Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
04-04-2020, 14:46
:-)
@gruesome, to zdjęcie daje do myślenia...

W urządzeniach iFi, chyba wszystko to zrobione jest jak należy, a te "polepszacze" są raczej dla urządzeń innych firm.
Tak przypuszczam, bo inaczej wyglądałby to na robienie sobie samemu, jak to mówią "koło pióra".
Według mnie, to bardziej o to chodzi: "Kup nasz reduktor a twoje urządzenia zabrzmi jak nasz PRO IDSD DAC!"
« Ostatnia zmiana: 04-04-2020, 14:56 wysłana przez Karol »

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
04-04-2020, 15:05
W urządzeniach iFi, chyba wszystko to zrobione jest jak należy
Najwyższy PRO iDSD ma niby to wszystko faktycznie już na pokładzie. Na sąsiednim forum właściciel jednej z tych maszynek przebakiwał.  Mnie interesuje tylko to ze za 250zł zaszła taka ładna poprawa w dźwieku i że ciężej się oderwać od słuchania bo umysł bardziej zajęty, człowiek wchodzi w przekaz. Silencer to budżetowa pierdoła, w opisie na stronie producenta widnieje tylko info ze to najprostsza i najtańsza droga żeby skutecznie poprawić sobie dźwięk ze złacza USB. Nic więcej :)

To z kartą może mieć sens, ale mneij więcej tyle samo sensu ma teoretycznie iGalvanic3.0 Nano. Cena też podobna co ta karta JCatu. Trzeba by sprawdzać na ucho, bo liczy się też co będzie dawać jak najmniej swojego charakteru do dźwięku itp. Jak ma się dobrego DACa to on i tak bedzie robił swoje sam w sobie. Poza tym ciągle istnieje dość dobry konwerter M2Techa Evo Two który to zdaje się jest na dziś dzień najelpszym jeśli mu się dokupi zasilacz, ale tu już znwou zabawa - więcej klocków, kabelków itp. Jak widać podejścia są różne a rezultaty słyszalne.

 Na razie postanowiłem sprawdzić podstawowego silencera i robi taką robotę że to w ogóle nie ma co się szczypać za te pieniądze.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
04-04-2020, 15:19
Zamiast sie szarpac z takimi gadzetami lepiej juz postawic u siebie dobry streamer albo dedykowany transport pod muzyke, bo zamiast cos reanimowac usilnie, lepiej pojsc w rozwiazanie ktore nie ma tych ulomnosci na dzien dobry. Mnie dodatkowo te poprawiacze odrzucaja z samego estetycznego punktu widzenia, zero elegancji ;')

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
04-04-2020, 15:23
Prawda. Tylko dobry transport taki jak Ty masz, to kupa siana. Ja wydałem tylko 250zł a nawet na to nie patrzę bo wpięte z tyłu kompa :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
04-04-2020, 15:30
Jak nie mialem transportu, nieco lepszy efekt od poprawiaczy USB uzyskalem uzywajac optyczny kabelek, ktory nic mi nie tlumil (nie zawsze sie to sprawdza), a dalsza poprawe dzieki lepszemu odtwarzaczowi (Pure Music, ROON), ktorych wcale na zewnatrz nie widac, a tez nie kosztuja wiele wiecej od ifi-ow.

W sumie to taki Brennan B2 za 2.5kPLN juz bylby swietnym rozwiazaniem.

gruesome

  • 778 / 5825
  • Ekspert
04-04-2020, 15:33
Co do fajnych zdjęć z poprawiaczami przypomniało mi się to. @Alucard kupisz w końcu PS2000e, dokupisz jeszcze kilka akcesoriów iFi, i będziesz mógł wrzucić podobne zdjęcie :).

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
04-04-2020, 15:44
@gruesome, to już chyba było! Nie wiem czy @Alucard przypadkiem tego nie wstawiał. :)

A Ciebie @Alucard poopieram!
Nie każdy ma tle kasy co poniektórzy, (wiadomo o kogo chodzi), żeby iść w tak bezkompromisowe rozwiązania.
I nic tu nie pomoże, wskazywanie na takiego Brennan B2 za 2.5k PLN, dla odwrócenia uwagi. ;-)

Ja byłbym skłonny zakupić coś takiego. Odstręczają mnie tylko głównie, właściwie dwa powody:
 1. nieporęczność tego rozwiązania w moich warunkach, (odsuwanie wszystkiego i ponowne układanie kabli - bite 1,5 godziny),
 2. zastanawiam się czy nie mam już tego w DAC-u, bo nie chciałbym słuchać cichszej ciszy i czarniejszego czarnego tla.

Co do ceny to i w moim przypadku, 250 zł nie stanowi aż tak wielkiego problemu, żeby nie spróbować. :)

saudio

  • 724 / 5267
  • Ekspert
04-04-2020, 15:48
Z tym iDSD to nie tyle ma wszystko co jest izolacji galwaniczna i coś tam jeszcze, ale nie tak że wpakowali wszystko, widać to na płytce z wejściami.

gruesome

  • 778 / 5825
  • Ekspert
04-04-2020, 15:57
Zamiast sie szarpac z takimi gadzetami lepiej juz postawic u siebie dobry streamer albo dedykowany transport pod muzyke, bo zamiast cos reanimowac usilnie, lepiej pojsc w rozwiazanie ktore nie ma tych ulomnosci na dzien dobry. Mnie dodatkowo te poprawiacze odrzucaja z samego estetycznego punktu widzenia, zero elegancji ;')

Miałem iść tą drogą, tzn. kupna czy budowy osobnego streamera. Ale i względy praktyczne (wolę mieć wszystko w głównym komputerze) i opinie ludzi co do dźwięku mnie odwiodły od tego. Np. była więcej niż jedna opinia, że PC z JCat USB gra lepiej od Raspberry zasilanej z zasilacza liniowego. Ponadto jakiej jakości może być USB w takim Brennanie B2, jeśli za 2.5kzł dostajemy cały komputer z dyskiem? Koszt samego zegara w karcie JCat to kilka stów.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
04-04-2020, 16:10
Może dla Ciebie Karol on takiej różnicy by nie zrobił, ale dla mnie zrobił :)Zależy pewnie kto czego oczekuje bo dla niektórych to wręcz był regres :__: Ostro :)
 Lubię jak muzyka ma to coś, ten puls na średnicy, wynikający ze stężania, naprężania się i rozprężania dźwięków na przemian. Pisałem o tym w recenzji Pioneerów, i ten silencer to podciągnął ewidentnie. Nie to żeby nie było wcześniej ale jestem wyczulony tutaj. Jest też wzmożona dynamika taka naprawdę żywcem idąca, tu coś ciszej, tutaj głosniej, tu coś zanika, tu pulsuje. Była ta misterność już wcześniej ale teraz nie każe się odnajdywać, człowiek się nie wsłuchuje, po prostu... jest. Jednak te porównanie z obrazkiem nie było do końca trafne bo tu jeszcze korzyść się  zawiera w większej głębi, a głębia to nie tylko sprawa większej przejrzystości.

Powiem tylko ze jeśli ktoś liczy na jakieś cuda w stylu pieknych dopalonych barw, potężnej dodanej masy, rozciągania sopranów itp, uwypuklania basów, to nie, to tak nie działa. Dźwięk poprawia się głównie pod względem technicznym, idzie w stronę wyrównywania wszystkiego. Nie czuję żeby było tu dodawane coś od tej pierdoły, co doceniam. Raczej czuć jakby muzyka została.. uwolniona.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
04-04-2020, 16:12
Ponadto jakiej jakości może być USB w takim Brennanie B2, jeśli za 2.5kzł dostajemy cały komputer z dyskiem? Koszt samego zegara w karcie JCat to kilka stów.

To chyba nie chodzi tutaj o jakosc samego USB, ale o 'syf' generowany na normalnym kompie do wszystkiego, ktory nie jest skonfigurowany tylko do audio i ktory 'to' potem przekazuje poprzez USB dalej do DACa, tu jest zasadnicza roznica.

gruesome

  • 778 / 5825
  • Ekspert
04-04-2020, 16:22
Była ta misterność już wcześniej ale teraz nie każe się odnajdywać, człowiek się nie wsłuchuje, po prostu... jest.

@Alucard możesz śmiało zakładać bloga i konkurować z P. Ryką :).

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
04-04-2020, 16:45
Alucard możesz śmiało zakładać bloga i konkurować z P. Ryką :).
No w końcu ktoś go będzie musiał zastąpić :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
04-04-2020, 19:02
nawet sama firma ma problem z wytłumaczeniem tego.

Echh..... Są mało kreatywni. Można np. tak:

"Każdy z poprawiaczy naszej produkcji poprawia inny zakres pasma"

:-)

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
04-04-2020, 22:01
Tak odbiegając od tematu... właśnie zamówiłem dwa rodzaje legendarnych flats od TTJV. Kto wi... może któreś zagrajom :)

Przy okazji, jak sądzicie, czy jeśli mam dobrze zrobionego DAC (tak mi się przynajmniej wydaje) łącznie z zasilaniem i wyjściem, ale jest podpięty kablem USB typu "szarak-printer" to mam szansę jeszcze coś poprawić wspomnianymi ulepszaczami? Tak sobie pomyślałem, że skoro ma to to niwelować wady DAC to może zniweluje też wady samego kabla jeśli nie znajdzie takowych w samym urządzeniu ;-)