Audiohobby.pl

Problemy z PC.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
08-04-2020, 20:23
Wybaczcie za off...
Już od jakiegoś czasu walczę z kompem... i jego notorycznymi zawiechami. Ale dziś to już przechodzi ludzkie pojęcie. ponad 20 razy... muszę coś z tym zrobić bo mnie krew zaleje, ile razy coś pisałem i mi wcięło w połowie zdania i reset....
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

RedKoral

  • 165 / 5583
  • Aktywny użytkownik
08-04-2020, 21:18
Może go dopadł jakiś wirus :-)
Ale lepiej nie, wystarczy tego dookoła! Powodzenia w walce!

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
08-04-2020, 21:26
Reset kompa ? restartuje Ci go ?

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
08-04-2020, 21:52
O! Przyszedł czas i na niego ;) Ciekawy jestem, jak trzyma parametry po paru latach.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Stanis

  • 94 / 5623
  • Użytkownik
08-04-2020, 22:30
Wybaczcie za off...
Już od jakiegoś czasu walczę z kompem... i jego notorycznymi zawiechami. Ale dziś to już przechodzi ludzkie pojęcie. ponad 20 razy... muszę coś z tym zrobić bo mnie krew zaleje, ile razy coś pisałem i mi wcięło w połowie zdania i reset....
Wojtku, jeśli to nie są problemy sprzętowe a związane z systemem to zainstaluj sobie Linuksa. Ja juz 15 lat temu zarzuciłem Windę i nigdy do niej nie wrócę. Obecnie korzystam z Linux Minta w wersji Mate. Cudowny prosty system łudząco przypominający Windę XP. Nie pamiętam żeby kiedyś mi się zawiesił.Wszystko proste,łatwe i bezpieczne.
Stach

bsw

  • 513 / 4903
  • Ekspert
08-04-2020, 22:45
Wojtku, jeśli to nie są problemy sprzętowe a związane z systemem to zainstaluj sobie Linuksa. Ja juz 15 lat temu zarzuciłem Windę i nigdy do niej nie wrócę. Obecnie korzystam z Linux Minta w wersji Mate. Cudowny prosty system łudząco przypominający Windę XP. Nie pamiętam żeby kiedyś mi się zawiesił.Wszystko proste,łatwe i bezpieczne.
Dobra porada - ja używam Debiana ze środowiskiem Gnome. W pracy muszę siedzieć na Windzie - w domu chciałem mieć coś zgoła odmiennego (ale też ładniejszego i wygodniejszego).
« Ostatnia zmiana: 08-04-2020, 22:55 wysłana przez bsw »

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
08-04-2020, 22:57
Wojtku, spróbuj jednak przeinstalować tego Windowsa, tak, jak radził mój kumpel. Pisał, że w pliku od Ciebie było sporo błędów systemowych. Zresztą to raczej nie wygląda na uszkodzenie któregoś z podzespołów komputera, skoro działa normalnie przez kilka dni, a kolejnego ma takie "fazy" co chwila.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
08-04-2020, 23:50
Windowsy ( mam 7, 10 ) się nie wieszają to tylko użytkownik sam sobie szkodzi ładując różne programy.
Mam 6 kompów pod opieką w domu i żaden nie wariuje, nie zawiesza itd.

Dlatego zapytałem czy się resetuje system od nowa

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
09-04-2020, 00:44
Jaki jest efekt, teraz udało mi się zalogować i w ogóle odpalić kompa.
Mianowicie, od jakiegoś czasu pojawił się problem z "zrzutem" na dysk C. Objawiało się to tym że komp mógł zawiesić się w każdej chwili. I po jakimś czasie stało się to męczące, bo nie znałem dnia ni minuty kiedy się zrzyga... I nie jest to winą jakiejś dziwnej instalacji "czegoś". nie instaluję rzeczy mi nie potrzebnych. Mam pewne typy co może być uwalone, czyli kontroler dysków, lub pamięć. Dlaczego akurat to ponieważ dziś próbowałem zainstalować nowego Vin7 na gołym innym sformatowanym dysku i przed pierwszym uruchomieniem się wyrzygał. Czyli już instalacja nie przebiegała pomyślnie. Od początku był problem z tym kontrolerem by zdobyć do niego stery na win7. A niby te co są są oryginalne do niego mają działać, a nie działają. Jutro coś podziałam może bez tego kontrolera, a tylko z tym co jest zintegrowany na płycie.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2020, 00:52 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
09-04-2020, 13:31
Przesunąłem tutaj by nie śmiecić. Ale jeśli nadaję się do innego działu proszę o przeniesienie.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Gustaw

  • 3846 / 3286
  • Administrator
09-04-2020, 14:06
Zapuść antywirusa i przeczyść system CC Cleanerem
https://pages.ccleaner.com/pl/ccleaner/?source=cpc&gclid=EAIaIQobChMIhe7Tiqfb6AIVxqiaCh3JTAsOEAAYASAAEgJtFvD_BwE

Windows 7 nie jest już wspierane przez "Mokrosoft"
« Ostatnia zmiana: 09-04-2020, 14:09 wysłana przez Gustaw »

Vinyloid

  • 2470 / 5080
  • Ekspert
09-04-2020, 14:14
Mam pewne typy co może być uwalone, czyli kontroler dysków, lub pamięć.

Tudzież przewody, wtyczki i gniazda sygnałowe albo zasilające. Niemniej zacząłbym od podłączenia dysku do innego kontrolera.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
09-04-2020, 14:36
O braku wspierania wiem :)

Wszystkie wtyczki itp sprawdzone, dziwi mnie tylko fakt że przy chęci zainstalowania Win7 na nowym (używanym, ale sprawnym) dysku się wyrzyguje... jakiś problem sprzętowy? tego wcześniej nie było. Instalowałem wcześniej na innym dysku taką kopię systemu by mieć na podmiankę w razie "W". I było wszystko ok, tak do okolic grudnia tamtego roku.
Robię teraz testa ze strony Dell-a. Zobaczymy co napiszą na końcu.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
09-04-2020, 16:02
Nawet nie doszło do końca testu. Była zawiecha. Ale co dziwne każdego testa z typu 3Dmark przechodzi bez problemu.
Powyciągam pamięci i posprawdzam z minimalna konfiguracją RAM-u. No cóż postaram się coś podziałać z tym problemem.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4654 / 2264
  • Ekspert
09-04-2020, 17:35
1 przeczyść złącza pamięci, karty grafiki
2 Sprawdź procesor, jeśli pasta dawno temu nie była wymieniana to zrób mu odświeżanie z nową pastą, sprawdź jak wychodzi temperatura pracy czy nagle nie rośnie
Karta grafiki też wymaga czasem odkurzania i zmiany pasty czy termopadów.

Ja to porobiłem na wszystkich kompach u siebie kompletny serwis , nawet mam takie z XP i chodzą bez zająknięcia.

Może też być coś uwalone na płycie też taki efekt miałem, znikł mi cdrom kompletnie podczas instalacji jakiegoś programu. dopiero czysty dysk i zainstalowanie na nowo windows pomogło.

Można też podmienić zasilacz dla pewności.