Audiohobby.pl

ODSLUCHY W POZNANIU I OKOLICY

lancaster

  • Gość
03-09-2008, 07:14
To juz chyba ostatnie miasto w  Polsce, ktore nie ma takiej tradycji :)
Spotkania do tej pory urzadzalismy kameralnie(z wyjątkiem kilku u kol. Genesisa, gdzie bylo ludzi naprawde sporo)w skaldzie kilu znajomych....
....ogólnie nie bylo miejsca gdzie poza salonami można by po prostu wpaść, pogadac i posluchać.
jakiś czas temu przy okazji wizyt w jednym z poznańskich salonow(na garbarach) poznalem Kamila, wymieniismy sie telefonami bo chcialem posluchac wzmaka o jakim mi opowiadal. Wtedy bylo to diy, wiec sami rozumiecie ze bylem ciekaw ...wzmka byl porownywany z FPB Krella itp....ale nie to akurat mnie podniecilo :)
Kilka miesięcy temu KAmil zadzwonil i spotkalismy sie na Łąkowej - otwarli mały kameralny klubik w ktorym prezentuja system. Gralo....hmmmm...no powiem tak...sluchalem tego wzmacniacza w innym miejscu i musze powiedziec ze bywało bardzo widowiskowo....na Łakowej....jest ladnie....w zaleznosci od repertuaru(mam nadzieję ze po takiej recce mnie tam jeszcze wpuszczą :) )
Wiadomo ze klasyczne paczki to nie moj typ...wiec i swojego diy burczybasa trzymam raczej poza domem :)))
To nie jest zaden salon sprzedaży -  w sensie sklep z ofertą x producentów dla jasności :) z tego co wiem sprzedaż odbywa sie podczas prezentacji domowych ....przyznam ze nawet namawiałem ich do poszerzenia oferty i zrobienia tam pelnoprawnego salonu, ale nie taki postawili sobie cel działalności....choć moze ich jeszcze nakręcę ;)

W kazdym razie kilka miesięcy się nie widzielismy....no moze dwa-trzy razy wpadlem pogadac i wrzucic jakąs nową pytę - przy okazji zakupów w sklepach elektronicznych opodal :) - zresztą sam salon(a predzej klub :) - mam nadzieję ze sie chlopaki nie obrażą) to doslownie  dwa przystanki od miejsca w ktorym mieszkam.
hmmmmmm.....ostatnio chcialem posluchac u nich swoich paczek DIY - zaden problem. Swego czasu CD, czy GC - zaden problem.... ostatnio(kilka dni temu przy okazji sptkanka przy seasie) zaproponowalem ze moze by tak stworzyc tam cos na kasztalt klubu z cyklicznymi spotkaniami - powiedzmy w weekendy - hehe, tez zaden problem :)
Żeby bylo jasne. W żaden sposób nie jestem związany finansowo z chlopakami, bo slyszalem już wcześniej brednie na ten temat od osób trzecich i chociaz nie powinienem się tłumaczyć za to co komuś w nie do konca zdrowej glowce sie roi to po prostu chcialbym zeby w temacie byla pelna jasnosć.

Z tego co ostatnio rozmawiałem nie powinno być problemow z uruchomieniem pomysłu....no i mam nadzieje ze chlopaki sie nei wycofają....w kazdym razie mamy(potwierdzenie dostaem) w Poznaniu miejsce gdzie można sobie zorganizować audiofilską nasiadowkę. Centrum miasta uwazam jest b.dobra lokalizacja, zwlaszcza ze pewnie czasami trzeba będzie skorzystac z taxi lub komunikaci miejskiej ;)

Jakiś czas temu rozmawialem z p. Jackiem z Arspo w sprawie odsluchu kolumn ZU, dostalem zapewnienie ze kolumny dostaniemy w sierpniu wraz z dedykowaną elektroniką i teraz na bank sie przypomne....nie trzeba będzie z paczkami jeździc po x miejscach zeby posluchac w kilku systemach tylko całośc zorganizuje sie na miejscu.
Dodatkowo przy okazji tematu ZU zgosila sie do mnei osoba(producent zestawow glośnikowych) chcąca porównać swoje paczki z zu....bedzie ciekawie :)

Na dziś dzień stoi tam stala ekspozycja, czyli wzmacniacz hyrydowy i dedykowane kolumny...oraz paczki diy i GC wg Petera Daniela. Kamil widzę wkleil foty:
http://audiohobby.pl/topic/7/607#koniec

z GC spisuje sie jak dla mnei calkiem OK...z hybryda ...najlepiej samenu posluchac.
Póki paczki tam stoją bylbym ciekaw jak sobie radzą przy "firmowkach", jezeli ktoś móglby z jakimiś paczkami podjechac(od dawna nie używam takich :) - taki sport) to dajcie znać, rzucilbym uchem.

W kazdym razie  z tego co ustalilem już na najbliższą sobote mozna pomyślec o zorganizowaniu malego conieco.
Pomiesxczenie pomiesci jednorazowo 4-5osob bez wchodzenia sobie na glowę, jest dosć dobre akustycznie(kamienica)....w kazdym razie jak bede mial jakieskolwiek konstrukcje to postaram sie calosc prezentowac własnie tam....o ile panowie na Łakowej pozwola :)
Panie(mam nadzieję ;)), Panowie mamy w Poznaniu miejsce odsłuchowo-klubowe !:)



'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.'

tomekl3

  • 627 / 5888
  • Ekspert
03-09-2008, 08:08
teraz nie mogę ale na przyszłość bym się wpisał.
tomek

Arek_50

  • 1130 / 5888
  • Ekspert
03-09-2008, 09:27
Ale byla taka tradycja we Wloclawku  via Poznan  dzieki  VooDoo a potem JPS i nie tylko.....

lancaster

  • Gość
03-09-2008, 10:16

tomek, jasne ze można, kiedy ci bedzie pasowalo.
Arek, no to pora przywrocić dobra tradycję :) Dla mnie takie miejsce jest bardzo fajną sprawa i jak tylko cokolwiek będę wiedzial/mial mozliwośc zaprezentowania to dam znać.....pod nosem praktycznie mam ten klubik i blupio by bylo nie skorzystac :)

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
03-09-2008, 14:49
Panowie, myślę ze na najbliższą sobote moznaby zrobić inauguracje. Tylko dorzyccie do tej prezentacji jakies wlasne urządznoka - bo tego w sumie jestem ciekaw.
Dzwonilem do p. Jacka z Arspo i dodzwonić sie nie mam szczęscia....będę próbowal dalej.

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

piotrmos

  • 21 / 5888
  • Użytkownik
03-09-2008, 23:19
Ja się piszę na wizytę w sobotę, będę z kumplem. Biorę swoje paczki "16hz" + jakieś druciszcza, kumpel weźmie swoje kolumny od McGyvera na vifie XT i może jeszcze pionka pd-9700.  Mam nadzieje że wzmaki jakieś się znajdą fajne, bo nasze obiboki ważą po 20 kilo i ciężko się z nimi lata po piętrach .. ;) Wstępnie bylibyśmy ok godz. 16. Może być?

lancaster

  • Gość
04-09-2008, 10:29
Panowie, mam na sobotę(przed poludniem) przyobiecane konkretne horny...nie jakieś popierdółki, tylko monitory estradowe :)
wg zeznań osoby ktora naprawdę baaaaardzo duzo wie o glośnikach z Divy WLM to jest w stosunku do WLM nokaut :)
W kazdym raze zarówno glosnik niskośreniotonowy w nich jak i zwlaszcza horn jest ze sporo wyzszej polki....cennik podzespolów mowi sam za siebie....100USD vs 500euro/szt :)
Jak sie zabiorę w auto to przywozę wersje 12 i 15 calową, a jak nie to zabiore tylko mniejsze....no i nie wiem jeszcze na 100%, więc jakby co to posluchamy kolejnym razem....a moze nawet sobie wtedy w zwrotnicy pomieszam i będziemy mieli np. 2-3 wersje :)



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

iwok

  • 169 / 5884
  • Aktywny użytkownik
04-09-2008, 23:50
W tym tygodniu raczej nie dam rady, ale na następne spotkanie mogę przytaszczyć sklecone przeze mnie monobloki na icepowerze - jesli oczywiście jest ktoś zainteresowany.  Pozostałe klocki mam raczej standardowe (zwłaszcza jak na Poznań ;-)): cyrus i dynki

lancaster

  • Gość
04-09-2008, 23:55
iwok, a jak cyrus spisuje sie przy icepowerze ? Przynes , pewnie ze chętnie posluchamy.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

iwok

  • 169 / 5884
  • Aktywny użytkownik
05-09-2008, 00:03
Mój cyrus to przetwornik z pre (DAC XP).  Moim zdaniem to doskonałe połączenie zwłaszcza, że dodatkowo daje system w pełni zbalansowany.  Przywiozę cyrusa i icepowera na następne spotkanie - w przyszłym tygodniu?

lancaster

  • Gość
05-09-2008, 09:45
iwok, jak dla mnie bardzo OK termin. Skontaktuj sie jeszcze z Kamilem:

Kamil (604-701-218)
Łąkowa 18
tel. 061 850 10 15

korzystam tylko z uprzejmości wlascicieli....swoja droga postaram sie pożyczyc horny na tydzień tak zeby za kolejn sobote też mozna było ich posluchac.
Solidny estradowy monitor....mniam :).

...w sumie to na za tydzień moze swojego 2A3 przywlokę :)

Pozdrawiam


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

foxbat

  • 1057 / 5888
  • Ekspert
05-09-2008, 10:00
a jakie to horny?
---------------------------------------------
strach sie bać...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

lancaster

  • Gość
05-09-2008, 10:13
foxbat, duże :) Eighteen Sound.
... będe teraz testował trochę takich zabawek i poporównuję do Altec  :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
05-09-2008, 10:17
foxbat, np:

http://www.eighteensound.com/index.aspx?mainMenu=view_product&pid=248

he he he

Jakby ktos w okolicy mial WLM Diva to serdecznie zapraszam :)

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

foxbat

  • 1057 / 5888
  • Ekspert
05-09-2008, 10:29
lan, o maczu pikczu... ile to kosztuje? myslalem, ze chodzi o gotowce...
---------------------------------------------
strach sie bać...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo