Audiohobby.pl

Fanklub Linnarta

folab

  • 297 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
10-04-2008, 12:03
A może niczym się nie różnią....to był by skandal,podejrzewam że lepsze części,kable srebne i... niewielki wzrost jakości za dwa razy większe pieniądze.Facet chce zarobić jak powie czym naprawde się różnią to mało kto kupi drorzszą.Wynika to nawet z magazynu HI-FI i MUZYKA tańszy ma kapitalny stosunek jakość/cena drorzszy już nie.

clo2

  • 1702 / 5898
  • Ekspert
10-04-2008, 12:07
>folab

Tak sobie też pomyślałem jak ty patrząc na te tabelki w HFiM i stosunek jakość/cena;). Dodatkowo różnice mogły wynikać z tego, że w niższym przedziale cenowym testowano z "nominalnymi" dla tego modelu Teslami a w droższym były Philipsy.

Niech na razie jeszcze pogra. Potem się przyjrzę, czy to ustrojstwo da się jakoś rozmontować bez naruszenia czegokolwiek.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

folab

  • 297 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
10-04-2008, 12:08
Nie da się !!!! Nie zaglądaj !!!

clo2

  • 1702 / 5898
  • Ekspert
10-04-2008, 12:10
Dlaczego się "nie da"? Napisz coś bliżej bo chyba twój brat miał "rozbebeszonego" więc coś pewnie wiesz.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

lancaster

  • Gość
10-04-2008, 12:13
clo, pobaw sie lampami...Linnart to naprawde świetne pre. Nie ma sensu wewnatrz nic majstrować uważam. .....dobre słuchawy, dobre źródlo i słuchasz muzyki !!!!!:)

folab

  • 297 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
10-04-2008, 12:14
Mozna sciągnąć tylko pierwszą blache,ale konstrukcja jest warstwowa dalej się nie dostaniesz bez lutownicy.Jak mi się uda zrobie fotke.

clo2

  • 1702 / 5898
  • Ekspert
10-04-2008, 12:21
>Lancaster

Moje pytania mają charakter poznawczy;). Nie chcę nic dłubać, ale skoro to wątek o Linnarcie i napotykamy na takie zagadki to ... aż korci żeby je rozwikłać;).
Podobnie jak nęciło kogoś przecięcie veluma;). Na marginesie w trakcie ostatniej rozmowy producent wspomniał mi, że wzmacniacz jest wrażliwy na sieciówki. Wyraziłem swój sceptycyzm i przyznał, że kiedyś też był sceptyczny, dopóki ... nie podłączył właśnie veluma. Ponoć różnica znaczna. Pamiętając "wątek velumowy" zasugerowałem to o czym tam było;). Stwierdził, że faktycznie budowa wewnątrz budząca wiele kontrowersji ale ... kabel "na ucho" działa. Gdzieś przemknęło też (o ile dobrze wychwyciłem z rozmowy), że producent Linnarta robił velumowi jakieś badania ich kabli.
Oczywiście dodał, że wpychanie tak drogiej sieciówki do takiego sprzętu uważa za przesadę, jednak pozytywny  wpływ na dźwięk potwierdził;).
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5898
  • Ekspert
10-04-2008, 12:27
>folab
>... ale konstrukcja jest warstwowa dalej się nie dostaniesz bez lutownicy

No nie jest tak źle, bo lutownicę (nawet z regulowaną temperaturą grota) w domu mam;))))))))

Ale ... jeśli możesz to daj fotki. Chociaż zobaczymy tyle ile się da. Rozkładać na czynniki pierwsze nie zamierzam, bo jak potem złożę i ... zostaną mi jakieś części? (tak to ponoć czasem  bywa z amatorami;)))))
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5898
  • Ekspert
10-04-2008, 12:33
>folab

Dzięki. Przynajmniej coś tam w środku jest. Obawiałem się dosłownie kilku elementów, bo to "na oko" taką niewielką ma wewnątrz przestrzeń;)).
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5898
  • Ekspert
10-04-2008, 12:36
A o co chodzi z tymi wejściami zbalansowanymi? Gdzieś obiło mi się o uszy, że są w pełni zbalansowane i takie "nie do końca";). Jak jest w Linnarcie i ... co daje wykorzystanie takich wejść w odniesieniu do RCA?
Zawsze mogę Rotela zamienić na 991;) (ale wyższy jest ponoć mniej charyzmatyczny)
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

Hoko

  • 216 / 5880
  • Aktywny użytkownik
10-04-2008, 12:38
Hm... czy te śrubki są oryginalne? Bo wyglądają jak z demobilu...

clo2

  • 1702 / 5898
  • Ekspert
10-04-2008, 12:44
Ciekaw jestem też, czy to "elektrycznie" w pełni konstrukcja własna Linnarta czy też jakaś ewentualnie nieco zmodyfikowana "kalka" innego urządzenia? Bez schematów do porównań raczej się tego nie dowiemy:(
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

folab

  • 297 / 5895
  • Zaawansowany użytkownik
10-04-2008, 12:48
Wszystko jest oryginalne jednak jest prawdopodobnie pierwszy sprzedany model ma już kilka lat być może teraz jest lepiej dopracowany.

clo2

  • 1702 / 5898
  • Ekspert
10-04-2008, 12:51
>folab

Ile to już u twojego brata lat gra? I czy nie było żadnych awarii?
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5898
  • Ekspert
10-04-2008, 12:59
Aaa ... ponoć ma zostać w końcu podniesiona cena, bo przez tyle lat jest ciągle taka sama i producent narzekał że to znacznie mniejszy "interes" niż ileś lat temu (tu ma zapewne rację biorąc wzrost cen wszystkiego). Może się w końcu okaże, że ... zostanie jedyna opcja - 3kzł:).
Cena 1,3kzł jak za nowy wydaje się faktycznie uczciwa o ile ten Linnart faktycznie na tle innych wzmaków wypada tak dobrze (niestety nie mam porównania) . Zanim kupiłem coś przerzucałem też na temat Skorpiona tylko raz - wyższa cena (choć to już ne było aż takie ważne), dwa - ponoć trochę trzeba na niego poczekać.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!