Audiohobby.pl

Stereophile - co sie stalo sie....??? czyli co w trawie piszczy....

vector

  • 321 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
18-04-2008, 19:09
Dzisiaj rano, czekajac na pociag zaszedlem do sklepu i nabylem najnowszy nr Stereophile.
Od razu powiem, ze nie czytam tego pisma od ladnych kilku lat bo doszedlem do wniosku, ze wypisuja kompletne bzdury.
Jednak kupuje od czasu do czasu a szczegolnie wtedy gdy publikuja "Recommended Components". Jestem ciekawski i juz!
Wracajac do poranka. Kupilem a pozniej mialem dwie godziny w pociagu zeby przestudiowac. Numer z "recommmended components" jasna rzecz.
Czytam czytam i oczom nie wierze...!!! Czy w Stereophilu zaczeli w koncu naprawde sluchac??? Sluchac i przemycac informacje dla wytrwalych czytelnikow?

Wyglada to tak:
Glosniki - W klasie A mamy Klipsch La Scala II!!! Glosnik ktory mozna kupic uzywany (co prawda wersje I, ale to nie ma znaczenia) za naprawde niewielkie pieniadze. Co wiecej mozna kupic np. Heresy, ktorych dzwiek jest wcale nie gorszy za jakies 500$!!! Do malych Ipomieszczen beda jeszcze lepsze niz La Scala. W tej samej klasie mamy np. WilsonAudio Watt/Puppy za jedyne 28.000$ !!!!
La Scale byly testowana na Sun Audio 2a3. Ten wzmak przez kilka lat byl w klasie A ale teraz go nie ma pewnie ze wzgledu na na to, ze nie testowali od dluzszego czasu. Tak robia, ze kasuja graty, ktore dawno temu testowali ale jak widac uzywaja Suna nadal.....
Nadmienie, ze w klasie B glosnikow umieszczono np. Focal Electra 1037Be za 11.000$ i zreszta duzo innych temu podobnych.....burczybasow.....
W kablach glosnikowych rekomendacje sa takie: (wpisze tylko kilka pogladowo)Audio Quest Mont Blanc 2200$/10ft,Kubala-Sosna (hihihi) $800/m, Nordost Valhalla $5200/m, Stereovox LSP-600 $3295/2m......itd.......a tu nagle!!!!!.........DNM $12/ft.....!!!!!

Czyli tak.......
Mozna sobie kupis Wilsona+Valhalle+ np.Lewinsona 33 H(zubozona wersja tylko 24.000$)....albo......
Klipscha+Sun Audio+ DNM.......
I tak daje glowe, ze ten drugi zestaw zagra duzo lepiej!!!!!!      A roznica w cenie     -    no coz....
 A moze ten Stereophile nie jest taki glupi tylko trzeba miec klucz do czytania.....hihihihi..........
I co wy na to moje dziatki.....??????

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
18-04-2008, 19:25
vector,

może "podziemie" audiofilskie z odgrodami, sunami, klipschami na tyle już urosło w siłę, że nie można dłużej udawać że go nie ma??

może lepiej coś przemycić i zyskać trochę na wiarygodności, niż dalej iść w zaparte i patrzeć, jak wśród czytelników pozostają jedynie głusi?

trzeba by np. mieć dostęp do ich "circulation" za ostatnie kilka lat...

------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

konto_usuniete

  • 56 / 5391
  • Użytkownik
18-04-2008, 20:26
Wydaje mi się, że sprzedaż Stereophila tak mocno spadła, że musieli się chyba zastanowić dlaczego tak się dzieje.
Roczna prenumerata za naście dolców jest tego dowodem.
Jeżeli pisząc bajki nie zarabiają to może pisanie prawdy bezpośrednio wpłynie na wzrost ich przychodów.

depawelo

  • 25 / 5868
  • Użytkownik
18-04-2008, 20:49
renesans ?? :-)

lancaster

  • Gość
18-04-2008, 21:09
vector, dla mnie jedyna sensacja to że burczybas od Wilsona znalazł sie w tej samej klasie(dźwiekowej) co Klipsch :)))))

....moze juz słuchaja, ale jeszcze do konca nie uslyszeli widocznie !:)))))

marko3T

  • 421 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
18-04-2008, 22:38
Ooo.... prosze jaki szok, bassreflex potrafi , ale że jest zbyt komercyjny , to jest skazany na niełaske w "środowiskach niszowych".....:-)

Tutaj nie chodzi o to co faktycznie gra , tutaj chodzi o filozofie twórcy.

Pzdr.  
__________________
Tylko V2!

  • Gość
18-04-2008, 22:52
jak sie swiat ustawi , ze ja mam zawsze racje i wogole jestem guru , reszta to burczybasy to wszystko staje sie proste, nawet hi-fi, mnie bardziej odpowiada taki gosciu co mial pojecie o audio i pisywal w hiend.pl , podpisywal sie chris, arcyciekawe zbiorcze artykuly popelnil o preampach, wzmacniaczach mocy itd., gdzies to teraz zniknelo, ale polecam zdobyc, naprawde warte przeczytania, opisywal rozne topologie, plusy i minusy roznych rozwiazan bez popadania w pulapke tych najlatwiejszych i ex cathedra najlepszych...najlepszych bo kilku panow na forum sie umowilo ze sa najlepsze...


.................................................................................................
wszystkim nowym polecam wątek:http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=10363&all=1

marko3T

  • 421 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
18-04-2008, 22:57
_____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!

Komuś źle zagrały obudowy z rurką i juz są skazane na banicje. Moje poglądy na obudowy są jasno sprecyzowane i żaden gazetowy kaznodzieja rankingami na mnie nie wpłynie.
__________________
Tylko V2!

marko3T

  • 421 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
18-04-2008, 22:58
Podpis powinien być pod tekstem , tak jak teraz:-)

_____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

  • Gość
18-04-2008, 23:05
glosnik gra albo dobrze, albo zle, to tak jak z ta anegdotka z jednego audioshow o gosciu co slyszal ferrofluid WYRAZNIE, uspokoil sie dopiero jak konstruktor mu powiedzial ze w tych przetwornikach nie ma ferrofluidu, tak samo jest z goscmi , ktorzy slysza \'obudowe\', siada , slucha i mowi no moze byc ale slysze obudowe, burczy....wg mnie jest to nieszkodliwe ale dziwactwo bo sa dobre kolumny w obudowie zamknietej , pasmowo-przepustowej czy bass refleksie, albo bez obudowy wiec po kiego robic sztuczne podzialy na tych co doznali objawienia i cala reszte ulomnych, firm , ktore robia kolumny OB jest na peczki i mozna w nich przebierac, jest to taka sama czesc rynku jak glosnikow w obudowie zamknietej czy tez innych rozwiazan...

.................................................................................................
wszystkim nowym polecam wątek:http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=10363&all=1

marko3T

  • 421 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
18-04-2008, 23:28
Nie jestem fanatykiem , ale obudowa BR mi akurat bardzo odpowiada. Wiem jak sobie zestroić skrzynkę , wiem czym powinno sie kierowac przy doborze głosnika. Owszem słuchałem OZ , które mi sie równierz podobały , ale w pewnych sytuacjach ich bas był wyraźnie za płytki.  





____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

marko3T

  • 421 / 5868
  • Zaawansowany użytkownik
18-04-2008, 23:30



Błąd ....>również< teraz OK


____________________________
Dobrze słyszę??  Tak , to bassreflex!
__________________
Tylko V2!

lancaster

  • Gość
18-04-2008, 23:38
....to nawet nie tak ze głośniki grają dobrze/źle.
....o burczybasach krażą anegdoty ze grają jak ze studni, o fullrange ze grają jak telefon a o hornach ze podbarwiają....no i co....ano w  każdej bajce jest ziarenko prawdy :) Sporo zalezy od głośnika....rozumiem, rozumiem....
Najprosciej jak zwykle postawić jedna paczkę obok drugiej i posluchać.....mi się kilka razy zdarzyło i nie mam wątpliwości :) ....w sumie szkoda bo współczesne konstrukcje na hi-techowych driverach są bardzo ładne :)))
....dopóki kilku nie postawiem przy fullrange czy hornie to wydawao mi sie ze są calkiem OK....

magus

  • 20990 / 5868
  • Ekspert
18-04-2008, 23:44
mam wrażenie że problem uległ lekkiemu odwróceniu

to nie Wilsony nagle pojawiły się w tych rankingach, tylko Klipsche!

ktoś PO KILKUDZIESIĘCIU LATACH odkrył konstrukcje, które sprzedają się w olbrzymich ilościach w USA

czy to Was nie zastanawia??

------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

  • Gość
19-04-2008, 01:48
lancaster
tylko horny zajebiscie podbarwiaja i to jest problem, to jest obiektywne i wiele osob tak uwaza, moglbym sypac nazwiskami, jesli tego nie slyszysz to jestes szczesliwym czlowiekiem i znalazles dla siebie glosniki, nie slyszysz , albo Ci to nie przeszkadza, tylko nie rob z patologii normy, nie wciskaj , ze nie podbarwiaja, o to tylko chodzi bo swoje preferencje kazdy ma , jak dla mnie horny , nawet za straszne pieniadze sa nie do zaakceptowania, koniec kropka, chociaz slucham na glosnikach z tubka na gorze, podbarwienia srednicy w hornie sa dla mnie nie do zaakceptowania i ja to wiem i zadne oplatane tutaj dyrdymaly tego nie zmienia, a ha i horny sa bardzo ladne, szczegolnie te pomalowane pieknymi samochodowymi lakierami, i bardzo szybkie ,i bardzo drogie,i jak dla mnie malo uniwersalne...

.................................................................................................
wszystkim nowym polecam wątek:http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=10363&all=1