Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
12-01-2023, 19:21
Nie mam zbalansowanego wyjścia we wzmacniaczu na słuchawki ale mogę za to podpiąć nawet Susvary albo HE6 z tyłu jak głośniki na wtyczki bananowe i ruszy wszystko co chcesz z wysokiego gainu. Wyjście zbalansowane nie zawsze zapewnia lepszą jakość. Jeśli wzmacniacz wydobędzie z siebie soiidne soczyste granie o dużej kubaturze i dużym ciśnieniu, poda wszystkie barwy i odpowiednio balansuje brzmienie ze zwykłego złącza, to co tam te XLR ma jeszcze dać oprócz większej mocy? W niektórych konfiguracjach to nie da zupełnie nic, zresztą goście z Chorda nie montują XLR w ogóle bo zdaje się Watts i Franks uznają to za bezcelowe.  Jest nawet ograniczenie na Anni żebyś nie włączył wysokiego gainu kiedy są wpięte słuchawki. U mnie żeby dać wzmaka na godzinę 10 muszę mikser systemowy dać na 50% i przy słuchaniu np z youtube jeszcze na połowę bo by rozwaliło słuchawki. Z niskiego gainu steruje HEEDy np. Sam rozumiesz, te balansy to tutaj tak potrzebne jak ku rwie majtki.

Recenzja  Final pewnie będzie jak złapią ponad 200 godzin, mają chyba koło 140. Potem ten Chord Anni złapie też swoje godziny, dobija może do 40 - 50. Każdemu urządzeniu daje tak na wszelki wypadek te 200 godzin żeby potem nie wypisywać aneksów do opisów po dwa, trzy razy. Teraz jeszcze sprawa będzie bardziej skomplikowana bo dziś przyszedł mi filtr do DACa i jest jeszcze lepiej. A w lutym przyjdzie coś co podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej i to możlwie że całkiem sporo, więc teraz się nie będę rozdrabniał. Coś na pewno napisze, ale duży opis wszystkiego będzie pewnie pod koniec lutego. Jak dozyję.

O Anni mogę jedynie powiedzieć że jest wzmacniacz stworzony dla czystej przyjemnności z słuchania dla takiego nowoczesnego słuchacza, ceniącego potężne analogowe, ocieplone brzmienie, z lekko przygaszoną górą żeby dobrze się słuchało i małym naciskiem na bas gdzieś w środku żeby każde nawet najbardziej płaskie słuchawki dostały trochę ciała. Jest zaskakująco potężny. Czuć że przez pierwsze nicałe 50 godzin już trochę się zmienił, lepiej wypełnia.

D8000 to są słuchawki które im lepiej je napompujesz sokiem tym bardziej będą grały jak na sterydach. Potężna bliska średnica o dużej objętośći dominująca nad przekazem, wielki pierwszy plan, jakby powiększony specjalnie, bas jak z słuchawek dynamicznych ale bez poczucia sztucznego pompowania co w zwyczaju mają dynamiki. Ogromny ale zależnie od utworu, nigdy nie przegina. Góra na moim systemie względnie gładka ale będzie dużo lepiej z tym już niedługo po tajemnym elemencie który będzie w lutym. Duża głębia i szybkość, dźwięk typowo planary, z gatunku naturalnych z dużymi źródłami. Lepiej grają jak im się dobrze podgłośni jak to planary. Lubią się popisywać. Są niezwykle intensywne, bardziej intensywne od Pioneer i może nawet ogólnie od HEED, z czym że z HEEDami nic nie może konkurować jeśli chodzi o szybkość. Chyba tylko elektrostat. Plus D8000 jest taki ze można grzać na całość. Podobną intesyfikację oferują Grado ale nie na tak wysokim ogólnym poziomie. Nie da się raczej słuchać tego za długo, to nei słuchawki do siedzenia cały dzień i grzania elektroniki. Jest za mocno, za szybko, za  dużo wszystkiego.
 
Nowy filter wyrównał dzisiaj trochę granie ogólnie, jest więcej przydźwięków i pogłosów na sopranach, jest czyściej i dźwiek męczy mnie mniej. Lepiej wygląda dół pasma i średnica  zmniejsza dystans miedzy dalszymi a bliższymi planami, ogólnie mniej prostacki, równiejszy dźwięk. Wieksza cisza ze złącza USB i balans sygnału. Może też to opiszę ale na razie słucham i sprawdzam jak wpływa na fatygę moich uszu podczas dłuzszych sesji odsłuchowych. Ale jest zauważalnie lepiej, przestaję powoli bać się legendarnej "cyfry" w dźwięku.  Jak już zrobię dla tego systemu wszystko co teraz mogę nadejdzie czas rozliczeń, i napiszemy co było warto a co nie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
12-01-2023, 19:38
Te D8000 i tak nie zostaną ze mną długo, bo tak wstępnie podjąłem decyzję że gdzieś między końcem wakacji a końcem roku, pojawi się coś jeszcze lepszego.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
13-01-2023, 12:32
Nie mam zbalansowanego wyjścia we wzmacniaczu na słuchawki ale mogę za to podpiąć nawet Susvary albo HE6 z tyłu jak głośniki na wtyczki bananowe i ruszy wszystko co chcesz z wysokiego gainu.

Nie będę Cię odwodził od tego pomysłu, bo to twój sprzęt i twoją sprawą jest, jak chcesz go używać.
Ale z podpinaniem do wyjść głośnikowych słuchawek (gdy nie są to np. AKG K1000), bym uważał.
Nie znaczy to, że od razu musi się coś stać, ale wcześniej czy później, może to nie najlepiej wpłynąć na któryś z przetworników.
Uważam, że co innego świadomie decydować się na eksperyment, a co innego robić to w błogiej niewiedzy. :)
Im droższy sprzęt, tym mniejsze pole do tego typu doświadczeń, bo możne to sporo kosztować.
@Alucard powiem uczciwie, że mnie to nie powstrzymuje, przed tego typu eksperymentami.
Widocznie nie mam aż tak drogiego sprzętu, albo ciekawość i chęć "cudowania" jest większa. A może jedno i drugie. ;)

Warto by im kabel zmienic na jakis xlr, dol dostal by wiekszej kontroli i zyskal jakosciowo, zacznij wreszcie uzywac zbalansowanych wyjsc wejsc etc ;)

Wyjście zbalansowane nie zawsze zapewnia lepszą jakość. Jeśli wzmacniacz wydobędzie z siebie solidne soczyste granie o dużej kubaturze i dużym ciśnieniu, poda wszystkie barwy i odpowiednio balansuje brzmienie ze zwykłego złącza, to co tam te XLR ma jeszcze dać oprócz większej mocy? W niektórych konfiguracjach to nie da zupełnie nic, ...

Mam tu pewne obserwacje...
Do tej pory, gdy tylko wzmacniacz słuchawkowy miał wyjścia zbalansowane i nie, zawsze wolałem słuchać z tych zbalansowanych. Nie były to jakieś kolosalne różnice, ale wolałem.
W moim odbiorze dźwięk miał większy atak, był bardziej doświetlony i wycyzelowany.
Bas oczywiście też, ale według mnie dotyczyło to całego pasma. Tak jest na pewno w moim CMA 12 i Pawła Aune S7.
Natomiast Fostex HP-A8 Mk2, tak jak Chord Anni, ma tylko dwa liniowe wyjścia słuchawkowe.
Anni jest bardziej funkcjonalny, bo są to wyjścia 3,5mm i 6,35mm, a w HP-A8 Mk2 dwa identyczne 6,35mm.
Fostex gra z dużym rozmachem. Daje obszerny, jakby nieco lampowej barwny dźwięk. Taki mocno w moim guście.
Granie słuchawek podłączonych do Fosteksa uważam za lepsze, niż z wyjścia liniowego 6,35mm w Questyle CMA 12.
Ale dźwięk z wyjścia zbalansowanego CMA 12, chyba wolę niż z liniowego HP-A8 Mk2, choć właściwie są porównywalne.
Ten z Fosteksa jest trochę bardziej ciepły i obły w całym paśmie, ale wszystko poza tym na bardzo podobnym poziomie.
Tym samym ten ze zbalansowanych gniazd CMA 12, jest trochę bardziej rozdzielczy i ma większy pazur.
W sumie, co kto bardziej lubi. A że ja, w zależności od nastroju, lubię i to i to, to mam oba. :)

Kiedyś sprawdzałem różnice w dźwięku doprowadzając do wzmacniacza Stax SRM 727A sygnał liniowy i zbalansowany.
Okazało się, że przy liniowym wystarczy trochę zwiększyć głośność i jest tak samo jak przy zbalansowanym.
Niestety ten "patent" nie działa w przypadku CMA 12 i Aune S7.
Mimo zwiększenia głośności, dźwięk z wyjścia liniowego jest mniej atrakcyjny, niż ten z wyjścia XLR czy 4,4mm.

@Alucard, Shakhal wydaje mi się, że te spostrzeżenia jakoś pokrywają się z tym, co obaj piszecie.

Coś na pewno napisze, ale duży opis wszystkiego będzie pewnie pod koniec lutego. Jak dozyję.

W takim razie nie szalej, unikaj niebezpieczeństw, no i zdrowia życzę! ;-)

Te D8000 i tak nie zostaną ze mną długo, bo tak wstępnie podjąłem decyzję że gdzieś między końcem wakacji a końcem roku, pojawi się coś jeszcze lepszego.

A toś mnie zaciekawił. Uchylisz rąbka tajemnicy i napiszesz coś więcej? :)
« Ostatnia zmiana: 13-01-2023, 12:58 wysłana przez Karol »

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
13-01-2023, 13:01
Do wyboru stawiam sobie trzy pary z naciskiem na jedna. Abyssy 1266, TA Soitailre P i DCA Expanse. Tak po wstepnie przerpowadzonych badaniavh i doradztwie od Piotra na jego forum, faworyzuja mi sie niemieckie planary. Na dzis dzien. Nie jest powiedziane ze cos sie nie zmieni. O Expanse z kolei rozmawialem ostatnio z pastwa no i o abysach to jiz dawno z roznymi osobami.
Z tym jechaniem z gniazd na glosniki to tak tylko czysto teoretycznie powiedzialem, mozliwosc taka oczywiscie jest. Wiem ze niektorzy tak robili aczkowiek ja probowac nie bede bo po prostu raczej nie kupie HE6 czy Susvar. HiFiMany to nie moj kawalek tortu. Tu akurat przy tym Chordzie jest gniazdo jack i cala para i jakoac idzie tu. Chodzi mi o to ze nie jest tu gniazdo jack brzydkim dodatkiem do gniazda zbalansowanego jak to czesto bywa tam gdzie mamy komplet wyjsc. Qutest tez nie ma balansu jako dac a łoi tylek niejednemu zbalansowanemu dacowi. Mysle ze po prostu swiat nie jest czarno bialy. Na dzis dzien to tu tego szeroko pojetego drajwu mi wystarczy bo te Finale rycza niesamowicie intensywnie z tego pierdka.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
13-01-2023, 16:20
@Alucard mam do Ciebie prośbę. :)
Mógłbyś mi podać ze 3 albumy, które według Ciebie, każdy wielbiciel muzyki której słuchasz, powinien znać.
A także ok. 10 utworów według Ciebie najbardziej spektakularnych i wymagających dla słuchawek.
Mogą być przy okazji takie, które sam lubisz. Mój przykład to Isis i "The Beginning and The End".


Lubię sobie od czasu do czasu, czegoś takiego posłuchać, ale nie mam zbyt wielkiego rozeznania w tych gatunkach.
Poprosiłbym Cię na PW, ale wydaje mi się, że taki zestaw może się przydać nie tylko mnie.
Uważam, że do sprawdzenia możliwości słuchawek, właśnie taka muzyka jest najbardziej odpowiednia.
Puściłem kiedyś znajomemu bodajże "Im The Supervisor" zespołu  Infected Mushroom.
Posłuchaliśmy tego na moich Focal Stellia i jego Staksach. Okazało się, że na Staksach nie ma połowy dołu.
Od tego czasu nie poprzestaje już na stwierdzeniu, że ma najlepsze słuchawki, tylko dodaje że do jazzu. :)
Fakt że muzyka której słucha, nigdy nie schodzi tak nisko, zatem po co mu takie Stellie!?
Ale gdyby nie taka muzyka, byłby pewnie do dziś święcie przekonany, że ma słuchawki do wszystkiego.
Według mnie, na takiej muzyce o wiele łatwiej stwierdzić co słuchawki potrafią i wychwycić kiedy przetworniki się już nie wyrabiają. Jak widzisz moja prośba ma solidne uzasadnienie. @Alucard, liczę, że Ci się zechce stworzyć taką listę!
Bo jak nie Ty, to kto!??? :-)

saudio

  • 724 / 5267
  • Ekspert
13-01-2023, 18:14
@Karol posłuchaj Amarok M.Oldfielda.
A z basem zespołu NoSa.
« Ostatnia zmiana: 13-01-2023, 18:18 wysłana przez saudio »

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
13-01-2023, 18:50
@Karol posłuchaj Amarok M.Oldfielda.
A z basem zespołu NoSa.

@saudio, dzięki za propozycje. :)
Oldfielda akurat znam i lubię. Chyba jak większość słuchających jego muzyki, zacząłem od "Dzwonów rurowych".
"Amarok" słucham w wersji nieremasterowanej, tej z 1990 roku (wydanie Virgin Japan Ltd - VJCP-38).
Ale zespołu NoSa kompletnie nie kojarzę. Na YouTube znalazłem coś takiego:


Czy to o to chodzi?
« Ostatnia zmiana: 13-01-2023, 20:43 wysłana przez Karol »

saudio

  • 724 / 5267
  • Ekspert
13-01-2023, 19:51

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
13-01-2023, 19:59
No tu, to bas już jest!. :)
@saudio na pewno rozszerzyłeś zbiór, słychanych przeze mnie wykonawców.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
13-01-2023, 20:45
Ciężko mi mówić o jakichś trzech najlepszych albumach albo 10 najlepszych utworach. Słuchałem mnóstwo takiej muzy w zyciu, wiele już mi umknęło i mógłbym nie podać wcale najlepszych a ilu przecież nie słuchałem. Infected Mushroom to dobry przykład ale da się gościa zaskoczyć jeszcze bardziej. Wystarczy że spojrzysz na ostatnią stronę lub kilka ostatnich w temacie ciężka muzyka. A porównywanie Stax ze Stelliami to kopanie leżącego. D8000 przy MrSpeakres VOCE kiedyś we Wrocławiu zagrały jak kula do burzenia budynków. A takie Pioneery Master z ich pikiem na wykresie w okolicach 60 - 90hz podbijają tak mocno przy wzmacniaczu z niską impedancją wyjściową, że dźwięk osadza się całosciowo na wielkiej basowej poduszcze. I tam już tylko Piotra Ultrasone Tribute 7 pokazałby większy bas ale nie całościowo większą potęgę. To już całkowicie słuchanie od dołu że tka powiem.  Tak szybko tylko kilka bo to przecież nie temat o muzyce akurat:
&ab_channel=SciOps
&ab_channel=MechanicalVein-Topic
&ab_channel=GHOSTDATA-Topic
&ab_channel=NeoFresco-Topic
&ab_channel=GHOSTDATA-Topic
&ab_channel=N3%C3%9CR%C3%98Fabio-Azzarello
DtKbJA1Gw&start_radio=1&rv=mANIqat5IC8&ab_channel=MHM
DtKbJA1Gw&index=8&ab_channel=DubstepGutter
&ab_channel=RIOT87REMIX
&ab_channel=Yume


Ogólnie wszystko od Zardonica, całą praca Carpenter Brut chcoiażby, Pax Impera, RIOT 87, Qemists i wiele innych, wiele. Tak z pamięci to trochę mi ciężko bo słucham jakoś jak mi najdzie. Mam taki jeden kawałek któy zawsze puszczam jako pierwszy jak coś testuję i w sumie jak mi się to nie spodoba to już wiem że będzie licho;
&ab_channel=Zardonic
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
13-01-2023, 21:26
Dziękuję bardzo. :-)
Z wymienionego materiału na pewno coś powybieram i zmajstruję dla siebie płytę testową, z takich właśnie utworów.
Muzyki tego rodzaju jest multum i ktoś jak ja, słuchający tych gatunków z "dopadu", ma problem z wyborem.
Musiałbym poświęcić sporo czasu na wyłowienie takich perełek, wartych posłuchania i zarazem dużo wymagających od słuchawek. :)

Shakhal

  • 617 / 5580
  • Ekspert
22-01-2023, 23:56
Ja funkcjonuje tylko w XLR, takie zboczenie ;) Duzo zalezy oczywiscie od wzmacniacza, w jednych XLR bedzie jedynie reklama a w innych jak BHA-1 dziurka jest jedynie, by sobie byc.

Za mna chodza LCD 4 coraz bardziej.

Alucard, Abyss moga byc end game, ale ja tam powolutku ide, bo pozniej nic nie zostanie ;)

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
23-01-2023, 14:56
Zawsze jest jakieś miejsce na ulepszenia, jeśli nie od strony słuchawek to znajdzie się gdzie indziej. Zasilanie chociażby. poza tym kto zabroni trzymać dwie pary słuchawek na zmianę? Albo trzy. W końcu wszystko się znudzi a zawsze można jeszcze sobie porównywać.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
23-01-2023, 15:42
Jako że wyszły niedawno słuchawki Expanse to Abyss nie są jedyne na liście ale też Kraków poleca niemieckie szczytowe osiągnięcie. Trzeba by rozważyć wszystkie za i przeciw. Kazde z wymienionych to kupa kasy i za kazdymi będzie stało jakieś za i przeciw.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
23-01-2023, 15:45
Grado wypuści teraz PS2000x ale te będą chyba poza konkurencją jako te które raczej się nie dostaną do porównania. Nie sądzę że wytrzymają. 
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.