Audiohobby.pl

NAKAMICHI 1000 ZXL

Destroyer

  • 335 / 1313
  • Zaawansowany użytkownik
17-02-2021, 20:09
Hm, jesteś obeznany w sprzęcie, ale tak abstrakując że to marzenie życia, czy faktycznie wart jest swojej ceny? powiedzmy takiej z ebaya?
Powiedz po tym szale euforii, bo jest zrobiony jak fabrycznie nówka, czy aż taka różnica jest w stosunku do 7-demki czy taka magia....zawsze mnie interesowało to czy jak dam za coś dużo czy oczekiwania się spełnią? chodzi o walory użytkowe, muzyczne itp... nie chodzi o inwestycje finansową.
Napiszę tak: moje marzenia się spełniły, szał euforii trwa cały czas, oczekiwania też się spełniły. Nie mam w tej chwili ZX7 ale mogę go porównać do Tandberga 3014A i wolę jednak ZXL-a. 3014A nie gra gorzej ale inaczej. Jest to inna szkoła dźwięku. ZXL jest najlepszym nagrywaczem w całej mojej kolekcji. Wystarczy na nim zrobić kopię i na każdym decku jest ona odtwarzana perfekcyjnie. Poza tym jest to jednak kolekcjonerska inwestycja która na pewno się nie marnuje.
« Ostatnia zmiana: 17-02-2021, 20:37 wysłana przez Destroyer »
St.

AUDIOTONE

  • 9391 / 5834
  • Ekspert
17-02-2021, 20:20
Piękny.... moje stare marzenie.... już chyba nigdy go nie spełnię. Aż chce się kręcić tymi wszystkimi przełącznikami... :)


P.S. wątek już na miejscu. I jest przyklejony by zawsze był jako pierwszy.

Taki ukłon w jego stronę i w Twoją Stanisławie za chęć podzielenia się marzeniami :)
« Ostatnia zmiana: 17-02-2021, 20:25 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
17-02-2021, 23:35
ja dalej placze

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
17-02-2021, 23:43
Nano....szukajacie a znajdziecie ...święte słowa .......

ckloss

  • 47 / 5460
  • Użytkownik
17-02-2021, 23:46
Cytuj
Napiszę tak: moje marzenia się spełniły, szał euforii trwa cały czas, oczekiwania też się spełniły. Nie mam w tej chwili ZX7 ale mogę go porównać do Tandberga 3014A i wolę jednak ZXL-a. 3014A nie gra gorzej ale inaczej. Jest to inna szkoła dźwięku. ZXL jest najlepszym nagrywaczem w całej mojej kolekcji. Wystarczy na nim zrobić kopię i na każdym decku jest ona odtwarzana perfekcyjnie. Poza tym jest to jednak kolekcjonerska inwestycja która na pewno się nie marnuje.
Czyli tym bardziej muszę tę jak to zapewne trafnie ująłeś 'inną szkołę dźwięku" przywrócić do życia(TCD3014), tylko jeszcze nie wiem jak i kto i co. Tymczasem wskaźniczki od tego "czołgu" chyba dotarły do kolegi z naszego forum(tomek05) celem ich naprawienia(na moje oczy a na pewno ręce to już nie jest;-)).No i zdrowie i czas jest potrzebny niestety...
« Ostatnia zmiana: 18-02-2021, 00:08 wysłana przez ckloss »

Destroyer

  • 335 / 1313
  • Zaawansowany użytkownik
18-02-2021, 09:54

Czyli tym bardziej muszę tę jak to zapewne trafnie ująłeś 'inną szkołę dźwięku" przywrócić do życia(TCD3014), tylko jeszcze nie wiem jak i kto i co. Tymczasem wskaźniczki od tego "czołgu" chyba dotarły do kolegi z naszego forum(tomek05) celem ich naprawienia(na moje oczy a na pewno ręce to już nie jest;-)).No i zdrowie i czas jest potrzebny niestety...

[/quote]
Jeśli nie zrobiłeś tej głupoty co ja i nie wykąpałeś wskaźników w myjce albo nie pogrzebałeś swoimi palcami to Tomek zrobi je jak trzeba. Bez obawy. Ale jeśli chodzi o serwis całości to nie będę się wypowiadał gdzie i kto. Nie mam do tego uprawnień. Mój egzemplarz pochodzi od serwisanta ze Szwajcarii. Norman w Holandii robi tylko Naki.
St.

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
18-02-2021, 10:52
tandbergi  robi gosc  w germaniale 

to nie sa tanie rzeczy  panie

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
18-02-2021, 10:59
 Mój egzemplarz pochodzi od serwisanta ze Szwajcarii. Norman w Holandii robi tylko Naki.
[/quote]

Dlatego robi dobrze bo się specjalizuje w jednej firmie i opanował to do perfekcji, a nie jak przydomowe serwisy wszystko i w sumie bele jak .....
Kiedyś się śmiano z takiej opcji a teraz? a teraz się szuka specjalistów ....
Tak se pomyślałem żeby myśleć o taki sprzęcie musiałbym wybudować dom i osobny pokój... z klimą i filtrami coby mi nawet mucha klocka nie postawiła.....ech są jeszcze przedmioty pożądania....
hm jeszcze dygresja, to po co HxPro ? jak on zabija wszystko co się nie rusza?

artekk

  • 1694 / 5881
  • Ekspert
18-02-2021, 12:20
Stachu, gdy porównywaliśmy u Ciebie 1000ZXL do 3014A byliśmy zgodni z kolegą Mariuszem (może kiedyś się zapisze na forum), że 1000ZXL to po prostu urządzenie klasy highend. Tandberg gra świetnie, ale dużo daje od siebie i niekoniecznie wszystkim może ten charakter dźwięku się podobać.

Mnie podoba się jeden i drugi. Z 3014A miałem ostatnio sporo do czynienia i nie powiem, że nie chciałbym mieć takiego w kolekcji. Choć służyłby głównie do odtwarzania, bo nagrywanie i kalibracja na nim to prawdziwa droga przez mękę :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

ckloss

  • 47 / 5460
  • Użytkownik
18-02-2021, 22:22
Cytuj
Jeśli nie zrobiłeś tej głupoty co ja i nie wykąpałeś wskaźników w myjce albo nie pogrzebałeś swoimi palcami to Tomek zrobi je jak trzeba. Bez obawy.

Na szczęście nie skusiło mnie na grzebanie w ustrojach - wysłałem "dziewicze" - kiedyś jakies 30lat temu jak sie grzebało w ustrojach to zazwyczaj sami wiecie jak sie kończyło.... Pasy i rolki nowe też mam do niego(BlackReel). Jak Tomek je zregeneruje i odeślę to będę się rozglądał do kogo zawieźć - nie ukrywam że chciałbym osobiście oddać do naprawy, co do wysyłek mam obawy(złe doświadczenie) a tym bardziej, że to b.rzadki deck i wygląd zewnętrzny jest bez zarzutu(wrażenie takie, że jakby stał nie używany). Zresztą tez został przywieziony w ubiegłym roku ze Sztokholmu autem od znajomego. tak że nie wiem - zobaczymy
No ale przepraszam, że w tym wątku o 1000ZXL. Nawiasem mówiąc ostatnio był za 14000zł ale chyba do serwisu - już poważnie sie zastanawiałem i nawet "Moja prywatna główna księgowa" czyt, żona - sie zgadzała, ale w miedzyczasie poszedł...Ale jeszcze go dopadne jak tylko skończę remont domu.
pozdrawiam
Tomek

Destroyer

  • 335 / 1313
  • Zaawansowany użytkownik
18-02-2021, 23:20
Gdybym nie miał tej tysiączki to brałbym tego w ciemno i zaraz odesłał do Normana  do serwisu. Jest jeszcze przy nim opcja "zaproponuj cenę", czyli można się jeszcze potargować. Niewiele odbiega od 1000ZXL. To są słowa Normana.
https://www.ebay.de/itm/224162430509
St.

ckloss

  • 47 / 5460
  • Użytkownik
18-02-2021, 23:53
Dziękuję za info, ale albo 1000ZXL, albo nic - juz jednego króla europejskiego mam - oczywiście trzeba go uskutecznić (ewentualnie - jak się odkuję z kasą, bo remont i takiego jak masz to wydałem na malowanie i podłogi)). To jest już gruba kasa - jak dla mnie
Poczekam.
Na razie tylko czytam z ciekawością i pozdrawiam Cie Staszku :-)

Ps. widziałem na olx CR-7 ale nie wiem co to za gośc z tej Wa-wki

nano

  • 9079 / 4987
  • Ekspert
20-02-2021, 09:02
otarlem lzy..mowie do zony...
sluchaj ja bym  cala..szafe sie bozbyl i znajde tylko jeden magnetofon...postawie go tu i bedzie koniec..pusta szafa.....
spojrzala na mnie ..przeciez ty klamiesz..a ja..
no

AUDIOTONE

  • 9391 / 5834
  • Ekspert
20-02-2021, 12:34
otarlem lzy..mowie do zony...
sluchaj ja bym  cala..szafe sie bozbyl i znajde tylko jeden magnetofon...postawie go tu i bedzie koniec..pusta szafa.....
spojrzala na mnie ..przeciez ty klamiesz..a ja..
no
Ja też bym się tak zażegnywał... że tylko ten jeden jedyny i nic wiecej... nic z tego. Ta choroba na to nie pozwoli byśmy mieli tylko jednego deck-a. Musi być minimum kilka lub kilkanaście.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4685 / 2294
  • Ekspert
20-02-2021, 16:04
a więcej ? może być ?