Audiohobby.pl

Forumowe kolumny - decydujące stracie :-)

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
24-11-2016, 18:57
Miałem na mysli produkcje melo. Robi wiecej kolumn niż ja symulacji. Borąc pod uwagę zę przez ostatnie dwa dni zrobiłem ze trzydzieści symulacji to mysle ze on w miesiac parę konstrukcji juz ukonczył :-D

Gustaw

  • 3846 / 3285
  • Administrator
24-11-2016, 19:07
o jak ladnie, az sie odechciewa. Najpierw Gustaw teraz Ty, no no no sami wymagajacy z ogromna wiedza w temacie.

Panowie ja ze swojej strony zalatwlem glosniki jak moglem, z tego co widze Melo skorzystal i powodzenia życze.
Chesz tetejro tylko pogadac tez nie problem tylko sie tu nie licytujcie.

Ze swojej strony postaram sie watek wrzucic w ignorowane zeby nie rpzeszkadzac w tworczosci :-)

Ja się nie znam na temacie ale jeżeli ktoś się zna, lubi DIY i do tego dostaje głośniki na talerzu to chyba warto aby swoją koncepcję przekuł w końcu coś realnego. Dla mnie w głowie się to za bardzo nie mieści jak można nie spróbować na takich warunkach.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
24-11-2016, 19:23
No nie do końca to tak z tym talerzem jest. Zresztą Tonsile kosztują 180 złotych za parę - gdybym miał potrzebę zabawy z nimi to bym je kupił, ale może 20 lat temu miałbym z tego radość. Głosniki to zaledwie 1/4-1/5 kosztów  plus do tego czas, który zajmuje tyle samo czy sie używa tonsili czy accutonów.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
24-11-2016, 19:45
PS, wiem ktos powie o dlugosci fal i o tym ze br przeciez promieniuje invert a problemu  z pasmem nie ma, zbudujcie i sprawdxcie sami co sie dzieje z kopem kolumny.
Nie kazdemu głosnikowi rlc odbiera żywość brzmienia. Ale akurat polipropylenowym Tonsilom (uzywałem szesnastek kiedys dawwwnooo jak jeszcze słyszałem powyzje 16khz :-D
Rozciagniecie basu przez dwie czestotliwości strojenia oczywiście odbiera mu też trochę siły. Wiem bo słuchałem Siest. Brzmiały dosc nudno na basie nie tak jak lubię, no ale to są naprawde małe głosniki.

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
24-11-2016, 20:57
Arwas, ale Ty starych dzieciuch jestes. Lykasz wszystko jak pelikan i dajesz sie podpuszczac do glupiej gadki. No ale nic to, dzialaj dzialaj...

Lan, wszystko przebieglo gladko zgodnie z planem. Leca wstepne pomiary i sa calkiem ok. Podocieram troche midbasy, pomierze TeeSy i mozna kminic precyzyjniej obudowe.

lancaster

  • Gość
24-11-2016, 21:00
 tak Łukasz sobie wyobrazalem, ciesze sie :-)
za to Tonsil Team w lesie widze :-)

PS. nie wal podpuch bo 2 strony leca zanim ktos spyta o co chodzi ;-)

cadam

  • 4401 / 5866
  • Ekspert
24-11-2016, 21:25
meloV8 jak zrobisz pomiary to mógłbyś zamieścić na forum pliki tekstowe z charakterystykami?

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
24-11-2016, 21:38
Moge wrzucac pliki z pakietu Arta. Kazdy bedzie mogl sam sobie je obrobic i ocenic. Pozniej jak zaczne mierzyc glosniki w obudowie, to rowniez wrzuce pomiary i kto bedzie mial checi, moze pomoc w budowie zwrotnicy, zaproponowac cos od siebie.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
24-11-2016, 23:17
Poszukam tego Arwasa bo widze że straszny ból doopy masz z jego powodu :-D
Mógłby porobic za ciebie symulacje, bo chyba nie umiesz :-)

Lancaster - te tonsile to takie pierdołki sa moim zdanie wszystkie te polipropyleny z tonsilu miały podobny charakter. Zwrotnice to do nich projektuję z zamkniętymi oczami i na odległość. Nawet nie musze ich oglądać :-D
(   Podobno pojawiły sie jakieś trudnosci? )

To melo musi łapac "expy" :-D Młody padawan jest jeszcze :-)

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
25-11-2016, 01:11
Szanowny Areczku, ja nie mam bolu doopy, tylko drapie sie w po glowie, jak mozna byc tak zaklamana osoba, bez honoru i sumienia? Wszyscy wiedza kim jestes, to zadna tajemnica. Przyjmij to w reszcie do wiadomosci.

Masz szanse skonczyc teoretyzowanie i pokazanie swoich praktycznych umiejetnosci.

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
25-11-2016, 11:43
Szanowny Łukaszku, możesz nawet uważac sie za "wszystkich". Podejmij wreszcie leczenie to ci ten bool doopy przejdzie.

Wbij sobie w głowę że nie używałem nicku "Arwas" (- "Arwasa" masz na tym forum i kto wie na ilu jeszcze innych, widocznie jest popularny, moze nawet sam go założyłeś).

Moje konstrukcje być może kiedyś widziałeś, a może nie dotarłeś do nich? GÓWNO mnie to obchodzi.

W DIY się bawiłem kiedy ty na ksiedza wołałeś zorro. TAK bawiłem się w DIY niemal wyłacznie na Tonsilach jak  wszyscy ćwierć wieku temu!
EUREKA! Widzisz jakim jesteś odkrywcą, niemal jak Magellan :-D

Uszestniczyłem w dwóch forach od dawna juz nieistniejących TK Akustyka i Akkus Forum. Poza tym jestem na Elektrodzie od trzech lat gdzie popełniłem może ze sto postów. Na tym Adiohobby i na Audiostero zarejestrowałem sie niemal równoczesnie. Na AS dyskutowałem o filmie w ogóle sie tam w DIY nie udzielam (w Filmie tez juz nie bo nie mam ochoty dyskutować z towarzystwem lewaków napędzanych wrzutami ultranacjonałów).

Nie zamierzam wydawać pieniędzy i tracic czasu, żeby cokolwiek udowadniać byle trolowi z Internetu. Nie ogarniającemu nawet teorii, a próbujacemu udawać guru konstruktorów - którym dłuuugooo nie zostaniesz  :-D

Ps. Nastroiłes wreszcie te teelkę? Gra już? Czy tak jak wszystkie które "zrobiłeś dla klientów"? :-D
« Ostatnia zmiana: 25-11-2016, 11:48 wysłana przez tetejro »

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
25-11-2016, 11:45
Masz szanse skonczyc teoretyzowanie i pokazanie swoich praktycznych umiejetnosci.
Megalomanie, moje umiejetności masz w tym wątku dwie strony powyżej. Zrób se projekt "teoretyczny" i będziesz miał szansę udowodnić mi że nie mam żadnych umiejętności.
W ten sposób zdobędziesz dowód na "Arwasa", czy na cokolwiek co siedzi w twojej głowie i cię dręczy.
« Ostatnia zmiana: 25-11-2016, 12:09 wysłana przez tetejro »

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
25-11-2016, 12:38
Arciu, to juz wszystko bylo. Wymysl cos lepszego, moze jakies mlode ploteczki lykna ten schizofreniczny belkot :)

tetejro

  • 2745 / 2956
  • Ekspert
25-11-2016, 13:03
Lukasiu, mam tez konto na DIYaudio. Założone ze dwanaście lat temu (to forum juz wtedy było. a ty na nocniczek sie uczyłes wchodzić)- sprawdziłem nadal działa :-D
Wpisałem sie tam w az czterech wątkach. Ostatni wpis osiem lat temu - "dyskusja" z takim pojebem "Pelgemesere" - ma idiota  w avatarze  zdjęcie Leppera w mudurze wermachtu.
Czy to czasem nie ty?
Podchodzi mentalnie i intelektualnie  pod Łukaszka :-D

Masz GDNy 13/40/9, masz też GDWK 10/80/19 - a w tym watku masz projekt obudowy i zwrotnicy mojego autorstwa. Zrób se jak cie tak dupsko boli i wszystko bedziesz wiedział :-D

Na razie to ty nic tutaj nie pokazałeś :-D

guru [LOL]

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
25-11-2016, 13:21
To zdecydowanie jakas powazna choroba. Ja bym tego nie lekcewazyl.