Audiohobby.pl

Asura QRS - wątek z pytaniami otwartymi

zyzio

  • 960 / 5781
  • Ekspert
14-12-2017, 10:08
Obojętnie czy to coś daje czy nie cena jest sufitowa, wywalona wręcz w kosmos i tylko mocny chory audiofil pozbawiony zdrowego rozsądku jest w stanie tyle zapłacić za kawałek deski. Wspólnie z listwą Sulek jak dla mnie malina dekady co najmniej....Smutne jak polscy producenci pod przykrywką know-how i badań rodem z NASA żerują na audiofilskim schorzeniu......

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5346
  • Ekspert
14-12-2017, 11:49
Zyzio więcej takich tekstów można przeczytać na: hejt-audiostereo.coś tam: bla bla generujemy ruch i mamy kasę z reklamek

Robi się tak nawet w wątkach miłośników w miejscu nazwanym Klubem? a może zapomnieli dodać  "" ?

Przypominam kto nie zapłaci tam za reklamę to można po nim jeździć jak po burej suce. Najbardziej "kochają" polskie produkty.



Ale TO forum powstało podobno po to żeby uszanować odmienne zdanie różnych osób a nie po to żeby ludzi obrażać i nazywać ich chorymi audiofilami.

To tyle z mojej strony

Oczywiście

Pozdrawiam

colcolcol

  • 925 / 5275
  • Ekspert
14-12-2017, 16:40
A nie pomyślałeś rafaell, że sposób promocji urządzenia może urażać co bardziej inteligentnych? Przecież nie byłoby tematu, gdyby nie było czarodziejskiego pudełka z piaskiem w środku ;)

mops

  • 603 / 2689
  • Ekspert
14-12-2017, 18:49
Osobiście jako inżynier czuję się wręcz obrażony.Ale mam to .................lub jeszcze dalej.
Podobne efekty uzyskamy w sposób tańszy.
O godz.17 wypijamy rosół z czarnego koguta.
O godz.17:30 stajemy na lewej nodze i plujemy przez lewe ramię.
Następnie zaczynamy słuchać muzyki.Dobrze mieć w pobliżu nietoperza.Znacznie zwiększa dynamikę obecność owego.
Natomiast obecność sowy pućki likwiduje prądy błądzące w sposób wybitny.
Skończyłem definitywnie.
Waldek.

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
14-12-2017, 22:16
No dobra. Nie drążę tematu dalej bo widzę, że nic z tego nie będzie. OK. Każdy musi jakoś żyć.

Stary Psuj

  • 53 / 2996
  • Użytkownik
14-12-2017, 23:11
Wspólnie z listwą Sulek jak dla mnie malina dekady co najmniej

Zyziu, listwa Sulek to za przeproszeniem wacek, podobnie jak kable z pierwszej serii po 5 tys. zł. Najlepsze są te nowe druty, które wycenili na 18 tys. zł:     http://hifijaity.pl/sulek-audio/interconnect-rca-6x9-sulek-audio/
Ja się pytam czy jest gdzieś granica tego szaleństwa?? W tym kontekście cena deski Rafaella wydaje się jeszcze w miarę zjadliwa.

slawek.xm

  • 23 / 5022
  • Użytkownik
14-12-2017, 23:24
Witajcie.
Cena to nie tylko sama wartość przedmiotu:)

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
14-12-2017, 23:32
Oczywiście. Cena to również pozycjonowanie produktu i ta cena, w tym kontekście, mnie nie szokuje.
Jeżeli jest ktoś kto jest skłonny zapłacić za coś takiego te pieniądze, to ta cena, jest z punktu widzenia producenta dobra.
Jeżeli nie ma na to klientów to znaczy, że cena jest zła. Banał, który trzeba jednak przypomnieć.

Trudno aby producent sprzedawał swoje wyroby kierując się "uczciwością ceny" jako głównym kryterium jej ustalania.
Producent chce maksymalnie dużo zarobić na swoich produktach i jeżeli jest ktoś kto tyle zapłaci to problemu nie widzę.


Z mojego punktu widzenia oczywiście to odpał cenowy. Jednak z punktu widzenia Sułtana Omanu już niekoniecznie. :)

slawek.xm

  • 23 / 5022
  • Użytkownik
14-12-2017, 23:40
Rozumujac w ten sposób mozna dojśc do wniosku ,ze wiekszośc  dobrego sprzętu audio moze kupić tylko wymieniony przez Ciebie sułtan
a przeciez nie jest to prawdą bo nawet polskie monitory potrafia juz kosztowac ponad 40000zł

Gustaw

  • 3853 / 3308
  • Administrator
14-12-2017, 23:57
Mam bardziej na myśli te gadżety okołosprzętowe, które moim zdaniem albo nie mają kompletnie wpływu na dźwięk lub mają ten wpływ marginalny. Dla mnie wydanie kilku tysięcy na coś takiego to głupota na którą mnie nie stać. Sułtan Omanu może mieć to w pupie bo wyda tą kasę np. tylko dlatego aby listwa sieciowa od podłogi mu się nie brudziła. :-)

Polskie monitory za 40 tys? Bardzo dobrze. W mojej opinii niech kosztują i 140 tysięcy. Przynajmniej to Polak zarobi jeżeli tylko ktoś to kupi. Ja nie jestem grupą docelową dla takich produktów chociaż usilnie nad tym pracuję ;-)
« Ostatnia zmiana: 15-12-2017, 00:00 wysłana przez Gustaw »

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5346
  • Ekspert
15-12-2017, 00:22
Wszystkim rozgoryczonym ceną, brakiem siły nabywczej, brakiem informacji,etc. polecam dwie najtańsze metody aby sprzęt nam lepiej grał tylko znów  w sumie też za bardzo nie wiadomo bo nikt tego nie zmierzył nie udowodnił nie wylał sobie na głowę kubła zimnej wody.

Pierwsza metoda to zdrzemnąć się na jakiś czas przed samym odsłuchem a druga to zmęczyć się 40 minut intensywnym spacerem przed odsłuchem.

Jak widać działania są przeciwstawne wypoczynek i zmęczenie ale działają!!!Proszę sprawdzić, tanio jak barszcz!

Za tym pytanie dla czego mój kontrowersyjny dla niektórych pomysł i inny niż powielane przez firmy audio  ma nie zadziałać?

colcolcol

  • 925 / 5275
  • Ekspert
15-12-2017, 07:23
Ale niech działa! Pozwól nam tylko na swobodne ocenianie (przecież nie zapłaciłeś nam za dobre słowo) produktu z klimatów spaceru/drzemki oraz mchu i paproci, dopóki nie przedstawisz jakiś konkretów. 

Zupełnie szczerze: trzymam kciuki za sukces finansowy i wysoką sprzedaż.

aulait

  • 1377 / 5547
  • Ekspert
15-12-2017, 07:31
Wszystkim rozgoryczonym ceną, brakiem siły nabywczej, brakiem informacji,etc. polecam dwie najtańsze metody aby sprzęt nam lepiej grał tylko znów  w sumie też za bardzo nie wiadomo bo nikt tego nie zmierzył nie udowodnił nie wylał sobie na głowę kubła zimnej wody.

Pierwsza metoda to zdrzemnąć się na jakiś czas przed samym odsłuchem a druga to zmęczyć się 40 minut intensywnym spacerem przed odsłuchem.

Jak widać działania są przeciwstawne wypoczynek i zmęczenie ale działają!!!Proszę sprawdzić, tanio jak barszcz!

Za tym pytanie dla czego mój kontrowersyjny dla niektórych pomysł i inny niż powielane przez firmy audio  ma nie zadziałać?

W sumie miałem się nie odzywać, bo nie lubię brać udziału w zbiorowym dowalaniu komuś. Jednak trudno mi się powstrzymać od komentarza. Czy aby na pewno twoje urządzenie nie jest z grupy "przejść się na spacer", "zdrzemnąć się"? Czyli z grupy, skutecznej zmiany subiektywnego postrzegania samego zjawiska, lecz nie wpływającego na same zjawisko? Ja oczywiście nie wiem, jak jest. Mogę mieć tylko swoje przypuszczenia.
 
Byłbyś skłonny wziąć udział w ślepym teście na swoim sprzęcie, w swoim pomieszczeniu odsłuchowym by udowodnić, że sam rozpoznajesz swoje urządzenie? Takie doświadczenie zatkałoby buzie oponentom i było marketingowo dobrym posunięciem. Oczywiście jeśli rozpoznawałbyś swoje urządzenie.

colcolcol

  • 925 / 5275
  • Ekspert
15-12-2017, 08:18

Byłbyś skłonny wziąć udział w ślepym teście na swoim sprzęcie, w swoim pomieszczeniu odsłuchowym by udowodnić, że sam rozpoznajesz swoje urządzenie?

A czy mógłbym wziąć w nim udział? Mam sporo wolnego czasu i stabilizację finansową, nie jestem uprzedzony ani sfrustrowany czy rozgoryczony :)

zyzio

  • 960 / 5781
  • Ekspert
15-12-2017, 09:40
Oczywiście. Cena to również pozycjonowanie produktu i ta cena, w tym kontekście, mnie nie szokuje.
Jeżeli jest ktoś kto jest skłonny zapłacić za coś takiego te pieniądze, to ta cena, jest z punktu widzenia producenta dobra.
Jeżeli nie ma na to klientów to znaczy, że cena jest zła. Banał, który trzeba jednak przypomnieć.

Trudno aby producent sprzedawał swoje wyroby kierując się "uczciwością ceny" jako głównym kryterium jej ustalania.
Producent chce maksymalnie dużo zarobić na swoich produktach i jeżeli jest ktoś kto tyle zapłaci to problemu nie widzę.


Z mojego punktu widzenia oczywiście to odpał cenowy. Jednak z punktu widzenia Sułtana Omanu już niekoniecznie. :)
Masz rację, w końcu są też kobiece torebki za 40.000 zł :-) Mnie osobiście jednak już znudziło pozycjonowanie byle shitu przez pryzmat ceny......i słabią mnie wybitnie wydymacze Sulko-podobni, deski z proszkiem za 3500 zł  to jest odpał kosmiczny, ja już nie trawię jawnego dymania bez mydła, choć bez problemu mnie stać na te shity, ale dorosłem i jakoś nie chce mi się za to płacić i nabijać kabzę wydymaczom :-)
« Ostatnia zmiana: 15-12-2017, 09:46 wysłana przez zyzio »