Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
02-05-2023, 08:13
Obczajałem te słuchawki wcześniej. Jest film instruktażowy od Blatza Erzeticha na youtub w którym mówi ze te kabelki sa wynikiem tego że Charybda ma zupełnie nowe przetworniki i montaż gniazd na kable byłby problematyczny. Nie starczyłoby miejsca  wewnątrz obudowy żeby odpowiednio zamontowac przetwornik. Nowe są większe i cięższe.  Dlaczego nie dali wiec większej obudowy? Może woleli zrobić to niż ponosić dodatkowe koszta tworzenia i projektowania nowego designu obudowy, padów i w sumie całych słuchawek. A może stwierdzili że to i tak nic nie da i ten przetwornik świetnie się odnajdzie w tych samych warunkach? W każdym razie pomyśl o tym jak o kolczykach ;) 
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Krzysztof_M

  • 1467 / 5257
  • Ekspert
02-05-2023, 20:18
[..] i te kable na stale, nie wiem skad mu przyszlo do glowy takie rozwiazanie.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że mimo ogromnych muszli przetwornik jest tak wielki, że i tak zajmuje lwią część przestrzeni.
A dobrze osadzone wysokiej jakości gniazdo siłą rzeczy zabiera przestrzeń. Inaczej w erze żonglowania kablami przez klientów to byłoby niezrozumiałe.
Zdecydowana większość osób zmianę kabli traktuje równie poważnie jak słuchawki czy wzmacniacze.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert
03-05-2023, 14:17
Bardzo ciekawe, że harmonijka z folii aluminiowej potrafi tak zagrać.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
06-05-2023, 09:05
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mirek10

  • 1210 / 4365
  • Ekspert
07-05-2023, 09:35
Fajne tanie sluchawki....ha ha

Gustaw

  • 3847 / 3286
  • Administrator
07-05-2023, 15:35
Znalezione dzisiaj na Twitterze ;-)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
07-05-2023, 17:02
Można się faktycznie śmiać w niektórych przypadkach z tego, np jakichś zamulonych starych planarów od Audeze których chyba nie dało się niczym poruszyć. Ale są takie słuchawki np jak Ultrasone i po wyjęciu z pudełka to jest zupełnie coś innego. U mnie np efekty grania ich przez jakieś 400 godzin zadecydowały o sprzedaży. Rokowało wszystko okej po właśnie jakichś 200h a potem jak się ustabilizowało  po jakichś 400, więcej niż zalecanych 300h, to niestety niewiele miało to wspólnego z tym co na początku. Ale bardziej chodziło o to że zawiodły moje oczekiwania tak naprawdę. Tam maleje bas i robi się bardziej punktowy a reszta pasma dosłownie zmienia położenie, średnica ze schowanej  robi się wypchana. Nie sądzę że kiedykolwiek kupię jeszcze coś od nich jeśli to ma tak wyglądać. No i są oczywiście te sławne Grado których się słucha i nigdy nie wiadomo co się w nich stanie za następne 100 godzin. Najprawdopodbniej cos jebnie :D Ale te już mam za sobą :D Stare HiFimany też uzyskiwały cos co nazywam lekkością brzmienia po jakichś 150 - 200h. Do Pioneer Master 1 po roku użytkowania musiałem modyfikować wzmacniacz bo zaczęły grać trochę coś innego. Także sekta to jeszcze nie jest ale wtajemniczeni wiedzą że zjawisko istnieje. Po prostu nie zawsze jest oczywiste i mało kto się wczuwa w takie niuanse :) Na pewno nie takie koty jak ten tutaj heh
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Shakhal

  • 616 / 5558
  • Ekspert
10-05-2023, 01:01
Bass od audeze ma swoja magie, ktorej chyba nikomu nie udalo sie podrobic, inne rzeczy moga nie byc takie jak powinny, ale dol w niektorych modelach jest mistrzem ;)

Shakhal

  • 616 / 5558
  • Ekspert
10-05-2023, 01:02
Ja coraz bardziej choruje na LCD 4

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
10-05-2023, 06:18
Zanim sie rozchorujesz na Audeze sprobuj jeszcze D8000/D8000 PRO, tam tez jest bardzo ciekawy uzalezniajacy dol.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
16-05-2023, 20:31
Zamówiłem właśnie poduszki typu G do moich D8000. To są pady które rdzennie siedzą na D8000 PRO. Słuchanie na Finalach z nimi to prawdziwa przyjemność, chyba żadne słuchawki tak nie masują sub basem jak te Finale z padami G. Przynajmniej ja żadnych takich nie słyszałem. To jest jak uderzenie ale nie tylko srodkowym basem, ale cały dołem z góry na dół. Pady G powinny być zakładane na te słuchawki od razu w fabryce, dźwięk z tych poduszek to lepsza wizja tych planarów. Skupienie i impakt jest bliski najlepszym dynamikom ale organicznością pokonują już przetworniki dynamiczne zdecydowanie. Jeśli nagranie przekazuje taki bas, D8000 na padach G potrafią go pokazać jako pełna po brzegi scianę dźwięku. Jak na słuchawki znajdują się zaskakująco blisko przekazu kolumnowego, dużego i bliskiego. Ogromny dźwięk, duże źródła, odseparowani i bliscy wokaliści na pierwszym planie. Spektakularnie potężne.  Prezentacja jest mneij techniczna, można słuchać głośniej, dźwięk jest przyswajalny i lepiej stonowany niż na standardowych padach. Słuchanie pełną gębą, całość odrobinę lepiej połączona w muzykę niż na poduszkach F, co już samo w sobie jest zaskakujące.  Poduszki G to konieczność dla posiadaczy D8000 bez dopisku PRO, chociaż były robione dla wersji PRO.  Zatweirdzam te poduszki. Jedynym srednio miłym aspektem tych poduszek jest cena - 390zł.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pień

  • 2216 / 1002
  • Ekspert
16-05-2023, 23:04
Alucard
Sorry że się tak wtrącę poza tematem.
  Ultrasone-pamiętasz? 
:)
Czy odnosiłeś wrażenie że one po jakimś czasie grają-hmmmm-   jakby były zrobione z jakiejś puszki np. po sardynkach hahahaha
    Wiesz-tak grubo napisałem ale to w celu zobrazowania moich aktualnych odczuć co do tych słuchawek.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
17-05-2023, 06:32
Tak, dlatego je sprzedalem. Na poczatku rokowaly bardzo dobrze, myslalem ze wypalanie posunie je w te wlqsciwa strone w jaka posuwa wiekszosc dynamikow. Niestety sluchawki Ultrasone sa najdziwniejszym produktem z jakim mialem do czynienia w swiecie sluchawek. Nawet Grado inaczej sie zmieniaja. Ultrasone przynajmenij te PRO900 potrzebuja chyba z 2000 godzin wypalania i specjalnie dobranego lampowca zeby brzmiec dobrze po tej wstepnej rozgrzewce. Najlepsze jest to ze na poczatku naprawde wszystko wskazywalo na to ze bedzie ok. Wszystko takie niezbyt dobrze ulozone ale jeszcze bez kardynalnych bledow, potem po okolo 400 godzinach to juz dalem sobie sobie spokoj z nimi.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
17-05-2023, 06:34
Jak sie chce naprawde dobry dziwek to niestety trzeba zaplacic i nic tu nie pomoga oszczednosci i kupowanie takich polsrodkow jak te pomniejsze ultrasone.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.