Audiohobby.pl

stereo-undeground.pl - informacje

__kot__

  • 724 / 5895
  • Ekspert
19-11-2012, 13:01
przepraszam za przeinaczenie - miało być "chrees" a nie "cheers"

lancaster

  • Gość
19-11-2012, 13:08
kot , Twoja teoria jest interesująca ale zupełnie niemożliwa.

Nie może byc tak, ze normalny zrównoważony człowiek grozi komuś sądem bez powodu.
Chyba ze to żart, a Ty nie załapałeś ;-)


Wracajac do tematu SU trzeba by zrobić jakieś zobowiazanie, bo takie mgliste "jestem chętny" pewnie za długo nie pofunkcjonuje.
Dlatego proponuje ustalenie składu redakcji.

__kot__

  • 724 / 5895
  • Ekspert
19-11-2012, 13:13
Redaktor techniczny i admnistrator jest (ja) :)
Mogę też być kierownikiem zamieszania (PM czy jakkolwiek zwał) w razie potrzeby i braku chętnych do tej lukratywnej i pełnej wyzwań roli

__kot__

  • 724 / 5895
  • Ekspert
19-11-2012, 13:40
Wyjaśniliśmy sobie z Piotrem wszystko za pośrednictwem maila. Tak jak przypuszczałęm - nie obyło się bez małej dozy dezinformacji dopełnionej brakiem szerokich kompetencji technicznych jednego programisty :)


Wróćmy do wątku reaktuwacji SU do postaci żyjącego organizmu proponuję :)

MAG

  • 2393 / 5880
  • Ekspert
19-11-2012, 13:49

Kocie zarejestrowałem się na SU , tylko jak tam pisać?

Mogę coś napisać o Vintage audio gdyby taka potrzeba była.




__kot__

  • 724 / 5895
  • Ekspert
19-11-2012, 14:30
>> MAG, 2012-11-19 13:49:28

Jak chcesz pisać to daj mi znać - nadam Ci uprawnienia autora

__kot__

  • 724 / 5895
  • Ekspert
19-11-2012, 14:31
A Vintage audio jest BARDZO mile widziane

zdezintegrowany

  • 1278 / 4688
  • Ekspert
19-11-2012, 21:36
Robert -->
sprzętem już dawno przestałem się interesować ...
postaram się jednak cyklicznie  przekazywać Ci recenzje ciekawych płyt :)
już nawet dziś zacząłem pisać notkę na temat dosyć interesującej płyty która wpadła mi w ręce ;)

zdezintegrowany

__kot__

  • 724 / 5895
  • Ekspert
20-11-2012, 08:12
> Przemek !!!!!

SUPER !!!!!!!
Recenzje muzyczne to mega-potrzebne uzupełnienie treści w SU. Gdyby ktoś chciał jeszcze pisać o muzyce a nie sprzęcie to jest bardzo mile widziany. Ja chętnei podzielę się w razie potrzeby materiałem do recenzji (w zakresie, który posiadam oczywiście :))

__kot__

  • 724 / 5895
  • Ekspert
20-11-2012, 08:39
Panowie,
Jeszcze pozwolę sobie na krótki off-top w temacie innym niż SU. Cały wczorajszy wieczór rozmyślałem nad tą sytuacją z Piotrem... Nie czytałem wprawdzie całej historii ale chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami z branży. Pracuję, jak wiecie, jako informatyk (i się tego wcale nie wstydzę ;) – z dumą noszę kraciaste koszule i długie włosy :P). Często uczestniczę w globalnych projektach z bardzo różnymi ludźmi. Nauczyłem się w swojej pracy, że komunikacja przez Internet ma swoje duże ograniczenia i niesie wiele "zagrożeń". Bardzo łatwo jest nadinterpretować wypowiedzi innych osób, doszukiwać się drugiego dna lub zwyczajnie źle zrozumieć przekazywane treści. Każdy z nas posługuje się nieco innym językiem, inaczej tworzy zdania i inaczej niektóre zwroty interpretuje. Brak bezpośredniego kontaktu z rozmówcą i zobaczenia jego reakcji na nasze wypowiedzi często prowadzi do problematycznych sytuacji. Podczas gdy w bezpośredniej rozmowie widząc jakieś zniesmaczenie lub niezrozumienie na twarzy rozmówcy od razu wyjaśniamy nasze stanowisko, w komunikacji przez Internet takiej możliwości nie ma. Co więcej – często owo niezrozumienie, zdziwienie  czy zniesmaczenie przeradza się zwyczajnie w złość i prowadzi do ostrej wymiany zdań… Zakończenia bywają różne – zależnie od intencji rozmówców, ich pochodzenia (tak, tak !) czy usposobienia…
Myślę sobie, że i w tym przypadku zabrakło pewnie nieco zrozumienia i chęci znalezienia wspólnej płaszczyzny porozumienia. Polacy jako naród mają tendencje do kłótliwości i do tego aby „iść na noże”. W Internecie takie zachowania się potęgują niestety (niepotrzebnie) i prowadzą do waśni. Chciałbym się czymś z Wami podzielić. Mieszkając w Szwajcarii (to prawda, że krótko) zaobserwowałem tutaj ciekawe zjawisko. Ludzie tutaj w autobusie czy tramwaju rozmawiają bardzo swobodnie i głośno, często tak jakby podróżowali tym tramwajem sami… Nikomu to specjalnie nie przeszkadza i nikogo nie dziwi. Często bywa tak, że współpasażer podróżujący danym środkiem transportu dołącza się do rozmowy z nieznanymi sobie osobami i naraz prowadzą dyskusję w większym gronie. Już dwukrotnie miałem okazję widzieć, że taka dyskusja przerodziła się z bardzo ostrą wymianę zdań, która w Polsce niechybnie skończyła by się mordobiciem albo co najmniej szarpaniną. Tutaj natomiast rozmówcy dojeżdżając do swojego przystanku, tuż przed wysiadką, z zaciekłego adwersarza przeradzają się w uśmiechniętego człowieka i wyciągają rękę na zakończenie dyskusji, dziękują za wymianę poglądów i się po prostu udają do swoich zajęć. Szanują zdanie i poglądy innych.
Pewnie i tutaj było podobnie… Tylko eskalacja konfliktu miała inne zakończenie (niestety). Każdy z nas ma inną osobowość i warto to uszanować. Piotr może i jest przewrażliwiony na swoim punkcie, ale ma do tego przecież pełne prawo. Tak jak i Wy macie prawo do ironii i oczekiwania większej otwartości od innych. Trzeba tylko mieć dobre chęci i spotkać się gdzieś po środku :). Pewnie i w tym przypadku wystarczyłoby wyciągnięcie ręki i powiedzenie „przepraszam, jeśli Ciebie uraziłem, żyjmy w przyjaźni” lub coś podobnego… A może jestem zbyt wielkim idealistą ;)

Ged

  • 1715 / 5895
  • Ekspert
20-11-2012, 10:17
Mam kolejny pomysł.
Od tej pory każdy kto napisze dłuższą niż kilka zdań opinię o jakimś sprzęcie na AH mógłby ją również zamieścić na SU. Najlepiej gdyby były do tego zdjęcia, ale niekoniecznie. W ten sposób mielibyśmy całkiem uporządkowane AH i SU. Bo teraz nie można nijak znaleźć dłuższych opinii w tysiącach wpisów w wątkach.
Tylko nie wiem co wtedy z działem AH Opinie/Recenzje. Wklejać te opinie w dwóch miejscach (AH i SU) ?
O tym wklejaniu do SU mógłby każdy w miarę możliwości przypominać autorom. Np. długi opis/recenzja pastwy nt. M-DACa itp.

magus

  • 20990 / 5896
  • Ekspert
20-11-2012, 10:26
>> w.luczynski, 2012-11-20 10:17:32
>Mam kolejny pomysł.
>Od tej pory każdy kto napisze dłuższą niż kilka zdań opinię o jakimś sprzęcie na AH mógłby ją również zamieścić na SU.


pomysł świetny - ale i ja mam w związku z tym swój

każdy kto taką opinię (recenzję) zamieści mógłby jeszcze dodać oświadczenie, że w razie nieszczęścia nie będzie miał nic przeciwko temu, żeby ją przenieść (za zgodą redakcji SU) na inny serwis, oczywiście pod warunkiem, że serwis ten nie będzie miał charakteru komercyjnego
Odszedł 13.10.2016r.

__kot__

  • 724 / 5895
  • Ekspert
20-11-2012, 10:42
lan,
Mam wrażenie, że Piotr mimo wszystko czyta to, co tutaj iszemy i dobrze rozumie o co chodzi. Jeśli zechce to już wie, że drzwi są otwarte (tak uważam).

A teraz wróćmy do tematu SU (już definitywnie).
Zamieszczanie opisów/recenzji w obu portalach jednocześnie jest dobrym pomysłem (oczywiście za zgodą autora). Potrzeba by do tego sporo pracy włożyć:
1. Dopisać funkcjonalność publikowania recenzji w SU po wpisaniu jej na AH (i ewentualnie na odwrót) .Tutaj trzeba moim zdaniem zacząć od postawienia AH na jakimś normalnym forumowym silniku i dorobienia tej funkcjonalności (co postaram się prędzej czy później zrobić)
2. Potrzebny będzie zespół redakcyjny, który takie recenzje i wpisy z AH będzie dostosowywał do wyglądu SU. Trzeba nieco edytorskiej pracy włożyć przed publikacją aby wyglądało to ładnie. Wpisy na forum są raczej proste i pisane "ciągiem", nie wspominając o ewentualnych błędach. Na SU przyjąłem konwencję sprawdzania i układania treści w mniej-więcej taką samą, przejrzystą szatę graficzną z umieszczaniem zdjęć między testem. Takie przygotowanie materiały wymaga sporo pracy - możecie mi wierzyć. Ja mogę wykonywać taką pracę ale mam ograniczone zasoby czasowe i moce przerobowe - dlatego wspominam o zespole :)

jjurek

  • 2059 / 5824
  • Ekspert
20-11-2012, 11:21
__kot__,

Za całym szacunkiem dla Twoich chęci i włożonej pracy.

Nie widzę  szans na długotrwałe, ciekawe uaktualnianie strony.

Po fali deklaracji pomocy sprawa wróci do normy czyli niemocy/ niepomocy.


Osobiście uważam, że najlepiej byłoby oddać sprawy merytoryczne portalu Piotrowi Ryce. O ile zechce.

Miałby gdzie szaleć piórem a przy Twoim zawiadywaniu strona miałaby szanse być wartościowa i aktrakcyjna.


majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
20-11-2012, 11:47
@jjurek, widzę, że jesteś realistą, podobnie zresztą jak ja. W związku z tym napiszę jak ja to widzę i proszę tego nie brać jako próby gaszenia entuzjazmu, a jedynie mój pragmatyczny punkt widzenia.

Po pierwsze - Piotr Ryka otwiera własną stronę, więc wyżyć się będzie miał gdzie, a mnożyć bytów ponad miarę, to raczej nikt nie będzie.

Po drugie - z tego co ja zrozumiałem, to w całej tej ostatniej "zadymie" chodziło o to, żeby recenzji nie było na Audiohobby. Jeśli S-U pozostaje niezależnym bytem, to Piotr nie będzie usuwał swoich tekstów, ale na nowe bym nie liczył, bo - patrz punkt 1.

Ponadto taka atmosfera słomianego zapału i gorących deklaracji towarzyszyła powstaniu S-U parę lat temu, potem prawie nikt nie miał na nic czasu - w tym ja - a ostatecznie pacjent zapadł w śpiączkę na ponad rok. Tak więc bez urazy, ale bardziej wróżę powtórkę z rozrywki niż rozkwit kolejnego portalu, jakich się w ostatnich latach trochę namnożyło nie tylko w polskim internecie.