Audiohobby.pl

Stereophile - co sie stalo sie....??? czyli co w trawie piszczy....

yolaos

  • 605 / 5885
  • Ekspert
19-04-2008, 11:01
A co Ty Electro tak sie denerwujesz?

Kiedys juz pisałem ze dobry system to taki co zagra pieknie każdą płyte, też się śmieje jak słucham U2 czy Pearl JAM na "audiofilskich sprzętach ", "ale" zawsze jest i nie ulega wątpliwości ,że pewne częstotliwości jedne garają lepiej inne gorzej, dlatego warto mieć pare ))
pozdro

  • Gość
19-04-2008, 14:00
To prawda, że horny (myślę o wysokotonowych tubowcach) są „szybkie”. Przynajmniej takie sprawiają wrażenie. Są też „gładkie” dźwięk traktują bardziej pastelowo, to można tez uznać za ich wadę (niska rozdzielczość?)... Mają podbarwienia – co w zakresie wysokotonowym nie jest już tak zauważalne...
I jeszcze podobno szumią, ale to raczej muszla z Pucka albo audiofilskie szmery w płuckach ;)

To prawie tak jak u Benny Hilla – wszyscy macie rację :)))



PS. Lancaster a moze pseudowstegowce z foliowa membraną? Np. taka Beyma TPL150. Dodajesz do niej jakiś głosniczek w obudowie - albo daw niedrogie bez obudowy, tniesz nieco powyżej 1 khz i masz najlepsze kolumny na swiecie ;) a Beyma tyko 1200 zł. kosztuje :)

lancaster

  • Gość
19-04-2008, 17:12
Qubric, najlepsze kolumny na świecie to jest coś co lubię ;)
Tej Beymy mozna gdzieś w kraju posuchać ? Parametry ma wymarzone pod moje zastosowania ! Serio.
1200za szt czy za parę ?:)

mark11

  • 356 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
19-04-2008, 18:42
>> lancaster, 2008-04-19 08:02:18
"...polączenia Klipscha Heresy z SunAudio2A3 mimo rekomendacji vectora do hiphopu czy cieżkiego rocka bym nie polecił(fakt malo uniwersalny do takiej muzy bas)....ale juz ten sam SA2A3(3,5W) z Klipschem Forte potrafi basem wystawiać drzwi z futryn :).....zapytaj kot-a, facet słucha cieżkiej muzy a nie jakichs ecm-owskich kawałków."

Nawiązując do wpisu - na Sunie 2A3 gram metal, hard core i grunge oprócz innego powiedzmy "łagodniejszejego" repertuaru, aż po klasykę. Ten amp wyrabia się z bez problemów na kolumnach, wcale nie specyfikowanych fullrange ani odgrodach, tylko na normalnych wolnostojących Tannoyach z koncentrykiem. Z takimi burczybasami jak twierdzą niektórzy (Lanc - nie gniewaj się za bardzo :) na prozaicznym bassrefleksie jest czad, drive, dynamika i przester ani za słodko, ani za ostro.
Nie ma jednej drogi do sukcesu i żadna technologia nie jest w pełni doskonała. A co do jej wyznawców to każdy ma prawo bronić swoich przekonań. U mnie system ma grać wszystko i być uniwersalny. Nie mam czasu ani miejsca na zabawę w systemy specjalizowane pod kątem mojego szerokiego  repertuaru - bo musiałbym trzymać koszmarną kupę gratów. Teraz pozbywam sie dwóch końcówek tranzystorowej 2x200W i lampowo-tranzystorowej 25W bo 15 latach "wiary" w tranzystory polubiłem lampy :)
Markus

lancaster

  • Gość
19-04-2008, 19:06
mark no ale chyba mogę troch pohołdowac swojej wizji systemu doskonaego w ktorym nie za bardzo jest miejsce na burczynbasa ?:)
Tannoy to stara dobra szkola(nie pisze o serii mercury naturalnie:))....ale postawione przy dobrym hornie mogłyby mieć kłopot,....zresztą nic prostszego jak spotkac sie kiedyś i posluchać :))))
A nóż bedę miał kilka modeli burczybasa które mogę polecić !:) ....na razie z burczybasów których słuchałem to tylko Rehdeko grają :)

Rafaell

  • 5033 / 5882
  • Ekspert
19-04-2008, 19:54
=>graaf
>kolumny są tylko tak dobre jak sposób w jaki radzą sobie z "room-speaker interface"
>kolumny i pokój tworzą jeden system - i nie chodzi mi o wykładanie ścian wytłaczankami z jajek

I za to Cię kolego lubię i analogicznie jest w uchu z Twoimi Shure E2

To że kolumny lub słuchawki mają charakterystykę płaską jak oheblowaną deska to nie znaczy że dobrze grają to co zarejestrował mikrofon

Rafaell

  • Gość
19-04-2008, 19:59
swoje poglady mozna miec, ale uproszczenie sa niewskazane, na to chcialem zwrocic uwage...


.................................................................................................
wszystkim nowym polecam wątek:http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=10363&all=1

mark11

  • 356 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
19-04-2008, 20:01
>> lancaster, 2008-04-19 19:06:15
Oczywiście Lanc mam taką nadzieję, żę Rehdeko nie będą tymi jedynymi burczybasami jakie możesz polecić. Te odsłuchy mogą być ciekawe tym bardziej, że amplifikacja jest podobna mocowo i sygnatura dźwiękowa także będzie zbliżona. Zobaczymy wtedy, co słynny horn ma do zaoferowania, no i posłuchamy oczywiście wzorcowego basu :)
Na razie miałem pecha i miałem okazji słuchać jedynie wyczynowych burczybasów i obudów zamkniętych (z aplikacjami przeróżnych głośników) w różnych konfiguracjach i notabene z różnym skutkiem. Czas więc teraz na sprawdzenie innych wynalazków.
Markus

  • Gość
19-04-2008, 22:09
>> lancaster, 2008-04-19 17:12:19
Niestety cena Beymy TPL150 jest raczej za sztukę - a nawet nieco większa - no ale w końcu do najlepszych kolumn na świecie nie może być za tanio! :)

Jedynym przedstawicielem Beymy na Polskę jest Elmuz - tu sklep
 http://www.elmuz.com.pl/sklep/index.php?p694,tpl150
Pawdopodobnie tylko oni mogą coś powiedziec o tym głośniku, choć sadze że też niewiele, bo mają go tylko na zamówienie.
Budową przypomina Etona, który jest tańszy, mniejszy (mniej uniwersalne parametry) i też raczej słabo dostępny. Naprawdę sadze ze mozna na tej Beymie coś ciekawego zbudować i w cale nie z powodu jej wysokiej efektywności.

magus

  • 20990 / 5888
  • Ekspert
20-04-2008, 11:37
A wy :) jak zwykle uciekacie z tematu...

vector, a czy ten powrót dinozaurów opatrzono jakimś komentarzem, porównaniem??

powiedzieli dlaczego im się tak nagle spodobało?
------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

vector

  • 321 / 5887
  • Zaawansowany użytkownik
20-04-2008, 14:28
>magus
Cytaty:
La Scala II:
"La Scala has three horn drivers - a 1" tweeter and 2" midrange in its top cabinet, and 15" woofer in the bottom, folded horn cabinet - and a rated sensitivity of  105dB. ST had no trouble driving La Scalas with his 3,5Wpc Sun Audio amp, and was surprised by the speakers\' exceptionally smooth midrange and treble and spacious soundstage. Overall ST found them to be "rich, warm, a tad overripe in the bass, reticent on top.""

DNM speaker cable:
"Compared to the `Nordost Flatline, the DNM cable sounded "ever so slightly smoother, with a not-so-slight improvements in spatial focus"

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

magus

  • 20990 / 5888
  • Ekspert
20-04-2008, 14:58
vector,

czyli czytelnik nie dowiedział się, dlaczego wiekowa konstrukcja doczekała się swojego renesansu...

ale nie będę się czepiał - dobrze, że w ogóle ją docenili :)

------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.

mark11

  • 356 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
20-04-2008, 19:24
>> magus, 2008-04-20 14:58:51
Czasem tak jest Magus, że lepsze jutro było wczoraj.
Markus

magus

  • 20990 / 5888
  • Ekspert
20-04-2008, 19:31
mark11,

ostatnio podejrzanie często stwierdzam, że właśnie przydarzyło się to "czasem" :(

albo się starzeję, albo ... trzeba iść do psychiatry?

------------------
maciek_m
Odszedł 13.10.2016r.