Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
14-08-2019, 21:46
...
Mysłałem o upgradzie wzmacniacza, np. https://www.wbamp.com/product/hpa-master-pro-otl-headphones-amplifier/, ale obawiam się, że nie byłby to upgrade o pełną klasę.

Nie mylisz się. Nie tylko o klasę, ale być może żaden. Moim zdaniem będzie najwyżej trochę inaczej.
Żebyś miał upgrade o klasę musiałbyś zamówić specjalne rozwiązanie takie, jak mam w WBA HPA Master-Twin.
Chodzi o to wyjście orto, dla słuchawek planarnych.

gruesome

  • 778 / 5824
  • Ekspert
14-08-2019, 23:41
Myślałem ewentualnie o zakupie Little Dot MK I+. Jest to tani (600zł) wzmacniacz hybrydowy, ale ludzie pisali, że bardzo dobrze zgrywa się z Grado, także wyższymi modelami. No i można próbować różnych lamp. Niekoniecznie miałby być lepszy od mojego aktualnego wzmacniacza, bardziej chodzi mi o posłuchanie czegoś lampowego z Grado, i ewentualne późniejsze kupno lepszego lampowca.

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
15-08-2019, 09:26
Długo szukałem lamp pod Grado i nawet najmocniejszy jaki miałem LD mk VI+ nie grał z nimi tak jak mocny tranzystor. W wyższych modelach dół się ciągnie, średnica muli, jednym słowem gaśnie w nich życie. U Karola wyjście orto jest na mocnym tranzystorze i wpływu lamp z tej dziurki praktycznie nie słychać bo robią tylko za pre. Niestety za żadne pieniądze nie idzie znaleźć do Grado lampy, która je rozrusza :/


LD I+ to z Grado "bezpieczne połączenie". Zagra przyjemnie, ale nie będzie to dźwięk dobrej klasy.

gruesome

  • 778 / 5824
  • Ekspert
15-08-2019, 15:29
Niestety za żadne pieniądze nie idzie znaleźć do Grado lampy, która je rozrusza :/

Tak mi się wydawało, że to może być problem... Generalnie widać że wzmacniacze lampowe są w odwrocie.

A może słuchał ktoś Sonic Pearl z Grado?

zyzio

  • 960 / 5780
  • Ekspert
15-08-2019, 18:26
Za ułamek ceny Sonic Pearl można mieć przenośnego, lampowego, hybrydowego w zasadzie Fostexa hp v1, który świetnie zagra z Grado, bo mocy mu nie brakuje......proponuję posłuchać w mp3 store.
« Ostatnia zmiana: 15-08-2019, 18:29 wysłana przez zyzio »

lok

  • 432 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
15-08-2019, 20:28
Ja słuchałem ze wzmacniacza lampowego z zacisków głośnikowych przez przejściówkę Hi Fi Man. Super energetyczne granie. Może tak warto spróbować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
15-08-2019, 21:52
Grado są super energetyczne i z ziemniaka. Pytanie jest jak je wypełnić i obciążyć - tak aby jazgot zniknął a została muzyka ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

saudio

  • 724 / 5265
  • Ekspert
15-08-2019, 22:27
Tylko poco się męczyć z jazgotem, trochę mi to przypomina HD800, można poprawiać i inwestować, nie lepiej kupić coś co gra dobrze?

Karol

  • 2008 / 4316
  • Ekspert
15-08-2019, 22:36
... nie lepiej kupić coś co gra dobrze?

Tak to każdy potrafi. :)
To żadna sztuka. Wystarczy mieć odpowiednią ilość pieniędzy.
A gdzie zabawa? A gdzie odkrycia na miarę wynalezienia koła? A gdzie robienie rzeczy niemożliwych?
Bez tego nie ma pełnej satysfakcji. :-)
« Ostatnia zmiana: 15-08-2019, 22:41 wysłana przez Karol »

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
15-08-2019, 22:37
Musisz Alucard byc precyzyjniejszy, ktore Grado ?

Takim PS1000 czy PS2000 to ja bym wrecz zalozyl srebrny kabel aby wyciagnac im wysokie i przyspieszyc ten przepotezny basior, ale z drugiej strony, RS1 czy GS1000 kupowalbym np. z Black Dragonem, zupelnie inne sluchawki, nie troche ale bardzo (zejscie basu i ciezar oraz wygladzenie wysokich). Co ciekawe to Moon Audio przeskoczylo oferte Grado i sami oferuja modowanie ich sluchawek tak aby mialy wymienny kabelek.

https://www.moon-audio.com/grado-gs1000e-headphones.html

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
15-08-2019, 23:42
Tylko poco się męczyć z jazgotem, trochę mi to przypomina HD800, można poprawiać i inwestować, nie lepiej kupić coś co gra dobrze?
Coś co będzie grało ZAUWAŻALNIE lepiej na tyle dla mnie, że chciałbym w to inwestować, kosztuje każda para ponad 10 kzł. Dla mnie to sporo. Po prostu nie chce mi się na drobne rozmieniać już bo się dużo razy rozmieniałem, a czegoś w podobnej cenie lub trochę droższego co grałoby jak RS2e/PS500e - nie widzę. Oczywiście mowa o moich gustach - jump factor, specyficzne strojenie ala Grado, kick itp. Więc póki co wolę skorygować pewne rzeczy np wzmacniaczem który nie kosztował mnie fortuny a został wykonany pode mnie i pod moje słuchawki. HD800 miałem i tu zabawa jest o wiele droższa, te słuchawki wyciągną każdy brud :)
Musisz Alucard byc precyzyjniejszy, ktore Grado ?
Te które słyszałem hehe
Takim PS1000 czy PS2000 to ja bym wrecz zalozyl srebrny kabel aby wyciagnac im wysokie i przyspieszyc ten przepotezny basior
Chcesz mnie odciągnąc cały czas od kupna PS2000 a tylko to przybliżasz ;) Z tego co piszesz to ja bym tu żadnego kabla nie zmieniał np. Jeśli ogólny styl Grado, szybkość, ożywienie spektrum, jump factor itd, wszystko to jest zachowane w PS1000 czy PS2000e a zostały poprawione te wrzaski plus dodany potężny bas, to ja nie mam problemu z innymi rzeczami naprawdę. Tu nie tyle chodzi o szukanie cudów, co o styl który komuś leży lub nie. Dla mnie słuchanie słuchawek o takiej charakterystyce to radocha, może dla kogoś nie, ale tak właśnie słucham. A złe, przedobrzone soprany zawsze mnie kuja bardziej niż nadmierny dół. Stąd taka erekcja. Znaczy reakcja.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
15-08-2019, 23:51
Musisz Alucard byc precyzyjniejszy, ktore Grado ?
Konkretnie chodziło mi o małe Grado z serii E ;) Ale to też kwestia ogrania. SR225e np fajnie grały już z telefonu ale po 7 miesiącach, na początku strasznie darły ryjka. PS500e powiedzmy, są znacznie surowsze jednakowoż, choć o wiele lepsze.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3594
  • Ekspert
15-08-2019, 23:54
Wystarczy mieć odpowiednią ilość pieniędzy.
To ile ja już Ci tego samogonu muszę postawić? 2 litry? ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5824
  • Ekspert
16-08-2019, 00:12
Szczerze mówiąc ja jazgotu z RS2e nie słyszałem. Z SR60i/SR80 - tak, jazgot i telefoniczne granie pojawiały się tam często. RS2e mogą dowalić sopranem na niektórych nagranich przy wyższej głośności, ale całościowego jazgotu u mnie nie ma.

Co do wzmacniacza, to sam nie wiem, czego chcę, bo jestem zadowolony jak gra to co mam. Po prostu widząc wasze ampy/DACe za dziesiątki kzł wstyd słuchać na czymś za w sumie może 2kzł ;).

pastwa

  • 3815 / 5885
  • Ekspert
16-08-2019, 00:15
Szybkosc i ozywienie/wibracja to glownie w drewnianych modelach, dla mnie bas w topowych aluminiakach byl wlasnie za wolny/ospaly swym ciezarem (zwlaszcza na lampie), stad ta sugestia srebrnego kabla, choc nie wiem tak szczerze czy by pomogl.

Mnie tam takie RS2 nigdy sie za lekkie brzmieniowo nie wydawaly, taka ich uroda.