Audiohobby.pl

Audio Kryzys czyli dokąd zmieża audio świat w naszym kraju?

jozwa maryn

  • 18 / 5849
  • Nowy użytkownik
13-03-2009, 15:01
Zapoczątkuję/mam nadzieję, że ciekawy temat/ dotyczący kryzysu w branży nas poniekąd interesujący czy to ze względu na:
hobby - audiofilstwo,
interesy - private marketing :)
interesy - człowiek z branży handlowej płacący podatki
.... a jest tego od cholery i szkoda dalej wymieniać,
ale do czego zmierzam, prosze o wpisywanie własnych spostrzeżeń tyczących się przejawów kryzysu...KRYZYSU, ale nie tylko, że Ceny rosną ze względu na różnice kursowe (kurs i tak spadnie bo jak już ktoś tyle złotówek kupił to będzie chciał za nie kupić znowu dużo waluty! więc nie kursem się martwmy,
Mój ostatni rekonesans po sklepach zakończył się przekartkowaniem polskich drukowanych magazynów audio - o internetowych będzie za moment:
tak na tapetę poszły nry marcowe aby było sprawiedliwie...bo w styczniowych i lutowych wydaniach znalazły się jeszcze materiały z zeszłego roku gdzie byli jeszcze reklamodawcy (reklamobiorcy?!):
1. Audio - Video (po pogłoskach, że wydawca ma się pozbyć periodyku kilka lat temu, jakoś wszystko ucichło, zmieniono dyrektora artystycznego, red. nacz. sam lata z aparatem (uczy się nowego fachu i dobrze) i pismo reprezentuje jako taki poziom na nasze realia wysoki (tylko HFC przewyższa ich ale tylko pod względem objętości) ale wracając do AV otrzymujemy 80 stron folderowo reklamowej mieszanki (tylko 80 stron) z położonym naciskiem na folderowo bo reklam już mało (hura..ale czy na pewno?!) rewelacyjne zdjęcia na całe strony (hura... j.w.) ale treści coraz mniej (bu....) i niejako ilość tekstów o treści audio zbliża się niebezpiecznie do zawartości pierwszych dodatków które sprzedawano z Audio - Video -Sat (kto komu co podrowadził - chodzi o prawa do nazwy to już by było na odręn\bny elaborat:)) czyli mamy powrót do korzeni i dobrze bo były to sprawdzone sposoby!
2. HI-FI i Muzyka - 30 stronicowa wstawka rankingowo ogłoszeniowa tylko potwierdza zmasowane ataki marketingowe w sieci (czyt: SPAM) jest dużo o muzyce o przepraszam o HI-FI też dużo a to za sprawą dołączonego Magazynu HI-FI.  Może czas robić to jako wrzutkę którą można by było sobie kolekcjonować bo takie coś wyrwane z reszty klejenia wygląda nieestetycznie!
3. Audio - tu niewiem - zaklejone a szkoda mi było się pozbywać tej dychy na to aby się przekonac czym to w okrojonej o 1/3 objętości zachwyca się naczelny.
4. HI-FI Choice &Home Cinema - stron tyle co zwykle ale treści rozciągnięte jak ..."masło na zbyt wielu kanapkach"

Jak macie symptomy nadchodzącego Kryzysu piszcie śmiało
Pozdrawiam
j.m.

Mr. Zydelek

  • 237 / 5889
  • Aktywny użytkownik
13-03-2009, 15:10
Kryzysu w branży audio życzył bym sobie jeszcze większego co przełozy się na niższe ceny.
Właśnie wróciłem ze sklepu z płytami, gdzie znalazłem mnóstwo ciekawych tytułów po 20zł. Jak widać można i tanio sprzedać i zarobić też.
 

cles

  • 1604 / 5888
  • Ekspert
13-03-2009, 20:53
"kurs i tak spadnie bo jak już ktoś tyle złotówek kupił to będzie chciał za nie kupić znowu dużo waluty! więc nie kursem się martwmy"

hehe.. widzę kolega jozwo podobny na pieniążkach się nie zna.

alghar

  • 639 / 5598
  • Ekspert
14-03-2009, 22:41
Kiedyś  tylko  był  Magazyn HI-FI, trzeba  było  go  szukać,  a  terminy  wydania  :) najlepsze  pismo , szczególnie  jak  pisał (chyba) Marek Sawicki ?

rott

  • 1 / 1180
  • Nowy użytkownik
24-01-2021, 09:16
Minęło ponad 10 lat od założenia ww. wątku i sporo w tym czasie się zmieniło na rynku audio. Z mojej aktualnej analizy forów internetowych i asortymentu oferowanego w polskich sklepach wynika, że za nowy, przeciętny, podstawowy i polecany zestaw stereo tj. 2 kolumny głośnikowe, wzmacniacz zintegrowany i kable (bez urządzenia źródłowego i DACa/karty dźwiękowej) należy się liczyć z wydatkiem min. 4000 zł. Nie dziwi mnie zatem, że przeciętny konsument woli iść w kierunku zakupu nowych, polecanych, dobrych słuchawek+DAC/AMP, których zakup będzie kosztował połowę ww. ceny a zaoferuje co najmniej porównywalną jakość dźwięku.  Na dodatek taki zestaw, w przeciwieństwie do klasycznego zestawu stereo, jest często mobilny, bezprzewodowy, zajmuje mnie miejsca w pomieszczeniu, łatwiej go sprzedać jako towar używany, jest mniejsze prawdopodobieństwo jego uszkodzenia w trakcie dostawy i jego odsłuch nie przeszkadza osobom trzecim np. innym domownikom. Nie dziwi mnie zatem konkluzja jednego ze sprzedawców, że aktualnie posiadanie dobrego stacjonarnego zastawu stereo należy rozpatrywać w kategorii prestiżu, jak posiadanie luksusowego samochodu, drogiego zegarka czy pięknej kobiety

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
24-01-2021, 12:36
Niezły prestiż:-)))) Jak masz wiecej srodkow mozesz kupic lepiej dopasowane dla siebie rzeczy i tyle. Chyba ze jestes tzw "Januszem" i po prostu chcesz walic sasiadowi po oczodołach "luxusem" nawet ze wzparciem bociana :-)))

Za 4Kzł (nowe kolumny + amp) mozna obecnie kupic dxwiek poprawny, czasami odrobine wkrecajacy i to jak sie dobrze przylozysz do poszukiwan.
Sluchawki beda lepsze w tej cenie. Jak poszukasz dobrze w sprzetach uzywanych to juz niekoniecznie (uzywka amp+kolumny vs nowe sluchawki)

Ludzie swiadomi wracaja i beda wracac do rzeczy "dobrych" (cudzyslow bo dla kazdego oznaczac moze to cos innego).
Recenzenci i sprzedawacy placza a powod jest banalny, audio jak wiele innych dziedzin poszlo w  technike a za technike chetnie placi tylko czytelnik instrukcji obslugi i parametrow technicznych.

Nietorych rzeczy za pieniadze nie kupisz i nie jest to tylko slogan z reklamy kart platniczych.
https://banbye.pl polecam :-)

Hammer

  • 4680 / 2285
  • Ekspert
24-01-2021, 13:09
Nie ma żadnego kryzysu, ludzie więcej siedzą w domu i nareszcie mogą posłuchać sobie to co nakupili wcześniej....

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
24-01-2021, 13:39
dobrze prawisz, ja ostatnio wiecej(bo w ogole zaczalem :-)) foce niz slucham :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
24-01-2021, 13:46
i zeby bylo zabawniej w tym hobby jest ta sama prawidlowosc co w audio, nabylem aparat za x razy wiecej niz moj obecnie ulubiony.
No moze jakbym mial budzet z 40Kzł na body + obiektyw to jakas zabiedzona Leice M10R bym sie szarpnal i MOZE mialbym lepiej, a na pewno bardziej "prestizowo" wywolujac oniemienie u setek "Januszy" :-)

Krytyki nie przyjmuje, jak ktos chce zlozyc wyrazy uwielbienia, tudziez nabyc ktores z moich arcydziel sztuki fotograficznej za nie mniej niz 50Keuro walcie śmialo :-)
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
24-01-2021, 14:57
hahahaha, znalazlem, znalazlem !!!!:-))))

" jak posiadanie luksusowego samochodu, drogiego zegarka czy pięknej kobiety"

https://www.ephotozine.com/photo/scrubber-49691698
https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
24-01-2021, 14:59
...oj "jednego sprzedawco", zmień łeb z"wyszkolonego" ! ... i bądź szczesliwy, bedąc SOBĄ !...za ŻADNE pieniadze tego nie kupisz :-D
https://banbye.pl polecam :-)

Wuelem

  • 201 / 1695
  • Aktywny użytkownik
24-01-2021, 16:10
ludzie więcej siedzą w domu i nareszcie mogą posłuchać sobie to co nakupili wcześniej....
Dane z analiz mówią coś wręcz przeciwnego: ludzie najwięcej słuchają poza domem, będąc w ruchu, co z wiadomych powodów jest teraz ograniczone. Będąc w domu NIE SŁUCHAJĄ muzyki. A przynajmniej mniej.

Może nie mają na czym (malejące znaczenie urządzeń stacjonarnych), bo wniosek dotyczy korzystania z muzyki w streamingu.

Jak by nie było to kolejna zła wiadomość dla płyt CD.

Zmelmag

  • 1280 / 1748
  • Zmelmag
24-01-2021, 17:28
WLM, jak ludzie nie sa glusi, jak maja tzw HE z gazetek w ktorym udowadniaja wyzszosc jednych tabelek nad innymi i real to wybieraja real. Nic w tym dziwnego.
https://banbye.pl polecam :-)

Wuelem

  • 201 / 1695
  • Aktywny użytkownik
24-01-2021, 18:38
Jakoś nie zrozumiałem - głusi, tabelki i real. Tak prościej do mnie proszę, bo mi się translator wyłączył z audiofilskiego na potoczny.

Przychodzi mi jeszcze do głowy, że ludziska wolą Netflixa od muzyki. Lat 10 temu zjawisko w PL nieobecne.
« Ostatnia zmiana: 24-01-2021, 19:02 wysłana przez Wuelem »

Hammer

  • 4680 / 2285
  • Ekspert
24-01-2021, 19:01
W ruchu i w autobusie to słuchają dźwięków, zresztą często zniekształconych przez portale ( przesunięcia fazowe itp.... syf), a muzyki słucha się albo na żywo - co jest teraz nie bardzo dostępne, albo z porządnego sprzętu.
W ostatnim okresie ok roku ceny na sprzęt używany dobrej klasy poszły znacznie w górę i jest sprzedawany, więc teoria o tym że nie "słucha " się w domu jest chybiona.