Audiohobby.pl

ODSLUCHY W POZNANIU I OKOLICY

foxbat

  • 1057 / 5886
  • Ekspert
05-09-2008, 10:37
o w pi... jeza... 495euro sztuka :P
---------------------------------------------
strach sie bać...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

lancaster

  • Gość
05-09-2008, 10:43
foxbat, bo to będa gotowce  :) Monitory estradowe - tak jak pisalem.
Nie wiem tylko do końca czy to będzie coaxial, czy te glośniki które tam siedzą w klasycznym ukladzie....nie wiem jak to pomonontowano.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
05-09-2008, 11:25
Dzwonilem do Kamila, jutro 13-17 na Łąkowej 18 inauguracja :)
Nie wiem o ktorej sie pojawie, bo przed południem mam jeszcze mała wyprawe do zaliczenia.

Potwierd źcie jeszcze w ewatku kto bedzie.





\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

konto_usuniete

  • 56 / 5409
  • Użytkownik
05-09-2008, 11:26
Lancaster

Te horny to już na 100% ?

lancaster

  • Gość
05-09-2008, 11:28
Na 99, bo facet ma dzwonic jutro o ktrej mam podjechac. Jezeli nawet pojadę po poludniu....to Gustaw....mogę je przywiexc do Ciebie rpzeciez :))))


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

konto_usuniete

  • 56 / 5409
  • Użytkownik
05-09-2008, 11:42
>> lancaster, 2008-09-05 11:28:00
Na 99, bo facet ma dzwonic jutro o ktrej mam podjechac. Jezeli nawet pojadę po poludniu....to Gustaw....mogę je przywiexc do Ciebie rpzeciez :))))

Moje lądowisko dla helikopterów i przystań jachtowa zawsze stoją otworem.. ;-)

lancaster

  • Gość
05-09-2008, 11:53
aaaa, Gustaw, to lubię :) W kazdym razie jakby co(nei wyrobilbym sie na jutro przed 15-16) to paczki zawiozę do Ciebie i wieczorem posluchamy....a na nastepny tydzien wrzuci sie je na Ląkowa.
Kolejnośc jak widzisz elastyczna :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
06-09-2008, 12:16

tak sobie slucham tych hornow od 8 rano(byłem po nie dzis) i raczej to produkt stricte estradowy z wszystkimi wadami i zaletami.
Dla melomana tych zalet jest zdecydowanie mniej. Slychać ze można im zapodac dowolną ilośc wat, ale slychac też podbarwienia o ktorych czasami wspominaja przeciwnicy hornw(pierwszy raz mam do czynienia z takim hornem, bo i w sumie mialem tylko kilka konstrukcji okazję posluchać) barwa na 3+, jest za to wygar i "napiecie" w dźwięku -  to lubię....ale calośc nie sprawia mi przyjemnosci niestety.
Naglasnianie estradowe rzadzi sie z tego co slyszę swoimi prawami.

Rozmawiaem dziś o Milo Meyera - to chyba najfaniejsze paczki estradowe jake w zyciu slyszalem....i okazuje sie ze raczej najlepze wogole...tylko drogie....sam tweeter ok 3Kzl/szt
Wracamy na ziemię :)

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
06-09-2008, 20:27
No i po odsluchu inauguracyjnym :)
Przyszedlem ok 14 z groszem i akurat trafilem na chlopakow wystawiajacych kolumny z auta :)
Spotkanko odbylo sie w 5 osobowym skladzie i myslę wszyscy zadowoleni ?:))))

W sumie pierszy raz na Łąkowej taka laba muzyczna....trochę sie dziś naprzpinaliśmy różnych kombinacji....z nowości Piotr przywiozl swoje monitory Studio 16Hz i musze powiedzieć ze calkiem fajne.
Fajne to dobre okreslenie na dźwiek jaki sie z nich wydobywał. 13cm wooferek kapitulowal dopiero przy ostrzejszym graniu w zbyt duzym dla niego pomieszczeniu...wiec wszystko jak najbardziej OK.
Zwazywszy na jego cene praktycznie nie mialem uwag - zwlaszcza przyjemnosc sluchania stała na poziomie wystarczajacym aby sluchac zarowno Metallic-i jak i lzejszej muzy. Granie raczej cieple ale bez zbytniego zaokrąglania. Bas nie pompowany na sile - i chwała mu za to.
Z plusów dodatnich nalezy dodac ze monitorki bardzo ładnie obchodza sie z niezbyt dobrze nagranym materialem muzycznym a z plusow ujemnych to ze taki typ prezentacji nie róznicuje zbytnio jakosci nagrań. Tak czy owak slucha sie przyjemnie.

wzmacniacze....lepiej dzis wypadł WTL....GC brakowalo nieco plastyki w dźwieku(wersja caddock rikken, panasonic fc)....jest dobry, ale sa też piece lepsze....albo poczekamy na bardziej dedykowane mu kolumny...WTL ogólnie poza lepszą plastyka oferował też nieco lepsze róznicowanie materialu muzycznego....moze nie byla to przepasć, ale WTL gral o prostu przyjaxniej i z większa latwoscią przenosil nas w różne aury pomieszczeń.




Piotr, moze wrzuci fotki....jedyny aparat fotograficzny dzis dostepny byl w telefonie Piotrka :)))

za gościne dziękuje a na za tydzien juz sie umowiliśmy(wstepnie 16), przywioze lampucere, Krzysiek ma przywiexć dzielo McGyvera - kolejne monitory, tym razem nie sygnowane 16Hz....a na dodatek szykuje sie w najbliższym okresie ostre strzelani kablowe :)

Iwok, chętnie bym posluchal Twojego Icepower, daj znac o ktorej bedziesz.

Pozdrowienia


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

piotrmos

  • 21 / 5886
  • Użytkownik
07-09-2008, 18:26
Wrzucam fotki. Robione na odchodnym i prawie że...  zapalniczką :) ... ale są.

4h nasiadówki, słuchania, szperania w kablach, picia kawy i pie.... o d... Maryni z bardzo pozytywnym audiofilskim skutkiem - uszy i dusza przeczyszczone decybelami.  

Jak grało? nie chce mi się tyle  pisać, bo musiałbym opowiadać po kolei o: 3 parach paczek, podłączanych trzema rodzajami kabli do dwóch różnych wzmaków.  Za każdą zmianą jakiegokolwiek elementu grało całkiem inaczej.

Ale może nieco opiszę:

DIY Lancastera na seasach grały dość przejrzyście, swobodnie. Bas obecny, bardzo dobrze zagrały niskie partie fortepianu, choć pomieszczenie nieco małe na te kolubryny, bo momentami dźwięk łaził po ścianach :) Generalnie obnażały źle zrealizowane płyty - Maanamu nie dało się słuchać. Natomiast na stricte audiofilskich płytach „z plumkaniem” - kontrabas czy perka - bardzo ok. widać 18cm seas po coś w nich został zaaplikowany :)

Kolumny Akumaszyna - przede wszystkim super stylistyka, mniam. Dbałość o pierdoły na wysokim poziomie. Największe wrażenie robiły na mnie  gałki z tyłu do regulacji objętości komory :)  Niestety najmniej ich wczoraj słuchaliśmy, raczej skupialiśmy się na "nowych" gratach wstawionych do studia :) - swoje granie znali już na pamięć. Ogółem grały dźwiękiem zbliżonym do DIY Lancastera (skala, zejście czy rozkład planów)


Moje monitorki znam. To tylko 13cm wooferek, więc siłą rzeczy w większym pomieszczeniu nie robiły "subsonicznych pierdnięć słonia" :) ale miały najładniejsze zszycie przetworników.  Dużą ich zaletą było to, że mogliśmy na nich słuchać bez obrzydzenia chyba wszystkich nagrań jakie mieliśmy, choć przy tych potworach stojących obok brakowało im swobody i rozmachu, co jest chyba oczywiste :)

Kable hmm... dużym zaciekawieniem cieszyły się procaby. Grały pastelowo ale bez zmulenia, antykable zeszły na dalszy plan :)

Wzmaki:  WLM ciekawa zabawka - hybryda. Dużo więcej przestrzeni, swobody, wybrzmień niż GC. Wczoraj w bezpośrednim porównaniu GC przy Wlmie zagrał trochę jak naburmuszony bachor (hmm nieporadnie(?)) , GC z tego co pamiętam najlepiej zgrywał się z Usherami v-601(słuchanymi kiedyś u Cashlacka),bo  moim kolumnom namiętnie chciał wypluć membrany :)


No i duże brawa dla gospodarzy. Była kawa, ciacha i mnóstwo swobody co do wyboru repertuaru czy podłączania gratów. Całość spotkania odbyła się bez najmniejszych zgrzytów. Dlatego bardzo namawiam wszystkich chętnych do  odwiedzania salonu i tych jeszcze niezdecydowanych – bierzcie co macie, wzmaki, paczki, płyty i wpadajcie słuchać!!!!

Ciekawie zapowiada się następna sobota. Będzie lampucera, wzmak el84, paczki na vifie XT i tweeterze daytona, belkin synapse i „wojna” kablarska z różnymi wariantami skrętki CAT5 :D

lancaster

  • Gość
07-09-2008, 19:09
Przyniose IC na CAT 5:)))) Nie wiem za cholere jak to zagra, ale wezmę ;)

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

konto_usuniete

  • 56 / 5409
  • Użytkownik
07-09-2008, 19:41
....no i jest jeszcze szansa na ICEPower, którego jestem bardzo ciekaw.

Lutek

  • 535 / 5850
  • Ekspert
07-09-2008, 20:39
Jakie wymiary ma pomieszczenie (to w ktorym sluchacie ) ? Jak wyglada z akustyka.., jaki poglos ?

iwok

  • 169 / 5882
  • Aktywny użytkownik
07-09-2008, 22:31
Fajnie, że spotkanie w przyszłym tygodniu jest już wstępnie dogadane.  Będę po 16.  Przywiozę moje monobloki i cyrusa dac-xp z psx`em.  Jeśli na miejscu nie ma transportu mogę też przytaszczyć squeezeboxa z z serwerem (chociaż to już sporo paczek do targania).

Przydałby się jakiś przyzwoity xlr, bo ja używam zwykłych sznurówek cordiala.

Do zobaczenia.

konto_usuniete

  • 56 / 5409
  • Użytkownik
07-09-2008, 23:19
Mogę podrzucić Cardasa Neutral Reference XLR.