Audiohobby.pl

Elektrostaty - wątek ogólny

RadekBe

  • 31 / 1968
  • Użytkownik
05-08-2020, 18:28
Hej. Mały udpate.
Zaskoczenie pełne - to kompletnie inne granie niż Lambdy, nareszcie znalazłem w Staxach brzmienie, które mi odpowiada.
Niskie tony są mocne, pełne, nie mam nawet przez chwilę tego uczucia, że czegoś mi brakuje (i na siłę oszukuję się, że tak ma być i mogę z tym żyć jak to działo się w Lambdach). Absolutnie 97% zadowolenia.
Góra wycofana, przez co relaksująca, zero syczenia, itp.

Było by pięknie ... gdybym niedawno nie odkrył planarnych LCD-2C, które stoją na dokładnie tym samym poziomie, oferując jeszcze lepszy bas, dynamikę i odczuwalnie potężniejszy dźwięk (wielkość przetwornika?). Przełączając się między słuchawkami nie odczuwam mocnej zmiany w sposobie grania, to ta sama liga. Różnicę oceniam na 5%, ze wskazaniem na Audeze.

Chyba nareszcie znalazłem 'moje' granie :) Czas pokaże, które częściej będą gościły na głowie.

Aspekty wykonania, wygody na razie pomijam (znów ze wskazaniem na Audeze ;) )

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
05-08-2020, 20:56
Było by pięknie ... gdybym niedawno nie odkrył planarnych LCD-2C, które stoją na dokładnie tym samym poziomie,
O kurczę, to te 007 to naprawdę WYSOKI poziom xddddddd
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

whero2

  • 275 / 2030
  • Zaawansowany użytkownik
05-08-2020, 22:49
Było by pięknie ... gdybym niedawno nie odkrył planarnych LCD-2C, które stoją na dokładnie tym samym poziomie,
O kurczę, to te 007 to naprawdę WYSOKI poziom xddddddd
powinien chłopak spróbować 009 z lst ;)

RadekBe

  • 31 / 1968
  • Użytkownik
06-08-2020, 08:57
Było by pięknie ... gdybym niedawno nie odkrył planarnych LCD-2C, które stoją na dokładnie tym samym poziomie,
O kurczę, to te 007 to naprawdę WYSOKI poziom xddddddd
powinien chłopak spróbować 009 z lst ;)

Chętnie, zapraszam do Wrocławia :).
A swoją drogą staram się trzymać audionervosę w ryzach, skakanie ze sprzętu na sprzęt wydaje mi się męczącym zajęciem na dłużą metę ;)

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
06-08-2020, 09:35
We Wrocławiu nieraz jestem, rzadko, ale bywam. Mógłbym zajechać w którąś sobotę z rekablowanymi  Pioneerami SE Master 1 :D SR009 nie posiadam :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

whero2

  • 275 / 2030
  • Zaawansowany użytkownik
06-08-2020, 17:40
Było by pięknie ... gdybym niedawno nie odkrył planarnych LCD-2C, które stoją na dokładnie tym samym poziomie,
O kurczę, to te 007 to naprawdę WYSOKI poziom xddddddd
powinien chłopak spróbować 009 z lst ;)

Chętnie, zapraszam do Wrocławia :).
A swoją drogą staram się trzymać audionervosę w ryzach, skakanie ze sprzętu na sprzęt wydaje mi się męczącym zajęciem na dłużą metę ;)
lrt(akurat mój lrt to 'przedliftowa' wersja lst) aktualnie mam na drobnych poprawkach wykładowych, 009 nie posiadam bo ograniczam się przy wydatkach (i uważam że pomimo tego że fajne to jednak cena jest zbyt wysoka) - jak oddawałem go do zrobienia to odwiedziłem Ductusa i u niego miałem okazję spróbować tego zestawu - jak lubisz 007 to w mojej opinii 009 powinny ciebie oczarować ;)

RadekBe

  • 31 / 1968
  • Użytkownik
06-08-2020, 19:49
Było by pięknie ... gdybym niedawno nie odkrył planarnych LCD-2C, które stoją na dokładnie tym samym poziomie,
O kurczę, to te 007 to naprawdę WYSOKI poziom xddddddd
powinien chłopak spróbować 009 z lst ;)

Chętnie, zapraszam do Wrocławia :).
A swoją drogą staram się trzymać audionervosę w ryzach, skakanie ze sprzętu na sprzęt wydaje mi się męczącym zajęciem na dłużą metę ;)
lrt(akurat mój lrt to 'przedliftowa' wersja lst) aktualnie mam na drobnych poprawkach wykładowych, 009 nie posiadam bo ograniczam się przy wydatkach (i uważam że pomimo tego że fajne to jednak cena jest zbyt wysoka) - jak oddawałem go do zrobienia to odwiedziłem Ductusa i u niego miałem okazję spróbować tego zestawu - jak lubisz 007 to w mojej opinii 009 powinny ciebie oczarować ;)

Uważam to już za niemoralne wpędzać kogoś, kto dopiero nabył 007, w nervosę audio, sugerując by już zaczął rozglądać się za kolejnymi ;-).

whero2

  • 275 / 2030
  • Zaawansowany użytkownik
06-08-2020, 22:57
Było by pięknie ... gdybym niedawno nie odkrył planarnych LCD-2C, które stoją na dokładnie tym samym poziomie,
O kurczę, to te 007 to naprawdę WYSOKI poziom xddddddd
powinien chłopak spróbować 009 z lst ;)

Chętnie, zapraszam do Wrocławia :).
A swoją drogą staram się trzymać audionervosę w ryzach, skakanie ze sprzętu na sprzęt wydaje mi się męczącym zajęciem na dłużą metę ;)
lrt(akurat mój lrt to 'przedliftowa' wersja lst) aktualnie mam na drobnych poprawkach wykładowych, 009 nie posiadam bo ograniczam się przy wydatkach (i uważam że pomimo tego że fajne to jednak cena jest zbyt wysoka) - jak oddawałem go do zrobienia to odwiedziłem Ductusa i u niego miałem okazję spróbować tego zestawu - jak lubisz 007 to w mojej opinii 009 powinny ciebie oczarować ;)

Uważam to już za niemoralne wpędzać kogoś, kto dopiero nabył 007, w nervosę audio, sugerując by już zaczął rozglądać się za kolejnymi ;-).
zobaczymy jak ich sprubujesz ;) (osobiście dorzucę też że porównywałem też kolejne rewizje 007.. i wolę te starsze ;) ~bo miały trochę więcej tego swojego charakterku )

touok

  • 53 / 3369
  • Użytkownik
29-08-2020, 11:54
Jednak te 007 mk2 a mk1 to jest spora różnica. Miałem kiedyś mk2 i nie wracałbym do nich, oczywiście to są dobre słuchawki, ale trochę im do ideału brakuje.
Z kolei 007 mk1 wolę od 009. Z 009 rozstałem się bez szczególnego żalu mając w stajni 007 mk1 i Lambda Signature. Te ostatnie stanowią doskonałe uzupełnienie dla 007. Uzupełnienie to za mało powiedziane, traktuję obie pary dość równorzędnie i w zależności od repertuaru i nagrania sięgam po jedne, bądź drugie. Choć nie mam wątpliwości, że "siódemki" to konstrukcja wyższej klasy i to słychać.
Grają z Eurydyki. Od paru lat nic nie ruszam i nie zmieniam, znalazłem swoje brzmienie :)

Nawiasem mówiąc @RadekBe mieszkam we Wrocławiu, więc można się kiedyś spotkać :)

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów :)

Radical

  • 721 / 5167
  • Ekspert
07-09-2020, 19:27
Wrzucę tutaj nieśmiało moją recenzję L700mk2. Może mnie moderacja nie pogoni ;)

https://www.audionervosa.pl/2020/09/stax-sr-l700mk2-recenzja-powabna.html?m=1

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
08-09-2020, 06:05
@Radical

Radku, umieść proszę pełny tekst Twojej recenzji w temacie "Seria Lambda".

Radical

  • 721 / 5167
  • Ekspert
08-09-2020, 14:56
Jeśli powyższe było do mnie to Radek to bardzo ładne imię ale niestety nie moje ;)

Co do wrzucenia pełnego tekstu to wolę aby pozostał tam gdzie jest ponieważ gwarantuje mi to pełną kontrolę nad swoimi pracami. Jeśli podlinkowanie złamało jakiś punkt regulaminu to przepraszam i oczywiście można usunąć mojego posta. Podrzuciłęm go tylko dlatego że wydaje mi się iż tematyka może się wydać interesująca dla maniaków elektrostatów których z pewnością tutaj nie brakuje, a którzy pewnie mnie nie znają bo i zazwyczaj zajmuje się sprzętem innego rodzaju. Covidowa sytuacja i ciągła praca z domu sprawiła, że znowu mogę spojrzeć w stronę słuchawek otwartych to i odnawiam znajomości z moimi ulubionymi Staxami :)

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
08-09-2020, 15:38
@Radical

Przepraszam, skojarzyłem Cię z Radkiem pod nickiem RadekBe.

:)

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
09-09-2020, 08:46
Może mnie moderacja nie pogoni ;)


Bez obaw :-)

wiktor

  • 2503 / 5864
  • Moderator Działu Słuchawki
18-09-2020, 11:34
Nowy produkt Stax-a.