Audiohobby.pl

Studer A723 gruntowna regeneracja.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
22-04-2021, 22:00
Widzę że praca wre :)
Jeszcze trochę do końca i będzie wielkie odpalenie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

judasz94

  • 384 / 1076
  • Zaawansowany użytkownik
22-04-2021, 23:00
Piękna sprawa. Wyglądają zawodowo te pcb.
Nie ma to jak odbudowa, a nie rzeźba po wypalonym laminacie.
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
23-04-2021, 08:38
Piękna sprawa. Wyglądają zawodowo te pcb.
Nie ma to jak odbudowa, a nie rzeźba po wypalonym laminacie.

To prawda Adamie. Łatanie w tym przypadku niemiało racji bytu ponieważ płytki były przepalone. Jestem zwolennikiem jak najmniejszych ingerencji w orginł ale nie zawsze jest to możliwe.
Studer A723 to konstrukcje idealne do odsłuchu materiału przy produkcji muzyki.
Miałem okazję słuchać ich w studio i w dobrych warunkach odwdzięczają się tym co jest najbardziej pożądane przy takiej pracy a więc neutralność, rytm i kontrola najniższych rejestrów.
To nie tylko trzy płytki wzmacniaczy odpowiadające za trzy drogi zestawu ale Tomek ogarnia cały wzmacniacz łącznie z zasilaniem itd po zmontowaniu całości wszystko zostanie odpowiednio obciążone i sprawdzone...
Sam montaż w obudowach to włożenie kilku kabli w gniazda i przykręcenie całości do obudowy i to wszystko.
Dodam tylko ze monitory będą miały co robić 😃

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
27-04-2021, 13:53
Powstały pewne podejrzenia wobec głośników a więc szystkie głośniki zostały wymontowane, spakowane i wysłane do serwisu.

judasz94

  • 384 / 1076
  • Zaawansowany użytkownik
27-04-2021, 16:03
Powstały pewne podejrzenia wobec głośników

Myślisz, że się zmieniła ich charakterystyka lub coś nie halo z układem magneto-elektrycznym?
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
27-04-2021, 16:43
Powstały pewne podejrzenia wobec głośników

Myślisz, że się zmieniła ich charakterystyka lub coś nie halo z układem magneto-elektrycznym?

Jak już serwisować to cały układ.W domu tego nie sprawdzę więc specjalistyczny serwis im na pewno nie zaszkodzi.
Układ magneto-elektryczny według mnie prawdopodobnie jest sprawny.
przed wysyłką do Tomka obie kolumny grały, przekładałem jeden sprawny wzmacniacz i obie kolumny dawały całkiem przyzwoity dźwięk.
Elementy głośników basowych jak i średniego i wysokiego zakresu częstotliwości w żadnym miejscu nie posiadały uszkodzeń. Niskotonowym należy się nowe zawieszenie górne ponieważ są już na oko wyeksploatowane..
Poza tym czyszczenie im nie zaszkodzi.
Trzeba im przywrócić parametry fabryczne po to by wykluczyć szkodliwy udział w układ który uległ uszkodzeniu
(te popalone miejsca na pcb).

judasz94

  • 384 / 1076
  • Zaawansowany użytkownik
28-04-2021, 18:22
Trzeba im przywrócić parametry fabryczne
To wszystko wyjaśnia. Jestem ciekaw końcowego efektu. Skrzynie w dobrym stanie czy też jakieś poprawki?
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
28-04-2021, 20:42
Trzeba im przywrócić parametry fabryczne
To wszystko wyjaśnia. Jestem ciekaw końcowego efektu. Skrzynie w dobrym stanie czy też jakieś poprawki?

Głośniki przyjadą w ciągu kilku dni.
Skrzynki są w dobrym stanie już je wyczyściłem i odkurzyłem, wypełnienia tłumiącego napakowali po brzegi.
Welur na przedniej ściance jest solidny i mocny i nie wymaga odnawiania czy zamiany.
Wszystkie głośniki montowane są za pomocą śrub które wkręca się w tuleje, tutaj forma nie oszczędzała a welurem jest wyklejone nawet frezowanie główne otworu!
Pod każdym głośnikiem są uszczelki, przy średnio tonowym jest nawet inna gumowa niż przy dwóch pozostałych.
Fornir półmat prezentuje się wybornie.

judasz94

  • 384 / 1076
  • Zaawansowany użytkownik
28-04-2021, 21:01
Wyglądają kozacko

No to teraz pozostaje czekać na głośniki i posłuchać jak to zagra :)
Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
04-05-2021, 08:59
Wyglądają kozacko

No to teraz pozostaje czekać na głośniki i posłuchać jak to zagra :)

Wczoraj  dostałem wiadomość od kolegi, (pracownik firny Seas) iż głośniki są sprawne elektrycznie co do zawieszeń sam miałem to robić ale dobrze się złożyło że robi to właśnie ww kokega.
Za parę dni już będą do odbioru.
I tylko pozostaje czekać na wzmacniacze.
Z drugiej strony ktoś kto robi takie rzeczy na codzień robi to szybko dokładnie a o to przecież nam użytkownikom chodzi.
Nic bardziej nie cieszy jak dobry serwis.

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
08-05-2021, 23:35
Głośniki wróciły po kompletnym przeglądzie i wymianie zawieszeń górnych, i już są zamontowane w obudowach. Teraz brakuje im tylko wzmacniaczy które odnawia Tomek.
Ja ze swojej pracy jestem zadowolony skrzynie prezentują się znakomicie 😃
« Ostatnia zmiana: 08-05-2021, 23:47 wysłana przez MAG »

ArturP

  • 1291 / 2761
  • Ekspert
09-05-2021, 09:27
Mogę tylko dodać: Studer REVELATION mkIIV.
Dobra robota. :)

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
09-05-2021, 11:42
Mogę tylko dodać: Studer REVELATION mkIIV.
Dobra robota. :)

Artur dziękuję już tylko muszę postanowić gdzie i jak je ustawić...
Organizuję im miejsce w moim małym studio ale o tym na razie nie chce pisać bo projekt jeszcze jest tylko na rysunku wiele jeszcze pracy żeby mogły być postawione na swoim miejscu.

Jak tylko Tomek zrobi wzmacniacze i do mnie dotrą to zamierzam je dobrze przetestować w salonie nie jest to idealne akustycznie miejsce ale ugoszczę je odpowiednią ilością muzyki, nie dam im stygnąć ;)

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
09-05-2021, 11:53
Całość nabiera "rumieńców" ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

MAG

  • 2393 / 5851
  • Ekspert
23-05-2021, 23:57
Tomek wysłał mi kilka zdjęć.
Jak by tak wszystko zliczyć to są setki lutów.
Może zacytuję Tomka:
Na każdej jest 71 rezystorów, 24 kondensatory, 12 diód, 23 tranzystory, przekaźnik, złącza, zworki.
To wszystko razy 6.
Powyższe dotyczy jednej płytki.

Cdn...