Audiohobby.pl

Sluchawki AudioTechnica

Karol

  • 2004 / 4295
  • Ekspert
28-05-2021, 09:01
Może też dziwić że mając obiektywnie lepsze słuchawki kupujesz gorsze, ale sam też doszedłem do wniosku, że do audio bardziej niż model liniowego wzrostu jakości (czyli lepszy sprzęt jest lepszy we wszystkim i nie ma sensu słuchanie gorszego) bardziej pasuje model "kulinarny". Nawet, jak ktoś może sobie pozwolić, aby jeść wszyskie posiłki w dobrej restauracji, to też od czasu do czasu zje ze smakiem bułkę z dżemem :). I tutaj słuchawki okazują się dużo lepsze od głośników, bo jedna szuflada zmieści kilka sztuk sprzętów :).

Genialnie ujęte. Też zgadzam się z takim syndromem. Miałem przeróżne cuda na warsztacie a i tak wracam do dt150... wczoraj tak dobrze mi się ich słuchało. Wiem że zamazane, że przestrzeń ma limity, ale... mam przyjemność ze słuchania

A dzień dobry Panu. Gdzieś się Pan ukrywał? :)

@Synthax, dobrze żeś ten cytat z bułką wynalazł!? Mnie jakoś umknął.
Trzymam ileś tych słuchawek, jak kto głupi, nie bardzo wiedząc po co, a to ma głębokie uzasadnienie.
A poza tym mam wreszcie dobry argument na @pastwę, który cały czas powtarza:
 tylko jedne słuchawki, nie kolekcjonować, nie bawić się w zbieractwo...
No niech się teraz tylko odezwie w podobnym stylu, to jak nic "załatwię" go drożdżówką, albo chlebem z masłem i cukrem.
;-))

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
28-05-2021, 10:13
Namocz wodą tę bułkę i rzuć w niego, więcej frajdy. Coś jak śnieżka. Dobrze się rzuca w ludzi z 4 piętra tak jak jajkami.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
28-05-2021, 11:50
Ja akurat mam juz taka 'bulke z dzemem' w postaci Pioneerow, sek w tym ze ugryzlem ja moze 2 razy od czasu nabycia L5k. Teraz jednak planuje nabycie bagietki, mam tu na mysli Grado GS3000e, bo mysle ze by pomogly mi odciazyc ATH w obszarze muzyki klasycznej i jazzu, wierze mocno ze beda sporo lepsze od oryginalnych GS1000 ;')

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
28-05-2021, 17:07
Chyba się neidługo szykuje rewizja X, więc może lepiej poczekać teraz. Znając ich pewnie niedługo odklepią te nowe przetworniki w cała serię.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
28-05-2021, 17:48
Może też dziwić że mając obiektywnie lepsze słuchawki kupujesz gorsze, ale sam też doszedłem do wniosku, że do audio bardziej niż model liniowego wzrostu jakości (czyli lepszy sprzęt jest lepszy we wszystkim i nie ma sensu słuchanie gorszego) bardziej pasuje model "kulinarny". Nawet, jak ktoś może sobie pozwolić, aby jeść wszyskie posiłki w dobrej restauracji, to też od czasu do czasu zje ze smakiem bułkę z dżemem :). I tutaj słuchawki okazują się dużo lepsze od głośników, bo jedna szuflada zmieści kilka sztuk sprzętów :).

Genialnie ujęte. Też zgadzam się z takim syndromem. Miałem przeróżne cuda na warsztacie a i tak wracam do dt150... wczoraj tak dobrze mi się ich słuchało. Wiem że zamazane, że przestrzeń ma limity, ale... mam przyjemność ze słuchania

A dzień dobry Panu. Gdzieś się Pan ukrywał? :)

@Synthax, dobrze żeś ten cytat z bułką wynalazł!? Mnie jakoś umknął.
Trzymam ileś tych słuchawek, jak kto głupi, nie bardzo wiedząc po co, a to ma głębokie uzasadnienie.
A poza tym mam wreszcie dobry argument na @pastwę, który cały czas powtarza:
 tylko jedne słuchawki, nie kolekcjonować, nie bawić się w zbieractwo...
No niech się teraz tylko odezwie w podobnym stylu, to jak nic "załatwię" go drożdżówką, albo chlebem z masłem i cukrem.
;-))
A dobrze się mam, ciężko na cokolwiek narzekać :)
Myślę co tu ściągnąć na biurko bo może istnieje coś co wysiuda dt150 a nie kosztuje 10000 :)

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
28-05-2021, 17:56
Chyba się neidługo szykuje rewizja X, więc może lepiej poczekać teraz. Znając ich pewnie niedługo odklepią te nowe przetworniki w cała serię.

Pytanie czy GS3k nalezy traktowac jako stala oferte czy moze przejsciowa, na podobienstwo 'GH', bo te nowe przetworniki moga juz nie objac wydania cocobolo.

ptx

  • 651 / 5867
  • Ekspert
28-05-2021, 20:07
Male podsumowanie odnosnie padow ktore probowalem na ATH L5k.

Zarowno Brainwavz Sheepskin rozmiar 'L' (mala srednica zew 100mm/55mm wew) oraz dedykowanie ATH Dekoni Fenestrated Sheepskin mialy swoje wady i zalety, ale calosciowo wypadaly gorzej od stockowych. Brainwavz 'L' generowaly za duzo basu, psujac balans tonalny i umniejszajac otwartosc brzmienia, lekki efekt studni, a Dekoni w druga strone, rozrzedzaly przesadnie przekaz, zbyt eteryczny.

Ostatnio kupione hybrydy Brainwavz XL (110mm/65mm) to jest strzal w dzieiatke, po miesiacu sluchania wrocilem na chwile do stockowych i jednak nie wytrzymuja one sonicznie z tymi konkretnymi Brainami, ktore to wlasnie poprawiaja niemalze wszystko, byc moze ociupinke zmiejszajac otwartosc, ale to bardziej wynik nieco wiekszego oddalenia scenicznego ktore wprowadzaja do muzyki (w koncu przetwornik jest dalej od ucha), szybko sie przyzwyczailem do tej prezentacji i jest to duzo bardziej uniwersalne granie. Najlepsze ze poprawila sie dalej  (juz znakomita) przestrzen, zwlaszcza poczucie akustyczne wnetrz, wzrosla glebia bryl instrumentow, znieksztalcenia niemal calkowicie zostaly wyeliminowane, jakby wieksza komora padow pozwalala sie swobodniej rozchodzic falom dzwiekowym bez 'kotlowania' sie.

ps. znalazlem tez tydzien temu u siebie w szufladzie kolejne Brainwavz, XL perforated, kupione jakis czas po wspomnianych na wstepie Dekoni i Brainwavz 'L'. Nigdy ich jednak nie sprawdzilem, chyba lekko zniechecony poczatkowymi probami. Zalozylem jednak teraz i mimo ze sa 'ok to stockowe lepsze, a hybrydy Brainwavz jeszcze wyraznie bardziej utrafione i tak juz zostaje, temat zamkniety. Moze dokupie zapasowa pare, na wszelki wypadek.

jaki pady Brainwavz  mozesz polecic do ADX5K i AWKT ?

pastwa

  • 3815 / 5865
  • Ekspert
28-05-2021, 21:46
Punktem odniesienia byly tylko moje L5k, wiec nie wiem jak sie te pady spisuja z innymi modelami, ale u mnie jednoznacznie wygraly ponizsze pol-hybrydy:

https://www.brainwavzaudio.com/products/headphone-memory-foam-earpads-xl-size-hybrid