Audiohobby.pl

Klipsch

Bacek

  • 2366 / 5886
  • Ekspert
14-11-2019, 23:52
Tyle że on to mierzy z na oko ponad 3 metrów. Z metra to krew z uszu.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Zmelmag

  • 1280 / 1752
  • Zmelmag
15-11-2019, 00:11
w gryphonie podobnie, mierzyl z pierwszego rzedu
https://banbye.pl polecam :-)

Gustaw

  • 3855 / 3311
  • Administrator
15-11-2019, 00:19


urywajace glowe 110dB :-)

100 dB – motocykl bez tłumika
110 dB – piła łańcuchowa
120 dB - maksymalny dopuszczalny poziom natężenia dźwięku fajerwerków
120 dB – wirnik helikoptera w odległości 5 metrów
140 dB – start myśliwca
160 dB – eksplozja bomby
190 dB – start rakiety kosmicznej
220 dB – eksplozja bomby atomowej
300–350 dB (huk był słyszalny z odległości 3200 kilometrów) – wybuch wulkanu Krakatau w Indonezji w 1883 r. – prawdopodobnie najgłośniejszy w historii wyemitowany dźwięk na Ziemi

Bacek

  • 2366 / 5886
  • Ekspert
15-11-2019, 00:29
Pewnie już wklejałem ale do kompletu ile watuf potrzeba do tych głośności. Przy czym to pomiar jednego głośnika, przy dwóch wystarczy coś koło połowy. Dodatkowo to średnia wartość, w peakach może być i 10dB więcej.
Także on w tym Jub to pewnie nawet 10W nie uzywa.
« Ostatnia zmiana: 15-11-2019, 00:32 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Gustaw

  • 3855 / 3311
  • Administrator
15-11-2019, 00:53
Pewnie już wklejałem ale do kompletu ile watuf potrzeba do tych głośności. Przy czym to pomiar jednego głośnika, przy dwóch wystarczy coś koło połowy. Dodatkowo to średnia wartość, w peakach może być i 10dB więcej.
Także on w tym Jub to pewnie nawet 10W nie uzywa.
.
« Ostatnia zmiana: 15-11-2019, 00:56 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • 3855 / 3311
  • Administrator
15-11-2019, 00:58
« Ostatnia zmiana: 15-11-2019, 01:04 wysłana przez Gustaw »

Gustaw

  • 3855 / 3311
  • Administrator
15-11-2019, 01:10
Ha! Pierwszy "Soundbar" Klipscha :)

meloV8

  • 1552 / 5859
  • Ekspert
15-11-2019, 01:21
Nie pamietam ktory to byl rok na AS, ale graly tam Destination Audio i dzwiek byl zaskakujaco dobry, tylko jak zwykle byl duzy problem z podbarwionym basem. Gdyby tak polaczyc ten bas z Klipsha, a reszte z DA, to byloby juz wystarczajaco dobrze :)

Chyba juz bardziej skrecilbym w strone MBL niz tub, choc to kompletnie dwa swiaty, ale na tegorocznym AS jak puszczali symfonike na MBL to klekajcie narody. Naprawde nie trzeba kosmicznej efektywnosci tub, aby brzmialo zjawiskowo.

No ale nie ma co narzekac, bo moze byc jeszcze gorzej ( czyli full range ).

Bacek

  • 2366 / 5886
  • Ekspert
15-11-2019, 08:31
ale na tegorocznym AS jak puszczali symfonike na MBL to klekajcie narody. Naprawde nie trzeba kosmicznej efektywnosci tub, aby brzmialo zjawiskowo.
Co kto lubi. W MBL'ach (nie tegorocznych bo w rym roku własnych płytek nie miałem) właśnie w symfonice brakowało mi dynamiki. Jak było forte z orkiestry to nie było wielkiej różnicy z tym co przedtem.
Natomiast z kilku lat z różnych prezentacji w zależności gdzie ona jest albo bas płaski albo ciągnąco/zawodzacy. W tym roku uświadczyłem tego drugiego a w sumie nagrania były wystawcy.
Żeby uczciwie postawić sprawę tuby z parteru w Sobieskim też jakichś entuzjastycznych przeżyć nie zapewniły. Ale z drugiej stony nie udało mi się tam trafić na dłuższą prezentację bo albo tłum albo wymieniali się z sąsiadami na godziny głośnie i ciche.

Pomijając bass który też potrafił się pociągnąć to podobały mi się z Narodowego tubki z Horn Acustics.
« Ostatnia zmiana: 15-11-2019, 08:37 wysłana przez Bacek »
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2366 / 5886
  • Ekspert
15-11-2019, 08:40
Ze zdjęć Gustawa, ten młodszy człowiek na ostatnim zdjęciu i poprzednim z Klipschem to Roy Delgado. Twórca tej wielkiej tuby na górze K-402 i współprojektant Jubilee
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Zmelmag

  • 1280 / 1752
  • Zmelmag
15-11-2019, 09:05
Melo, znajomy robi cebulki MBL-a jak lubisz pokleczec przed symfonika moge Was skontaktowac :-)

Wychodzi mu to calkiem dobrze, nie porownywalem z oryginalnymi, niestety w mbl jedyne ktore mi sie podobaly (zeszly rok bo w tym jakby slabiej) to te najwieksze/
I do tego nie podobaly sie na tyle zebym chcial cos dalej pociagnac temat. Za to szacun za koncept. To nie jest kolejna firma kupujaca glosniki od producenta i lepiaca na nich w tej samej konfiguracji "zaskakujacy" zestaw. W tym aspekcie wyzej pozycjonuje mbl od wilsona czy gryphona.
Destination pamietam grajace bdb w sobieskim w malym pokoju i o dziwo przestrzen fajna, barwa OK, wokale OK, bez plastiku i pudelka, kolumn nie forsowali. W kazdym razie przyjemnie.
No widzisz i znalazles kolejne tuby do kulturalnej kolekcji ;-)

A co do fulli zdanie mam od jakiegos czasu ugruntowane, maja babole ale lepiej mi sie ich slucha od wiekszosci technik na rynku - ktore przeciez tez babole w postaci np. usrednien sceny czy dynamiki, nawet w gore jak w przypadku YG maja. Pisze prywatnie nie zawodowo. Moglbym to zwalic na przyzwyczajenie gdyby nie to ze do multiway przyzwyczajalem sie znacznie dluzej i nie dalem rady. Doceniam konstrukcyjnie i dxwiekowo ale po prostu samo wyszlo na podstawie obserwacji przy czym chetniej wlaczam sprzet. Fulle wylaczam tylko na noc i do pracy :-)

ludzie jak patrza na technike czesto ja "slysza" znajomy opowiadal jak ostatnio zrobil prezentacje puszczajac muzyke z telefonu po wifi, sluchajacym mowil ze sluchaja gesty format a telefon tylko do sterowania i bylo.... analogowo dynamicznie wspaniale i jak to dobrze ze pojawily sie geste formaty bo udalo sie wreszcie wyrownac roznice z topowymi vinylami....czyli 480-ka z youtuba :-)
« Ostatnia zmiana: 15-11-2019, 09:19 wysłana przez Zmelmag »
https://banbye.pl polecam :-)

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5349
  • Ekspert
15-11-2019, 14:04
Nie pamietam ktory to byl rok na AS, ale graly tam Destination Audio i dzwiek byl zaskakujaco dobry, tylko jak zwykle byl duzy problem z podbarwionym basem. Gdyby tak polaczyc ten bas z Klipsha, a reszte z DA, to byloby juz wystarczajaco dobrze :)

Chyba juz bardziej skrecilbym w strone MBL niz tub, choc to kompletnie dwa swiaty, ale na tegorocznym AS jak puszczali symfonike na MBL to klekajcie narody. Naprawde nie trzeba kosmicznej efektywnosci tub, aby brzmialo zjawiskowo.

No ale nie ma co narzekac, bo moze byc jeszcze gorzej ( czyli full range ).
Destination Audio to w 2017 był cały odpicowany system osobne pre do wzmacniaczy ustrojstwa Entrequa kable kolegi Łaska i takie tam”pierdoły”; bez tego same kolumny mogą być rozczarowaniem. W zeszłym roku w Grobel Audio oprócz Sonusów była prezentacja mniejszych kolumn DA i to też zasilał dość zacny system ze stajni Jadisa.

Zmelmag

  • 1280 / 1752
  • Zmelmag
15-11-2019, 18:31
tylko w zeszlym roku u Jadisa gralo na 3+
mysle ze dodatki zrobia kosmetyke a z kolumnami jest jak ze sluchawkami - kluczowe.

jak komus nie pasuje jakis typ grania niech sobie go odpusci na dzien dobry, szkoda pary.
Ktos przykladowo lubi plumkanie - jest duzo towaru na rynku, ktos przy takich dxwiekach zasypia (a zalozmy ze nie po to kupuje sprzęt audio :-)) lub lubi cos w kierunku live i tez znajdzie. O tym jest ten watek :-)

na final dla kazdego i tak najlepsze okazuja sie te rzeczy ktorych czesto uzywa.
Czytaliscie kiedys w watkach gdzie ludzie rozmawiaja o dajmy na to Klipschu ze jakis aspekt dxwieku zalatwia sieciowki czy jakies podstawki pod kable ?:-)
A dlaczego ? Dlatego moim zdaniem, ze w taka technike wchodza ludzie dojrzali i nie zastanawiaja sie dlaczego stek nie smakuje jak pierogi z serem.

zastanawianie sie nad aspektami dxwieku podczas sluchania muzyki jest jak sex z podrecznikiem kamasutry w ręce.

https://banbye.pl polecam :-)

Gustaw

  • 3855 / 3311
  • Administrator
15-11-2019, 19:52

Czytaliscie kiedys w watkach gdzie ludzie rozmawiaja o dajmy na to Klipschu ze jakis aspekt dxwieku zalatwia sieciowki czy jakies podstawki pod kable ?:-)


Tak zwany "headshot" :)

Gustaw

  • 3855 / 3311
  • Administrator
15-11-2019, 19:58
Tak się zastanawiałem dzisiaj dlaczego, przeważnie słuchając Focali, jednak ciągle nie sprzedaję Heresy.
Odpowiedź, choć podana w sposób mało jednoznaczny, jest poniżej, na zdjęciu, i jest to odpowiedź całkiem na serio.
Jak mnie brak kasy w życiu nie przypili to chyba wnukom przekażę :)
« Ostatnia zmiana: 15-11-2019, 20:02 wysłana przez Gustaw »