Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
17-06-2019, 22:26
Nowe i dosc ciekawe konstrukcyjnie pozycje sluchawkowe sie zapowiadaja i to w jeszcze akceptowalnej cenie, jesli wierzyc zapewnieniom producenta, ze sluchawki od Hedd maja byc wycenione na dobrze ponizej 2k Euro.

Wiecej info tutaj:

http://www.hedd.audio/en/announcing-heddphone-a-new-chapter-in-headphone-history/

saudio

  • 724 / 5267
  • Ekspert
18-06-2019, 19:23
Ciekawa konstrukcja.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
12-07-2019, 22:22
F.Kulpa znalazl sobie nowa referencje sluchawkowa (zakladam, ze to nie jest akcja sponsorowana) w postaci profesjonalnych Neumannow NDH-20, ktore mialy u niego zastapic LCD3 padajace po zdecydowanym knock oucie na sluchawkowym ringu.

Pod koniec sierpnia bede mial je pozyczone to chetnie porownam do swoich Audio Technic, bez zadnych uprzedzen (2.2kPLN vs duzo wiecej), estetycznie co prawda sa takie sobie ale w koncu glownie dzwiek sie dla mnie liczy, zwlaszcza, jesli NDH-20 faktycznie graja jak najlepsza konstrukcja otwarta, bo to jest wlasnie domena mega wybitnych sluchawek zamknietych i fajnie jakby takie mogly zejsc pod strzeche kazdego audiofila bez koniecznosci wydawania fortuny.

Gdyby wiec niemieckie puszki wygraly z japonskim wyrobem, to nie bedzie wyjscia, karta pojdzie w ruch ;')

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
12-07-2019, 22:52
Poczekajmy, takich cudów juz było sporo a potem zostały szybko zapomniane.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
12-07-2019, 23:04
Nie wiem z czym Kulpa tak konkretnie je porownywal, w tekscie bylo tylko cos o HFM 1000SE i nieco wiecej o LCD3, ale te ostatnie uwazam za mocno przecietne (przynajmniej egzemplarze ktore sluchalem) a w najlepszym wypadku zupelnie nie trafiajace w moj gust, wiec Neumanny musialyby tu pokazac znacznie wyzszy poziom.

Nie mam jednak bariery psychologicznej odnosnie ceny, w koncu, skoro moglem kupic , a tego nie zrobilem, nowe Ultrasone Tribute za 2.5k oraz Crosszone CZ-1 za 3.5kPLN. Jednak gdyby Neumanny zagraly naprawde klasowo to przyjme to z przyjemnoscia i nie bede usilnie bronil drozszych sluchawek.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
12-07-2019, 23:09
Bronić drozyzny z racji tego że jest takowa, nigdy nie ma sensu :D Ale takich "tanich" cudów już było trochę a na polu bitwy koniec końców zostają tylko te które się obronią w próbie czasu. Ale trzymam kciuki. Jakby co to sam wciągam :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

gruesome

  • 778 / 5825
  • Ekspert
18-07-2019, 20:49
Recenzja NDH-20 muzyka orkiestry symfonicznej: https://www.amazon.com/gp/customer-reviews/R3PYMHWOG7WF4Y/ref=cm_cr_dp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B07M6RVR1Y. Bardzo je wychwala: For the first time (literally the first time since I began to take audio seriously 40 years ago), it is if I am not hearing my performance through any kind of mechanical device.

Obawiam się jednak, że jest to typ słuchawek pokazujący wszystkie niedoskonałości nagrania w powiększeniu (w końcu zostały stworzone do masteringu), dlatego do normalnego słuchania mogą być zbyt męczące. Ale poczekajmy na więcej recenzji.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
18-07-2019, 21:37
Podobno Neumann planowal od samego poczatku wypuscic jeszcze 2 wyzsze modele.

gruesome

  • 778 / 5825
  • Ekspert
18-07-2019, 22:59
Trochę poczytałem o tych NDH-20 na head-fi.org, raczej furory nie zrobiły. Dla części osób były zbyt nudne, płaskie i ciemne (zarówno średnica jak i za dużo basu). Raczej wszyscy się zgadzają, że są bardzo szczegółowe mimo ciemnego zabarwienia. Ktoś pisał, że najlepiej gra mu stary rock, a wyżej mamy pochwalną recenzję kogoś słuchającego klasyki. Hmm...

Raczej nie jest to pasujący wszystkim "zabójca hi-endów" :) Ale wygląda na to, że dla niektórych osób mogą trafić w dziesiątkę. Osobiście lubię jak wyższa średnica i wysokie są lekko ucięte, daje to efekt bliższy słuchaniu na kolumnach, a jakieś dobre zamknięte słuchawki warto mieć ze względów funkcjonalnych.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
22-07-2019, 20:28
Jest recenzja Waszych Neumanów  na portalu Piotra.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
22-07-2019, 21:26
One jeszcze nie nasze, no chyba, ze koledzy kupili ;')

Bede chcial je pozyczyc aby sie przekonac jak faktycznie graja.

gruesome

  • 778 / 5825
  • Ekspert
25-07-2019, 20:53
@Alucard czytałem w tym wątku, że słuchałeś Focali Utopia i Final Audio D8000. Jak byś ocenił ogólną różnicę jakości między nimi a RS2e? Jest przepaść?

Pytam, bo zastanawiam się "co po RS2e" i myślę, że nie ma sensu iść w bok (tzn. kupować słuchawki którą grają w tej samej ogólnej klasie, albo o pół klasy lepiej), i sens ma jedynie ogólny wyraźny skok jakości. Nie to, żebym chciał się pozbywać RS2e po jakichś dwóch miesiącach, to takie planowanie na dalszą przyszłość...

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
25-07-2019, 23:32
Ufff, tak wstępnie przemyslałem sprawę i sięgnąłem do pamieci. Różnice są a przepaście także, ale w nie każdej materii. Czy warte dopłaty to już samemu sie trzeba przekonać słuchając. Jutro napiszę więcej jak najdokładniej potrafię  (z pamięci). Dzisiaj już odpadam ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
26-07-2019, 18:35
Okej, z pamięci, a więc nie zbyt celnie zapewne. Trzeba brać na to namiar, poza tym wszystkiego po takim czasie nie dam rady porównać, więc tylko z grubsza tak luźno.

Focal Utopia vs RS2e - scenicznie chyba podobne, za wielkie obrazy tu nie są kreowane. Różnica jest w sposobie podania zjawisk i planów. RSy w porównaniu do Utopii imitują tylko holograficzny obraz który jest dość pogłosowy. Utopie stawiały każdy obraz, każdy dźwięk, każde zjawisko gdzie indziej, modelując je w bryły umieszczone każda w swojej przestrzeni. Można tu dokonywać obserwacji poszczególnych elementów. To jest te miejsce gdzie nie tylko RSy ale większość słuchawek na rynku zostaje brutalnie zgładzona. Prawdziwy obraz 3D, mistrzowsko podane instrumenty, każdy w idealnej separacji, powyciągane jakby z muzyki i poustawiane w przestrzeni. RSy to zwykłe słuchawki gdzie takie coś nie ma miejsca i obserwowanie takiego pokazu jest neimożliwe. CO do głownych składowych - basy: wypełnienie i ciepło ewidentnie na korzyść RSów, kop tu jest także ale są też pogłosy. Utopie idealnie, bas wykuty z impaktu rytmu, uderzenia totalnie pozbawione pogłosów z mordercza precyzją, dół pasma na zasadzie imapktu a nie podawaniu wielkiej masy, bez wyraźnego środka ciężkości o ile dobrze pamiętam. Średnica i jej przełom z sopranami, soprany: sposób połączenia świetny, bez żadnych dziur w paśmie na Utopiach. RSy znacznie tu odstają, słyszymy dużo ale nie ma mowy o takim bogactwie i neutralności, soprany się oddzielają, są osobną materia, nie ciągną się za średnicą w nieskończoność, nie wydobywają z nagrań góry detalu jak Utopie które robia cos podobnego co elektrostat. Tutaj znowu przepaść, różnica klas na górze pasma potężna. Utopie neutralne, rozdzielcze, przejrzyste, uczciwe do bólu. RS2 kolorują, przekaz nastawiony na przyjemność z muzyki, jest barwa, rytm ale reszta względem Utopii leży. Moim zdaniem zabójczy przeskok jakościowy, na Utopiach słyszymy każdy atom, dobrze napędzone jakimś mocno obciążającym wzmakiem osadzone w ciepłym torze - oj killer... RS2e bez szans raczej, jako dodatek może tylko

D8000 vs RS2e - tutaj trochę co innego bo te słuchawki mają trochę wspólnego, nie celują w idealne kreowanie dźwieków a raczej w to zeby po prostu super się słuchało i muzyka płynęła ponad wszystko. Oczywiście nie ta póła znowu. D8000 odstawiają RS2e zasadniczo w kilku kwestiach choć mają cechy wspólne np, super barwa, ciekawie uchwycona tonacja (nie neutralne a jednak niemęczące, D8000 w ogóle niemęczące), taka deczko podrasowana góra, dopiero jak się wsłuchałem to mi to wyszło, na RSach widać to od razu bo grają cieniej. Obie pary mają jakby przypruszoną średnicę, chociaż D8000 to takie pogrubienie raczej, wychodzi tu po prostu zastosowana technologia przetwornika. Głowne różnice i to gdzie następuje deklasacja RSów przez D8000 - potężna głębia tych drugich, kreowanie planów w głąb, bas na tych słuchawkach to jakościowo, ilościowo, pod względem głębi - morderca. RSy to przy nich potupajka wiejska.  Chociaż Hedonica robi dla nich co może, i tak jest ostro. Dźwięk podawany z D8000 jest względem RSów ciężki i dosadny, soprany mają realne blachy na perkusjach, na RSach tylko świszczą. Dynamiczny przetwornika zapłacił tu cene za nastrojenie sopranu na dużą delikatność, co moim zdaniem spowodowało spłycenie barwy i dosadności. Całościowo D8000, duże słuchawki z dużym dżwiekiem, muzykalne jak cholera, nie wyobrażam sobie zeby zagrały coś źle, ale RS2e wrzucone w odpowiedni tor też dają. Przeskok? Tak, duży, ogólna jakość  i sposób prezentacji to przepaść. Powietrze, otwartość dźwieku niesamowita, totalnie niemęczący ucha dźwiek, potęga brzmienia, absolutne upłynnienie całego brzmienia, głębia, holografia, szybkość, przestrzeń i całościowa przyjemność ze słuchania muzyki to bajka.

Generalnie RS2e to z tego co zapamiętałem choć to tak pobieżnie, to nie są słuchawki które są chociażby blisko D8000 i Utopii. Każde z tych słuchawek rozgrywają swój oryginalny, różny od innych słuchawek, spektakl i Grado mają trochę z obu - barwę i przyjemność z słuchania z D8000 aczkolwiek  na niższym poziomie ogólnym znacznie; szybkość i detal jak Utopie ale znacznie niższy pułap plus deklasacja  pod wieloma innymi względami. Czy one są warte ceny to nie wiem, osobiście uważam że każdy płaci tyle ile może, wtedy zakup jest dla niego warty jeśli mu dobrze gra a go stac. Na mnie Focale i Finale zrobiły wrazenie i jakbym miał wybierać jedne to cięzki orzech, chciałbym miec obie pary, a tak w ogóle to chciałbym mieć PS200e ;) Podejście żeby strzelać wysoko jest słuszne, kręcić się w kółko nie ma sensu. Myślę że np warto mieć jedne  małe Grado, wygrzane zawsze trybią nawet ze smartfonem. Te RS2e można sobie zostawić co zamierzam zrobić, resztę słuchawek z podobnego poziomu pogonić, i kupić jakieś referenty. Jutro na mp3 forum zamierzam zrobić porównanie PS500e vs RS2e, takie drugie starcie. jako że RS2e już pograły i trochę się zmieniło. Chcę ostatecznie wyłonić zwycięzcę i zostawić sobie jedne, a pieniądze z drugich dołożyć do flagowca. A może zostaną obie pary i powiekszy się kolekcja Grado? Zobaczymy. Ale dziś rano podpiąłem na chwilę PS500e i już chyba wiem co wyjdzie ;) Tak mi się wydaje ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.