Audiohobby.pl

Słuchawkowy meet w Katowicach

vdmesis

  • 36 / 5480
  • Użytkownik
13-02-2010, 22:06
.in the end that\'s all nice
 www.ld-p.com

vdmesis

  • 36 / 5480
  • Użytkownik
13-02-2010, 22:07
.in the end that\'s all nice
 www.ld-p.com

reactor

  • 1649 / 5399
  • Ekspert
13-02-2010, 22:25
 Panowie, bardzo ładnie w rzeczy samej to wygląda! Ile ta furia jeśli mogę wiedzieć kosztuje?


..d_b..

Corvus5

  • 2596 / 5425
  • Ekspert
13-02-2010, 22:47
Niestety Piotrze, ciężko mi się słuchało K701, choć z niektórymi źródłami dawały jeszcze znośny bas, a ostrość się pojawiała na dedykowanym lampowcu, ale to było wymuszanie ostrości na siłę, żeby je wyrównać.

Corvus5

  • 2596 / 5425
  • Ekspert
13-02-2010, 22:49
Sam bym chciał wiedzieć, ile kosztuje Fury, ale w moim przypadku, to muszę mieć nowy transport, nowy DAC i nowy amp, bo wszystko u mnie nie pasuje, tzn. amp może jest ok, ale to, co robi Fury z dźwiękiem jest bardzo dobre. Ciekawe jak to wygląda na oscyloskopie :]

Corvus5

  • 2596 / 5425
  • Ekspert
13-02-2010, 22:54
Mi z innych słuchawek podpadły DT880, ale od grudnia mi się w miarę podobają zaraz po DT990. Zestaw, który ma Domzz, tym bardziej pasuje do DT880/DT990. W mojej opinii moje CALe przebijają nieco DT880 wyraźniejszą, niczym nie stłumioną górą. Potrzebują łagodne źródło, bo za wyraźnie przenoszą dźwięki i taki prostokąt 15kHz brzmi jak prostokąt (prawie impuls), a na Fury dostaje wyższych częstotliwości i zmienia dźwięk, jakby zmieniało wypełnienie i dostosowywało dźwięk. Chciałbym poznać tą technikę i może ją zaadaptować jako DSP ;)

domzz

  • 1113 / 5875
  • Ekspert
13-02-2010, 22:55
O cenę Fury, najlepiej zapytać Lancastera, podobno jest już wersja z toroidalnym trafo, więc już bez czerwonego kubka, który według mnie dodaje wzmacniaczowi urody :)

Corvus5

  • 2596 / 5425
  • Ekspert
13-02-2010, 22:56
Forum Audiohobby ostro skompresowało pliki, w razie potrzeby oryginały na http://corvus.elsat.net.pl/audiohobby/

Corvus5

  • 2596 / 5425
  • Ekspert
13-02-2010, 22:57
>> domzz, 2010-02-13 22:55:04
> O cenę Fury, najlepiej zapytać Lancastera, podobno jest już wersja z toroidalnym trafo, więc już bez czerwonego kubka, który według mnie dodaje wzmacniaczowi urody :)

Ten kubek jest jak czerwona skrzynka, w której nie wiadomo czy jest jakaś nagroda, czy może jest pusto. Na oko to waży 1kg ;)

Corvus5

  • 2596 / 5425
  • Ekspert
13-02-2010, 23:23
Sensarius był podłączony przez CD Onkyo. Nie wiem na ile to go ograniczało, ale na CAL było słychać, że dźwięk był bardzo wyraźny, zagrany punkt w punkt, co z K701 mogłoby się nawet nieco zgrywać i słuchawki by go złagodziły, ale akurat nie przetestowałem takiego połączenia. Za to chyba Mirhon ich dużo słuchał z dedykowanego wzmacniacza i Fury.

domzz

  • 1113 / 5875
  • Ekspert
13-02-2010, 23:47
To zdjęcie powinno się nazywać "Sąd ostateczny" ;)
(od lewej Mirhon, Asmagus, Domzz)

Corvus5

  • 2596 / 5425
  • Ekspert
13-02-2010, 23:55
>> domzz, 2010-02-13 23:47:59
>To zdjęcie powinno się nazywać "Sąd ostateczny" ;)

To zadumienie, nie podamy, że źródłem są telefony komórkowe, które trzymają w ręce.

;-)

mirhon

  • 438 / 5846
  • Zaawansowany użytkownik
14-02-2010, 00:04
>> Corvus5, 2010-02-13 23:23:18
Sensarius był podłączony przez CD Onkyo. Nie wiem na ile to go ograniczało, ale na CAL było słychać, że dźwięk był bardzo wyraźny, zagrany punkt w punkt, co z K701 mogłoby się nawet nieco zgrywać i słuchawki by go złagodziły, ale akurat nie przetestowałem takiego połączenia. Za to chyba Mirhon ich dużo słuchał z dedykowanego wzmacniacza i Fury.

Słuchałem ich trochę dłużej bo byłem ciekaw jak będą grały z lampą (a one ponoć to lubią).
Nie powiem było zdecydowanie lepiej niż na beresie... scena faktycznie większa. Fajny środek, ale bas zdecydowanie nie mój gust. Odniosłem wrażenie iż grają węższym pasme w tym zakresie w porównaniu do tego co słyszę na Denonach i beresie. Dynamika też mi za bardzo nie odpowiadała - do rocka progresywnego to one się średnio nadają... oczywiście moim skromnym zdaniem :-)

asmagus

  • 4439 / 5507
  • Ekspert
14-02-2010, 00:13
To i ja się odezwę :)

A ha, mecz wygrany 3:2


Corvus5 mylisz AKG 271 z 280 - te drugie mają 2 przetworniki. Na liście nie ująłeś Meiera jako apma.


Moje wnioski są takie:
1. Utwierdziłem się w przekonaniu, że przede wszystkim gusta rządzą naszymi opiniami. Przykładowo Sony 7509HD albo komuś się podobają bardzo albo wcale, nikt nie miał o nich pośredniej opinii. Nie zamieniłbym ich na jakiekolwiek z obecnych na spotkaniu słuchawek.. a gdybym musiał to na Denony.

Corvus5 pisze np, że "CALe przebijają nieco DT880 wyraźniejszą, niczym nie stłumioną górą ... moje CAL miażdżą pod względem dynamiki oraz jakości i wierności góry." moje zdanie jest dokładnie odwrotne, DT880 przebijają Cale we wszystkich aspektach, zresztą wolałbym wszystkie obecne na spotkaniu słuchawki od CAL bo jak by nie patrzec takie słuchawki jak D2000, AKG 701 czy DT880... po prostu są lepsze ;)

AKG 701 do jazzu czy klasyki to byłby wspaniały nabytek, do rocka/metalu moim zdaniem nie nadają się.

2. Porównywanie wzmacniaczy to rzecz trudniejsza niż porównywanie słuchawek, różnice są mniejsze - oczywiście słyszalne ale doceniam teraz bardziej kunszt recenzentów.

3. Są zestawienia, które mają "fajną" synergię np. DT 880 generalnie nie przypadły mi do gustu jednak w parze z Sensariusem mamy wspaniały przykład synergii i dźwięku odrywającego się od słuchawek. W ogóle Sensarius jest jedynym wzmakiem lampowym, który z 24 omowymi wysokoefektywnymi Sony nie brumi/szumi.

4. Z obecnych na zlocie słuchawek najmniej podobały mi się CAL\'e (grające jakby w miejscu, bez przestrzeni), a nie licząc Sony, bardzo podobały mi się Denony - zupełnie inna szkoła grania, widać, że nie chodzi o neutralność i płaską charakterystykę, chodzi o "fun" z muzyki i tego "fun" jest dużo. DT800 dobre, z Sensariusem świetne.

5. Bezpośrednie porównanie Meier Audio Corda Swing z Sensariusem dostarczyło mi ciekawych informacji, wierzę majkelowi teraz, że dobry SS może z powodzeniem zastąpić lampę i nie ...brumić ;)

6. Zaskoczył mnie beres Mirhona, naprawdę z wysokoefektywnymi słuchawkami radzi sobie świetnie; gdy słuchawki są prądożerne jak np AKG to "pary nie starcza". Nie spodziewałem się jednak, że za 1000 pln można kupić coś tak dobrego (jako Combo).

7. Wzmak widmo, czyli Sensarius ... jest tak dobry jak wieść niesie. Fury bardzo brumi/szumi z wysokoefektywnymi niskoomowymi słuchawkami tak jak i lampa gospodarza.

8. Lehmano/klon jak za 360 pln to rewelacja - jednak tak w ogóle to nie przypadł mi do gustu, szczególnie potencjometr bardzo nierówno startujący.


Vdmesis mocno pogonił mojego Meiera i pokręcił mocno crossfeedem, ciekaw jestem jego wniosków.


Corvus5

  • 2596 / 5425
  • Ekspert
14-02-2010, 00:27
Mogłem pomylić K271 i K280. Są nieco podobne, szczególnie z nazewnictwa. Dla mnie łatwiej było ocenić źródła, bo prawie wszystkie słuchawki jakoś krzywiły dla mnie dźwięk, który wydawał mi się sztuczny, bezbarwny i nienaturalny, a na CAL różnice były duże, może poza Lehnmannem i wzmakiem K701, gdzie różnice były pomijalne ze względu na wysoką dynamikę, a wychodziły na mało dynamicznych słuchawkach, gdzie można było to ocenić po stopni zaszarzenia poszczególnych częstotliwości. W każdych innych słuchawkach było coś, co mi przeszkadzało i w większości jestem w stanie do opisać, a nawet zestroić na taki sam efekt moim zdaniem efekt, np. pogłos od skórzanych padów, zniekształcenie przestrzeni przez gąbkę.

To wszystko wnioskuje tylko, że mam zupełnie inne podejście do dźwięku i oceniam dźwięk po zupełnie innych aspektach brzmienia.

Co do Fury, to mi nic nie szumiało, ani nie brumiło mimo 32 omów.