Audiohobby.pl

Rankingi magnetofonów w czasopismach audio.

artekk

  • 1694 / 5871
  • Ekspert
25-05-2020, 14:18
Stereoplay DE 5/98 plus Audio DE 11/96 :


Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

royal

  • 369 / 1706
  • Zaawansowany użytkownik
26-05-2020, 10:58
W zadnym ranklingu nie widze rubryki "współczynnik wyprowadzania z równowagi użytkownika " w sztukach na tydzień:). To w sprzęcie analogowym może decydować. Pożegnałem się z moim Onkyo które robiło wszystko znakomicie i było z szybkim autorewersem i pełne sterowanie z oddzielnego piota i z głównego tylko z tego powodu że jednym przypadkowym naciśnięciem na pilocie wchodziło w nagrywanie z wiadomym skutkiem. Uznałem ze nagrania są cenniejsze niż  bajery.

siwy

  • 658 / 2598
  • Ekspert
26-05-2020, 14:13
Na te rankingi trzeba chyba patrzeć z przymrużeniem oka, każdy praktycznie inny i co dziwne tylko raz, jeśli dobrze widziałem jest Tandberg 3014.
Ale ogólnie ciekawe rankingi, dzięki Panowie.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Zdzisław

martingo

  • 128 / 3452
  • Aktywny użytkownik
26-05-2020, 14:15
A ja nie mogę się dopatrzeć AIWY AD-F990

AUDIOTONE

  • 9387 / 5824
  • Ekspert
26-05-2020, 14:54
Na te rankingi trzeba chyba patrzeć z przymrużeniem oka, każdy praktycznie inny....
Dlatego moim zdaniem wszelakiej maści rankingi to tylko taka ciekawostka, a nie rzetelne źródło oceny sprzętu. Ale popatrzeć i porównać można choć ceny i daty w których były sprzęty testowane.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

royal

  • 369 / 1706
  • Zaawansowany użytkownik
26-05-2020, 21:14
Na te rankingi trzeba chyba patrzeć z przymrużeniem oka, każdy praktycznie inny....
Dlatego moim zdaniem wszelakiej maści rankingi to tylko taka ciekawostka, a nie rzetelne źródło oceny sprzętu. Ale popatrzeć i porównać można choć ceny i daty w których były sprzęty testowane.

Mnie sie podobają takie rankingi bo można szybko ustalić jakie bajery  sa możliwe i które modele  to  mają. Nie ma potem przykrych rozczarowań gdy mysli się że kazdy musi mieć  wszystko. Tego Onkya bym żałował bardziej ale niestety pracował w 90 tych latach mocno i głowica  była jak dla purysty pasma to do wymiany. Taka obrotowa autorewers - magnetofon sprzed ponad 20 lat niełatwa sprawa.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5824
  • Ekspert
26-05-2020, 22:06
Mnie sie podobają takie rankingi bo można szybko ustalić jakie bajery  sa możliwe i które modele  to  mają.

Chodziło Ci chyba o testy :)
http://audiohobby.pl/index.php?topic=13666.0
Ponieważ rankingi to tylko niby miejsce w szeregu, cena i ilość przysłowiowych "gwiazdek". No i jeszcze data testu. Nic po za tym.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4977
  • Ekspert
27-05-2020, 15:10
współczynnik wyprowadzania z równowagi użytkownika

ja np  nakamichi cr 4   kurcze  jak jest ciemno  nie ma szans trafic w odp klawisz  wszystkkie sa takie same
trza koncentracji
projektanci dali ciala  !!!

kenwoody   znany  problem  pyk  i juz nagrywa     ,,,ech  ale im akurat to wybaczam  :-)


juz dawno przestalem patrzec  na testy ,,,
przyznam oczywiscie ze kiedys mnie to  b b  intersowalo ,,,  ech
« Ostatnia zmiana: 27-05-2020, 15:13 wysłana przez nano »

Piccard

  • 81 / 1821
  • Użytkownik
31-05-2020, 01:32
A ja lubię rankingi.
Może nie dlatego aby się czegoś dowiedzieć, chociaż zawsze coś ciekawego w oko wpadnie.
Podstawowym powodem jest porównanie na jakiej pozycji znajdują się sprzęty, które lubię i faworyzuję.
Pewnie w większym stopniu aby dowartościować swój gust jak i sam sprzęt.
Rzadko się zdarza, że jakiś ranking odpowiada moim preferencjom.
Zawsze wygrywa Dragon, najczęściej sprzęt z niskiej półki zajmuje wysoką pozycję w walorach brzmieniowych.
Większość rankingów porównuje sprzęty dość przypadkowo zebrane, bez wspólnych cech konstrukcyjnych czy funkcjonalnych. N.p. magnetofony z kalibracją zmieszane z magnetofonami z automatyką. Dwugłowicowe z trzygłowicowymi, nierzadko z rewersami. Dla mnie jest niemal oczywistym, że w konfrontacji np. RS-BX808 Technicsa z TC-K420 Sonego zwycięży Technics. Jeżeli jest inaczej, to test i zestawienie jest dla mnie mało wiarygodne.
Podaję to jako przykład.
I to jest tylko moja subiektywna opinia i subiektywne odczucia.

artekk

  • 1694 / 5871
  • Ekspert
06-06-2020, 00:25

I ja lubię rankingi. Niektóre kompletnie nietrafione, inne dość wiarygodne, oglądam i analizuję z przyjemnością.
Mamy okazję poznać ceny magnetofonów i posiadając je, grzebiąc w nich, porównując z innymi wyrobić sobie opinię na temat "pazerności" niektórych firm, a może wrecz przeciwnie, że dużo można było otrzymać za konkretne pieniądze, etc.
Czasami nasuwa się wniosek, że niektórzy producenci byli niemal dyskryminowani przez pewne czasopisma regularnie otrzymując zaniżone oceny :) Bywało też zupełnie na odwrót :) Czysta frajda :)

Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo