Audiohobby.pl

Słuchawski zamknięte FOCAL LISTEN albo? Słuchawki "budżetowe"

Yotomeczek

  • Gość
29-11-2018, 13:25
"Topowe modele są dla ludzi o wybitnym słuchu." - No co Ty, słyszałbyś różnicę bez problemu. Np Utopii nie idzie pomylić  z Ultrasonami 7. Tak samo D8000. A już na pewno z jakimś HD650. I tak samo słychać wymianę kabla jak w tych  sennkach. Topowe modele nie są dla ludzi o wybitnym słuchu, bo tu nie od słuchu zależy czy ktoś kupi. To raczej sprawa odpowiednio wypchanego portfela ;) Słuch decyduje tylko o tym czy słyszysz różnice :)  ...

Może i bym usłyszał :)
Są ludzie którym wydaje się że słyszą różnice a ich nie ma. Kiedyś pracowałem z gościem co zaczynał testować audio (słuchawki, głośniki) i próbował nas (mnie z kumplem) przekonać że SACD z gęstej warstwy brzmi lepiej niż z warstwy CD. Nie słyszeliśmy różnicy, a on słyszał. Później okazało się że zmiana warstwy nie działała więc nie mogło być różnicy. Gość aktywnie recenzuje audio w gazetach i w necie...
Wydaje mi się że nie mam wybitnego słuchu, chociaż rekablowane CALe rozpoznawałem bez problemu. Wierzę w bezpośrednie porównania bo po czasie wszystko się zaciera.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
29-11-2018, 13:30
Kolega był didżejem i też zawsze mówił: mi się wydaje że słyszę te różnice ;) Niezły DJ swoją drogą ;) A tak na poważnie robiłem ostatnio odsłuch 6 topowych słuchawek. Każde różniły sie od siebie, jednak każde grały jak słuchawki, z tym że jedne odrobine mniej i odrobinę lepiej niż pozostałe ;) Słowo harcerza i mysiego skauta - było słychać różnice. Zmierzone za pomocą moich uszków ;) No chyba że mi się wydawało... ;D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

nsk

  • 549 / 4835
  • Ekspert
29-11-2018, 13:50
Różnicą w SACD jest sam mastering więc te różnice będą, kwestia jeszcze toru czy to wydobędzie. W upsamplingu do DSD na razie nie usłyszałem różnicy, może za słabo rozdzielczy sprzęt mam :).

Compton

  • 129 / 3320
  • Aktywny użytkownik
30-11-2018, 19:19
Focal Listen - słabe słuchawki. Chyba nawet kupiłem je od Synthaxa, ale totalnie mi nie podeszły, ani na stacjonarce ani na telefonie. Nie wiem, może do jakiegoś DAPa? Puściłem na aukcji WOŚP.
Za 500 zł to już może lepsze są jakieś doki?

Yotomeczek

  • Gość
30-11-2018, 20:24
Focal Listen - słabe słuchawki. Chyba nawet kupiłem je od Synthaxa, ale totalnie mi nie podeszły, ani na stacjonarce ani na telefonie. Nie wiem, może do jakiegoś DAPa? Puściłem na aukcji WOŚP.
Za 500 zł to już może lepsze są jakieś doki?

Ale jakie?
Dokanałówki używam ale do przenośnego grajka ale w domu.... hmmm
Co z lepszych dokanałówek warto rozważyć?
Jeżeli uprę  się przy nausznikach zamkniętych to co zamiast Listenów? No tak max do 1000 PLN (może mi ktoś bliski dołoży :P)?

Compton

  • 129 / 3320
  • Aktywny użytkownik
30-11-2018, 21:26
Focal Listen - słabe słuchawki. Chyba nawet kupiłem je od Synthaxa, ale totalnie mi nie podeszły, ani na stacjonarce ani na telefonie. Nie wiem, może do jakiegoś DAPa? Puściłem na aukcji WOŚP.
Za 500 zł to już może lepsze są jakieś doki?

Ale jakie?
Dokanałówki używam ale do przenośnego grajka ale w domu.... hmmm
Co z lepszych dokanałówek warto rozważyć?
Jeżeli uprę  się przy nausznikach zamkniętych to co zamiast Listenów? No tak max do 1000 PLN (może mi ktoś bliski dołoży :P)?
Jak masz dobre źródło, to polecę Fostex TH-60RP lub Final Audio IV, to najlepsze zamknięte do 2kzł.

Yotomeczek

  • Gość
30-11-2018, 23:00

Jak masz dobre źródło, to polecę Fostex TH-60RP lub Final Audio IV, to najlepsze zamknięte do 2kzł.

Jak bym zastanawiał się nad Final Audio IV to już tylko ciutkę drożej są SONY MDR-Z7 Hi-Resolution :) Ale ponad 2k PLN to jeszcze nie prędko...
Wychodzi mi na to że z zamkniętych za 1k nie bardzo jest coś na prawdę solidnego...

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
01-12-2018, 04:11
Do 1000zł jest parę konstrukcji. Choćby jedyne słuchawki Sennhesiera które ja bym kupił HD25, są stare DT150 od beyera, tu do synthaxa możesz uderzyć o opisy - to z takich z potwierdzoną renomą. Sam mam DT150, są niezłe do relaksującego słuchania. Ostatnio podpiąłem do smartfona, nawet starczyło głośności o dziwo :D Z nowych są Meze 99 NEO, nie słuchałem ale może warto dać szansę. Czytałem ostatnio jakieś recenzje audiokrytyka i w komentarzach nasz jaśnie miłościwie panujący prezes lancaster mówi że Meze 99 Classic bardzo dobre słuchawki.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Yotomeczek

  • Gość
06-12-2018, 16:05
Na razie mam 3 nad którymi dumam:

FOCAL LISTEN PROFESIONAL - ponoć ciut więcej niskiego basu od zwykłych Listenów (inne pady ale czy coś jeszcze skoro katalogowo niżej schodzą?)

Meze 99 Classic - ale jakoś bez przekonania (na szczęście jest opcja bez kiczowatego złota, no i te 1300 trza wyłożyć)

ULTRASONE PRO 900 - mnóstwo basu i to ponoć dobrego jakościowo (tu w grę wchodzą używki)

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
06-12-2018, 17:20
Słuchawki Ultrasone przed zakupem trzeba odsłuchać. Lubią zagrać  tak - duży bas, mocna góra i schowany środek. Takie V i to dość mocno, fizycznie zarysowane. Może nie wszystkie tak grają, nie wiem. Dużo niskiego basu jest w DT150 a nie chowają środka.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Yotomeczek

  • Gość
06-12-2018, 19:11
Słuchawki Ultrasone przed zakupem trzeba odsłuchać. Lubią zagrać  tak - duży bas, mocna góra i schowany środek. Takie V i to dość mocno, fizycznie zarysowane. Może nie wszystkie tak grają, nie wiem. Dużo niskiego basu jest w DT150 a nie chowają środka.

No właśnie nie ma za wiele wiarygodnych recenzji tych ULTRASONE PRO 900.
DT150 w pozostałych aspektach nie będzie poziom niżej od tych trzech?

saudio

  • 724 / 5245
  • Ekspert
06-12-2018, 19:48
PRO900 mają bardzo mocno podbity bas, góry też jest sporo, ale to bas dominuje, mają dość fajną przestrzeń.

Alucard

  • 2535 / 3573
  • Ekspert
06-12-2018, 21:49
Pamiętam że Ultrasony PRO 900 recenzował kiedyś fallow z tego forum. Można mu napisać PW, może coś powie ciekawego. Focale na pewno będą bardziej ożywcze od DT150, więcej świetlistej góry i inny bardziej fakturowy bas. Górę DT150 mają przygaszoną chociaż widoczną a bas jakby rozmyty jka dla mnie.. Ultrasonów akurat tych nie słuchałem,  Meze także, wiem tylko że jest tak wiele pozytywnych opinii że trzeba odsłuchać, będzie wiadomo o co chodzi. Ciężko powiedzieć w czym będą gorsze a w czym lepsze i czy w ogóle będą. Co słuchacz to gust.
DT150 to są przez wielu ulubione słuchawki do słuchania muzyki po prostu bez wczuwania się specjalnie w materiał muzyczny. Zagrają w nie męczący sposób np rocka czy metal z kolei i klasykę czy jakieś instrumentale też pokażą w dobrym świetle. Kolega był ostatnio u mnie i założył po superluxach DT150, stwierdził "no, teraz to gra tak jak lubię, po prostu muzykę dobrze słychać". To chyba mówi samo za siebie. Sam słuchałem długo na nich ale Grado SR225e je u mnie wyparły, grając żwawiej, z bardziej skupionym basem, z bogatszą płynniejszą średnicą i napastliwą górą pasma, znacznie lepiej różnicując, ukazując instrumenty i grając rocka, ciężkiego rocka. Ogólnie trzeba najpierw ustalić priorytety i słuchać. Jak słuchawki się jakieś spodobają znaczy ogólna sygnatura pasuje, to później tylko próbować to jak najlepiej napędzić i powinno wydać.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
07-12-2018, 13:59
Na razie mam 3 nad którymi dumam:

FOCAL LISTEN PROFESIONAL - ponoć ciut więcej niskiego basu od zwykłych Listenów (inne pady ale czy coś jeszcze skoro katalogowo niżej schodzą?)

Meze 99 Classic - ale jakoś bez przekonania (na szczęście jest opcja bez kiczowatego złota, no i te 1300 trza wyłożyć)

ULTRASONE PRO 900 - mnóstwo basu i to ponoć dobrego jakościowo (tu w grę wchodzą używki)

DT150 wymagające co do wzmacniacza, mocy i charakteru grania. Jestem ich ultrafanem ale ostrzegam.
Listen grają lżej, ale wciągająco. Choć przestrzeń mniejsza i nie są aż takimi czasuumilaczami jak DT150.
Meze są łatwe do napędzenia i poza stylistyką obudowy to na prawdę grają bardzo muzykalnia i mnie od razu chwyciły za serce, choć bas potrafi zadudnić. Ale nie jest to takie głuche dudnienie jak w Denonach niższych.
A może Sony MDR7506? Może Philips Fidelio? A może Sennheiser Momentum? Bowers PX?
Te Ultrasone to odradzam...

Yotomeczek

  • Gość
07-12-2018, 21:34
Dzięki za każdą uwagę. Jeszcze trochę posmęcę :)
ULTRASONE PRO 900 - kiedyś fallow mocno polecał dla lubiących niski bas, stąd rozważałem używkę za niecały tysiak.
DT150  odpadają ze względu na wymagania co do doboru wzmacniacza i chyba za spokojny charakter (ktoś napisał że mogą usypiać)
Zostają cały czas w kręgu zainteresowań:
FOCAL LISTEN PROFESIONAL - za 899 zł w... Empicu :) Gdyby te muszle były większe nie zastanawiałbym się.
Meze 99 Classic - ta druciana konstrukcja mnie trochę odstrasza - wolę zwykły pałąk.
A może warto rozważyć za 1300 zł używane Oppo PM-3 - chyba uszka się mieszczą w muszle a i izolacja ponoć niezła?