Audiohobby.pl

Słuchawski zamknięte FOCAL LISTEN albo? Słuchawki "budżetowe"

nsk

  • 549 / 4855
  • Ekspert
19-12-2018, 13:07
Tutaj bardziej przemawia fakt, że reszta to patałachy i maniane odwalają. Jak ktoś potrafi przyzwoite kolumny budować to ze słuchawkami też nie powinno być inaczej.

Synthax

  • 2323 / 4104
  • Ekspert
19-12-2018, 14:14
No wiedzą co robią tam, fakt. Ledwo weszli w słuchawki i takie coś. Utopie mnie rozmontowały.
Ale zobacz ile lat doświadczenia w kolumnach... No i strojone pod europejskie uszy.

Alucard

  • 2543 / 3593
  • Ekspert
19-12-2018, 16:29
No Final Audio jeszcze nie odwala :D Fajne te ich D8000, oj fajne :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Yotomeczek

  • Gość
19-12-2018, 17:13

A widzisz. Ja je bardzo lubię. Szkoda że nie mają obudowy i pałąka wiekszych o 15%... Posłuchaj jeszcze starszych Focali Spirit Pro, one mają bardziej wadliwy pałąk ale chyba większy i  mniej cisną. No albo jak polubisz Focala jeszcze bardziej to Focal Elegia :-)

No właśnie gdyby nie umiarkowany komfort użytkowania to chyba na razie nie szukałbym na razie dalej.  W sumie zgadzam się z Twoją recenzją Listen co do tego jak grają - mają w sobie to angażujące coś. Basu mi wystarczy, a i poziom przekazywanych szczegółów też mnie pozytywnie zaskoczył - usłyszałem kilka rzeczy których wcześniej nie słyszałem. Dobrze leżą na głowie - nie latają, nie skrzypią i nie mikrofonują zbytnio. Tylko te pady... może spróbuję z padami od BRAINWAVZ HM5 - tylko nie wiek które kupić bo są owalne, okrągłe, sama skóra lub z zamszem. Są też niesymetryczne, które ustawiają przetworniki pod kątem ale tych nikt raczej nie poleca. Jeżeli zmiana padów poprawiłaby komfort i nie zmieniła brzmienia to byłby strzał w 10 :)

nsk

  • 549 / 4855
  • Ekspert
19-12-2018, 19:00
Final nie odwala, ale przypominam, że oni praktycznie w D8000 nic nie wymyślili tak naprawdę :). Pozbierali pomysły z dużych firm i skleili je do kupy. Tam najciekawsze jest to tłumienie powietrzem, ale to pomysł Sony. Miliony leżą pod nogami, a większość w audio kręci się w kółko. Tak to już bywa w tym biznesie, Sennek też mocno zerżnął z hd800 od Sony Qualia :D. Tyle by było z tym postępem o którym ostatnio głośno, chociaż Focala szanuję, bo coś tam jednak zrobili mimo, że marketingowo ich trochę poniosło z tymi innowacjami.