Audiohobby.pl

EMS LB12 w JE Labs Open Baffle

wally

  • 173 / 2763
  • Aktywny użytkownik
21-09-2016, 06:11
Moze ludzie oczekuja czegos wiecej od dzwieku, niz to co daje jakis glosnik szerokopasmowy w desce? Fajnie znalesc swoja audio nirvane, a jeszcze jak ona konczy sie na desce i tanim glosniku szerokopasmowym, to tylko sie cieszyc, ze to nas zadowala. Niestety inni maja gorzej, znacznie gorzej, w zasadzie trudniej. Oba pojęcia w cudzysłowach to ocean znaczeniowy
« Ostatnia zmiana: 21-09-2016, 06:38 wysłana przez wally »

lancaster

  • Gość
21-09-2016, 07:02
Melo, jestes moze bratem blixniakiem tetejro ? to by wyjasnialo wiele, a przynajmneij natręctwa :-)

Twoja narracja :
Moze ludzie oczekuja czegos wiecej od dxwieku niz tanie glosniki dynamiczne w ukladach wielodroznych (EMS kosztuje 950euro jak pisał Wally) w jakichs liniach transmisyjnych ?
Moze ludzi interesuje bas przypominajacy ten na żywo a nie taki słyszany 30 lat temu z zestawów sat-sub Tonsilu ?
...choć niewykluczone ze wielu wlasnie taki i to jest ich nirvana.

Nie wiem co Ci to daje, nawet sie tym nie interesujesz, to tak jakby jakis nawidzony biegal po wątkach o liniach transmisyjnych czy wielodrożniakach ogólnie  z komentarzami typu "uśmiech mony lisy" + badziew.


Wally, ja Tobie rozwinę myśl Melo, najlepszym  lub co najmniej znakomitym pomysłem w audio jest linia transmisyjna, ale nie taka firmowa, nawet za 100Kzł bo one nie sa zrobione jak trzeba, tylko taka DIY,
Melo spedził mnostwo czasu na opracowanie takiej i taką ma. Ja tam sie ciesze ze osiągnął sukces i nirvane, albo blisko niej - nawet nie wiem trzeba by zapytac, pisze o nirvanie wiec chyba wie o czym. Tu akurat serio.
Druga sprawa glośnik nie moze byc szerokopasmowy bo po co by wtedy byly tłitery ? a wiadomo ze najlepsza gore maja tłitery tak jak najlepsze kasztany są na Placu Pigalle;-)
A skoro mamy dwie drogi to mamy etos linii transmisyjnej z co najmniej 2 drogami. Oczywiscie jak będą 3 drogi to może być tylko lepiej, dla bardziej wymagających zawsze można zrobić 4 drogi itd :-)))


Melo, prośba, sprawdź czy cie nie ma we wątku o liniach transmisyjnych, obiecuje ze mnie tam nie znajdziesz bo w  przeciwienstwie do Ciebie nie mam misji.
« Ostatnia zmiana: 21-09-2016, 07:13 wysłana przez lancaster »

wally

  • 173 / 2763
  • Aktywny użytkownik
21-09-2016, 07:45
Ooo ... miałem kiedyś Tonsil Sub Sat 1.1
« Ostatnia zmiana: 21-09-2016, 07:59 wysłana przez wally »

lancaster

  • Gość
21-09-2016, 09:18
Wally dla niektorych musi sie po prostu kumplom podobać, podobnie wybieraja sibie dziewczyny, auta itd :-)

Nie zakladam ze kolega Melo poszedl w taki hardcor ale znane sa przypadki :-)

ogolnie ciekawy gosc jestes widze, milo ze zajrzales na forum.

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
21-09-2016, 09:26
Moze ludzie oczekuja czegos wiecej od dzwieku, niz to co daje jakis glosnik szerokopasmowy w desce? Fajnie znalesc swoja audio nirvane, a jeszcze jak ona konczy sie na desce i tanim glosniku szerokopasmowym, to tylko sie cieszyc, ze to nas zadowala. Niestety inni maja gorzej, znacznie gorzej, w zasadzie trudniej. Oba pojęcia w cudzysłowach to ocean znaczeniowy

lancaster

  • Gość
21-09-2016, 09:52
raczej tetejro nic lepszego nie widziales.

a sluchales ? Bo ja akurat tak i nie był to żadne topowy dxwiek w sensie ze ląpał sie do pierszej pwoiedzmy 20-ki najlepszych jakie mialem przyjemnosc.
Bas pneumatyczny, średnica zmatowiona, przestrzeń bdb, dynamika średnia krajowa z tego typu głośników.
Ciekawe technicznie konstrukcja ktora brzmieniowo po prostu nie kosi ani nawet niespecjalnie mnie prywatnie zaabsorbowała.

Najpierw posluchaj zanim postawisz kapliczkę :-)

lancaster

  • Gość
21-09-2016, 09:54
Poza tym tetejro jak juz mowimy o gustach ;-) wszystko wskazuje na to że nie masz żadnych poza dowalaniem sie do wszystkich o wszystko, no moze do Linkwitza sie nie dowaliłes jakimś cudem, pewnie sa rzeczy ktore wyjatkowo dobrze dzalaja na twoja wyobraźnie, utorytety, nazwiska, tytuły naukowe.
Taki gust :-)

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
21-09-2016, 10:26
No własnie swój gust w dowalaniu sie do linkwica wykazałeś. Ja mam ten komfort że mogę dowalic sie do każdego gustu. Bo MAM SWÓJ. A ty musisz miec wzorzec. Wypowiadam sie o konstrukcji a nie o guście Linkwitza w stylizowaniu swojej konstrukcji.

Słyszałem, ale nie ten model. Dźwięk wyjątkowo neutralny, z cechami typowymi dla membran metalowych - to sie akurat nie każdemu musi podobać. Sa ludzie którzy musza czuć szumek tła, lekkie rozmycie brzmienia, a jeszcze lepiej z dźwiecznością (bo jak nie plumka i nie dżwięczy i nie ma "miękkiego bassu" to nie gra).
Bas pneumatyczny??? Niski bas, bo niski bas w pomieszczeniu jest "pneumatyczny" (w open baffle trzeba go mocno podbić żeby się nie kasował i pompki subwooferowe muszą miec duży zapas skoku membrany).
Chyba, że się bas wystawia na stadion, to wtedy nie musi być "pneumatyczny".
« Ostatnia zmiana: 21-09-2016, 10:27 wysłana przez tetejro »

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
21-09-2016, 11:02
A jezli koniecznie chcesz żebym się wypowiedział na temat gustu Linkwitza, to orion w Black Ash może być, Choc sama forma sprżertu z tymi falującymi krzywiznami mi niespecjalnie odpowiada. Wolałbym kształty stylizowane na płaskie deski w jednolitej maskownicy bez eksponowanych głosników (coś jak model Monolit Magnepanów) z ukrytym modułem basowym z tyłu. Ewentualnie ten elementn mógłby mieć łagodną krzywiznę ale w jednym kierunku coś z okregu o dużym promieniu

Kolor Black Ash pasuje do wszystkiego bo nie przypomina meblówki
W maple... jak cie mogę, czyli ujdzie w tłoku.
W sapele i bubinga toleruje meble i to głównie stoły, krzesła, elementy foteli, detale kominków, stolarki otworowej. Takie duże przedmioty stojące w tej okleinie za bardzo kojarza się z "meblosciankami" z lat 60-70.

Pisałem już o tym tylko w ferworze napierdalani amni eoczywiście nie zauwazyłeś. Napisałem że moim zdaniem sprzęt grajacy ma grac bardziej niż wygladać.
Więc nie powinien się za bradzo jaskrawo odcinac od tła ale tez nie powinien na siłę upodabniać się do sprzętów otoczenia.
Tak wiem nudny jestem....
Albo po prostu mam dobry gust :-D

wally

  • 173 / 2763
  • Aktywny użytkownik
21-09-2016, 11:17

wally

  • 173 / 2763
  • Aktywny użytkownik
21-09-2016, 11:18
Moze ludzie oczekuja czegos wiecej od dzwieku, niz to co daje jakis glosnik szerokopasmowy w desce? Fajnie znalesc swoja audio nirvane, a jeszcze jak ona konczy sie na desce i tanim glosniku szerokopasmowym, to tylko sie cieszyc, ze to nas zadowala. Niestety inni maja gorzej, znacznie gorzej, w zasadzie trudniej. Oba pojęcia w cudzysłowach to ocean znaczeniowy

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
21-09-2016, 11:35
I to zanim umiesciles 50 wpisów. Widzisz jak dobrze ze zajrzałeś na forum :-D

ps. z ikonek robią  się kwadraty w twoich wpisach.

wally

  • 173 / 2763
  • Aktywny użytkownik
21-09-2016, 11:44
Tylko jedno ... dla mnie PEŁNOPASMOWY OB to nie taki w którym jest PEŁNO głośników  ;-)

4m

  • Gość
21-09-2016, 12:23
ps. z ikonek robią  się kwadraty w twoich wpisach.

U mnie są emotikonki :) Kup sobie nowszy komputer, a nie taki z muzeum :)))

tetejro

  • 2745 / 2957
  • Ekspert
21-09-2016, 13:42
Nie dam chinolom zarobić. Nie będę wspierał komuchów. Chyba że ty chcesz to kupuj :-)