Audiohobby.pl

Miłośnicy Audio Note

unick

  • 28 / 5875
  • Użytkownik
31-03-2008, 23:03
>> piter,
Nie sądzę by AN spowalniał dźwięk, poprzednio miałem Wadie 830 a ta miała dobry rytm. Przy testach Audio Aero Capitole zauważyłem spowolnienie dźwięku (tzn. gorszy rytm) - przy AN jak również przy Ancient Audio nie zauważyłem by było gorzej niż z Wadią.

AN i Ancient na początku grały dla mnie prawie identycznie -  (Ancient służył jako transport dla AN). Po dokładniejszych odsłuchach (z pomocą innej osoby) Ancient jest odrobinę lepszy (lepszy bas, kontrola dźwięku, przejrzystość). Audio Note gra chyba lekko podbarwionym dźwiękiem i przyjemniejszym (misiowatym) (lub na odwrót, Ancient bardziej sterylnie lub analitycznie). Ale różnice te są minimalne zwłaszcza dla kogoś kto (jak ja) nie słucha zbyt analitycznie. Być może jakiś prosty upgrade (inne lampy 6922) lub inny transport załatwiłby sprawę ...

Jeśli chodzi o bas, niektóre tranzystory mogą mieć potężniejszy (ale różnica nie jest duża) - inna kwestia czy bardziej prawdziwy ...

Inne testowane CD nie grały dźwiękiem ciągłym, co dla mnie przyzwyczajonego do analogu było nie do zaakceptowania ...

piter

  • 15 / 5885
  • Nowy użytkownik
01-04-2008, 09:47
Unick,
A konkretnie jak Twoim zdaniem Prime gra symfonikę ,słuchsz dużych składow orkiestrowych ? .   Jest odpowiednio dynamiczny ?,

yolaos

  • 605 / 5890
  • Ekspert
01-04-2008, 16:52
graaf
a kiedy będziesz skladał kolumny AN -E, bardzo Ci kibicuję

yolaos

  • 605 / 5890
  • Ekspert
01-04-2008, 17:29
ten głosnik z konpii jeżeli jest rzeczywiście bardziej sprężysty, to jazda może być niezła

unick

  • 28 / 5875
  • Użytkownik
01-04-2008, 20:42
>>piter,
Dużych składów orkiestrowych chyba nie słuchałem na Prime - nie mam takich CD, mam tylko takie LP - gdy kiedyś porównywałem  CD z symfoniką było to skompresowane w porównaniu z LP (CD czasem ma dobrą makrodynamikę, ale przy innej muzyce).
Przypuszczam, że jeśli Prime ma ograniczenia w stosunku do CD tranzystorowych pod tym względem, to są one niewielkie (będąc przy tym bardziej "prawdziwym"). Gryphon Mikado był całkiem niezły, być może minimalnie lepszy pod tym względem.

piter

  • 15 / 5885
  • Nowy użytkownik
01-04-2008, 21:00
Unick
A czy odczuwasz że Prime gra łagodnie , a jeśli tak co wg. Ciebie to znaczy. Te określenie powtarza się w jego recenzjach a mi niestety się to źle kojarzy. Z graniem typu pitu-pitu. Miłośnicy opery wokalu czy małych skladów to trochę specyficzna grupa, moim zdaniem dla nich własnie dedekowany jest sprzęt typu AN, który mkże się nie sprawdzać w innych rodzajach.  Ja szukam CD bardziej uniwersalnego , oczywiście pewnie z innym rodzajem kompromisu...

unick

  • 28 / 5875
  • Użytkownik
01-04-2008, 22:58
Nie, nie określiłbym że Prime gra łagodnie. Gra natomiast dźwiękiem ciągłym - nie wiem czy dobrze to opisuję - większość CD gra takim rwanym nienaturalnym jak dla mnie (przyzwyczajonego do analogu) dźwiękiem.

Nie przejmowałbym się tym, iż AN czy Ancient Prime grają zbyt łagodnie (jeśli już, to dorobinę spokojniejszy będzie AN). Z tych lampowych, które słuchałem to Audio Aero nie było zbytnio "autorytatywne".

Nawet jeśli niektóre CD mogą mieć więcej "uderzenia" na dole pasma, nie znaczy to jeszcze, że jest to prawidłowe. Bas cyfrowy jest często sztuczny, mimo iż ma "niezłe kompnięcie". Mam taką jedną płytę LP nagraną cyfrowo i tam mogę dobrze to słyszeć - bas z "niezłym walnięciem i siłą" ale taki niezbyt naturalny i prawdziwy.

JUREK

  • 203 / 5873
  • Aktywny użytkownik
01-04-2008, 23:18
A ja przy tej okazji chciałem szanowne forum zapytać czy ktoś miał słuchową styczność z kolumnami Audio Note AN-E SPe HE, bardzo prosiłbym o opinie bo mam zamiar to nabyć....
JUREK

gracz

  • 39 / 5864
  • Użytkownik
05-04-2008, 14:57
Jurek>Ponoć ktoś we Wrocławiu je posiada,tak słyszałem.Z wypowiedzi dystrybutora wynika,że modele HE mają bardziej otwarta górę i są szybsze.Mają także nowe woofery oraz inną konfigurację zwrotnicy.

JUREK

  • 203 / 5873
  • Aktywny użytkownik
07-04-2008, 23:47
gracz

już zlokalizowałem tą osobę :-), myślę, że bedzie okazja tego posłuchać...
JUREK

gracz

  • 39 / 5864
  • Użytkownik
08-04-2008, 14:18
Jak będziesz już po... to opisz swoje wrażenia.Jestem bardzo ciekaw.Pozdrawiam.

  • Gość
08-04-2008, 23:24
Te kolumny dość długo już przewijają się przez allegro... Podpytywałem o kolumny firmy Snell i w zasadzie opinie są różne - a to że lepsze od AN, a to, że jednak bardziej "misiowate"...
W każdym bądź razie nie zdecydowalem sie na nie - wybrałem następców...
pzdr

yolaos

  • 605 / 5890
  • Ekspert
09-04-2008, 16:54
 co do linka na alegro
Nie wiem czy dobrze widze , ale obecne zawieszenia są gumowe, niby dodaje nowe  ale kto wie co to jest i dalej gwizdki to nie są kultowe Tonageny , nie mam wątpliwości ,że Snell wiedział co robi , ale bez odsłuchu i porównań to bałbym sie dac 2tys
pozdro

gracz

  • 39 / 5864
  • Użytkownik
09-04-2008, 20:49
2 tys. to niewiele tyle ,że z moich informacji wynika,że właściwym pierwowzorem J-tek Audio Note jest Snell J/II.Także tak czy inaczej pozostaje odsłuch.

Arek_50

  • 1130 / 5893
  • Ekspert
09-04-2008, 22:46
Arek,czytalem kiedys recenzje AN Ongaku i kolumny Snell nie wypadly dobrze......