Audiohobby.pl

Fanklub Grado

dev0x00

  • 8 / 4084
  • Nowy użytkownik
22-04-2013, 14:30
Witam! Jestem w trakcie budowania toru pod grado sr325i.
Znalazłem ofertę Moonlighta w wersji v.7 - która w końcu mieści się cenowo w moim budżecie. W Grado urzekła mnie szybkość i sposób prezentacji dźwięku - "in your face". Z jakim tanim/bardzo tanim DAC (max 200 USD) zgrać Moonlighta wzmacniacz i gradosy tak by dźwięk nie stracił swojej agresji a jednocześnie nie był płaski.
Mike z headfonii bardzo dobrze wypowiada się o topping d20 http://www.headfonia.com/affordable-digital-to-analog-conversion-topping-d2-and-d20/ przy czym zastanawiam się na ile grado + moonlight są w stanie zniwelować największą wadę wg Mikea: "Despite the numerous wins on the comparisons, I do feel that the sound signature is a bit too laid back, too relaxed for me. I want more aggression, more snap, more punch in my music and so I’d probably go for something else for my personal use. ".
Ewentualnie jaki DAC z wbudowanym amp polecacie - m-stage matrix, audinst mx1?

dev0x00

  • 8 / 4084
  • Nowy użytkownik
22-04-2013, 14:30
Witam! Jestem w trakcie budowania toru pod grado sr325i.
Znalazłem ofertę Moonlighta w wersji v.7 - która w końcu mieści się cenowo w moim budżecie. W Grado urzekła mnie szybkość i sposób prezentacji dźwięku - "in your face". Z jakim tanim/bardzo tanim DAC (max 200 USD) zgrać Moonlighta wzmacniacz i gradosy tak by dźwięk nie stracił swojej agresji a jednocześnie nie był płaski.
Mike z headfonii bardzo dobrze wypowiada się o topping d20 http://www.headfonia.com/affordable-digital-to-analog-conversion-topping-d2-and-d20/ przy czym zastanawiam się na ile grado + moonlight są w stanie zniwelować największą wadę wg Mikea: "Despite the numerous wins on the comparisons, I do feel that the sound signature is a bit too laid back, too relaxed for me. I want more aggression, more snap, more punch in my music and so I’d probably go for something else for my personal use. ".
Ewentualnie jaki DAC z wbudowanym amp polecacie - m-stage matrix, audinst mx1?

Muuhau

  • 177 / 4414
  • Aktywny użytkownik
22-04-2013, 17:55
http://allegro.pl/dac-nostromo-4-i3174011007.html

http://allegro.pl/musiland-monitor-02-us-dac-lepszy-od-asus-st-i3178492321.html

http://allegro.pl/pro-ject-dac-box-fl-przetwornik-c-a-i3179529044.html

Ten ostatni nie wiem jak gra, ale może być ciut za gęsto, bo to tda1543.
Musiland powinien się bardzo dobrze nadać.
Jest jeszcze świetny SMSL SD-793 (ver. 1), a raczej bywa. Ostatnio widziany tutaj:
http://forum.mp3store.pl/topic/96652-smsl-sd-793-pierwsza-wersja/?hl=sd-793
Skontaktuj się z Maystrem - może coś jeszcze wykombinuje.

dev0x00

  • 8 / 4084
  • Nowy użytkownik
22-04-2013, 20:57
SMSL SD-793 zainteresował mnie choć skłamałbym jeśli powiedziałbym, że znalazłem na jego temat dużo materiałów. Mniejszy problem jest z dostępnością SMSL SD-1955, który w dodatku ma USB in, na którym mi zależy. To równie dobra opcja?
Wracając do tematu wzmacniaczy: Moonlight v.7 czy klon Lehmanna - np. Lovely Cube i ktoś kto to zmoduje?

Muuhau

  • 177 / 4414
  • Aktywny użytkownik
22-04-2013, 21:51
SD-1955 jest podobno dużo gorszy. Mam SD-793 i po paru prostych modach gra wyśmienicie. Szczegółowo, dynamicznie, ale naturalnie i nie za ostro. Mam też sr325is oraz świetnego BCLa - bardzo dobry zestaw. Ale można jeszcze lepiej. :P
Porównywałem ostatnio z Black Pearlem i gdybym tylko miał kasę wziąłbym BP. Jeżeli jesteś przekonany do grania a\'la Grado - jasno, szczegółowo i z bliską sceną, to skontaktuj się z Majkelem i bierz BP. Do podobnych słuchawek będzie najlepszy.
Moonlight\'a nie znam.

dev0x00

  • 8 / 4084
  • Nowy użytkownik
22-04-2013, 22:14
Niestety nowy Moonlight a tym bardziej BP są poza moim budżetem. Jestem zdecydowany do grania a`la Grado: SD-793 niestety nie jest już dostępny. Jakieś inne alternatywy?

zibra

  • 812 / 5045
  • Ekspert
22-04-2013, 22:55
Aune 1793 mini dac to praktycznie to samo.
The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

patrykvel

  • 282 / 4749
  • Zaawansowany użytkownik
23-04-2013, 00:02
Tutaj masz jakby inna rewizje SMSLa
http://www.hllyhifi.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_83&products_id=227

Jezeli chodzi o wzmaka to wzialbym Monnligta i najwyzej podeslal go do Majkela zeby dokonal upgrade\'u do najnowszej rewizji. Jezeli jest to podobna szkola grania co BP, to LC wypadnie zauwazalnie gorzej.

majkel

  • 7476 / 5949
  • Ekspert
23-04-2013, 08:20
S.M.S.L. SD-793 to lepsza opcja niż Aune, ma wyłącznik zasilania, porządniejszą obudowę i lepsze części. Po tuningu też wychodzi jakby lepiej. Wadą jest konieczność poniesienia wydatków, jeśli ktoś chce korzystać z USB. Dla mnie jednak USB może nie istnieć od kiedy usłyszałem jak gra w roli transportu przerobiony Squeezebox Touch podpięty skrętką do routera. Czytał mi przez sieć WiFi pliki muzyczne z laptopa. Tyle że cały wydatek na taki transport to cena Squeezeboxa + zasilacz liniowy + kabel koncentryczny + przeróbki.

Nowy Moonlight gra bardzo podobnie do BP, ma tylko mniej mocy, ale za to niższą impedancję wyjściową 0.2 oma. Upgrade v.7 do nowego oznaczałby wymianę całej płytki z elektroniką w środku, ale da się podciągnąć brzmienie drogą drobnych przeróbek.

dev0x00

  • 8 / 4084
  • Nowy użytkownik
23-04-2013, 12:39
Taki wydatek nie wchodzi w grę. Zdecydowałem się na zakup modowanego Moonlighta v.7. Teraz jeszcze tylko "DAC" z USB.

dev0x00

  • 8 / 4084
  • Nowy użytkownik
25-04-2013, 15:30
Dziś na testy wjechał V-DAC 1 od Musical Fidelity + zewn. zasilacz Ordo. Dzisiaj rozgrzewka: Alessangro MS1i + JD Labs cMoyBB, juro dojdzie Moonlight v.7. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne - scena uległa znacznemu powiększeniu, przybyło trochę detali. Na pewno może być lepiej ale mam naprawdę solidny punkt odniesienia.

dev0x00

  • 8 / 4084
  • Nowy użytkownik
05-05-2013, 19:56
Poszukiwania nadal trwają. Na podstawie setek postów, dziesiątków tematów i odsłuchu nader skromnej ilości  zawęziłem wybór do 2 DAC - oba to strzały w ciemno stąd wszystkie sugestie będą mile widziane - Matrix Mini-I i Schiit Bifrost z USB. Jeśli chodzi o amp to myślałem o Little Dot I+ na WE408A choć nie wykluczam sparowania jeśli zdecydowałbym się na Bifrosta.

Rolandsinger

  • 2894 / 5950
  • Ekspert
05-05-2013, 21:45
Nowe, nigdy nie publikowane arkana manufaktury Grado.

____________________________________________

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher.

z.B.

>>Kwantum przydanego mu basu jest wręcz wstrząsające, tworząc obrazy nacechowane potęgą i mocą, a jednocześnie spowite wszechobecnym niemal basowym łoskotem<<

>>Nowe gniazdko sieciowe spowodowało, że nagle miałem mnóstwo dźwięków. Nadciągały z każdej strony, wewnętrznie zróżnicowane, niby razem, ale każdy osobno, w swojej własnej misji.<<
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

zibra

  • 812 / 5045
  • Ekspert
08-05-2013, 22:40
Znalazlem fajny wykres Grado PS1000 :D

The Protagonist DAC by McGyver, Black Pearl by Majkel, DT1350 by Germany, Shure SRH940 by USA:)

Muuhau

  • 177 / 4414
  • Aktywny użytkownik
08-05-2013, 23:02
Wspaniały!
Doskonale oddaje charakter brzmienia Grado.

Większość Sennków można by zobrazować jako mgliste bagnisko. ;)