Audiohobby.pl

TANDBERG TCD 310

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
07-04-2020, 18:32
Podkówką możesz podjechać napięcie R807, do wspomnianych 6-8mV? Czy to już jest max na tej podkówce?
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
07-04-2020, 19:12
Ta podkówka jest tylko dla żelaza, zresztą jest już ustawiona dość wysoko i nie byłoby szans, żeby podjechać do aż takiej wartości.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
07-04-2020, 20:03
To trzeba zrobić tak jak było na początku wrócić do ustawień jak jeden kanał był ok. I poszukać usterki w tym kanale co nie da się ustawić. Bo jest to definitywnie usterka, skoro jeden kanał można było to drugi także można. Tak to widzę.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
11-04-2020, 15:29
Powiesiłek Tadka... ;) Ze względu na porządku przed świętami, poskładałem go i przy okazji zdejmowania całego sprzętu z komody, nawierciłem w ścianie otwory na śruby, w celu powieszenia go (magnetofon ma do tego z tyłu obudowy specjalne otwory - jak np. obrazki ;) ).
Do walki z nagrywaniem jeszcze powrócę. Odczyt jest oczywiście OK, więc na razie będzie cieszył ucho i oko, ładnie wyeksponowany na ścianie :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
11-04-2020, 16:40
O widzisz Jakubie piknie to wygląda. Tadek wisi jak marzenie :)
Święta w pełni. I nawet "zapchlemius" (kot - Kasprzak) pokazał się do zdjęcia.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5451
  • Ekspert
11-04-2020, 17:14
Dodam jeszcze, że Tadek jak na "wisielca" pięknie gra... :D
A Kasprzak wypoczywa po nocnych bojach ;) Piękna wiosna, to korzysta (przynajmniej on może teraz bezkarnie wychodzić i mieć kontakt z innymi przedstawicielami swojego gatunku ;) )
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

WOJTEK911

  • 15 / 514
  • Nowy użytkownik
18-06-2023, 00:37
No to koledzy zdalnie naprawiliście magnetofon, brawo Wy :)
Oby tylko takie usterki się trafiały i równie szybko były usuwane.
A Tadek, jak mój znajomy nazywa na Tandberga, potrafi zaskoczyć, także przy nagrywaniu.
Niejeden już się zdziwił, jak taki leżący drewniak zjadł jakieś japońskie świecidełko ;)
[/
quote]
Tez mi sie trafila 310ka przyjechala z UK.Cuz parametrami to jakos nie swieci wiec i tak gra.Nie wiem czym panowie tu sie zachwycaja,ja co prawda pozostalem przy oryginalnej glowicy .Wymiana jej przydalaby sie ale nie wiem niech wlasciciel zdecyduje.Co ja osobiscie mysle o tym modelu ?prosze mnie nie zrozumiec jakos zle ale dla mnie to badziew,niczym nie wyrozniajacy sie,no moze biorac pod uwage lata produkcji wtedy byc moze cos znaczyl.Jednak wole te japonskie swiecidelka.Na plus trzeba zaliczyc temu urzadzeniu zastosowanie tantali ,silniki napedu  ale chyba tylko tyle.To tylko moja opinia na podstawie tego konkretnego modelu ktory mnie sie trafil.

Hammer

  • 4654 / 2265
  • Ekspert
18-06-2023, 08:42
No to chyba nie wiesz nic o filozofii retro audio......

WOJTEK911

  • 15 / 514
  • Nowy użytkownik
18-06-2023, 17:46
No to chyba nie wiesz nic o filozofii retro audio......
[
/quote]
  Wiem czy nie wiem niema to znaczenia.Poprostu podchodze do zagadnienia w sposob bardziej praktyczny,realistyczny czy jak to nazwac.Dla mnie urzadzenie  ma spelnic swoje zadanie do jakiego zostalo stworzone,poprostu ma dobrze grac.Tu byla wielka klapa ,cuz jest to krotko mowiac magnet slaby.Nawet M8010 po malych modyfikacjach zagra zdecydowanie lepiej.Wiem ,wiem bo firma bo to i owo.Ale jednak ja u siebie tego bym nie chcial bez wzgledu na wszystko.Mam chyba z 15 kaseciakow ale wszyskie graja a to wypadlo nedznie.Cieszy mnie fakt ze nie jestem sam z tymi kaseciakami,ze sa jeszcze ludzie co to lubia .Dlubia w tym ITD ,naprawde swietnie,milo tu zajrzec,oby tylko sie nie popsulo jak chore audiostereo.

WOJTEK911

  • 15 / 514
  • Nowy użytkownik
18-06-2023, 17:51
Tez oczywiscie biore pod uwage lata tego Tandberga,chociaz wszystko co trzeba zostalo zmienione.Cuz stopien komplikacji samego toru jest prostszy od chyba samego wzm zapisu w jego bracie 3014.Wiec czego tu oczekiwac.Niema sprawy jezeli dla kogos gra ladnie ok.

RetroTape

  • 443 / 775
  • Zaawansowany użytkownik
18-06-2023, 17:53
Jak cytujesz czyjąś wypowiedź to należy ją kończyć:

[/quote]
a nie
[
/quote]

, bo się robi kaszana i nic nie widać o co chodzi ...

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
19-06-2023, 12:53
wojtek


ja ci poweim tal   tandberg szedl troche swoja droga
ale  tak zostajac przy  310   zerknij sobie na rodzaj prowadzenia tasmy
cos wspanialego nieprawdarz


to jak syrenka z napedem na 4 kola ..cos niebywalego  ..znow mnie ponioslo ..
trza podotykac posluchac momentow z utworami klawiszowymi ...udalo im sie wyciaganac  ton  bez gornego falowania
o tak
cos wspanialego
« Ostatnia zmiana: 19-06-2023, 13:13 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
01-07-2023, 21:51
Jak cytujesz czyjąś wypowiedź to należy ją kończyć:


Dokładnie.

Kolego @WOJTEK911 prosił bym o sprawdzanie swoich wpisów, przed wysłaniem.
Ponieważ to nie pierwszy raz...się zdarza. Wystarczy edytować, nawet do kilku minut po zatwierdzeniu wpisu.

Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.