Audiohobby.pl

Audio Video Show 2016

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
06-11-2016, 10:24
No dobra już mam. Na dwa haj-endy nam wystarczy.


System audio za 2 mln zł !
 Tak, to nie pomyłka. Tyle kosztuje najdroższy system audio prezentowany podczas Audio Video Show.
W skład systemu wejdą najnowsze kolumny Alexx amerykańskiej firmy Wilson Audio, wzmacniacze monofoniczne Dan D'Agostino Momentum M400 oraz najwyższy model przetwornika MSB - DAC Select II. Na miłośników czarnej płyty będzie czekał gramofon Spiral Groove SG1.2 wraz z przedwzmacniaczem korekcyjnym Dan D’Agostino Momentum Phonostage.


Zastanawiam się jedynie czy te Alexx Wilson Audio da się też jakoś podpiąć do iPhona.

czy sie da??? Pewnie ze tak, albo jest w opcji. Przecież takie systemy to są iPhony. Tylko trochę rozbudowane i w wiekszej obudowie, żeby pasowały do wystroju willii w Monte Carlo.

Gustaw jak zwykle dzien za mną, podobnie bylo z zakupem Mony Lisy, Taj Mahal czy 2 przecznic w Dubaju. No nic Gustaw znow musisz sie obejsc smakiem, wczoraj wieczorem nabylem od HGW Stadion Narodowy wraz z przyleglosciami. Kwotra transakcji pozostaje tajemnicą, moge jedynie nadmienic ze dodatkowym kosztem byla ośmiorniczkokolacja a za stadion zaplacilem to co wysypalem z portfela po uregulowaniu rachunku w  restauracji wraz z napiwkiem.

Znowu przepłaciłeś.
Poznaniacy nie mogą sobie tego wyobrazić, ale od HGW nieruchomości się  odzyskuje, a nie kupuje :-D
Wiadomo, stolyca :-)
« Ostatnia zmiana: 06-11-2016, 10:30 wysłana przez tetejro »

Chaos

  • 844 / 4978
  • Ekspert
06-11-2016, 20:33
czwarty raz bylem na audioszole. pierwszy raz jednak wydawalo mi sie ze mam cos ze sluchem. wiekszosc zajefajnych zestawow gralo do bani. sporo mialo bardzo ostry, nieprzyjemny dzwiek. inne byly zas nudne i zupelnie nie warte swoje ceny. czlowiek sie starzeje wiec mysle sobie, sluch tez juz nie ten. a jednak nie, byly takie pokoje z ktorych nie chcialo sie wychodzic. wiec jednak to nie moj sluch? a moze wlasnie to zestawy ktore mi sie spodobaly zle garly? chyba jednak nie. Avantgarde Acustic slyszalem trzeci raz, za kazdym razem inny zestaw i zawsze urywa mi glowe. wiec mam jakis punkt odniesienia. czyli? teraz mniej sie slucha a wiecej oglada? wiecej sie chwali cena? moze. a moze coraz wiecej ludzi ma teraz sluch skalibrowany przez mp3, glosniczki z bluetooth i inne soundbary?

najlepszym zestawem imprezy bylo dla mnie, jak juz pisalem, Avantgarde Acustic + Accuphase. zywiol! zapuscili mi moj material: CD-R/PCM z nagraniami Celitic Frost i Mozartem. oba slabiutkiej jakosci, tak sa oryginalnie nagrane. na Avantgarde dostaly kopa jak na koncercie! owszem, brakowalo troche rozdzielczosci ale jej po prostu tam nie ma byc. od dzis zbieram kase na ten zestaw. za 150 lat kupuje...

bardzo dobry dzwiek mialy Pylony Opal z Fezzem Silver Luna. to swietny przyklad sprzetu dla normalnych ludzi za normalna kase. brawo!

zaczarowal mnie tez zestaw: Baltlab + Trenner & Friedl. nie wiem moze to odpowiedni dobor muzyki ale tak sympatycznie tam gralo ze nie mialem serca prosic o puszczenie mojej plyty z kiepskim materialem.

spore wrazenie zrobily na mnie aktywne "jajka" Devialeta. to chyba pierwszy przypadek czegos tak malego, designerskiego (czyt. brzydkiego) i jednoczesnie przyzwoicie grajacego w moim zyciu.

niezle graly Heco Direct na elektronice Magnata. sam mam Heco wiec to dosc naturalne ze lubie taki dzwiek. ladnie schodzily w dol. nie dalbym jednak za nie takich pieniedzy. mysle tez ze wiecej pokazalyby na lepszej elektronice.

magicznie wypadly Holophony na tasmie z Revoxa. szkoda ze bylem juz bardzo zmeczony i nie nie dalem rady tam dluzej posiedziec...

super przestrzen robil zestaw McIntosha. niestety nie sluchalem na nim swojego materialu...

Technics... wreszcie zobaczylem nowy sprzet na zywo. ladny, niestety graly tylko male monitorki i jakos nie bylo klimatu do powaznego odsluchu.

w wielu pokojach, z braku czasu, nie bylem w ogole wiec na pewno przeoczylem cos dobrego.

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
06-11-2016, 20:41
A mnie ciekawi - ze wzgladów jednak niebardzo audiofilskich - co tam pokazał ciekawego Tonsi?
Altusy 280??? Zapowaidali :-D

Ale bardziej inreresuje mni eczy pokazali jakieś porządniejsze głosniki. Albo choć w ogóle głosniki do sprzedazy luzem.
Interesuja mnie dwa w szczególnosci GDN 17/100 oraz GDN 17/50/6F. Czy to produkt czy nadal bardziej legenda.

Chaos

  • 844 / 4978
  • Ekspert
06-11-2016, 23:30
Tonsil mial dobre, firmowe czekoladki:-)

nic tam nie gralo. nie pamietam czy byla tylko ekspozycja, czy tez nie mieli w tym momencie nic podlaczonego. samych glosnikow nie widzialem ale moglem nie zwrocic uwagi. popedzilem dalej bo czas gonil.

Mariusz_

  • 104 / 3169
  • Aktywny użytkownik
07-11-2016, 09:48
Mi najbardziej podobały się szare piramidki w FM Acoustics (oznaczone chyba jako Inspiration). Wielodrożny system z genialną stereofonią (można? można:-). W obrazowaniu na pewno pomagały aktywne zwrotnice i dodatkowy tweeter umieszczony z tyłu obudowy. Nie trafiłem na prezentacje tych większych zestawów, ale ponoć były gorsze.




tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
07-11-2016, 09:51
Tak statycznie tez widziałem stoisko Tonsila na zdjęciach - czyli nic nie straciłem, poza smakiem czekoladek :-D Generalnie widze u nich znane od dawna produkty w stylizacji mebli kochennych. Za jakiś czas zaczną sprzedawać "eurokuchnie", czekoladki już mają, więc rynek dobrze to przyjmie.

Od pewnego czasu coraz bardziej odpycha mnie meblowa stylistyka i wykończenie zestawów głosnikowych.

Poważniejsi hi-endowcy także staraja się od niego odchodzić.
Na przykład Magico ma obudowy z odlewów chyba aluminiowych albo z jakiegos konglomeratu, ale nie są wykańczane w stylu meblowościankowo-kuchennym.
« Ostatnia zmiana: 07-11-2016, 09:53 wysłana przez tetejro »

Mariusz_

  • 104 / 3169
  • Aktywny użytkownik
07-11-2016, 10:02
Zawsze można trzymać patelnie i garnki na wierzchu jak w wiejskich chatach. Jak kto lubi.
BTW: to naprawdę fajnie grało.

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
07-11-2016, 10:29
Na Audio Show nie byłem ok 3 lat. Od tego czasu impreza znacznie się rozrosła. Poprawiła się organizacja i kameralny Bristol został zamieniony na sale Stadionu Narodowego. Na zwiedzanie imprezy poświęciłem jeden dzień. Niektórzy stwierdzą, że zbyt mało ale moim zdaniem wszystko zależy od tego czego się po takiej imprezie oczekuje. Osobiście wyszedłem z założenia, że nie interesuje mnie oglądanie. Pojechałem zwyczajnie posłuchać dobrego dźwięku. Tak, wiem, że to jest wystawa a nie sesja odsłuchowa ale uważam, że jeżeli coś ma dobrze zagrać to zagra dobrze w normalnym pomieszczeniu a wybitnie w pomieszczeniu specjalnie zaadaptowanym. 
Nie chcę wyjść na bufona ale na serio nie kręcą mnie już super obudowy, grubaśne kable, loga najpotężniejszych w branży marek i ceny. Loga, ceny i wygląd same z siebie nie grają. Dobry dźwięk - koniec kropka. Nie musi być wybitny aby posłuchał dłużej. Niech będzie tylko dobry.

Podkreślam jedną rzecz. Nie oceniam sprzętu. Oceniam to co zastałem w danej chwili, na danym rodzaju muzyki, w tych a nie innych warunkach odsłuchowych. Piszę tylko to co zapamiętałem z dobrej, lub złej strony.

Sobieski - parter
Sala z Focalami. Słuchałem sporo paczek tej firmy (Utopię, Alcory, Spectral-e, Point Source, Chrousy) a dwie pary tej marki mam u siebie a jeszcze nigdy nie słyszałem dobrze grających kolumn tej firmy na AS. Stawiam tezę, że jest coraz to gorzej a firmowa sygnatura dźwięku z analityczno-petardowej została przeprojektowana na rachityczno-budyniową. Kompletne nieporozumienie bo te Utopie zwyczajnie kiepsko grały.

Sala z dużymi AudioPhisc - przyklejony, zamulony dźwięk, bez ekspresji. Nuda.

Pięterka.
Voxativ - system z kolumnami z głośnikiem szerokopasmowym, dopalone aktywną sekcją basową.
Świetny, ekspresyjny dźwięk bez podkolorowań. Bas może nie był idealnie zszyty z resztą ale i tak "zdanżał". Dla mnie jeden z ciekawszych dźwięków Sobieskiego i całej wystawy.

Pokój Lampizator + wielkie kolumny również z głośnikiem szerokopasmowym. Można sobie pier....ić kocopały na temat wykończenia Lampizatora ale sam dźwięk to w mojej opinii najwyższa klasa światowa. Szybkość, bezpośredniość, namacalność wokali, scena. Zero, podkreślam, zero najmniejszych uwag. (no może jedynie bas nie był sub-tektoniczny). Dla mnie jeden z najlepszych dźwięków na AS2016.

Cube Audio - nieduże kolumny znowu z głośnikiem szerokopasmowym jego własnej konstrukcji. Swoboda, szybkość, dosłowność niezależnie czy to było plumkanie czy bardziej złożone składy. Świetnie.

(!) Pokój Retro Audio - w którym było mnóstwo "szmelcu", w tym stare kolumny i wzmacniacze takie jak Sansui. Wiecie co? Był mały problem z tym pokojem. Jaki? Dźwięk z tego "szmelcu" pozamiatał 99% tego czego słuchałem na AudioVideo Show 2016. Ja pierd..... (!). Takiego szybkiego basu, tak świetnie kontrolowanego i o takiej namacalności nie słyszałem dawno. Niech konstruktorzy nowego sprzętu, znanych marek, kupią coś takiego na e-bay, wezmą na warsztat i niech zaczną się uczyć.

Polski Pylon - było kilka zestawów. Podłogówki za 2100 podobały mi się średnio jednak monitory w drugiej sali (Diamond) zagrały bardzo fajnie, z prawdziwą swobodą.

Małe kolumienki firmy Burchard podłączone do wzmacniacza tak małego, że prawie niewidocznego :)
Świetnie. Szybkość, scena, duży bas. Myślałem, że schowali gdzieś suba ale nie znalazłem. Kompletnie nie rozumiem skąd się wziął tak duży bas z tak małych kolumienek.

To samo było z innymi małymi kolumnami w Sobieskim. Chyba to były małe Rogersy. Również super.

Tonsil - mam sentyment do tej firmy. Były wystawione Altusy ale niestety kiedy byłem słyszałem też jakiś dźwięk, którego wolałbym już nigdy nie słyszeć.

Sulek Audio - całkiem fajny dźwięk. Może trochę po spokojniejszej stronie mocy ale zupełnie fajnie.
Pokój JAG - nie trafiłem na fajne granie.

Pokój DIY AS - wszedłem i szybko wyszedłem. Nie trafiłem na fajne granie. Jedynym ciekawym akcentem były Paltonowe (?) kolumny ubrane w futerka. Niezły odjazd. :)

Wile + AudioPhisics  - przeciętnie.

Pierwszy raz słyszałem bardzo ciekawie grającego małego NAIM-a (Pokój Ener i Equilibrium). Z tym, że bez ichnich, Naimowych, wyrobów kolumno-podobnych.

Reimyo z małymi kolumienkami. Myślę, że Yamahę Pianocraft by pokonał ale pewności nie mam :)

Więcej z Sobieskiego nie pamiętam. Może coś tam jeszcze fajnie zagrało lub tragicznie ale zwyczajnie nie zapamiętałem.

Hotel Golden Tulip - po prawej stoisko ze Staxami ale nie chciało mi się czekać a warunki odsłuchowe były raczej średnie.

Było kilka zestawów za worek pieniędzy ale jakoś niczego ciekawego nie zapamiętałem. Czekałem na pokaz Ayona ale najpierw zaczęto marudzić o ustawieniach mikrofonów podczas nagrań a potem powielano ten sam kawałek aby pokazać różnicę. Fajnie ale kogo ze zwiedzających to faktycznie obchodzi? Ja chciałbym zwyczajnie posłuchać muzyki a nie wykładu aby dokonywać analizy sposobów nagrywania.

Liczyłem na pokoje RCM ale w mojej opinii "pupy nie urywało".

Hanseny z Tenorami (?) - zero ekscytacji. Dobre hi-fi ale bez orgazmu.

Franco Serblin Lignea - jednak nie dla mnie. Ładna rzecz, subtelna. Fajne barwy ale .... bezjajeczny dźwięk.

Stadion Narodowy - Moim zdaniem to świetne miejsce na AudioShow. Parking, przestrzeń, niezłe sale.
Dla mnie na serio super miejsce. Szkoda, że całego AS nie ma tylko na Narodowym.

Zestaw za 2 melony z kolumnami Wilson Audio Alex - grało to dobrze, nie ma do czego się przyczepić,
Miało grzmotnąć, grzmotnęło. Miało być delikatnie i zwiewnie było ale ogólnie opadu szczeny nie zaliczyłem. Moim zdaniem to taki bezpieczny high-end, do którego żaden recenzent się nie dowali ale czy na dłuższą metę będzie z tego dźwięku radość i ciary na plecach? Mam wątpliwości.

Cabasse La Sphere - byłem zawiedziony. Poprzednio był to dla mnie jeden z najlepszych dźwięków jakie słuchałem. Tym razem, płaski, bez strzału i bez polotu. Podejrzewam, że wzmocnienie nie dało rady a kilka lat temu towarzyszyła temu góra wzmacniaczy plus korektory akustyki.

Sala z dużymi kolumnami B&W - było coś w tym dźwięku przyciągającego i wysokiej klasy. Coś bardziej dla analityka niż dla melomana ale mogło się podobać.

Topowy Naim Statment z topowymi Monitor Audio. Przeostrzony, męczący, nienaturalny dźwięk. Nieporozumienie. Typowa golarka MonitorAudio.

Pokój z Wilson Audio Sabrina. Godny przeciwnik Yamahy Pianocrafta za 2k zł. Nie wiem. Może ten zestaw był zwyczajnie zepsuty? Nie wierzę aby tak dobre wzmaki nie dały rady stosunkowo niedużej kolumnie. Generalnie dźwięk stłumiony i "jurny" tak jak stary eunuch z sułtańskiego haremu.

Pokój z cebulkami MBL - ktoś chyba jaja sobie robi. Wiem, że MBL potrafi zgrać świetnie. Tym razem było to kompletnie nieporozumienie. Płaski dźwięk bez ekspresji. Holografię i "scenę dźwiękową" mogę jedynie przyrównać do małomiasteczkowego burdelu.

Prezentacja JBL K2 - kolejny raz wysokie modele JBL kompletnie mi nie grają. Gdzie niby jest ta szybkość tuby?
Zgubiła się po drodze na wystawę?

Esa z Avidem - chyba pierwszy raz słyszałem "Esę" na AS tak dobrze grającą. Dobry, barwny, poukładany, dźwięk aczkolwiek bez specjalnej szybkości ale i tak fajnie.

McIntosh - to co ciekawego zapamiętałem to, cepeliowsko-buraczane, wielkie wskaźniki ale dźwięk nie utkwił mi w pamięci :)

Topowe Tannoy-e - wpakowano zbyt duże kolumny do tego pomieszczenia. Dźwięk się zwyczajnie dusił.

Kolumny Blumenhofer - liczyłem na dużo więcej. To grało jak klasyczna paczka, bez szybkości tuby.

Pokój z kolumnami Magico  - srutututu majtki z drutu. Tłumów w sali raczej nie było i wcale mnie to nie dziwi.

Bardzo fajny dźwięk systemu T+A. Szybkość, barwy, świetny wokal. Duże zaskoczenie in plus.

Avantgarde Acoustic - szybki, wyraźny, namacalny dźwięk. Słuchałem w większości muzyki akustycznej ale pierwsza klasa.

Aktywne kolumny Bang-Olufsen. Kolumny trochę pokraczne ale.....
No właśnie. Były postawione w otoczeniu nie audiofilskim. Źródłem był... telewizor z plikami. Sygnał był przekazywany do kolumn Ethernetem. Posłuchałem orkiestry z samplera Tutti, który znam na pamięć. Super. Petarda, szybkość, ekspresja, bas trzymany za ryj. Nie spodziewałem się tak dobrego dźwięku po designerskiej firmie. Podobne wrażenie miał również znajomy słuchający na codzień muzy na Utopiach i Krellu FPB. Te "Bangi" zagrały na serio bardzo dobrze.

Była też fajna cześć dla słuchawkowców. Jest jeden warunek sensowności odwiedzin tego miejsca. Dwie lub trzy pary wcześniej wybrane do testów porównawczych przed zakupem bo tego jest tak dużo, że trudno się skupić.

I małe, subiektywne, wrażenie. Zmierzch CD? Dużo plików, tu i ówdzie gramofony i magnetofony szpulowe ale CD? Owszem były ale mam wrażenie, że w odwrocie.

Z istotnych pozytywów. Więcej ładnych hostess. Mniam.... :)

Gdybym miał jasno określić jaki dźwięk wystawy podobał mi się najbardziej to jednym słowem - Lampizator.
« Ostatnia zmiana: 07-11-2016, 13:36 wysłana przez Gustaw »

tetejro

  • 2745 / 2978
  • Ekspert
07-11-2016, 10:58
Czyli z Magico za 600 kafli nie było magico. To akurat do przewidzenia. Zestawy projektowane pod linijke z najwyższym mozliwym poziomem zaawansowania inżynieryjnego.
A ludzie chca czuć ciary na plecach podczas słuchania, a nie zaawansowanie inżynieryjne w cenie domu podczas czytania instrukcji obsługi.

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
07-11-2016, 11:06
.

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
07-11-2016, 11:07
.

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
07-11-2016, 11:09
.

brodacz

  • 1780 / 3821
  • Ekspert
07-11-2016, 11:23
Najdłuższy wpis Gustawa w histori AH :-)

jjurek

  • 2058 / 5817
  • Ekspert
07-11-2016, 11:38
Gustaw

Jak zagrały malutkie Harbethy?

Gustaw

  • 3852 / 3307
  • Administrator
07-11-2016, 11:41
Gustaw

Jak zagrały malutkie Harbethy?

O! Dobrze, że mi przypomniałeś. Bardzo fajny, plastyczny, dźwięk. Mógłbym tego słuchać u siebie jako "odstresowywacza". Nie pamiętam do czego były podłączone ale wrażenia pozytywne.