Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

mirek10

  • 1212 / 4395
  • Ekspert
21-08-2023, 17:54
Przypadkowo zamiescilem relacje z CANJAM HEAD-FI LONDON 2023 w miejscu sluchawki stacjonarne,chcialem tu, ale tak wyszlo,dlatego prosze kolegow , jak maja ochote tam zerknac....

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
26-09-2023, 20:23
&ab_channel=HEDDAudioGmbH
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
08-11-2023, 18:25
Na forum zza oceanem wrze właśnie zawzięta dyskusja w wątku o Meze Empyrean w drugiej odsłonie które mają swoją premierę jutro. Na koniec roku więc jest jednak parę zaskoczeń.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2023, 18:33 wysłana przez Alucard »
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
08-11-2023, 20:18
Zamiast robic kolejne odslony i numeracje moze by tak zaczeto osiagac faktyczny postep, bo na razie to sie kreca w miejscu wszyscy i jedynie cene podbijaja sprawnie, choc Meze moze jeszcze najmniej.

Znajomy mi cos takiego ostanio napisal:

Właściwie to nigdy tak naprawdę nie byłem w pełni zadowolony z Utopii. Te słuchawki wyssały ze mnie sporo kasy, a cała ta droga droga (mająca poprawić ich brzmienie) i tak prowadzi donikąd. Drogi Danacable na pewno im pomógł, ale nie rozwiązał do końca problemu (bo nie mógł, w końcu to tylko kabel), a z grubsza ujmując polega on na tym, że o ile fortepian brzmi na Utopiach świetnie, to wokale brzmią do dupy. I tyle w temacie. Wyjąłem leżące w pudełku po pizzy od kilkunastu miesięcy Grado GS1000, z ulgą i bez cierpienia dało się na nich posłuchać całego (!) albumu Yao Si Ting, w głosie której nic a nic mnie nie drażniło (jak przy Utopiach). Wniosek: słuchawki za 3 kzł - lepsze do żeńskiego wokalu niż te za 30 kzł. Ręce mi opadły po tej konkluzji.

Gustaw

  • 3856 / 3316
  • Administrator
08-11-2023, 20:24
"a cała ta droga droga" - kwintesencja audiofilizmu :-)

saudio

  • 724 / 5275
  • Ekspert
08-11-2023, 20:58
No przełomu to raczej w tych V2 nie ma, raczej zmienione strojenie dość mocno niwelujące problemy w pierwszych i z tego co mówią recenzenci mocno je hypeując to nie spodobają się tym co lubią V1. Dobrze, że cena nie poszła znacząco do góry ciekawe co teraz zrobią z Elite, które w tych recenzjach są oceniane jako gorsze :)
Zobaczymy może co potrafią jk już będą dostępne, jedno na pewno będzie można im przyznać jeszcze przed premierą, wygoda i jakość wykonania.
Z innych nowości to Corina jest całkiem dobra tylko potrzebuje trochę mocnego wzmaka. No i po mału dochodzi do optimum, niestety jeszcze nie wiem jakie ono jest, bo gra coraz lepiej, choć dalej ma jeszcze pewne cechy, które nie spodobają się wszystkim.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2023, 21:02 wysłana przez saudio »

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
08-11-2023, 21:10
Na razie mam swoje D8000 które na padach hybrydowych dają mi naprawdę to co chce od dźwięku i nie myslę o zmianach. Za mało i tak już słucham. W razie czego na stojaku obok wisżą Pioneer SE Master 1. Tęskię tylko czasem za tym dostrojonym pode mnie Hedoniciem który tak potrafił wywalac bas do przodu w elektronice ze głowa się trzęsła.
   Dzisiaj usiadłem pierwszy raz do słuchania od jakichś dwóch tygodni i napisałem parę postów tu i zaa oceanem. Patrzę a tu wyskakują mi co chwila posty i jakas gorączka - nowe Meze. Też nie wierzę w jakieś cuda tutaj, chyba wolałbym posłuchać drugiej odmiany HEDD ale jako ciekawostkę. Nie wątpię że te Meze na pewno sprzedadzą się jak ciepłe bułki. Z tego co zrozumiałem z wczesneijszych dyskusji tam,  super robotę robią im nowe hybrydowe pady. Podobnie jak u mnie teraz z Finalami.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mirek10

  • 1212 / 4395
  • Ekspert
08-11-2023, 21:35
Na razie mam swoje D8000 które na padach hybrydowych dają mi naprawdę to co chce od dźwięku i nie myslę o zmianach. Za mało i tak już słucham. W razie czego na stojaku obok wisżą Pioneer SE Master 1. Tęskię tylko czasem za tym dostrojonym pode mnie Hedoniciem który tak potrafił wywalac bas do przodu w elektronice ze głowa się trzęsła.
   Dzisiaj usiadłem pierwszy raz do słuchania od jakichś dwóch tygodni i napisałem parę postów tu i zaa oceanem. Patrzę a tu wyskakują mi co chwila posty i jakas gorączka - nowe Meze. Też nie wierzę w jakieś cuda tutaj, chyba wolałbym posłuchać drugiej odmiany HEDD ale jako ciekawostkę. Nie wątpię że te Meze na pewno sprzedadzą się jak ciepłe bułki. Z tego co zrozumiałem z wczesneijszych dyskusji tam,  super robotę robią im nowe hybrydowe pady. Podobnie jak u mnie teraz z Finalami.
Bylem ostatnio na dwoch wystawach audio w Londynie, duze wystawy ze sluchawkami,nie wiadomo co juz sluchac,obrodzily sluchawki jak grzyby po deszczu,posluchalem nowosci z nowymi cenami jak z kosmosu,wrocilem do domu i nalozylem moje K-1000 + Cary300B  puscilem winil i odpynelem,nic co sluchalem na wystawach nie gralo lepiej od moich sluchawek,niech dalej produkuja nowosci za pierdolin pieniedzy i niech szukaja pacjetow na te swoje wyroby...

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
09-11-2023, 05:58
Sa dostepne oficjalnie na sklepie firmowym. Cena  nie wzrosla w ogole. Stoi 3000 euro. Chyba tyle bylo od zawsze.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Ged

  • 1715 / 5897
  • Ekspert
09-11-2023, 08:57
Sądzę, że w naszym audio konieczna jest akceptacja. Akceptacja tego, że nie będzie ostatecznego systemu, idealnego zestawu, skończonych poszukiwań. Jeśli to zrobimy, jeśli zaakceptujemy drogę a nie cel, to bardzo dużo stresu znika i możemy się spokojnie bawić w audio. Udało mi się to parę lat temu i od tej pory jest mi lżej. Są cięższe momenty np. teraz mam dwa wzmaki 300B vs 845 i najchętniej kupiłbym oba, albo pojawienie się Shangri-La vs Orfeusz. Ale wiem, że ile nie kupię zabawek zawsze będą następne. Zawsze. Dopóki mam pieniądze na jedzenie i wycieczki to nie stanowi to problemu. Po prostu taka trochę "nerwowa" zabawa. Ale bardzo, bardzo ciekawa.
Ciekawe, że podczas wieczornego spotkania na AVS wszyscy mówili o tym, że w młodym wieku (nastoletnim) już mieli jakieś sprzęty i ulepszali jakość odtwarzanego dźwięku. Co to oznacza ? Że robiliśmy to, robimy i będziemy robić. To nie przejdzie.
Polecam pogodzenie się z ciągłym doskonaleniem audio, traktowanie tego jako drogę a nie cel. To nic złego :) Będzie nam lepiej i będziemy mogli się tym cieszyć a nie denerwować !

whero2

  • 275 / 2060
  • Zaawansowany użytkownik
09-11-2023, 09:51
dokładnie - nie zapominajmy iż jakość sprzętu ma nas cieszyć a nie że podążamy za najlepszym możliwym sprzętem dla samego faktu jego posiadania
~ kupiłem meze empyrean i jestem bardzo zadowolonym ich posiadaczem ~ w zasadzie od pierwszego spotkania z nimi krótko po premierze wiedziałem że chcę parę ;)

 po tym jak wyszła wersja 2 i kompletnie nie czuję potrzeby „aktualizowania” - jestem zadowolony z tego co posiadam… nie dopuszczam do zmiany tego przez opinie recenzentów/działów marketingowych wciskających nam zawsze że co nowszy sprzęt to zawsze dużo lepszy i że będziemy z nim szczęśliwsi…

mirek10

  • 1212 / 4395
  • Ekspert
09-11-2023, 16:04
dokładnie - nie zapominajmy iż jakość sprzętu ma nas cieszyć a nie że podążamy za najlepszym możliwym sprzętem dla samego faktu jego posiadania
~ kupiłem meze empyrean i jestem bardzo zadowolonym ich posiadaczem ~ w zasadzie od pierwszego spotkania z nimi krótko po premierze wiedziałem że chcę parę ;)

 po tym jak wyszła wersja 2 i kompletnie nie czuję potrzeby „aktualizowania” - jestem zadowolony z tego co posiadam… nie dopuszczam do zmiany tego przez opinie recenzentów/działów marketingowych wciskających nam zawsze że co nowszy sprzęt to zawsze dużo lepszy i że będziemy z nim szczęśliwsi…
Meze Empyrean gratuluje ze przemowily do Ciebie,napiekniejsze,super wykonane,lekkie wszysko naj...tylko nigdy nie graly dobrze,raz w jednym torze odsluchowym bardzo drogim, byly do zaakceptowania ,ale nic super,to byly sluchawki ktore sluchalem przez pare lat na wielu wystawach i nigdy nie graly dobrze,ale moze komus podpasowaly, dlatego gratuluje....kiedys Piotr Ryka zachwalal,napisalem mu... cos tu Piotrze smierdzi

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
06-12-2023, 16:12
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4325
  • Ekspert
06-12-2023, 20:43
Cena kusząca, ale ...



A tu diametralnie inne doznania, jeżeli chodzi o dolną średnicę, bas i wokale.



Ciekawi mnie, który z recenzentów jest bliższy prawdy w ocenie tego, jak te słuchawki grają??!

saudio

  • 724 / 5275
  • Ekspert
06-12-2023, 22:19