Audiohobby.pl

Lanpucera DAC reference :)

lancaster

  • Gość
17-10-2008, 12:50
Czy ktos widzial molibdena ?:)

Molibden

  • 1906 / 5896
  • Ekspert
17-10-2008, 14:22
CS8416 jest warunkach DIY trudny do wykorzystania, wymaga sterowania mikroporcesorem. Możliwy jest tryb pracy sprzętowy ale z tego co się zorientowałem wyjścia danych pracuje wtedy tylko w trybie albo I2S/EIAJ 24bit albo AES3 direct out, gdzie za danymi audio podawane są bity C i U. tryby 16/18bit nie są dostępne. Nie powinno to jednak przeszkodzić we współpracy z DACem CS4397.

_________________________________
Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

lancaster

  • Gość
17-10-2008, 14:27
hejka, dalbyś radę zaprojektowac plytkę do naszego DAC ?:)Nie obslugiwalem nigdy programów do tego typu rzeczy.

foxbat

  • 1057 / 5896
  • Ekspert
17-10-2008, 14:32
jak bedziecie miec plytki plus komplet elementow to ja sie pisze :D plus instrukcja jak to zlozyc :)
---------------------------------------------
strach sie bać...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

lancaster

  • Gość
17-10-2008, 14:34
foxbat, instrukcje bedziesz mial we wątu.
Plytke widzę standardową z soldermaska - nie powinno byc dla nikogo problemów z lutowaniem.

foxbat

  • 1057 / 5896
  • Ekspert
17-10-2008, 14:43
lan
>nie powinno byc dla nikogo problemów z lutowaniem.

nie znasz moich mozliwosci :) na szczescie ma mi to kto zlutowac, ale musze miec instrukcje by wiedzial co i jak :)

hmm... a moze kupie lampucere, za 190zl na allegoro sa...

---------------------------------------------
strach sie bać...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

wilu zubr

  • 36 / 5896
  • Użytkownik
18-10-2008, 00:08
Pomysł budowy jest zacny
Jaka jest cena gołych CS-ów(przetwornika i odbiornika)z jakiegoś "normalnego" źródła?

 
Pozdrawiam-w tej branży to ważne..

lancaster

  • Gość
18-10-2008, 08:18
foxbat, 190 to nie jest zła cena. Jak pokombinujesz na ebay to go sciagniesz za jakieś 150-160.
W tej cenie(i nie tylko) jest super.

Acha, DAC sam z siebie gra tak sobie. Da sie sluchac oczywiscie ale zaden top to to nie jest.  
Dobrze poskładany NOS DAC jest lepszy....i jeszcze ekonomiczniejszy :)

fallow

  • 6457 / 5863
  • Ekspert
18-10-2008, 09:13
Czy ja wiem, jest wiele DACow na CSie ktore graja po prostu dobrze, analogowo i z dotykiem ciepla :) Przyklady to chociazby Electrocompaniet ECD1 oraz North Star M192 ;)

lancaster

  • Gość
18-10-2008, 11:12
Fallow, nikt nie mowi zeCS nie jestnaturalny. Wręcz przeciwnie :)

Widze ze matka natura postawila przede mna kolejne wyzwanie - oanowanie Eagl\'a :)

Gabriel

  • 1229 / 5690
  • Ekspert
18-10-2008, 12:40
Od Eagle prostszy w użyciu może okazać się   diptrace.com  Warunki używania softu takie jak w Eagle.
Narzędzie łatwe i miłe w użyciu. Grubość ścieżek, prowadzenie, biblioteka itp.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Któryś z aniołów trącił mnie skrzydłem, chyba nawet za mocno..

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
18-10-2008, 12:56
To ja się trochę powymądrzam.

1) Jeszcze nie spotkałem takiej aplikacji, w której wybór DACa byłby wąskim gardłem, a nie środowisko w którym pracuje, no chyba że weźmiemy naprawdę kiepską kostkę DAC. Czyli Wolfson czy Crystal - wsio rowno. W świecie urządzeń przenośnych akurat Cirrus Logic to dla mnie czołówka - iRiver E10, najnowsze flashowe Sony. Wolfson jest w regresie. Poza tym CS4397 znosi niższe impedancje obciążenia od WM8740.

2) Nie wydaje mi się, aby CS8416 wymagał procesora. Na lampucerze takowego nie ma, a nikt przecież tego nie programuje przed lutowaniem, bo po co dodawać sobie roboty? Inną kostkę by dali, gdyby procesor był potrzebny.

3) Jak ma być best of the best PCB, to musi być przynajmniej częściowo SMD. Wszystkie ceramiki powinny leżeć przy nogach DACa w poprzek. To samo tyczy się elementów przy PLLu, SMD i krótkie ścieżki. Jak dla mnie płytka mini to żaden problem.

4) Chcę mieć opcję Toslinka. Coaxial to przewód cyfrowo-analogowy, więc wpływa na dźwięk, a optyk oferuje separację galwaniczną, nie stanowi kolejnej drogi rozpływu masy między urządzeniami. Przy okazji wyjaśniłem jakim cudem kable koncentryczne wpływają na brzmienie. :)

lancaster

  • Gość
18-10-2008, 12:59
Majkel, no to supr....robimy. Poproszę znaczy sie :)

Gabriel, program o ktorym piszesz jest darmowy ? Pytam bo jezeli tak to moznaby zrobic krótką pogadanke w watku temu poświęconym dla poczatkujących projektantow pcb....ot takich jak ja :)

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
18-10-2008, 13:14
Ups, widzę że użyłem sformułowań, które zabrzmiały jak deklaracja. :D Myślę, że zacznijmy od końca, czyli wybór komponentów, żeby potem płytki ciągle nie poprawiać. Czyli lista części. Analogówka to będzie osobna płytka, czy na jednej?

lancaster

  • Gość
18-10-2008, 13:23
majkel, myslę ze od końca idąc :
- kondensatory wyjściowe olipropylen, raster do ustalenia
- podstawka lampy e88cc(uklad SRPP)
- CS4397
- CS8412/14
- opcjonalne wejscie (np. Toslink, USB)

W poniedzialek skontaktuję sie z Uniprodem w sprawie 4397