Audiohobby.pl

Kącik deckowego serwisanta

ArturP

  • 1300 / 2783
  • Ekspert
20-11-2016, 23:30
Jak by Ktoś chciał taki miernik https://www.olx.pl/oferta/miernik-nierownomiernosci-typ-nd-1481-CID99-ID9fyTx.html , to jest za 150+40 wysyłka. brać nie patrzeć, sprawny.
Chciałem kupić dwa takie, ale niestety mają tylko jeden.
TO NIE JEST REKLAMA, TYLKO POLECENIE DOBREGO MIERNIKA.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
21-11-2016, 21:20
Artur nie ukrywam że sam kupiłbym kolejny bo już jeden mam, ale koszty wysyłki do mnie są dość spore. Więc sobie odpuszczę. Ale miernik tak jak to napisałeś wart polecenia.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

upiorek77

  • 39 / 2764
  • Użytkownik
27-11-2016, 14:37
Panowie,
zastanawia mnie jedna kwestia
Jak każdy kupuję od czasu do czasu paski do decków.
Szukając wymiarów często zdarzają się rozbieżności co do wymiarów
Nie są one duże: 1 do 2mm na długości i 0,1 mm na grubości
Czy mają one jakiekolwiek znaczenie na tor odtwarzania i nagrywania decków?
W serwisówkach zazwyczaj nie ma informacji o wymiarach pasków wiec skąd je brać?
Przy zakupie kompletu pasków zapakowanych przez handlarza nie mamy pewności że dostaniemy prawidłowe a np "podobnej" długości
Więc czy kupować zestawy pasków czy może oddzielnie samemu kompletować?
Piotrek

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
27-11-2016, 16:12
Panowie,
zastanawia mnie jedna kwestia
Jak każdy kupuję od czasu do czasu paski do decków.
Szukając wymiarów często zdarzają się rozbieżności co do wymiarów
Nie są one duże: 1 do 2mm na długości i 0,1 mm na grubości
Czy mają one jakiekolwiek znaczenie na tor odtwarzania i nagrywania decków?
W serwisówkach zazwyczaj nie ma informacji o wymiarach pasków wiec skąd je brać?
Przy zakupie kompletu pasków zapakowanych przez handlarza nie mamy pewności że dostaniemy prawidłowe a np "podobnej" długości
Więc czy kupować zestawy pasków czy może oddzielnie samemu kompletować?

Ja paski kupuje od jednej sprawdzonej osoby i zawsze są identyczne z oryginałami tak zauważyłem , ale jak czegoś nie mogę dostać to staram się przeszukać serwisówki i dobrać identyczny ale od innego modelu danego producenta. A z kolei długość wydaje mi się że to porostu jeśli jest nowy pasek to jest nie "wyciągnięty" i dlatego może być krótszy. Co do grubości to nigdy nie przyglądałem się temu.
Dopiero jeśli naprawdę niema nigdzie pasków to wtedy dobieram paski na wymiar, z pasków które posiadam nowe luzem.

Celem jest złożenie magnetofonu wzorcowego do nagrywania taśm testowych, takiego z zabudowanym generatorem i całą menażerią przydatków.
Pomocnym będzie pierwszy obrazek, różne wskazania różnych wskaźników.
Przy okazji kolejna część moich wskaźników.


Dokładnie tak Arturze.
Dziękuje za zdjęcia Twoich sprzętów:)  Bardzo interesuje mnie ten miernik poziomu drugi od dołu możesz coś więcej o nim powiedzieć.
Dziękuje także za różnicę poziomów w różnych normach to bardzo ważna sprawa , by nie popełnić gafy przy ustawieniach zapisu.

Jak dojdzie TD-4600 to będę działał z nim .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

rollins

  • 21 / 5659
  • Użytkownik
30-11-2016, 10:56
co do fajnych mierników wracając.
Polecam wszystkim Lindos MS-20 - używam i jestem bardzo zadowolony. Wszystko w jednym, zawsze pod ręką.

http://www.lindos.co.uk/ms20.html

rollins

ArturP

  • 1300 / 2783
  • Ekspert
30-11-2016, 14:31
Jeszcze, co do pomiarów. Trzeba bardzo dokładnie czytać serwisówkę danego producenta. Na zrzucie info o co chodzi. Tu akurat od Tascam'a 32. W większości urządzeń 0dB=0,775V, a tu "zonk" 0dB=1V.
Rollins, tu nie mamy parcia na fajne "wszystko w jednym", a na czysty ANALOG. Nie żeby ten miernik był niefajny, ale z pomiarem analogowym nie ma on wiele wspólnego.

rollins

  • 21 / 5659
  • Użytkownik
30-11-2016, 15:40
a to wybacz... myślałem, że celem jest strojenie i przywracanie do świetności urządzeń analogowych... ale że miernikami analogowymi? hmm... można.. osobiście używam Meratronika V640 także...

ale jaki problem, że współcześnie są mierniki które potrafią "więcej", "szybciej", "prościej"?

ja moje Studery, Telefunkena i inne studyjne magnetofony kalibruje raz w miesiącu pod różne typy taśm w zależności od potrzeb. Wtedy taki przyrząd "wszystko w jednym" to naprawdę duże ułatwienie.
rollins

ArturP

  • 1300 / 2783
  • Ekspert
30-11-2016, 18:16
Sorry, nie chcę się wdawać w dyskusję "benzyna/diesel".
 Tylko po własnych doświadczeniach wiem, że trzymając się instrukcji serwisowej, ustawień i urządzeń tam wymienionych jestem w stanie dokładnie przywrócić całkowitą sprawność, tym maszynom, które posiadam.
Oczywiście nie neguję możliwości naprawy, kalibracji z pomocą nowoczesnych mierników. Też posiadam kilka nowoczesnych wskaźników i używam je, z powodzeniem do napraw doraźnych. Ale do napraw, kalibracji Tascam'a, z 1986 i Revox'a, z 1974 roku używam mierników, mniej więcej z epoki. (takie moje zboczenie) Wiesz jak pięknie wyglądają takie stare mierniki w studio?
Poniżej kawałek Ins.Serw. Revox A-77 z 1974 roku, która dopuszcza użycie miernika cyfrowego, np. takiego:
« Ostatnia zmiana: 01-12-2016, 12:39 wysłana przez ArturP »

Radmar

  • 1138 / 5889
  • Ekspert
30-11-2016, 19:16
Sorry, nie chcę się wdawać w dyskusję "benzyna/diesel".

:) Hybryda. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
30-11-2016, 22:01
Tu akurat od Tascam'a 32. W większości urządzeń 0dB=0,775V, a tu "zonk" 0dB=1V.


Będę musiał się wreszcie zabrać za czyszczenie mojej 32-ki i wymianę rolki dociskowej bo pasek już wymieniłem jakieś rok temu i widzę że muszę dokładnie prześledzić serwisówkę czy niema tam innych haczyków, bo to co znalazłeś Artur to może być wierzchołek góry lodowej z tym TASCAM-em...

rollins>>>>>
Pomijając to że cena jest dość jakby nie skromna to urządzenie bardzo ciekawe. Kiedyś polowałem ta starszą analogową wersję tego miernika także tej samej firmy (Lindos LA1 Audio Analyser). Ale chętnych było sporo i aukcja kończyła się chyba w godzinach mojej pracy i miernik poszedł za niewielkie pieniążki... nad czym okrutnie ubolewałem.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

rollins

  • 21 / 5659
  • Użytkownik
01-12-2016, 14:49


rollins>>>>>
Pomijając to że cena jest dość jakby nie skromna to urządzenie bardzo ciekawe. Kiedyś polowałem ta starszą analogową wersję tego miernika także tej samej firmy (Lindos LA1 Audio Analyser). Ale chętnych było sporo i aukcja kończyła się chyba w godzinach mojej pracy i miernik poszedł za niewielkie pieniążki... nad czym okrutnie ubolewałem.

Nie wiem czy uwierzysz ale ja tego Lindosa kupiłem jakiś rok temu za 600 zł na allegro....
rollins

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
02-12-2016, 00:14
rollins>>>>>>>>>>>>
NO TO CENA  hahaha!!! wręcz jak za darmo! Gratuluje nie wydania wielkich pieniążków :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
04-12-2016, 14:22
Artur znalazłem coś takiego ciekawego i fajnego.
KENWOOD VT-176
Otóż to woltomierz napięcia przemiennego dwu kanałowy :) Dwie wskazówki dwa pomiary razem, idealny chyba do pomiarów różnic , lub zbieżności napięć wyjściowych . jakby dwa osobne woltomierze w jednej obudowie i jednym podwójnym wskaźnikiem chyba idealny do naszych pomiarów ? Co ciekawe jest także wyskalowany w dwóch różnych normach :
0dB/775mV i jak pisałeś o TASCAM-ie 0dB/1V... spójż na skalę miernika (górna skala decybelowa)  :)
Co sądzisz o takim mierniku ?

Chyba będę musiał na to ustrojstwo zapolować.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

ArturP

  • 1300 / 2783
  • Ekspert
04-12-2016, 15:33
Musisz go mieć, to nie żart.
Parę lat temu zdarzyło mi się używać takiego do koleżeńskiego Studera B67. Rewelacyjnie się spisał ze względu na dwie skale i dwa kanały.
PS: Myślę, że $150 to cena max.
Bardzo przepraszam, to był ten:
« Ostatnia zmiana: 04-12-2016, 19:43 wysłana przez ArturP »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
04-12-2016, 20:12
Konstrukcja identyczna tak sądzę tylko marka BK Precision. Marka mi znana ale częściej występująca za oceanem niż u nas w Europie, ale także robią bardzo dobre urządzenia pomiarowe.
Prześledzę ebay i coś wymyślę :)
Dziękuje Arturze za szybka odpowiedz.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.