Audiohobby.pl

Ałdjo Szoł dla początkujących

  • Gość
08-11-2008, 16:54
Czyli co byście polecili posłuchać?

Ogólnie chodzę sobie po korytarzach i słucham, gdzie jakąś klasykę, najlepiej symfoniczną puszczają.
Większośc tych prezentacji jest po prostu idiotyczna. Kolorowane jazzy, typu słodka wokalistka i 2 instrumenty, do tego 100 efektów od reżysera dźwięku i takie efekciarstwo się puszcza. Potem wchodzę do pokoju, gdzie stoi wlm, puszczają jakiegoś Handla i kolumny poległy na całej linii. Brzmiało to jak kiepski kołchoźnik. Gra orkiestra - jest źle. Wszedł do tego chór - nic nie słychać, jedne wielki przester.

I czemu wszyscy tak głośno słuchają (pod granicą bólu prawie?), nie mówiąc o przesterach...

Podobał mi się pokój Nell Audio a w nim Magnepan 1.6 - pełnopasmowe elektrostaty. Normalna nie efekciarska muzyka, organy, symfonia, od razu wiadomo, jak to gra. I fajnie działało w dość małym pomieszczeniu. Jakoś 7k zł za parę :) I jeszcze efekciarsko wyglądają :) Może kiedyś...

Do tego jeszcze fajny był ADAM, ale słuchałem tylko sprzętu do zabudowy ściennej, subwooferki badziewne.

A i jeszcze jakieś beznadziejne lakierowane na czarno podłogówki 2way na accutonach. Średnica za mocna i rozjechana (domyślam się, że problemy ze sfazowaniem ceramicznego głośnika ;p Dziadostwo pewnie ponad 10k zł kosztuje... Zaraz podskoczę jeszcze do sobieskiego, to się dowiem, co to było.

Jestem dość zielony w temacie, proszę o wyrozumiałość ;)

Ogólne wrażenie - czy większość audiofili wydaje grubą kasę na audio po to, żeby potem słuchać gównianych pokolorowanych realizacji nie mających nic wspólnego z rzeczywistością?

Zdezorientowany_3P3

  • 12 / 5867
  • Nowy użytkownik
08-11-2008, 19:47
A czego się spodziewałeś?
90% wystawców handluje i pokazuje sprzęt a nie słucha muzyki. Oczarowani są magią sprzętu a nie samą muzyką co równa się zawsze efektem jaki opisujesz a jaki widziałeś i usłyszałeś.

konto_usuniete

  • 56 / 5390
  • Użytkownik
09-11-2008, 01:08
AS - mała relacja.Bardzo subiektywnie.

Sobieski - Ogólna strata czasu. Tłoczno i dźwięk do bani z nielicznymi wyjątkami.

In plus:  
pokój Ansae z odwróconymi klockami i Spendorami.
Akkus - dobry dźwięk ale nie jestem na 100% przekonany czy materiał muzyczny nie był odpowiednio dobierany.
Pokój z polskim zestawem konstruktora z Poznania. Nazwy nie pamiętam. Kolumny w kształcie piramid i ciekawy wzorniczo wzmak.
Pokój audiostereo.pl  z Yamahami i MPM.
JMLAB Utopia Scala+Unison - nareszcie dobrze brzmiąca Utopia na AS
ADAM in Wall - zadziwiająco poprawny dźwięk w odróżnieniu od wielgachnych flagówek tej firmy (za mały pokój na te kolumbryny).
German Phisics - dla mnie może być ale nie powala.
Creek - to jedne z nielicznych klocków o uczciwej relacji jakości dźwięku do ceny. Tutaj nie ma kitu i nadęcia. Jest za to niezły dźwięk za sensowne pieniądze.

Jak zwykle do bani (na nich zawsze można liczyć):
Pokoje NAIM-a - to już przestaje być śmieszne kiedy n-ta prezentacja tej firmy na AS okazuje się totalnym nieporozumieniem. Na podstawie wieloletnich prezentacji NAIM-a na AS można wywnioskować, że ta firma to tylko bicie piany a myślę, że tak jednak nie jest.
Sound Art - wzorcowe połączenie kiepskiego designu z nudnym dźwiękiem.
B&W+Classe - tym zestawem można się golić. Ten zestaw wzorcowa pomyłka w konfiguracji systemu. Może w końcu ktoś z Audioklanu to przeczyta i trzaśnie się mocno w czoło.


W innych latach bywało lepiej:
Carry Audio z Audio Phisicami - czy ten zestaw potrafi grać coś więcej niż rozlazły bass ?
WLM - tandetny i nudy dźwięk.
AudioNote - dźwięk na poziomie Yamahy Pianocraft (no może z wyjątkiem górnego zakresu średnicy).
Góra żelastwa Moona - Etammm...zawracanie głowy.

Reymo - mieszane uczucia. Bez egzaltacji.

Hotel Kyriad:

Lipiński - bardzo ciekawa wielokanałówka. Zadziwiająco dobry wokal.
MBL - Wszytko bardzo fajnie oprócz lekko rozlazłego basu.
Linn - może bez super ekspresji ale bardzo dobry i równo poukładany system.
KRELL Evolution+Magnepany - prawdziwe wzruszenie....ale tylko ramion :)
KRELL FBI z jakimiś dużymi kolumnami..... patrz jak wyżej.


Bristol:
Nareszcie dobrze złożony system by Audiophast - Vandersteen no 5+DCS Scarllatti+dartzel - wyrównany i bardzo dobry system.
Co najmniej klasę albo dwie wyżej niż zeszłoroczne pitolenie Wilson Audio Sophia+DCS+AR. Chciało się słuchać.

Avangarde Trio +CD Accu - swoboda i dosłowność tuby. Bardzo fajnie i ciekawie ale ....rozlazły bass z suba.
Ancient Audio, ESA - nie trafiłem na wciągający dźwięk.

McIntosh+Thiel - zdecydowanie najgorszy pokaz Maka w ostatnich latach. Przestrzeń mogła się podobać ale dźwięk jakiś taki sucho-pudłowaty.

RCM Bonasus + duże kolumny ze wstęgami. OK ale bez egzaltacji.


Znośne warunki odsłuchu panowały jedynie w Kyriad i Bristolu. AS z Sobieskiego zdecydowanie powinien się wynieść bo wystawcy robią sobie w większości krzywdę prezentując sprzęt w tak kiepskich warunkach.
A jeszcze jedno - słyszałem fajne dźwięki na AS ale nie słyszałem muzyki w stylu SunAudio i Klipsch.
Nie chcę wartościować sprzętu bo nie miał optymalnych warunków pracy lecz tylko subiektywnie opisuję to co słyszałem.

Dźwiękowo oceniam AS 2008 gorzej niż AS 2007.

PS. Sorry za byki i literówki ale właśnie wróciłem.


stogdan

  • 305 / 5839
  • Zaawansowany użytkownik
09-11-2008, 07:43
A jak systemy słuchawkowe, widziałem zdjęcia na "sąsiednim" forum z ultrasone, co pokazali i jak to grało ?
"A może-co było najbardziej prawdopodobn

lancaster

  • Gość
09-11-2008, 09:27
Gustaw, co to za WLM ze taka lura ?:)
Jestem troche zdziwiony, bo co jak co ale WLM to zawsze byla petarda...
Poza tym nie podoba mi się Twój opis....od razu widac ze nie byleś na wykładzie pt: "jak sie pisze recenzje" :))))

__kot__

  • 724 / 5866
  • Ekspert
09-11-2008, 10:11
>> Gustaw, 2008-11-09 01:08:50
...
> A jeszcze jedno - słyszałem fajne dźwięki na AS ale nie słyszałem muzyki w stylu SunAudio i Klipsch

To może za rok wynajmiemy pokój i wstawimy swoje graty ? :):):)

__kot__

  • 724 / 5866
  • Ekspert
09-11-2008, 10:13
Wczoraj byłem jedynie w Sobieskim - strasznie jestem zawiedziony...
W sumie najbardziej podobały mi się hostessy - bo dźwięk to tak sobie...

Dzisiaj wybieram się do pozostałych dwóch hoteli - mam nadzieję, że będzie lepiej :)

lancaster

  • Gość
09-11-2008, 10:34
kot z tą przyszloroczną wystawą - jestem absolutnie ZA !!!!:)
Mamy czas zeby przygotowac kilka fajnych rzeczy.
to serio gra muzykę i absolutnie nie ma sie czego wstydzić. Na fotkachz pokoju audiostereo widzialem ze graly jednak Yamahy 1000 a nie najlepsze kolumny jakie w zyciu slyszał nadred(sorki ze tak po tym jozwie jadę....juz nawet zaczynam go trochę lubić rzez to wszystko :))
...niestety tak to sie dzieje kiedy postawimy jedne paczki obok drugich(jezeli ktos am problem z oceną na odległość)

w tym roku ciekaw bylem jedynie Lipinskich, ale kiedy zobaczyem ze będa prezentowane w systemie 5:1 to dałem sobie spokój.....juz predzej umówibym sie na kameralny odsłuch u dystrybutora lub u jakiegoś szczesliwego(mam nadzieję:)) posiadacza.

konto_usuniete

  • 56 / 5390
  • Użytkownik
09-11-2008, 12:01
>Lancaster
>Gustaw, co to za WLM ze taka lura ?:)

Jak mi się coś nie podoba to raczej dokładnie nie wnikam co to za model tylko szybko opuszczam pokój aby nie tracić czasu.
Wolnostojące, dwa głośniki. Bacek coś zdaje się wspominał, że na głośnikach Visatona zamiast Tonsila  lub Eminence.

Z innych spraw to rozbawił mnie ponownie design klocków McIntosha. Takiej odpustowej tandety trudno poszukać nawet w chińskim sprzęcie z Mediamarktu - np. zielonkawe diody LED podświetlające lampy od spodu. Na pociechę  - podświetlenie talerza w gramofonie Maka można podobno wyłączyć. Co za kicz ! :-)))

PS Ciekawie zagrały większe monitorki aktywne APS-u. Może bez najniższego basu (bo i niby skąd?) ale do pewnych poziomów głośności całkiem OK.

konto_usuniete

  • 56 / 5390
  • Użytkownik
09-11-2008, 12:04
>Lancaster
>Gustaw, co to za WLM ze taka lura ?:)

Mam........ na 99% model La Scala.

lancaster

  • Gość
09-11-2008, 12:05
No jak to tak ? W Monachium ponoc wywoływały orgazmy :)

lancaster

  • Gość
09-11-2008, 12:07
Gustaw, Ty sie AMka nie czepiaj !:)
To sa SPECJALNE diody !
One dodają uroku i intymnosci. Po raz kolejny odnosze wrażenie ze nie wysłuchałeś uwaznie wykladu nadredaktora na temat pisania recenzji !:)

konto_usuniete

  • 56 / 5390
  • Użytkownik
09-11-2008, 12:10
Ja będę kasował pieniążki za recki to wykładu redaktora nauczę się jak pacierza :-)

lancaster

  • Gość
09-11-2008, 12:13
hmmmm..... Gutawie....orientuesz sie moze czy podano oficjalne cenniki ?:)
Z czym graly WLM ?
Sorki ze tak podpytuję ale wiesz ze akurat WLM zawsze mis ei podobal.

konto_usuniete

  • 56 / 5390
  • Użytkownik
09-11-2008, 12:22
>> lancaster, 2008-11-09 12:13:52
hmmmm..... Gutawie....orientuesz sie moze czy podano oficjalne cenniki ?:)

Ceny nie znam. Ale jeżeli będzie to 1300-1500 zł to będzie to uczciwa cena :-)

>Z czym graly WLM ?
>Sorki ze tak podpytuję ale wiesz ze akurat WLM zawsze mis ei podobal.

Nie wiem co to było. Chyba jakaś mała lampka. Zakładam, że producent wie z czym swoje kolumny optymalnie zestawić
więc pominąłem ten "drobiazg" aby zbytnio nie obciążać swej starczej pamięci :-)