Audiohobby.pl

Ałdjo Szoł dla początkujących

Berberys

  • 112 / 5889
  • Aktywny użytkownik
09-11-2008, 12:32
Czołem Panowie!
Gustawie!
Wybacz, że się z Tobą nie zgodzę - zestaw WLMa, w porównaniu z większością systemów prezentowanych na AS obronił się nieźle.
Trafiłem na moment, gdzie grano symfonikę. I powiem szczerze - było nieźle. Przejrzystość, fajna barwa, szybkośc i brak jakichkolwiek kłopotów z basem - a kotły się też pojawiały.
Najdziwniejsze w tym wszystkim było to, że fakt wspomagania subwooferem (napędzanym wzmakiem bodajże MBLa) ustawionym na środku pomieszczenia przy ścianie w żaden sposób nie przekłądał się na lokalizację!
Porównując WLMa z innymi górnopółkowymi systemami - jak najbardziej OK - żadne Nautiliust, Utopie i inne bardziej wydumane dziwactwa grające w dużych pomieszczeniach Sobieskiego stratu nie miały.
Ale to moja prywatna i całkiem subiektywna opinia!
Pozdrawiam

konto_usuniete

  • 56 / 5418
  • Użytkownik
09-11-2008, 12:35
>> Berberys, 2008-11-09 12:32:35
U WLM-a byłem w sobotę rano i powiedzmy, że nie trafiłem na dobry moment tego zestawu ;-)

lancaster

  • Gość
09-11-2008, 12:39
Gstaw, nie chodzi o cenę zestawow bo tą jakos sobie znbajde ale o cenniki punktacji w skali np. 6-gwiazdkowej :)))

konto_usuniete

  • 56 / 5418
  • Użytkownik
09-11-2008, 12:42
Wersja oficjalnej ****** best buy
Wersja prywatna **1/2 w porywach do ***
:)

Berberys

  • 112 / 5889
  • Aktywny użytkownik
09-11-2008, 12:43
Gustawie!
Sprawa jasna - nigdy nie uważałem, że różnimy się percepcją! ;-)
A co do "Szołu" - w "słynnym" pokoju, którego nazwy nie wolno wymiawiać :-)) - zagrały Yamahy NS 1000 (mam nadzieję, że nie przekręciłem nazwy i symbolu). Kolejny raz przekonałem się, że zasłużenie cieszą się bardzo dobrą opinią... chociaż... chyba Tannoye Red Monitor podobały mi się jeszcze bardziej ;-)
 

Berberys

  • 112 / 5889
  • Aktywny użytkownik
09-11-2008, 12:48
Gustaw!
Nic nie napisałeś o systemie z elektroniką Accuphase. Nie dopchałeś się, czy dźwięk nie zrobił wrażenia na Tobie?
Grała topowa elektronika Accu wraz z jakimiś dziwnymi francuskimi bodajże monitorami.
Moim skromnym zdaniem najlepszy dźwięk wystawy - tam przesiedziałem najdłużej - i wreszcie doskonała muzyka (wyjątek od ogólnej nudy i beznadzieji)!
Ach - jeszcze jedno - pokój z aktywnymi monitorami firmy, której nazwy nie pomnę!
Do tego jakiś profesjonalny DAC - i gra muzyka! W relacji jakość -cena best buy!

konto_usuniete

  • 56 / 5418
  • Użytkownik
09-11-2008, 12:50
>> Berberys, 2008-11-09 12:43:50
- zagrały Yamahy NS 1000 (mam nadzieję, że nie przekręciłem nazwy i symbolu). Kolejny raz przekonałem się, że zasłużenie cieszą się bardzo dobrą opinią... chociaż... chyba Tannoye Red Monitor podobały mi się jeszcze bardziej ;-)

Szkoda, że nie było okazji aby bezpośrednio porównać te dwie konstrukcje. Dodatkowo, to kolejny argument, że w audio, "lepsze jutro było wczoraj " ;-)

lancaster

  • Gość
09-11-2008, 12:51
berberys, jak do pokoju audiostereo wstawili yamaszki i monobloki DIY na GM70 to Art i Air Tight mogly tam słuzyc jedynie jako ustroje akustyczne :))))

Mozesz podać zapewne długa listę gratów(nowoczesnych a jakże) grajacych lepiej od Red Monitor ?:))))
Ponoć  wtym roku AudioPhysic zagrały nieźle....porownywałem kiedyś AP Padua ze starymi szafami hehehe...audiofile nie są zbyt wymagajacy jednak :))))

konto_usuniete

  • 56 / 5418
  • Użytkownik
09-11-2008, 12:56
>> Berberys, 2008-11-09 12:48:41
Gustaw!
Nic nie napisałeś o systemie z elektroniką Accuphase. Nie dopchałeś się, czy dźwięk nie zrobił wrażenia na Tobie?
Grała topowa elektronika Accu wraz z jakimiś dziwnymi francuskimi bodajże monitorami


Kurczę. Może coś pominąłem ale nie kojarzę.


>>pokój z aktywnymi monitorami firmy, której nazwy nie pomnę!
Do tego jakiś profesjonalny DAC - i gra muzyka! W relacji jakość -cena best buy!


To chyba APS i ich kolumny sterowane przez DAC Weiss.

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0703/aps.html

Berberys

  • 112 / 5889
  • Aktywny użytkownik
09-11-2008, 12:58
Lancaster!
Chyba jednak nie bardzo potrafię... (Ale nie ubolewam nad tym wielce).
Przy okazji - monobloki pana Maćka - klasa!!!
Czy Audio Physic zagrały nieźle? Trudno mi powiedzieć - bo wywiało mnie stosunkowo szybko z tego pokoju! Przyszedł ktoś z płytą z muzyką fortepianową - i zamiast fortepianu było, moim zdaniem, pianinko z przedszkola... Ale może to kwestia nagrania...
Wydaje mi się, że chyba w sąsiednim pokoju, gdzie grał Creek z Eposami było więcej muzyki!
Te Audio Physic - reproduukowały dźwięk w jakiś taki "chudy" i bezbarwny sposób...

Berberys

  • 112 / 5889
  • Aktywny użytkownik
09-11-2008, 13:01
Gustawie!
Te aktywne monitory to właśnie te z linku!
Z tym, że były większe i mniejsze!
A najzabawniejsze było, gdy "w locie" dystrybutor przełączył jedne na drugie...

konto_usuniete

  • 56 / 5418
  • Użytkownik
09-11-2008, 13:01
>> lancaster, 2008-11-09 10:34:37
w tym roku ciekaw bylem jedynie Lipinskich, ale kiedy zobaczyem ze będa prezentowane w systemie 5:1 to dałem sobie spokó

Znając gusta kolegi ojca-założyciela to sądzę, że Lipiński by się koledze Lancasterowi spodobał. :-)

lancaster

  • Gość
09-11-2008, 13:02
berberys, z twojego opisu aktywnych monitorow to własnie APS.
Bez sciemniania - znam chłopaków i robią bardzo uczciwe rzeczy. Zreszta nieraz pisalem juz ze jak za swoja kase( nie tylko) to znakomity pomysl na dźwięk.
Ciesze sie ze prezentacja to potwierdzila.

  • Gość
09-11-2008, 13:04
wie ktoś, czy mają gdzieś siesty?

Berberys

  • 112 / 5889
  • Aktywny użytkownik
09-11-2008, 13:05
Ja o Lipinskich nie powiem nic - nie potrafię - trafiłem na pokaz, gdzie czarni młodzi chłopcy wymachiwali przyrodzeniem, a publiczność płci żeńskiej wyła z zachwytu, a muzyki przez te 10 minut nie było ani nuty! Więc wyszedłem...