Audiohobby.pl

Fanklub Linnarta

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
09-04-2008, 20:56
Niniejszym inicjuję nowy wątek - Klub miłośników Linnarta.
Zakładam ten wątek z myślą o wzajemnej wymianie informacji pomiędzy użytkownikami tego wzmacniacza słuchawkowego. Mam nadzieję, że doświadczeni użytkownicy będą się w nim dzielić sugestiami dotyczącymi ciekawych konfiguracji sprzętowych (słuchawki, cd, kable) jak również własnymi doświadczeniami z eksperymentów dotyczących wymiany lamp.

Posiadaczem Linnarta jestem praktycznie od dzisiaj i na razie się wygrzewa czekając na godne towarzystwo odpowiednich nauszników. Niżej fotki - Linnart 2008;). Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do klubu.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
09-04-2008, 21:01
Dodam jeszcze na wstępie, że szukając w "googlach" informacji na temat tego wzmacniacza natrafiłem praktycznie na strzępy informacji. Szerzej o tym wzmacniaczu traktowały chyba tylko recenzje  w prasie audio. Poza tym medialna cisza. Producent nie posiada nawet własnej strony internetowej.
Niniejszy wątek ma więc szansę stać się z czasem takim unikatowym w skali całego internetu kompendium wiedzy na temat Linnarta.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
09-04-2008, 21:08
Jako pierwszy dowcip:
Przyszła dzisiaj paczka. Małżonka była oczywiście poinformowana, że niedługo będzie miała więcej spokoju (jak zacznę słuchać na słuchawkach;)) ale nie wiedziała co konkretnie zamówiłem. Po rozpakowaniu paczki nieco zaniepokojona wyglądem zadała pytanie: "ile to ma lat?" (sądziła na początku, że to jakiś niezwykle zabytkowy sprzęt) ;))))))
Niestety, jeszcze dla wielu jak ktoś przyniesie do domu coś z lampami na wierzchu, kojarzy się to ze sprzętem z epoki lampowych telewizorów;)
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

vector

  • 321 / 5866
  • Zaawansowany użytkownik
09-04-2008, 21:09
Jestem w klubie..:)
Tez go posiadam.
Mam do kompletu Lectora cdp0.5 i Grado325
Z lampami nie eksperymentowalem wiec chetnie poslucham opinii.

A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
09-04-2008, 21:13
U mnie gra z Rotelem RCD-971 i tymczasowo ... takimi "awaryjnymi" Sennheiserami HD202;)). Czekam na paczkę z HD600 a potem ... czeka mnie dłuuuuuugie wygrzewanie:(((((((((. Ale mam nadzieję że będzie dobrze jak HD600 dojdą już do siebie.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

Jun

  • 93 / 5855
  • Użytkownik
09-04-2008, 21:28
>> clo2
gratuluję wspólnego z małżonką niezłego poczucia humoru. Trochę mi się to zgryźliwie pisze, bo wzmak Linarta do słuchawek chciałem nabyć od 2 lat. Spróbuj zgadnąć jaki był skutek pisania i dzwonienia...
Do takiej naiwności, to zdolny jest tylko postkomunistyczny niedobitek.

Linart o tym wie doskonale.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

folab

  • 297 / 5864
  • Zaawansowany użytkownik
09-04-2008, 21:55
No fajnie ,mam nadzieje że będziesz zadowolony.

violett

  • 786 / 5855
  • Ekspert
09-04-2008, 22:22
->clo2, gratuluję zakupu! Koniecznie zdaj relację z odsłuchu po "wygrzaniu" wzmacniacza. Co do wyglądu, to faktycznie ten Linnart wygląda bardzo oldskulowo. Niczym eksponat z filmu Metropolis... :-)

Pozd.

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
09-04-2008, 22:32
>Jun
>... wzmak Linarta do słuchawek chciałem nabyć od 2 lat. Spróbuj zgadnąć jaki był skutek pisania i dzwonienia...

Możesz coś bliżej? Był z zamówieniem jakiś problem?
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

Jun

  • 93 / 5855
  • Użytkownik
09-04-2008, 22:41
>clo2 absolutnie bez (nawet z zamówieniem nie masz żadnego określenia modelu), potem było tylko dochodzenie, czy warto - i tu totalna rozbieżność
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
09-04-2008, 22:51
>Jun

Chodzi ci o brak bliższych informacji ze strony producenta o montowanym wzmacniaczu i dodatkowo nikłe informacje poza "źródłem"? Dobrze rozumiem?
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

Jun

  • 93 / 5855
  • Użytkownik
09-04-2008, 23:11
>clo2 rozumiesz idealnie - bez złośliwości, po prostu tak średnio wygląda próba kontaktu
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

clo2

  • 1702 / 5867
  • Ekspert
09-04-2008, 23:22
>Jun

No to wątek ma szansę to zmienić;). Co prawda informacji od producenta wiele nie uzyskałem ale też jakoś o nie nie zabiegałem. Chociaż jedna kwestia mnie nurtowała i zacząłem drążyć ogólnie temat - czy i czym różni się "elektrycznie" wersja za 1300 zł od tej za 3000 zł (oczywiście poza lampami, które można potem sobie samodzielnie zmieniać). Dowiedziałem się wówczas (choć przyznam ton był sympatyczny), że się różni i potem można przysłać taki model za 1300zł do upgrade\'u;).
Jam mam model za 1,3 zł i wiem o  jednym z kolegów, który chyba niedawno  zakupił wersję za 3kzł. Opinie w prasie zarówno jeden jak i drugi miał dobre. Co prawda w informacjach były nieścisłości ale ktoś (może niedoinformowany dziennikarz napisał to nieświadom?;)) napisał, że obie wersje różnią się ponoć tylko wykończeniem.
Dlatego prosiłem kolegę Jurka aby dał fotki swojego za 3kzł, bo byłem ciekaw tych dość drogich dodatkowych "fajerwerków";). Jurek opisał, że jego Linnart za 3kzł z wyglądu różni się od tego którego fotkę wkleił folab (w wątku o sprzęcie słuchawkowym dla początkujących) praktycznie tym, że w wersji za 3kzł boczne radiatory są czarne a nie srebrne. Ja zamówiłem za 1,3 kzł i u mnie też są czarne;).
Idealną sytuacją byłoby dobranie się do bebechów obu "modeli" i sprawdzenie co kosztuje dodatkowe 1,7kzł.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

Jun

  • 93 / 5855
  • Użytkownik
09-04-2008, 23:40
>>clo2
No to chyba nie wyłamując się z tradycji możemy stwierdzić, że każdy Ford T może być czary i biały. Oczywiście o ile kupisz model czarny.
To samo tyczy rozgraniczenia Twoich mniejszych przyjaciół..
Budda powiedział ja to ty, ty to ja. Nie ma Ty i nie ma Ja.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.

JUREK

  • 203 / 5847
  • Aktywny użytkownik
10-04-2008, 00:25
clo2

Gratulacje z mojej strony....myślę, że będziesz zadowolony a co do różnic  w wyglądzie to ja prawie żadnych nie widze między moim z 3k zł a Twoim za 1,3k zł....hm...może jedna bo podobnie jak u folaba u Ciebie wydaje mi się, że ten metal srebrny tak się nie błyszczy jak u mnie ale może to jest kwestia zdjęcia, u mnie metal jest jak lustro (dosłownie) czy u Ciebie też czy to raczej taki trochę mat....lampy mam Philipsy....miłego wygrzewania życzę i dobrego sparowania z senkami hd 600 :-)

P.S.
Praktycznie to nie muszę już wklejać swojej fotki linnarta bo naprawdę byłoby to powilenie tego co Ty wkleiłeś

JUREK