Audiohobby.pl

Asura QRS - wątek z pytaniami otwartymi

zyzio

  • 960 / 5780
  • Ekspert
15-12-2017, 09:49
Zyziu, listwa Sulek to za przeproszeniem wacek, podobnie jak kable z pierwszej serii po 5 tys. zł. Najlepsze są te nowe druty, które wycenili na 18 tys. zł:     http://hifijaity.pl/sulek-audio/interconnect-rca-6x9-sulek-audio/
Ja się pytam czy jest gdzieś granica tego szaleństwa??

Nie ma granicy i to mnie najzwyczajniej w świecie mierzi, gdyż snoby audiofilskie lubią płacić takie pieniądze, dowartościowuje ich to i mamy błędne koło...bo producenci celują coraz wyżej...nie ma końca tej paranoi...
Ten drut to faktycznie rozwala system :))))
« Ostatnia zmiana: 15-12-2017, 09:54 wysłana przez zyzio »

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
15-12-2017, 10:17
Zyziu,

Jeżeli snob jest skłonny zapłacić za dowartościowanie to problem ma snob a nie producent, który tylko spełnia potrzeby snoba. To typowa odpowiedź na potrzeby rynku.

Przychodzi do Ciebie facet który chce kupić audiofilską cegłę, która leży u Ciebie pod płotem.
Wiesz, że to nie jest żadna audiofilska cegła, tylko zwykła, która została po remoncie lub po budowie.
On się jednak upiera, że jest audiofilska i poprawi mu brzmienie systemu.

Delikwent proponuje 5000 zł. Sprzedasz mu ją czy nie sprzedasz ? Tylko szczerze.  :-)

colcolcol

  • 925 / 5274
  • Ekspert
15-12-2017, 10:20
Udany ślepy test w systemie producenta byłby niesamowitą dźwignią marketingową ;)
Rafaell, nie daj się prosić. To może zmienić oblicze audiofilskiego świata i wielu niedowiarkom wytrącić oręż z łap.
« Ostatnia zmiana: 15-12-2017, 11:02 wysłana przez colcolcol »

slawek.xm

  • 23 / 5021
  • Użytkownik
15-12-2017, 14:57

Raffael, wypożyczę Ci miskę z czarodziejską wodą. Wodę należy czerpać wyłącznie ze studni a miska posiada wyrafinowane rozwiązania konstrukcyjne. Dość powiedzieć, że po dwóch tygodniach stosowania zauważysz wpływ. Sam zdecyduj w jakim zakresie i na co.
[/img][/url]

Składasz koledze takie propozycje a potem zapraszasz sie na testy do jego domu:)

Zdecyduj się czy masz ochote sprawdzić jak działa urządzenie czy nie:)

colcolcol

  • 925 / 5274
  • Ekspert
15-12-2017, 16:15
Sprawdziłem wiele lat temu działanie miski z zimną wodą w swoim systemie i wiem, że efekt jest rewelacyjny. Tym bardziej koledze z forum bym przecież g..a nie proponował, bo uważam, że to nieetyczne.


Spoko, nikogo nie zaprosi, testów nie będzie... Już kiedyś Reimyo testowałem. Mam sporo przyjaciół w świecie audiofilskim :) :)
« Ostatnia zmiana: 15-12-2017, 16:17 wysłana przez colcolcol »

slawek.xm

  • 23 / 5021
  • Użytkownik
15-12-2017, 20:52
ZTCW wielu kolegów wypożycza na testy produkt Rafaela bez obowiązku kupna dlatego nie jest problemem sprawdzić jego działanie w swoim systemie
masz duzo czasu stabilizacje finansową i jak widać ochotę na testowanie rafaelowego wynalazku
więc do dzieła:)

Na kiklu forach tocza się dyskuje na ten temat ale nigdzie nie przeczytałem dotąd opinii uzytkownika testującego urzadzenie ,ze nie działa ono w sposób opisany przez producenta
najczęsciej są to opinie pozytywne wskazujące na szersze mozliwości niz sam Rafaell to okresla

dlatego szukam krytycznych opinii ale ludzi , którzy przetestowali ten wynalazek, tylko cholera na razie brak takowych:)

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
15-12-2017, 21:01
Może lepszym pomysłem byłoby przetestowanie tego elementu we własnym systemie, niż szukanie cudzych opinii w internecie. Ja nie jestem zainteresowany zakupem i nie mam parcia na test.

slawek.xm

  • 23 / 5021
  • Użytkownik
15-12-2017, 21:11
Może lepszym pomysłem byłoby przetestowanie tego elementu we własnym systemie, niż szukanie cudzych opinii w internecie. Ja nie jestem zainteresowany zakupem i nie mam parcia na test.

Dla mnie to jest bardziej  skomplikowane niż sie wydaje z wielu wzgledów
dlatego na razie czytam i nie spieszy mi sie z tym tematem, poza tym jestem w takich sprawach sceptykiem
ale merytorycznośc wpisów Rafaela na tym forum bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła
stąd wieksze zainteresowanie:)

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
15-12-2017, 21:35
ale merytorycznośc wpisów Rafaela na tym forum bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła
stąd wieksze zainteresowanie:)

Są dwie opcje. Albo nie potrafię rozpoznać ironii albo nie potrafię rozpoznać merytoryczności.
Nie twierdzę, że tej merytoryczności nie ma. Zakładam, że ona gdzieś jest, lecz jest dla mojej percepcji bardzo mocno ukryta.
Myślenie kwantowe, czakramy energii, teleportacje, kontakty telepatyczne z kosmitami, pewnie są i też dzieją się naprawdę skoro tyle osób o tym wspomina, lecz moje wąskie horyzonty myślowe nie pozwalają mi być aktywnym uczestnikiem tego typu doświadczeń.
« Ostatnia zmiana: 15-12-2017, 21:37 wysłana przez Gustaw »

Haka

  • 2996 / 5174
  • Ekspert
15-12-2017, 21:53
Jakby czasem, sprzedaż nie dawała satysfakcji, można ulepszyć magnetyzer.


Jak Ci "coś"  doskwiera użyj, Asura QRS, albo magnetyzera ;)))


Chciałbym tylko przypomnieć, że prawie 80% bodźców człowiek odbiera oczami, jednym słowem jest wzrokowcem.
Technika TV, robi powoli "pod siebie" , bo co widać każdy widzi, a w audio, coraz więcej szamanów ;)

Obudźcie się ludzie!

Uzupełniajcie witaminy,  minerały, nie dajcie sobie wciskać kitu  i koniecznie wymieniajcie płyny ustrojowe, najlepiej z płcią przeciwna!

Inaczej już po waszej "wolności" :  słowa, myśli i woli.

slawek.xm

  • 23 / 5021
  • Użytkownik
15-12-2017, 22:05
ale merytorycznośc wpisów Rafaela na tym forum bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła
stąd wieksze zainteresowanie:)

Są dwie opcje. Albo nie potrafię rozpoznać ironii albo nie potrafię rozpoznać merytoryczności.
Nie twierdzę, że tej merytoryczności nie ma. Zakładam, że ona gdzieś jest, lecz jest dla mojej percepcji bardzo mocno ukryta.
Myślenie kwantowe, czakramy energii, teleportacje, kontakty telepatyczne z kosmitami, pewnie są i też dzieją się naprawdę skoro tyle osób o tym wspomina, lecz moje wąskie horyzonty myślowe nie pozwalają mi być aktywnym uczestnikiem tego typu doświadczeń.
W stosunku do tego co pisał gdzie indziej merytorycznośc jest 1000 krotnie wieksza
bo przynajmniej stara sie naprowadzać czytającego na zrozumienie zjawisk jakie zastosował w swoim produkcie
nie podejmuje sie tłumaczyć "co autor miał na mysli" nie jest tu moim zadaniem wyręczanie konstruktora
ale widze ,że audiohobby traktuje z wiekszą estyma i szacunkiem niz inne fora

moze warto nie przekreslac tych prób otwarcia i nie dyskredytować tego co pisze Rafael aby poszerzyć swoja wiedze o sprawy ,o których nie miało sie dotad pojęcia:)

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
15-12-2017, 22:14
OK. Teraz załapałem. Jestem prosty człek i czasami muszę mięć "kawę na ławę"
Ja na serio jestem otwarty na coś nowego. Na razie zakładam "ezoteryczność" konstrukcji lecz chciałbym być zaskoczony.

Ja bym w taką podstawę władował silny magnes neodymowy. Stawiając na tym listwę efekt byłby słyszalny.

Haka

  • 2996 / 5174
  • Ekspert
15-12-2017, 22:24
Ja tam rafaela szanuje, pamiętam Go jeszcze z moich początków na AS:)

Imponuje mi Jego droga od ślusarza, do fizyka atomowego;)


Tylko jakoś cholera, bliżej mi do św gralla almagry, który można zrobić samemu, niż ... no właśnie do czego?

Co proponuje Rafael?

Masz "wypasiony" system - usłyszysz, nie wypasiony - dupa.

To jeszcze nie wszystko, nie da się tego sprawdzić "przepinając " w sprzęcie -  ... kilkanaście dni testowania?
Przyzwyczaiłbym się w tym czasie nawet do madejowego łoża!!!
 

slawek.xm

  • 23 / 5021
  • Użytkownik
15-12-2017, 22:37
Nic Wam koledzy nie poradzę na Wasze watpliwości
zwróciłem tylko uwage na postawę Rafaela może będzie chciał podzielić się z Wami większą dawka wiadomości na temat swojego wynalazku , a przy tym i ja cos skorzystam:)

Haka

  • 2996 / 5174
  • Ekspert
15-12-2017, 22:40
może będzie chciał podzielić się z Wami większą dawka wiadomości na temat swojego wynalazku , a przy tym i ja cos skorzystam:)


A czemu sam nie zadasz pytania?

Nic Cię nie nurtuje?

Dziwne to trochę;)