, niewielkie środki - czyli zestaw słuchawkowy do 1000zł.

fructo

  • 52 / 5260
  • Użytkownik
06-02-2010, 20:26
Hmm, zakładając, że przezwyciężyłbym niewygodę, którą dają CAL! - z czym byście proponowali je sparować? Ten nuForce uDAC dałby radę? Może E-Mu 0202 USB, Zero DAC, wspomniany gdzieś wcześniej Beresford?

Pawlo

  • 50 / 5549
  • Użytkownik
06-02-2010, 20:38
>> fructo, 2010-02-06 19:57:01
Pawlo - a Denonki grały lepiej z uDACem niż na Touchu, którego zdaje się posiadasz?

Wybór właśnie uDACa + sr80i byłby najłatwiejszy - jeden użytkownik forum.mp3store sprzedaje produkty nuForce, natomiast sr80i bez problemu można kupić, nawet w sąsiednim mieście do mojego. Tylko czy szkoła grania Grado mi się spodoba? Kiedyś, dość dawno temu słuchałem słuchałem sr60 i ogólnie było bardzo fajnie, jednak zbyt krótko je miałem i chyba zestawiłem z niezbyt dobrym dla nich źródłem, bo posiadanym Nano 1G.


----
Tak, mam Toucha 2 generacji, ale naprawdę nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć. Musiałbym dostać go do domu na testy żeby go sprawdzić, ale wezmę go dopiero wtedy gdy będę miał Aune (lub jakiś odpowiednik jeżeli zmienię zdanie do końca "chińskich ferii") czyli za ~miesiąc.

Co do @lawrence-a, bo to on jest oficjalnym dystrybutorem marki NuForce w Polsce to mogę go polecić. Znam go osobiście i naprawdę równy i rzetelny facet. Odezwij się do niego to może zgodzi się wypożyczyć Ci uDAC-a za kaucją. Od razu mówię, że nie wiem czy stosuje takie praktyki jak Grado_fan, ale zapytać zawsze możesz...

mirhon

  • 438 / 5784
  • Zaawansowany użytkownik
06-02-2010, 21:34
@Pawlo, 2010-02-06 18:16:57

....gdyż D2000 nie potrzebują oddzielnego wzmacniacza - świetnie napędza je już sam przenośny odtwarzacz.



Pozwolę sobie nie zgodzić się z takim stwierdzeniem.
Denony podpięte do kilku przenośnych odtwarzaczy np iPod Nano 3g, Touch 1g, po drodze też jakieś inne grają dość cienko. Wykop dostają jak podepniesz je do wzmacniacza słuchawkowego. Z dziuki z paru cdeków z których je próbowałem jest więcej dynamiki ale scena i przestrzeń była do bani.
Posiadany przeze mnie Beresford bije wszystko co do tej pory słuchałem z tymi słuchawkami...
Ponoć Denony 2000 i wyższe modele grają bardzo dobrze (nawet nie modowane) jak są podpięte do dobrego wzmacniacza, który mocno trzyma je za mordę.

szwagiero

  • 2239 / 5898
  • Ekspert
06-02-2010, 21:36
>> fructo, 2010-02-06 20:26:27
>Hmm, zakładając, że przezwyciężyłbym niewygodę, którą dają CAL! - z czym byście proponowali je sparować? Ten >nuForce uDAC dałby radę? Może E-Mu 0202 USB, Zero DAC, wspomniany gdzieś wcześniej Beresford?

Jeśli zostaje Ci sporo kasy to lepiej zainteresuj się wzmakiem, dziurki DACów z reguły nie są najwyższych lotów, lepsze okazują się często dziurki starych, porządnych CD czy amplitunerów vintage. Oczywiście tyczy się to również wyjść zewnętrznych kart dźwiękowych, ostatnio testowałem trochę oczko wyższą kartę w ofercie E-MU czyli Tracker Pre i o ile jako źródło pod wzmaka sprawdza się całkiem nieźle (aczkolwiek cena na wyrost, znacznie lepsza jest E-MU 1212m na PCI) to dziurka na słuchawki raczej jest mocno kiepska.

Słuchawek nie będę doradzał bo ja jestem z ortodoksem ciemnej strony mocy ;)

Pozdrawiam,

kopaczmopa

  • 786 / 5836
  • Ekspert
06-02-2010, 21:43
Co do Beresa 7510 - nie polecam do sluchania prosto z dziurki.
Wg mnie jest przereklamowany.

Jesli chodzi o sluchawki to od sr80 wole sr60.
CAL! nawet recablowane dla mnie nie sa lepsze od sr60 ale inne (moze dlatego ze ja w ogole wole brzmienie otwartych).
Dla mnie to szukaj okazji i tyle - mozna dostac w dobrych cenach DT990Pro, HD580/600 i inne, a potem szperaj we wzmacniaczach. Ostatnio byla uzywka HPA-03 za jakies 450zl.
CAL! do Sohy to chyba nie jest dobry pomysl.

Aha Piotr wspomnial o 990Pro - jesli jestes zainteresowany mam takowe w bardzo dobrym stanie na sprzedaz ( wstepnie) , mysle ze bysmy sie dogadali. Super wygoda, konkretny bas.
ciekawosc brzmienia

domzz

  • 1113 / 5813
  • Ekspert
06-02-2010, 21:46
Zatem do CAL bardzo dobry będzie lampowiec HPA-03 od WBA, cena ok.650-700zł i na lepsze lampy zostanie :)

Pawlo

  • 50 / 5549
  • Użytkownik
06-02-2010, 22:00
>> mirhon, 2010-02-06 21:34:49
@Pawlo, 2010-02-06 18:16:57

....gdyż D2000 nie potrzebują oddzielnego wzmacniacza - świetnie napędza je już sam przenośny odtwarzacz.



Pozwolę sobie nie zgodzić się z takim stwierdzeniem.
Denony podpięte do kilku przenośnych odtwarzaczy np iPod Nano 3g, Touch 1g, po drodze też jakieś inne grają dość cienko. Wykop dostają jak podepniesz je do wzmacniacza słuchawkowego. Z dziuki z paru cdeków z których je próbowałem jest więcej dynamiki ale scena i przestrzeń była do bani.
Posiadany przeze mnie Beresford bije wszystko co do tej pory słuchałem z tymi słuchawkami...
Ponoć Denony 2000 i wyższe modele grają bardzo dobrze (nawet nie modowane) jak są podpięte do dobrego wzmacniacza, który mocno trzyma je za mordę.

----

Fakt, może słowo nie potrzebują jest tutaj lekko na wyrost i błędnie go użyłem.

Powiem może tak, że do Denonów D2000 wzmacniacz nie jest niezbędny. :)

To że wzmacniacz robi dobrze D2000 jest sprawą niekwestionowaną.
Jednak bez wzmacniacza da się ich też słuchać, to nie AKG K701...

Nie ma chyba słuchawek, którym wzmacniacz nie dodaje blasku i nowych lepszych walorów.
Miałem Moonlighta v.7, więc wiem co to dobry wzmacniacz (bo za takiego go uważam) i naprawdę świetnie sprawdzał się z D2000.
Bas stawał się bardziej punktowy i zaakcentowany. Zwiększyła się również szybkość tych słuchawek, jak również rozdzielczość.
Tyle w temacie Denonów.

Co do Beresa to nie przepadam za jego wzmacniaczem słuchawkowym podobnie jak kopaczmopa.
7510 jest wg mnie kiepski, ale taki 7250 po modach jest już chyba o wiele lepszy, bo mi się nawet podobał, mimo że był dość suchy i ostry.
*Użyłem słowa "chyba", bo nie słuchałem ich razem tylko w sporych odstępach czasowych.

asmagus

  • 4439 / 5445
  • Ekspert
06-02-2010, 22:38
>> domzz, 2010-02-06 21:46:21
Zatem do CAL bardzo dobry będzie lampowiec HPA-03 od WBA, cena ok.650-700zł i na lepsze lampy zostanie :)


HPA-03 to fajny sprzęt jak za tę cenę, będę zbywał swój wypasiony egzemplarz by nabyć coś dużo, dużo większego.

fructo

  • 52 / 5260
  • Użytkownik
06-02-2010, 22:50
Hmm, wnioski z dzisiejszego dnia są takie - szukam używanych DT880Pro w dobrej cenie, a później rozglądać się będę za wzmacniaczem słuchawkowym...

zyzio

  • 960 / 5790
  • Ekspert
07-02-2010, 10:58
=> domzz
A jakie lepsze lampy o identycznych parametrach można zastosować w miejsce Tesli E88CC GoldPin i ruskiej 6H23P-EB ?

zyzio

  • 960 / 5790
  • Ekspert
07-02-2010, 11:08
http://www.rcm.com.pl/tubes/tubes_ess.htm  np. z tych:  6922EHG / ECC88 Electro Harmonix jest zamiennikiem w/w ?

lancaster

  • Gość
07-02-2010, 11:50
zyzio, jest zamiennikiem ale nie jestem pewien czy wypadnie lepiej od Tesli gold pin....czy od ruskich(6n23p, 6n1p)
Ze słuchanych przeze mnie lamp tej rodziny podobał mi się Siemens CC.

domzz

  • 1113 / 5813
  • Ekspert
07-02-2010, 12:24
@Zyzio
6922EHG jest na pewno lepsza niż jakakolwiek Tesla, natomiast 6N23P-EB (podkreślam - moim zdaniem) jest lepsza niż 6922EHG.
Lepsze od każdej tesli są wszelki Mullardy Gold, Phillipsy SQ, Valv, Amperexy Orange Globe itd. Z kolei 6N1P, to lampa z innej gałęzi i z tego co wiem nie powinna być stosowana jako zamiennik ECC88.
Kiedyś jak zaczynałem przygodę z lampami starałem opisywać swoje wrażenia w tym wątku: http://forum.mp3store.pl/topic/52375-hpa-03/page__p__562282&#entry562282

domzz

  • 1113 / 5813
  • Ekspert
07-02-2010, 12:25
urwało link, powinno być: http://tinyurl.com/yabhmft

lancaster

  • Gość
07-02-2010, 14:06
Dominik, nie jest powiedziane ze 6n1p nie można zastosować zamiennie za ecc88. Wszystko zależy od tego jak dobrano punkt pracy obu lamp.
Nie są to te same lampy - fakt, jednak punkty pracy jeśli przyjęte elastycznie a nie na "ostro" nie uniemożliwiają stosowania tych lamp wymiennie w tym samym układzie.
Dość się naczytałem mądrości rozpoczynających się od kabaretowego zawołania Grzegorza Halamy "ojojoj" a dalej bez sprawdzania i zapytania jakie są faktyczne warunki pracy obu lamp w danym układzie w którym mamy zamiar je podmienić stwierdzenie : nie da się :)
Pewnie, ze w jakichś tam warunkach się nie da, ale skąd wiadomo że się nie da bez sprawdzenia ?:) Od siebie dodam, że raczej się da niż raczej się nie da - wystarczy zajrzeć do schematu urządzenia i rzucić okiem na datasheet lampy....pozostaje dobór punktu pracy pod gust/brzmienie - ale to już inna bajka.
Widziałem ostatnio na serwisie schemat przedwzmacniacza gramofonowego Thorstena Loescha w którym ecc88 byla bardzo mocno forsowana(czyt. "nie da się" :)) a mimo to użytkownicy ponoć bardzo sobie chwalą ten układ. Dla jasności - mam obawy o trwałość tej lampy w  takim reżimie, ale z drugiej strony, jeśli brzmi ona tam zaaplikowana w taki sposób lepiej to jaki audiofil nie zrozumie je konieczności wymiany co rok np ?:)

W przypadku 6n1p i ecc88...napięcie zasilające podobne...w zasadzie cała różnica to 2,2W 6n1p vs 1,5W ecc88 i możliwość pracy z większym prądem pod tym samym napięciem w przypadku 6n1p(ogólnie lubię tą lampę)