Audiohobby.pl

Fanklub Grado

Rafaell

  • 5033 / 6046
  • Ekspert
01-11-2010, 20:02
Skoro to jest Fanklub Grado to może ja coś napiszę o słuchanych przeze mnie mało znanych PS1000 :) Dokładnie tak !

Dzięki koledze majkelowi miałem okazję mieć u siebie mało wygrzewane Grado PS1000 ! (świeżaki prosto od pogardzanego Johna G) Jakie wrażenie; tak na początek po prostu w końcu słuchawki grające kolumnowo-jak kogoś to interesuje i słucha sobie w domu na 15" na basie to wie o co chodzi. Słuchawki już kapitalnie potrafią zagrać harmonijkę (wiem będziecie się śmiali ale już BD T1 wysiadają). Wygrzewałem je u siebie przez dobę (majkel czemu Ty tego nie robisz!!!) Słuchawki zmieniają się diametralnie na korzyść i to nie jakieś niuanse które można zauważyć przy przepinaniu np, w krótkim czasie kabla z różnymi wtykami. Na razie słyszana jest dobra linia melodyczna i zaczynamy się zagłębiać w dźwięk, jak majkel zauwazył dzwięk się zageszcza a moim zdaniem to bardzo dużo obiecuje. Szkoda że nie słyszałem pół roku wcześniej PS1000 bo mógłbym coś konkretniejszego napisać ale z poprzednich opinii wynika mi że chyba Pan John G wziął się do pracy. Nie wiem czy na słynny termin 13 listopada będą juz lekko wygrzane no ale wszystko zależy od majkela teoretycznie te 250 godzin może by już wstępnie zaznaczyło by u nich pazur.

A teraz bijcie za com napisał ;)                        

majkel

  • 7477 / 6049
  • Ekspert
01-11-2010, 20:11
Dzisiaj się z 8 godzin już wygrzewają , wczoraj też kilka. Głośność i muzyka różna, zmienna. Pół godziny temu zauważyłem, a raczej usłyszałem, że robi się w nich ta dźwiękowa plazma, którą zaobserwowałem przy pierwszym kontakcie z tym modelem u siebie w domu. Było to ponad rok temu. Cholewka, ale ten czas leci. :(
Słodycz średnicy też już jest. To się robi groźne finansowo.

-Pawel-

  • 4739 / 5654
  • Ekspert
01-11-2010, 20:11
>> majkel, 2010-11-01 19:58:43
D2 ma niezły roll-off na basie, więc ta deska to taka trochę z gumy jest. Poza tym mułowatości na paśmie przenoszenia nie będzie widać.

Z własnego doświadczenia z tym odtwarzaczem wiem, że z niektórymi słuchawkami faktycznie potrafił przymulić(głównie z niskoohmowymi), zaś z innymi grał niezwykle ostro więc nie powiedziałbym, że mułowatość jest jego cechą wrodzoną.

Nowsze Cowony mają już basik znacznie lepszy, jednak z wykresów nie wynika, że mają mniej sopranów przez co miały by się w magiczny sposób zgrać z Grado jak twierdzi Rolandsinger. Co najwyżej cienki wzmacniacz słuchawkowy co objawia się często brakami w dynamice przez co wiele słuchawek faktycznie może zagrać z nimi niezbyt ciekawie jednak nie powiedziałbym, że sam player jest mułowaty. Wpięcie dobrego wzmacniacza słuchawkowego nawet w wyjście słuchawkowe Cowona znacznie poprawia brzmienie o czym wielokrotnie się przekonałem, wówczas charakterystyka jest wyrównywana i słuchawki niskoohmowe nie "tracą" góry i dynamiki.

majkel

  • 7477 / 6049
  • Ekspert
01-11-2010, 20:14
Ja nie twierdzę, że Cowon D2 to muł. Gra trochę wąsko, jakby zza szyby, do tego szkli soprany na skomplikowanym materiale i rzeczywiście ze słuchawkami niskoomowymi, nawet 32 omy, nie najlepiej sobie radzi. Przykładowo z PX100 zaczynał charczeć na głośności niższej niż maksymalna z iRivera ifp-799, a rzekomo D2 ma 37mW na kanał, 2x więcej od iRivera. D2 nieźle napędzał HD595. W sumie jeszcze tylko Rio Karma dawała radę, z resztą grajków dźwięk HD595 był dla mnie nieciekawy, musiałem mieć wzmaka pomiędzy.

fallow

  • 6457 / 6019
  • Ekspert
01-11-2010, 20:14
Ale Rafaell nie ma za co bic :((

Sam uwazam PS1000 za krok w przod w stosunku do GS1000 (mimo, ze ta bajkowosc i romantyzm GSow chyba jednak lubie bardziej). Nawet bas PSy maja w koncu jak nalezy, w GSach dla mnie mimo wszystko byl troche zbyt kartonowy. One juz brzmia calkiem normalnie :)

Jak bys napisal, ze to mistrzostwo swiata pod wzgledem wykonania i ideal pod wzgledem realizowania napraw gwarancyjnych to przynajmniej by bylo o czym pogadac :P :)

Rafaell

  • 5033 / 6046
  • Ekspert
01-11-2010, 20:16
>> Gustaw, 2010-11-01 20:12:51

To akurat zawsze się da załatwić
http://www.epoznan.pl/news-news-21682-Kibice_Wisly_rozrabiali_na_Bulgarskiej  

Co Ty Gustaw porównujesz rozrywki dla gawiedzi z wykwintem ;)                            

Gustaw

  • Gość
01-11-2010, 20:20
A tak bardziej serio to jestem bardzo ciekaw jak zagrają wygrzane PS-1000 z Majkelowym wzmakiem.

majkel

  • 7477 / 6049
  • Ekspert
01-11-2010, 20:22
@fallow, dam Ci trochę pożywki. Po powrocie moich PS1000 zdarzyło się już im:
- wyrwanie prawej antenki z metalowego pierścienia - wkręciłem w pierścień z klejem cyjanoakrylowym i dopiero to pomogło
- wyrwanie pałąka z prawego uchwytu. Skleję przy następnym wypadnięciu
- ucieczka antenki z prawego uchwytu przy jednoczesnym zeskoczeniu zatyczki na antence

Z tego co ostatnio wyczytałem, pogodzenie hi-endowego wykonania z hi-endowym dźwiękiem nastąpiło w Ultrasone Edition 10. Akurat mógłbym pójść w zamianę za PS1000 + T1, bo to te pieniądze. Wolałbym jednak coś sprzedać. Porównania PS1000 z T1 utrudnia fakt, iż ostatnio PS1000 okupują dziurkę wzmacniacza i gdy wylądują na mojej głowie, to cholernie mi się nie chce ich zdejmować ani nic przepinać.

Rafaell

  • 5033 / 6046
  • Ekspert
01-11-2010, 20:29
>> fallow, 2010-11-01 20:14:52

>Jak bys napisal, ze to mistrzostwo swiata pod wzgledem wykonania i ideal pod wzgledem realizowania napraw gwarancyjnych to przynajmniej by bylo o czym pogadac :P :)  

No cóż na starość uszy mi rosną i w moich Monitor10 jest już ciasno w BD T1 minimalny ale mały luz jest a PS1000 starczą na długie lata i uszka sobie mogą rosnąć  ;)

Jak ktoś oglądał film Kapuśniaczek  z de Funesem to ten kosmita w środku wygląda znacznie lepiej niż wygląda się w PS1000 :)

John G na razie nie słyszał o magnezie i dalej obudowa jak w kolumnach Magico jest z lotniczego aluminium i ma sporą bezwładność, to cholerstwo  czuć obracając szybko głową.

Sznurek krótki jak dla agresywnego psa no ale czym ten różni się od zaangażowanego audiofila; po prostu trzeba trzymać krótko i przy budzie, tfu wzmacniaczu.

reactor

  • 1649 / 5490
  • Ekspert
01-11-2010, 20:58
>> Gustaw, 2010-11-01 20:20:29

Ja również jestem ciekaw jak zagrają (nawet wpięte w zwykłą dziurkę)

Pytanie do posiadaczy modeli Grado, ktoś z was jest może z Poznania?

Rafaell

  • 5033 / 6046
  • Ekspert
01-11-2010, 21:17
Poznań nie uznaje Grado ;)

Gustaw

  • Gość
01-11-2010, 21:19
>> Rafaell, 2010-11-01 21:17:48
Poznań nie uznaje Grado ;)

Może to dlatego, że cenimy sobie niezawodne rozwiązania ;-)

majkel

  • 7477 / 6049
  • Ekspert
01-11-2010, 23:34
Panowie, więcej dystansu. Słuchawki Grado należy traktować jako zestaw do samodzielnego montażu, przy czym parę rzeczy należy dokupić samemu, np. klej. To, że np. komplet o nazwie PS1000 jest złożony i gra, jeszcze nic nie znaczy. Ktoś to po prostu złożył tak, żeby było wiadomo jak to wygląda, kiedy się złoży samodzielnie. To taki ukłon w stronę nabywcy, który to potem będzie sam składał, zwłaszcza że instrukcji składania nie dostarczono. Jest tylko kartka, żeby za głośno nie słuchać. Konsekwencją (nad)używania słuchawek jest rozstanie z nimi na jakieś cztery miesiące. I tak do kolejnej awarii.

reactor

  • 1649 / 5490
  • Ekspert
02-11-2010, 16:33
Wydaje mi się czy ktoś usuwa wpisy z tego wątku?

Gustaw

  • Gość
02-11-2010, 16:36
Skopiowałem nasze wpisy o ABX do innego wątku aby nie zaśmiecać  wątku o Grado. Jednocześnie poprosiłem Lancastera o wyczyszczenie. Sorka za zamieszanie .



http://audiohobby.pl/topic/4/5698#koniec