Audiohobby.pl

Sluchawki AudioTechnica

Pizmac

  • 2 / 1138
  • Nowy użytkownik
13-03-2021, 13:35
Cześć,

A co sądzicie o AT ATH-M40x, model tańszy od 50tki, ktoś może ma jakieś doświadczenia z tym urządzeniem? :)

Z góry dzięki za odpowiedź

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
28-03-2021, 15:55
Kolejne podejscie do padow dla ATH-L5000, mialem juz sobie dac spokoj po dwoch poprzednich niejednoznacznych probach, o ile ciekawych w danych aspektach to jednak dajacych calosciowo regres dzwiekowy, podle mojego gustu, ale jak to u audiofila, nie ma odpoczynku od poprawiania, zamowilem wczoraj kolejne pady i wlasnie przyszly, godzine temu moze.

Relacja na goraco, bo potem znowu moze sie niechciec, a jak bedzie sie chcialo to chociaz latwiej zarejestrowac zmiany. Kupilem pady od Brainwavz, rozmiar XL, hyrbydy (skora po bokach, od wewnatrz perforowana, od strony dotykajacej glowy jest zamsz).

Od pierwszych sekund slychac ze nie ma wad poprzednikow, dzwiek zachowal naturalna propagacje fal (wada wersji standardowej Braiwavz rozmiaru L), a jednoczesnie sie nie rozrzedzil przesadnie oslabiajac impakt (Dekoni fenestrated).

Co tu duzo mowic, tak jak gra obecnie to jest TO! Nie potrafie wskazac na razie zadnych wad, a slychac wiele zalet/przewag, dzwiek jest bardziej potezny, glebszy tonalnie, nasycony, gladki, plynny, swobodny, o wiekszej skali, a zarazm (co wazne) naturalny, przelecialem szybko nagrania wokalne (Ars Nova - Remede de Fortune, Baske Strejsand, plus jakies wyrywki operowe) bo glos ludzki to dobry wyznacznik. Nie bede ukrywal ze jestem zachwycony uzyskanym dzwiekiem, jest on PRZEPIEKNY (na razie).  Oczekiwania mialem zerowe tym razem, zrobilem to dla odhaczenia w grafiku, widac trzeba byc upartym, jak nasz kolega Gwos ;D

Najgorsza rzecz to moje dotychczasowe odsluchu potencjalnych wzmacniaczy, mozna je wymazac z pamieci, sa juz bezuzyteczne bo z padami oryginalnymi.

Mam nadzieje ze nie bede zalowal i odwolywal tego opisu za kilka dni, ale na teraz, gra to oblednie, zadnych podbic (choc bas ma znacznie wiecej substancji) czy efektow WOW, nie ma przedobrzenia, choc przyznac trzeba ze oddalenie nieco przetwornika od ucha (oryginalne maja 1.5cm grubosci, Brainy jakies 3cm) zmiejsza ostrosc ataku i moc wysokich ale ich nie ucina(!).

ps. jak ten dzwiek bedzie mnie cieszyl dalej w takim stopniu za tydzien to obecny wzmak chyba zostanie bo nie wiem co tu jeszcze poprawiac (w tej chwili tak mysle).

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
28-03-2021, 16:12
Dobrze widzę że to hybrydy?
A nie pamiętam czy próbowałeś ZMF?

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
28-03-2021, 16:17
Jak Ci się znudzi, zmienisz na oryginały.
No i zawsze będziesz mógł wrócić i sprawdzić, co też w tych nowych Tak Ci się podobało.
Tak czy inaczej, już jesteś wygrany na tych nowych padach. :)
Jakbyś mógł wrzucić jakiś link do źródła z skąd brałeś, byłbym wdzięczny.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
28-03-2021, 16:21
Bralem pod uwage te ZMF kiedys ale z jakiegos powodu (a wiem ze byl) ich nie zamowilem, byc moze powinienem.

Te nowe sa jak z linku:

https://www.brainwavzaudio.com/collections/earpads-round-xl/products/headphone-memory-foam-earpads-xl-size-hybrid

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
28-03-2021, 16:29
Może dlatego że otwór w środku nie jest okrągły tylko owalny.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
28-03-2021, 16:41
Ta owalnosc tak sie jakos w oczy nie rzuca patrzac na nie, ale to by mialo sens, bardziej w zgodzie z ksztaltem ucha.

ps1. Choc ja przypuszczam ze to jednak te perforacje i zamsz, daje dzwiekowi 'uciec' nie jest super uszczelniony.
ps2. wieksza glebokosc komory sprawia ze dzwieki sa jakby bardziej trojwymiarowe. jedyne co musialem teraz zrobic to zwiekszyc glosnosc, bo na poprzednich ustawieniach byloby wyraznie ciszej (przetwornik jest w koncu o jakies 1-1.5cm dalej od ucha).
ps3. wokaliza jest najlepsza jaka slyszalem jesli idzie o naturalnosc, pelnie, soczystosc, glebie i unikatowe polaczenie z dzwiecznoscia, lekkoscia, powietrzem. zobaczymy ile z tego zostaie po przespanej nocy, takie zalety lubia tradycyjnie znikac z czasem ;') choc teraz, dla odmiany, nie sa one subtelne, tylko calkiem okazale, cos powinno zostac wiec.
« Ostatnia zmiana: 28-03-2021, 17:48 wysłana przez pastwa »

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
28-03-2021, 18:09
Nie pamiętam, ale ZMF ma też chyba perforowane pady. Ja wprawdzie kupiłem hybrydy nie perforowane do 009 i sobie chwalę, tym bardziej, że teraz na nich słucham, bo syn zabrał mi Finale (w Ultrasonach padł przetwornik), a Meziaki pojechały na gościnne występy. Może w przyszłym tygodniu coś się zmieni zobaczymy do mnie też coś ma przyjechać w gościnę.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
28-03-2021, 18:23
Wszedlem na ich sklep i patrze, poslucham na tych hyrydach jeszcze z tydzien i moze kupie tez od ZMF dla porownania, jak te ponizej, cena sluszna ale jakosc wykonania wydaje sie wysoka. Te ZMF wydaja sie najblizej parametrami zblizone od oryginalow, tylko 0.5cm grubsze i tez pochylone/sciete.

https://www.acornaudio.co.uk/shop/zmf-universe-pads-lambskin

ps1. w Edition 5 padl przetwornik ? to lipa, ciekawe jak ich serwis dziala teraz.
ps2. widze ze perforacja padow u ZMF jest jeszcze nieco inna niz u Brainwavz, te ostatnie maja otworki tylko po stronie wewnetrznej, a ZMF na wylot i na kazdej stronie, niemniej, wybor jest i jest on dosc ciekawy.
« Ostatnia zmiana: 28-03-2021, 18:33 wysłana przez pastwa »

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
28-03-2021, 19:02
Jakościowo ZMFy prezentują się lepiej niż Dekoni, tylko ciężko coś wybrać bo strasznie dużo ich teraz jest.

Ultrasony to nie Edition, już od dawna ich nie mam, PRO900 bardzo fajne zamknięte słuchawki do cichego słuchania, mają podbite bas i górę, co przeszkadza w głośniejszym słuchaniu, no chyba że się tak lubi, ale do cichego słuchanie są super.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
28-03-2021, 21:26
A z czego Ty je napedzasz teraz pastwa? Masz jakiegos nowego ampa czy to co bylo?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
28-03-2021, 21:48
Dalej mam Rapture 2, przesluchalem co prawda troche roznych wzmakow w miedzyczasie ale zaden jednoznacznie nie wysforowal sie na pozycje lidera, moze poza AT HA-5050H, ktory wydal mi sie najciekawszym jak dotad w parze z L5k (i oryginalnymi padami), tyle ze z ostatnimi poduszkami zabawa sie zacznie niejako od nowa, jesli bede dalej chcial szukac wzmacnacza.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
28-03-2021, 22:19
Kawal sprzetu ta Audiotechnica. Tez mnie zainteresowal ten wzmak jak wyszedl, wklejalem tu nawet info. Jak gra tak jak wyglada to fajnie. Cena sporawa ale jeszcze nie z takich zaporowych jak nowy wzmak Ultrasone :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
29-03-2021, 22:42
Tu jest recka AWAS i tego wzmaka:
https://soundrebels.com/audio-technica-ath-awas/

Karol

  • 2011 / 4322
  • Ekspert
30-03-2021, 02:05
Tu też jest trochę na ten temat combo Audio-Technica AT-HA5050H.
Jakby ktoś z kolegów uważał, że ma nadmiar sprzętu audio, to można to zweryfikować na tym nagraniu. :)
Wystarczy przejść do 15min i 10s nagrania. Jeszcze dalej dojechała kamera począwszy od 16min i 35s.
« Ostatnia zmiana: 30-03-2021, 02:17 wysłana przez Karol »