Audiohobby.pl

Ekskluzywny Klub posiadaczy lub uzytkownikow HD800

  • Gość
18-08-2009, 14:40


Watek dla posiadaczy lub uzytkownikow sluchawek Sennheiser HD800.

Numery seryjne mile widziane !

................................................
Co u Was słychać, przetworniki ?

Road To Nowhere

  • 1032 / 5868
  • Ekspert
26-08-2009, 19:49
Jakaś recenzja by się przydała......

AdamWysokinski

  • 358 / 5853
  • Zaawansowany użytkownik
26-08-2009, 20:15
> Road To Nowhere, 2009-08-26 19:49:25
> Jakaś recenzja by się przydała......

Jest recenzja, autorstwa Piotra Ryki:
http://stereo-underground.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=84:sennheiser-hd-800&catid=47:sluchawki&Itemid=69


________________________
Rescuing Music from Technology
Pozdrawiam,
Adam

fallow

  • 6457 / 5835
  • Ekspert
26-08-2009, 20:42
I 2 inne w dziale recenzje na forum

Road To Nowhere

  • 1032 / 5868
  • Ekspert
26-08-2009, 22:04
Dzięki koledzy ,znalazłem ,poczytałem i..........specjalnego entuzjazmu nie widzę  .
Ja dopiero zaczynam przygodę ze słuchawkami , w innym wątku wspomniałem ,że miałem przez parę dni od kolegi AKG K701 i z moją "dziurką" we wzmaku Luxman oraz pre słuchawkowym Edagar nawet mi się podobało ,no może z wyjątkiem lekko "odchudzonego" basu ......ale można się przyzwyczaić , pełny realx i o to chyba chodzi :-)
Chyba jednak poprzestanę na razie na tych AKG bo kolega ,który mi je pożyczył, pewnie mi je sprzeda bo właśnie on ma "parcie" na te HD800 .Różnica w cenie trzykrotna ale chyba nie w jakości prezentowanego dzwięku ?

kopaczmopa

  • 786 / 5805
  • Ekspert
26-08-2009, 22:23
>>Różnica w cenie trzykrotna ale chyba nie w jakości prezentowanego dzwięku ?

Nigdy tak nie ma, co nie znaczy ze nie warto kupic drozszych, jak Cie stac to kupujesz jak nie to zostajesz przy takich na jakie Cie stac.
ciekawosc brzmienia

Max

  • 2204 / 5362
  • Ekspert
27-08-2009, 08:20
Wczoraj sluchalem HD 800 po raz drugi. Tym razem skupilem sie wylacznie na nich, a do porownania posluzyly HD 600. Mimo swojej swiezosci HD 800 pokazaly przestrzennosc i glebie, w czym ewidentnie goruja nad starszym bratem. Dokladnosc i pelniejszy dzwiek uwidocznil sie jak zwykle przy solowce (koncerty skrzypcowe Mozarta, Abbado, Carmignola, ARCHIV). Wiecej spektakularnych przewag, z racji niewygrzania, slabego wzmaka i stosunkowo krotkiego odsluchu nie stwierdzilem.
O solidnosci wykonania i wygodzie pisano juz sporo. Olbrzymie, komfortowe muszle - HD 600 zakladane po osiemsetkach wydawaly sie za male, mialo sie wrazenie wystajacych uszu:)
To drugie podejscie do HD 800. Wrazenie dobre, cena akceptowalna i tylko czekac kolejnych inspiracji...;)
Panie Piotrze, prosze wygrzewac, podsycac, niepokoic  i czarowac :)) Moze za trzecim podejsciem powiem nowym Sennkom "tak" :))
 

Max

  • 2204 / 5362
  • Ekspert
27-08-2009, 08:44
Aaa, prezentuja sie fatalnie :) Gdyby aspekt wizualny mial jakies znaczenie, bylyby na koncu mojej listy.
Hi-techowy antyideal :)

Krzysiek-RMS.pl

  • 8 / 5331
  • Nowy użytkownik
28-08-2009, 13:20
Witam. Dziś miałem przyjemność już po raz drugi słuchać modelu HD800. Jak repertuar wybrałem płytę: Sebastian Korsak Life Re Designed -Klubowe Granie. Utwory zremasterowane bardzo klubowo. Dolne rejestry były stanowczo przebarwione, co po odsłuchu na sprzęcie stereo dostarczyło sporych doznań nie tylko słuchowych;) Słuchawki leżą na głowie perfekcyjnie. Olbrzymie nausznice dobrze dopasowują się do głowy. Pierwsze wrażenie scena pełna i bardzo klarowna. W moim odczuciu przestrzeń budowana przez przetworniki HD800 był wręcz idealna. Po przesłuchaniu całej płyty mam bardzo dobre zdanie o tym modelu. Lecz pozostawał pewien bliżej nie określony niedosyt. Zmieniłem płytę na Anna Maria Jopek -So&Co i tu już zauważam czego brakowało mi. Dynamiki. Troszkę jakby ospale reagowały na instrumenty. Prawdopodobnie jest to wina nie wygrzania przetworników.  Na pewno bardzo ciekawa propozycja na naszym rynku. Jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie. Słuchawki na pewno na lata. Design nowatorski, ale moim skromnym zdaniem bardzo ładny. Miałem ochotę na kolejną płytę lecz czas już nie pozwolił na kolejny odsłuch. Może moja recenzja jest zdawkowa aczkolwiek może w jakiś delikatny sposób nakreślić charakterystykę topowego modelu Sennheisera.  Troszkę naszych zdjęć:
http://rca.rafko.com/rms_galeria/show.php?numer_p=3409&zd=sluchawki-audiofilskie-r_10547

Mamy w tym momencie jedną wolną sztukę HD800. Dla zainteresowanych możliwość odsłuchu w Białymstoku.
Krzysiek-RMS.pl

chrees

  • 1653 / 5865
  • Ekspert
28-08-2009, 13:26
Kolejny kamyczek do ogródka HD800 :-) Mam nadzieję, że koledzy z Białegostoku i okolic pozlatują się na odsłuchy i zdadzą również swoje relacje. Jaki sprzęt towarzyszył Senkom, Krzyśku?




-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Krzysiek-RMS.pl

  • 8 / 5331
  • Nowy użytkownik
28-08-2009, 13:41
Niestety słuchaliśmy tylko z odtwarzacza Vincent CD-S6. Czekamy na dostawę wzmacniaczy słuchawkowych od Vincenta.  
Krzysiek-RMS.pl

Rafaell

  • 5033 / 5862
  • Ekspert
28-08-2009, 23:54
No i widzę ze wychodzi na moje. Właśnie znalazłem na 6moons z czym HD800 będa dobrze pracować. Jak widać jest to high endowa wersja Lake People czyli Violectric HPA V200 za "jedyne" 850 eurosów              

Krzysiek-RMS.pl

  • 8 / 5331
  • Nowy użytkownik
11-09-2009, 11:10
Zapraszam na odsłuch słuchawek Sennheiser HD800. Możliwy jest odsłuch ze wzmacniaczem słuchawkowym Vincent KHV-111.
Krzysiek-RMS.pl

  • Gość
14-09-2009, 20:48


Zgłaszam akces do Klubu.

Mój numer : 02781

Póki co - wygrzewam...

zyzio

  • 960 / 5759
  • Ekspert
15-09-2009, 20:34
Mój numer 2804 :)
Wygrzewam, pierwsze pół godziny koszmar :D Po dwóch godzinach da się słuchać :D Coraz szybsze są, na poczatku kurna to były dwa razy wolniejsze od moich RP F30 Technicsa, których jednak chyba nie sprzedam, bo takiego basiska i takiej dynamiki nie ma żaden hi-end, nic też nie jest w stanie też wytrzymać takich poziomów głośności jak Technics bez jakichkolwiek odznak zniekształceń czy kompresji :) Natomiast cholera wie co mnie jeszcze czeka z HD 800 - rodzielczość i muzykalność oceniam bardzo wysoko, wysokie tony jak dla mnie bajka, przestrzeń także - nie spodziewałem się takiej :) basu kurna jak dla mnie troszku mało - ja dziki rocman jestem przyzwyczajony do Technicsów RP F30 i Paradigmów Studio :))) Sprzęt towarzyszący: Dac Zhaolu D2.5 jako pre i DAC, PC Link oraz końcówka mocy Forum 608 i FLAC z kompa :)