Audiohobby.pl

Miłośnicy Audio Note

Robix

  • 3 / 5840
  • Nowy użytkownik
30-04-2008, 02:03
Witam na tym Forum to moj 1 wpis wlasnie jestem po odsluchach AN Soro SE u Yolaosa no coz nawalilismy sie jak baki i teraz musze siedziec w salonie bo mam ,,smiglowce w bani,,


Gra to zacnie lepiej niz moje Oto SE (ale przepasci raczej nie ma)

Zdecydowanie nasycone barwy ,przejrzystosc ,muzykalnosc ja to nazywam homogenicznoscia -wzmak na lata.

Teraz jeszcze dla niedowiarkow kablowych -po zmianie z Kimber 4PR na srebrzona miedz nastapila przepasc na korzysc tego drugiego w stopniu niewyobrazalnym (cos jak dzien i noc)

robix

konto_usuniete

  • 56 / 5418
  • Użytkownik
30-04-2008, 02:07
>> Robix, 2008-04-30 02:03:24

Cześć Robix,

Nie mam Audio Note ale witam serdecznie.

Gustaw

Robix

  • 3 / 5840
  • Nowy użytkownik
30-04-2008, 02:15
Gustaw >>> Widze ze nie tylko ja nie mam spania hehe.

AN to wejscie do swiata przyjemnej iluzji (cokolwiek to znaczy0

robix

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
30-04-2008, 02:20
AN to piękne brzmienie i nawet ja fan neutralności przyznam pikne toto co cud.  Może jeden z niewielu zestawów które słuchany przeze mnie na Audio Show zagrał po ludzku, tylko wtedy ta cena, no i strach że coś trzepnie bo wszystkie wnętrzności na wierzchu
Rafaell

konto_usuniete

  • 56 / 5418
  • Użytkownik
30-04-2008, 02:23
Faktycznie na AS2007, w odróżnieniu od poprzednich lat, dźwięk Audio Note bardzo mi się podobał.

yolaos

  • 605 / 5892
  • Ekspert
30-04-2008, 12:09
Tak , ponieważ już przetrzeżwiałem to troszke napisze jak ja to widzę ))

Wiec przede wszytkim chciałbym zacząć od trzech rzeczy, nie powinno sie oceniać wzmacniacza lampowego po pierwszych taktach, ponieważ za mocno zajarałem sie i podlączyłem kolumny bez jednej zwory , mysle sobie no zajebiscie , ale cos popsute barwa jest ,ale środka niet, no i olsnienie.

Druga sprawa to lampy, wzmacniacz kupiłem od człowieka ,który wskoczył na Maishu, dołożył mi wszytkie nowiotkie lampy mocy i sterujące elektroharmonixa,zakładając sterujące lampy 6SN7 nowe, dzwiek ciemny jakby beznamietny , ale wciągający, jednak wole jak wysokie tony wisza w powietrzu więc wróciłem do starych.Poprostu potrzebują czasu

az juz troche przetrzeżwiałem to napisze parę słow jak ja to widzę.Nastepna sprawa to kable głosnikowe , od pewnego czsu grałem sobie na tranzystorze z Kimberem 4pr i uważam ,że ten kabel bez zadnego woodu grał równo ze wszytkimi aspektami potrzebnymi do słuchania muzyki, w posiadaniu mam również kabel który kiedys kiedys kupiłem do lampy i nie jest to miedz posrebrzana jak napisał Robix tylko samo srebro, kabel był robiony na politechnice we Wrocku, niestety na tranzystorze grał poprostu szczupło a nawet momentami jazgotliwie, po podpieciu do AN jakby dwie kurtyny opadły, mina moja była nie tęga ponieważ uważałem ze solidny Kimber da rade jakiejś wydumajce zrobionej na pracach ręcznych ))chociaż ta wydumajka kosztowała mnie 8lat temu 1200zł, a więc jest to jeszcze jeden dowód na to ,że nie warto okopywać się na pozycji nie dowiarka i twierdzić czegoś czego się nie doswiadczyło nausznie ,że nie istnieje.
Wzmak ma zrobiony abgrejt za 400funtów polegający na wymianie chyba z 20 kondensatorów na Black Gaty potencjometr na Nobel , kabel wewnątrz na AN VZ srebrny, oraz odłączenie wszyskich wejsć i balansu .

Wracając do brzmienia jest mocno wciągające z nasyceniem częstotliwości które dla tranzystorow są jakby zakazane, dzwieki są dookoła kolumn trójwymiarowe, wokale powodują ciary na plecach, śpiewaki sa poprostu obecni, chetnych zapraszam na odsłuchy.

Musze jeszcze podkreślić na koniec uczciwośc człowieka który sprzedał mi wzmaka dodał mi do tego wszytkiego sieciówke Heliona i obciazył siebie kosztami przesyłki itd , jak pisałem wcześnej ludzi grających na AN w Polsce jest dużo jednak nie mają oni o czym pisać na forach .
pozdrawiam

yolaos

  • 605 / 5892
  • Ekspert
30-04-2008, 12:10
no tak widzę ,że wpis się troszkę skaszanił ))))

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
30-04-2008, 12:47
No tak ale Audio Note coraz pikniej gra :)
Co do kabli jak widzę 8lat temu zrobiłeś to samo co ja ostatnio czyli jak czegoś nie ma lub nie można kupić to należy sobie to samo zrobić. Niestety i z tym nie jest tak różowo ja na materiał na druty głośnikowe czekam już rok i chyba się nie doczekam


Tak w ogóle jak siedzisz ciupinkę wiadomościami w tej firmie to napisał byś coś o ich produktach o których sporo osób może sobie tylko pomarzyć, jak to radzą zestawiać i zczym (takie know-how) co jest ich topowego a co da radę już nieźle nakręcić słuchacza przy rozsądnej cenie.Warto coś też napisać o nieudanych modelach bo jak życie pokazuje nie zawsze wszystko nam wychodzi

Miłego słuchania.

Rafaell

yolaos

  • 605 / 5892
  • Ekspert
30-04-2008, 23:21
Rafael co ja Ci moge napisać zrób sobie wycieczke do mnie  to Ci opowiem co wiem , od takiego dzwieku nie ma odwrotu ))
. każde urządzenie tej firmy jest warte swojej ceny, a opinie biorą sie czasem ze złego połaczenia czego doswiadczyłem, na każdym rezystorze milion pasków i to gra a nie pitoli czy słodko pierdzi.

Wracając do brzmienia lamp więc wpiołem wszytkie elektoharmonixy a co , zmieniłem kolumny na clony dwa czyli srebne tonageny kondo itd. bla bla bla, i tak zagrało ,że nie moge spać , ten opis wcześniejszy jest nieaktualny, to jak ważne jest co znajduje sie w kolumnie czy okablowanie czy końdzie przy tak czystym wzmaku ma niesamowite znaczenie, nasycenie jest masakryczne, żadnej kompresji chociaż zdaje sobie sprawę że moje Cd filipka cd pro nie nadąża , i trzeba niestety rozglądać sie za daciem AN , ale póki co nie moge ochłonąc , pytanie tylko co się dzieje przy wpieciu Westernów.

Stasiu pamietasz jak pisałem Ci ,że masz najlepszy system na forum? To przeszłośc )))
oczywiście żartuje pozdro

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
01-05-2008, 00:36
>> yolaos, 2008-04-30 23:21:43
>Rafael co ja Ci moge napisać zrób sobie wycieczke do mnie to Ci opowiem co wiem , od takiego dzwieku nie ma >odwrotu ))

A jak mocno mnie bedzie bolała głowa ;)
Rafaell

yolaos

  • 605 / 5892
  • Ekspert
16-05-2008, 22:34
)))

  • Gość
17-05-2008, 17:18
spoko Yolaos, ja na tyle polubiłem swój system, że nawet potrzebę zaglądania na fora audiofilskie odczuwam coraz rzadziej :)

A kolumn i kondensatorów w nich jeszcze nie ruszałem, zbieram informacje... Jak już i to zakonczę, niebędę miał żadnych objawów choroby audiofilskiej na bank!

pzdr i miłego sluchania!

Arek_50

  • 1130 / 5895
  • Ekspert
17-05-2008, 17:27
I to jest wlasnie to...tylko muzyka.Ten kto duzo tu pisze musi bardzo sie zastanowic.

yolaos

  • 605 / 5892
  • Ekspert
17-05-2008, 18:13
założyłem ten wątek po to abysmy sie wymieniali informacjami , ponieważ kombinacji tej firmy jest duzo ,mozliwosci wiele, a czasu coraz mniej)).

W tej chwili droga moja bedzie zmierzać do daca, tylko co powiedzieć żonie? ))

yolaos

  • 605 / 5892
  • Ekspert
23-05-2008, 22:25
bebechy Soro i Maishu)