Audiohobby.pl

Słuchawski zamknięte FOCAL LISTEN albo? Słuchawki "budżetowe"

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
07-12-2018, 21:43
A może dasz szansę małym Grado? U mnie się okazały czarnym koniem. SR225, takie małe niepozorne czarne plasticzki. A tak sobie poczynają że ho ho.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Yotomeczek

  • Gość
07-12-2018, 22:27
Musze mieć izolacje od otoczenia i w drugą stronę. Lubię czasem zapodać duży poziom głośności a wtedy dobra izolacja musi być... tylko zamknięte konstrukcje.

Yotomeczek

  • Gość
11-12-2018, 13:20
A co powiecie o Master&Dynamic MH40??

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
11-12-2018, 13:31
Przecież to otwarte. Chciałeś zamknięte chyba.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Yotomeczek

  • Gość
11-12-2018, 13:50

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
11-12-2018, 14:25
Bierz, będziesz testerem hehe.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
11-12-2018, 14:49
A co powiecie o Master&Dynamic MH40??

Ja ich słuchałem. Przyjemne granie. Ale przestrzen i rozdxielczosc o klasę niższa od bohaterów wątku. Nie zmienia to faktu że można polubić ten dźwięk.

Yotomeczek

  • Gość
12-12-2018, 19:35

Ja ich słuchałem. Przyjemne granie. Ale przestrzen i rozdxielczosc o klasę niższa od bohaterów wątku. Nie zmienia to faktu że można polubić ten dźwięk.

A jak z komfortem i izolacją?
Obecnie za 999zł można je kupić a opinie dobre.
Mnie się wizualnie podobają.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
12-12-2018, 21:36

Ja ich słuchałem. Przyjemne granie. Ale przestrzen i rozdxielczosc o klasę niższa od bohaterów wątku. Nie zmienia to faktu że można polubić ten dźwięk.

A jak z komfortem i izolacją?
Obecnie za 999zł można je kupić a opinie dobre.
Mnie się wizualnie podobają.
To są takie bardziej nauszne niż wokółuszne ale nie cisną jakoś bardzo mocno. Dość ergonomiczne. Izolacji nie umiem ocenić, nie zwróciłem na to uwagi.
Mniej rozdzielcze ale bezpieczniejszy sonicznie wybór od Listen.

Yotomeczek

  • Gość
14-12-2018, 09:37
Na razie kupione okazyjnie Focal Listen i ... Sennheiser HD380 PRO.
Jestem napalony na te Master&Dynamic MH40 (no i nawet dostała nagrodę roku 2016 w Hi-Fi i muzyka, jeszcze wtedy kosztowały 1650zł) - szkoda że ich nie zrecenzowałeś Synthax :)  Być może któreś z zakupionych mnie zadowolą :)
Dzięki wszystkim za uwagi i sugestie.
« Ostatnia zmiana: 14-12-2018, 10:35 wysłana przez Yotomeczek »

Yotomeczek

  • Gość
19-12-2018, 09:05
Posłuchane HD 360 PRO i Focal Listen. Sennheiser mnie nie przekonuje - basu dużo ale najniższego i mam wrażenie że jest niki bas - przerwa - reszta. Sennheiser Grają kliniczne bez emocji są - takie mam wrażenie. Izolacja od otoczenia średnia a w dodatku dziwnie się słyszy - jak w kubku przyłożonym do ucha. Listen tłumi lepiej i równiej - po prostu wszystko ciszej słychać ale bez efektu kubka/studni itd. Focale grają bardzo fajnie. Człowiekowi nóżka chodzi, basik jest, schodzi nisko (fajny z niezłym impaktem, szybki i nie ciągnący się), gitary i dęciaki tak jak trzeba bez jakichś udziwnień. Dynamika jest - nie boją się głośniejszego grania. Nie słyszę żeby jakaś część pasma się wybijała czy była wycofana. Grają wciągająco i z emocjami - łapałem się na tym że zamiast przerzucać "testowe" utwory to zapominałem o tym i po prostu słuchałem muzy. Takie lepsze SRH240A. Niestety po półtorej/dwóch godzinach ucho mnie zaczęło boleć od ucisku (dlaczego nie są całkiem wokółuszne)... Widziałem Focal Listen z padami BRAINWAVZ HM5 - są większe więc nie cisną uszu ale czy nie wpłyną na dźwięk?

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
19-12-2018, 09:36
Posłuchane HD 360 PRO i Focal Listen. Sennheiser mnie nie przekonuje - basu dużo ale najniższego i mam wrażenie że jest niki bas - przerwa - reszta. Sennheiser Grają kliniczne bez emocji są - takie mam wrażenie. Izolacja od otoczenia średnia a w dodatku dziwnie się słyszy - jak w kubku przyłożonym do ucha. Listen tłumi lepiej i równiej - po prostu wszystko ciszej słychać ale bez efektu kubka/studni itd. Focale grają bardzo fajnie. Człowiekowi nóżka chodzi, basik jest, schodzi nisko (fajny z niezłym impaktem, szybki i nie ciągnący się), gitary i dęciaki tak jak trzeba bez jakichś udziwnień. Dynamika jest - nie boją się głośniejszego grania. Nie słyszę żeby jakaś część pasma się wybijała czy była wycofana. Grają wciągająco i z emocjami - łapałem się na tym że zamiast przerzucać "testowe" utwory to zapominałem o tym i po prostu słuchałem muzy. Takie lepsze SRH240A. Niestety po półtorej/dwóch godzinach ucho mnie zaczęło boleć od ucisku (dlaczego nie są całkiem wokółuszne)... Widziałem Focal Listen z padami BRAINWAVZ HM5 - są większe więc nie cisną uszu ale czy nie wpłyną na dźwięk?

A widzisz. Ja je bardzo lubię. Szkoda że nie mają obudowy i pałąka wiekszych o 15%... Posłuchaj jeszcze starszych Focali Spirit Pro, one mają bardziej wadliwy pałąk ale chyba większy i  mniej cisną. No albo jak polubisz Focala jeszcze bardziej to Focal Elegia :-)

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
19-12-2018, 11:36
Właśnie, co jest z tymi Elegiami? Słuchał ktoś? Są słuchable?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
19-12-2018, 11:41
Właśnie, co jest z tymi Elegiami? Słuchał ktoś? Są słuchable?
Ja jeszcze nie, ale widząc talent Focala śmieć przypuszczać że są bardzo udane. Same Clear są już świetne...

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
19-12-2018, 11:57
No wiedzą co robią tam, fakt. Ledwo weszli w słuchawki i takie coś. Utopie mnie rozmontowały.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.