Audiohobby.pl

Nakamichi BX-2

AUDIOTONE

  • 9389 / 5830
  • Ekspert
22-01-2020, 11:06
W takim razie czekamy na zdjęcia z pola walki, aczkolwiek się oczywiście nie spieszy. Nie samymi magnetofonami człowiek żyje :)
« Ostatnia zmiana: 22-01-2020, 11:36 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
22-01-2020, 19:01
niestety   czyszczenie odllera  sami wiemy  ze to   tylko  tak   
niestety trzeba wymienic
trzymam lapska zeby wsio pozniej wrocilo na miejsce 

JaKub92

  • 1822 / 5477
  • Ekspert
22-01-2020, 22:19
Czyszczenie często wystarcza, jeśli guma nie jest stwardniała ani popękana. Warto ratować oryginalne, bo nie wiadomo, jakiej jakości są zamienniki. Pasek właśnie zamówiłem :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
22-01-2020, 22:35
ja juz przeatalem ratowac org idlery
..zawsze za pare miesiecy mialem znow problemy teraz od razu smietnik ...radze wymien bedziesz mail spokoj na dluzej

JaKub92

  • 1822 / 5477
  • Ekspert
23-01-2020, 01:04
Mi właśnie nie raz się udało, dlatego dam szansę oryginalnemu ;) Ale jeśli po krótkim czasie znowu zacznie się ślizgać, to już jednak wymiana.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
23-01-2020, 07:39
Cytuj
Mi właśnie nie raz się udało, dlatego dam szansę oryginalnemu ;) Ale jeśli po krótkim czasie znowu zacznie się ślizgać, to już jednak wymiana.

ok  ja mam zawsze pecha  :-)

JaKub92

  • 1822 / 5477
  • Ekspert
12-02-2020, 21:26
Dziś w końcu zabrałem się za rozebranie i czyszczenie maszyny... :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5477
  • Ekspert
12-02-2020, 21:31
Na froncie jak widać nagromadziło się sporo kurzu, a filtr w miejscu licznika mocno przysmolony, ale w końcu nic dziwnego po tylu latach - prawdopodobnie to ja pierwszy go rozbierałem ;)
No i oczywiście wymiana paska i czyszczenie koła zamachowego oraz nakładki na silniku (ciemny nalot widoczny na foto to odbarwienie, które raczej już zostanie, a nie będę go z tego powodu traktował papierem ściernym).
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5477
  • Ekspert
12-02-2020, 21:40
Pasek, który przyszedł, jest nieco węższy od oryginalnego, ale to w zasadzie nieznaczna różnica... Ciągnie dobrze, a przy próbie zatrzymania palcem koła zamachowego, staje również silnik, więc pasek nie ślizga się i nie jest zbyt rozciągliwy.
Mechanizm poskładany, front panel umyty, wszystko ładnie wyczyszczone, więc zacząłem składać maszynę :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9389 / 5830
  • Ekspert
12-02-2020, 21:44
Jakubie Ty jako pierwszy na pewno rozbierałeś tego BX-2. Ja wiesz że tylko sprawdziłem i lekko go ustawiłem. A reszta już była w Twoich rękach.
Serwis mu się po prostu należał :) Teraz będzie Ci długo służył.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5477
  • Ekspert
12-02-2020, 21:55
Po wymianie paska, dla pewności zrobiłem "speed test" i dobrze zrobiłem, bo o ile ze starym paskiem prędkość była OK, to po wymianie kręcił trochę za szybko - czyli jednak stary pasek już trochę niedomagał ;) Oczywiście skorygowałem i jest idealnie, a obserwując wskazania miernika, wahają się one tylko o +/- 2 Hz! I to przy tak prostym napędzie...
I maszynka już poskładana, wyczyszczona i pięknie gra, ułożona w "zestawie" :)
Wolałem tylko na razie nie rozbierać nakładki na kieszeń, a napchało się do niej trochę brudu (ostatnie foto), bo nie bardzo wiem, jak się za nią zabrać... Metalowa część jest z tego co zauważyłem, podklejona na całej powierzchni i nie bardzo chce odejść, a nie chcę robić nic na siłę, żeby nie powyginać blachy... Może ktoś z Was rozbierał te kieszenie lub ma jakiś pomysł? W końcu skoro cały magnetofon przeszedł "spa", co widać, to pasuje i tą kieszeń dopieścić ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

nano

  • 9079 / 4983
  • Ekspert
12-02-2020, 21:58
przepoekne fotki b b b dziekuje  nie znalem modelu od srodka super gratulacje

JaKub92

  • 1822 / 5477
  • Ekspert
12-02-2020, 22:01
Jakubie Ty jako pierwszy na pewno rozbierałeś tego BX-2. Ja wiesz że tylko sprawdziłem i lekko go ustawiłem. A reszta już była w Twoich rękach.
Serwis mu się po prostu należał :) Teraz będzie Ci długo służył.

Dokładnie tak :) Chodziło mi o to, że przed Tobą też raczej nikt go nie rozbierał. Podejrzewam, że magnetofon działał bezawaryjnie do samego końca. Przy okręcaniu każdej śrubki od front panelu był ten charakterystyczny, miły dla ucha trzask... ;)
A serwis i spa należało mu się i to baaardzo ;) Zwłaszcza, że nie jest wymęczony i zapewne posłuży długo, tak, jak mówisz, Wojtku :) Ew. za jakiś czas czeka mnie wymiana "pomarańczek", tak, jak gadaliśmy, co jest normą w Nakach ;) Ale w tej chwili nagrywam na nim i idzie jak burza :) Nawet trochę zmęczoną TDK CDing2 74 nagrywa ładnie i równo :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

JaKub92

  • 1822 / 5477
  • Ekspert
12-02-2020, 22:04
przepoekne fotki b b b dziekuje  nie znalem modelu od srodka super gratulacje

Dzięki :) Trzeba przyznać, że jak na dość prosty magnetofon 2-głowicowy, jest nieźle rozbudowany. Wystarczy właśnie przyjrzeć się jego wykonaniu i nic dziwnego, że tak gra ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9389 / 5830
  • Ekspert
12-02-2020, 22:09
Wolałem tylko na razie nie rozbierać nakładki na kieszeń, a napchało się do niej trochę brudu (ostatnie foto), bo nie bardzo wiem, jak się za nią zabrać... Metalowa część jest z tego co zauważyłem, podklejona na całej powierzchni i nie bardzo chce odejść, a nie chcę robić nic na siłę, żeby nie powyginać blachy... Może ktoś z Was rozbierał te kieszenie lub ma jakiś pomysł? W końcu skoro cały magnetofon przeszedł "spa", co widać, to pasuje i tą kieszeń dopieścić ;)

Nie ukrywam że ja bałem się za to zabrać by nie połamać tej pleksi. To może być na stałe... lub użyć sprężonego powietrza.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.