Audiohobby.pl

Khadas Tone Board USB

Radical

  • 721 / 5196
  • Ekspert
27-04-2021, 10:06
Tak, widziałem. dorzucili wzmacniacz słuchawkowy o mało imponujących parametrach, pokrętło, obudowe i cena wzrosła dwukrotnie. Jak sam zauważyłeś nadal funkcjonalność nie zachwyca wiec jak by tak to wszystko dalej rozbudowywać do tego co można spotkać u konkurencji to skończymy zaraz na 500-1000 euro i wtedy już dźwięk aż takiego wrażenia na robi.

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
27-04-2021, 20:07
Dzisiaj robiłem małe testy z zasilaniem na systemie Rasberry Pi 4, Khadas, NAD C340, Klipsch Heresy

1. Zasilacz liniowy podłączony do Rasberry.  Khadas podłączony do Milinki złączem USB. Sygnał przez USB

2. Zasilacz liniowy podłączony do Rasberry oraz, niezależnie, podłączony do Khadas - sygnał coaxem, przez konwerter USB/SPDIF

3. Zasilacz impulsowy podłączony do Rasberry Zasilacz liniowy podłączony do Khadas - sygnał coaxem, z Milinki przez konwerter USB/SPDIF

4. Zasilacz impulsowy podłączony do Rasberry. Khadas podłączony do Milinki złączem USB. Sygnał i zasilanie przez USB

Nie chcę się rozpisywać. Być może jestem przygłuchy ale najciekawszy dźwięk, z największą ilością szczegółów był przy konfiguracji zasilanej w całości standardowym zasilaczem impulsowym (4). W przypadku "liniowca" było trochę bardziej gładko ale, mam wrażenie, że siadła dynamika". Być może mój liniowiec jest zbyt słaby (Weyliang Audio)
« Ostatnia zmiana: 27-04-2021, 20:22 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
30-04-2021, 08:22
Włożyłem DAC-a do aluminiowej obudowy ściągniętej z Audiophonics.
Biorąc pod uwagę cenę (wraz z kosztami transportu) mogę śmiało napisać, że ten wydatek był idiotyczny.
Lepiej kupić jakąś obudowę otwartą do Rasberry Pi4 i zamontować w niej płytkę Khadas.

Radical

  • 721 / 5196
  • Ekspert
01-05-2021, 13:47
Ja miałem coś takiego. Bardzo podobne tyle że bez napisów ale nie wiem skąd to bo kupiłem daca już z obudową.

Wojciech7

  • 1494 / 1094
  • Ekspert
02-05-2021, 18:54
Pozytywnie zazdroszczę tak wnikliwego i dokładnego opisu sceny muzycznej-SUPER!!!
Ja  cieszę się jak  z głośników mam dobrą dla mnie  muzykę , nie analizuje, słucham na  dwoje uszu.
Gdzie ja byłem jak rozdawali uszy...:((((

Pozdrawiam:)))

judasz94

  • 388 / 1104
  • Zaawansowany użytkownik
02-05-2021, 19:21
Włożyłem DAC-a do aluminiowej obudowy ściągniętej z Audiophonics.

Wygląda zawodowo, jak oceniasz trwałość tych gniazd po kilku dniach "grania"?
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
02-05-2021, 21:30
Ja miałem coś takiego. Bardzo podobne tyle że bez napisów ale nie wiem skąd to bo kupiłem daca już z obudową.

Mam wrażenie, że to taka sama obudowa.

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
02-05-2021, 21:35
Wygląda zawodowo, jak oceniasz trwałość tych gniazd po kilku dniach "grania"?

Gniazda są integralną częścią przetwornika. Są, moim zdaniem, bardzo dobrej jakości.

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
02-05-2021, 21:42
Pozytywnie zazdroszczę tak wnikliwego i dokładnego opisu sceny muzycznej-SUPER!!!
Ja  cieszę się jak  z głośników mam dobrą dla mnie  muzykę , nie analizuje, słucham na  dwoje uszu.
Gdzie ja byłem jak rozdawali uszy...:((((

Pozdrawiam:)))

Nigdy nie wierz w to co piszą na forach.
50% to czysta grafomania, 40% podkoloryzowanie rzeczywistości a tylko 10% to prawda ;-)))
« Ostatnia zmiana: 02-05-2021, 21:55 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
02-05-2021, 22:19
Mija już troch czasu i zwykle okres egzaltacji nowym gadżetem powinien przeminąć.
W wypadku tego DAC-a tak nie jest. Ciągle to urządzenie potrafi mnie zaskakiwać swoim dźwiękiem wydobywając z dobrze znanych mi nagrań takie smaczki, że jestem szczerze ździwiony, że coś takiego tam jest a wcześniej tego nie słyszałem. Zastanawiam się, czy ten DAC nie ma wbudowanego jakiegoś DSP odpowiedzialnego za kreowanie dużej sceny dźwiękowej 3D.

Na razie gram przez S/PDIF z Rasberry Pi 4 i HAT HiFiBerry Digi+ Pro.

whero2

  • 275 / 2058
  • Zaawansowany użytkownik
02-05-2021, 22:51
Zastanawiam się, czy ten DAC nie ma wbudowanego jakiegoś DSP odpowiedzialnego za kreowanie dużej sceny dźwiękowej 3D.

może to być efekt nowszych odmian filtrów cyfrowych które stosują -  na moje ucho mój khadas dawał taki efekt - duży "czysty" dźwięk... (dla mnie osobiście lekko się plastikowo i pusto robiło - nienaturalnie mi to grało... ale to już bardziej subiektywnie - obiektywnie może grać tak jak opisujesz... a jak komu to odpowiada i czy wg niego procesy dzięki którym sprzęt otrzymuje takie granie są porządane czy nie to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć ;) )

Gustaw

  • 3856 / 3314
  • Administrator
02-05-2021, 22:54
Jest fajnie i ciekawie i w zasadzie o to chodzi :-)

Plastikowo raczej to u mnie nie gra ale dźwięk jest "duży".

judasz94

  • 388 / 1104
  • Zaawansowany użytkownik
02-05-2021, 23:09
Cytat: Wojciech7 w Dzisiaj o 18:54
Pozytywnie zazdroszczę tak wnikliwego i dokładnego opisu sceny muzycznej-SUPER!!!
Ja  cieszę się jak  z głośników mam dobrą dla mnie  muzykę , nie analizuje, słucham na  dwoje uszu.
Gdzie ja byłem jak rozdawali uszy...:((((

Pozdrawiam:)))

Nigdy nie wierz w to co piszą na forach.
50% to czysta grafomania, 40% podkoloryzowanie rzeczywistości a tylko 10% to prawda ;-)))

Jakie to jest prawdziwe to 10%. Bo wszystko to subiektywne odczucia. Obiektywne sa tylko pomiary ;)
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

whero2

  • 275 / 2058
  • Zaawansowany użytkownik
02-05-2021, 23:53
Jest fajnie i ciekawie i w zasadzie o to chodzi :-)

Plastikowo raczej to u mnie nie gra ale dźwięk jest "duży".
może kwestia punktu odniesienia.. mi das703es na pewno gra bardziej (a miałem okres przejściowy na khadas'ie po którym w końcu przyszedł sony) .. naturalniej (najtrafniejsze określenie różnicy według mnie.. ciężko to określić)

Radical

  • 721 / 5196
  • Ekspert
03-05-2021, 09:16
@whero2 jest coś w tym co piszesz. Nie nazwałbym Khadasa nienaturalnym ale jakoś wyjątkowo naturalnym też nie. Jak na delta sigma gra bardzo spoko ale jest podkolorowany. Gra inaczej niż Chord Mojo ale w obydwu czuć że natura została podbajerzona makijażem tyle że w dobrym guście  Moim zdaniem za te 100 euro to naprawdę nie ma sie co czepiać i szukać dziury w całym.